Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Digitalna KAMERA 2 _ grebovanje na kompjuter  (Pročitano 3117 puta)
Boban
Gost
« poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Imam snimak na trakici, zanima me neki hiperjednostavan programcic za "hvatanje" ulaznog video signala (imam potrebnu karticu sa TV ulazom).
Mrzim Adobe Premier, treba mi nesto analogno rangu DartPro-a za hvatanje muzike sa ploca, magnetofona i kasetla... neki maleni jednostavan program koji pravi AVI fajl od ulaznog signala...
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Ako je to DV kamera onda mora d apostoji nacin da se snimak prebaci digitalnim putem. Ako ces da radis sa video ulazom TV kartice onda si dzabe bacao pare.
Sačuvana

Boban
Gost
« Odgovor #2 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

aha... mislis (tvrdis) da je preko USB kablica (ono sto trazi Taki) mnogo bolje?
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Upravotako. Uzmi analogiju sa CD-ovima. Da li ih grebujes ili presnimavas preko audio pikljucaka?
Sačuvana

Boban
Gost
« Odgovor #4 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

hm... koliko je postojan digitalni zapis na nesto sto je u osnovi traka, podlozno habanju?
Rekose mi da trakicu mogu da presnimavam u nedogled, ali meni to ipak nije logicno.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Podlozno je havanju ali su ostecenja znatno manja jer se radi o digitalnom zapisu...
Sačuvana

Commy
Gost
« Odgovor #6 poslato: 29.10.2002. 10:43:16 »

Citat: "Boban"
aha... mislis (tvrdis) da je preko USB kablica (ono sto trazi Taki) mnogo bolje?


Da razgranicim odmah neke stvari posto vidim da ste u debeloj nedomumici... Snimci sa DV kamere, mogu bez drop frameova da se grebuju SAMO I ISKLJUCIVO FIRE WIRE karticom i skupim miro, matrox i slicnim za profi montazu. Znaci zaboravite USB, jer ima tako mali protok podataka, da ne moze u realnom vremenu da prenese toliko podataka sa kamere na hard disk (25 slika u  full rezoluciji u sekundi). Takodje obicne video kartice sa TV in-om, mogu da grebuju materijal samo u maloj rezoluciji tipa 320x200 i slicno, nikako ne mogu da postignu da grebuju u ful rezoluciji bez drop frejmova. Tako da ne budete u zabludi. ako kupujete/imate mini DV kameru, kupite Fire Wire karticu.
Sačuvana
Commy
Gost
« Odgovor #7 poslato: 29.10.2002. 10:45:39 »

APelujem na moderatore foruma,  da se malo vise pozbave ciscenjem i odrzavanjem foruma, jer je potpunoi konfuzna i nepregledna situacija... ja sam jedva pohvatao ko o cemu pise i na sta sve misli... Postovi su cesto potpuno nepovezani... Nadam se da ce forum bolje funkcionisati pokazemo li svi malo vise volje.


Pozdrav!!
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #8 poslato: 29.10.2002. 11:01:25 »

moderatora nema, ljudi po diskusijama se bave razlicitim stvarima i osim pokojeg eksperta svi pricamo samo pouceni sopstvenim iskustvima.

Da, USB se koristi iskljucivo za skidanje slika sa kartice (flash ili memory sticka) dok je za skidanje snimaka neophodan fire wire (sto moze da se kupi za do 30-40 dolara sasvim solidna).
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 29.10.2002. 17:40:34 »

Ma zbrka je zato sto je pre nekog vremena doslo do manje havarije pa su svim porukama resetovani datum i vreme..
Sačuvana

Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 29.10.2002. 17:42:57 »

Citat: "Commy"

Da razgranicim odmah neke stvari posto vidim da ste u debeloj nedomumici... Snimci sa DV kamere, mogu bez drop frameova da se grebuju SAMO I ISKLJUCIVO FIRE WIRE karticom i skupim miro, matrox i slicnim za profi montazu. Znaci zaboravite USB, jer ima tako mali protok podataka, da ne moze u realnom vremenu da prenese toliko podataka sa kamere na hard disk (25 slika u  full rezoluciji u sekundi). Takodje obicne


Ovo mi je malo neobicno. Ako se vec radi u digitalnom zapisu i prenosu, cudi me da je problem izvesti da se prebacivanje USB-om vrsi sinhronizovano ali sporije nego real time. Za takvo prebacivanje real time uopste ne bi trebao da bude znacajna nego prebacivanje podataka.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.736 sekundi sa 36 upita.