Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Digitalna KAMERA  (Pročitano 5279 puta)
Boban
Gost
« poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

ne fotoaparat, nego bas kamera... pokretne slike i tako to.
Ocu da kupim.
Ocu neku mnogo dobru za sto manje para. Naravno.
Nekoliko iljada eura je gornja granica.

Znam da je trenutak vrlo los, ali imam objektivne i subjektivne potrebe da postanem vlasnik kamere i to digitalne, jer je vreme da se predje na digitalne. Mozda je koju godinu prerano, ali ne mogu da cekam ni mesec dana, a kamoli godinu.

Dakle, potrebni su mi saveti.
Vrlo sam razmazen po pitanju kvaliteta snimka i prakticno nemam nikakvo iskustvo sa ovim najnovijim tehnologijama.
Ne treba mi da mi neko izlista sajtove i tehnicke karakteristike, to sam vec sve pregledao; jedan poznanik mi preporucuje SONY TRV 900 kao nesto najbolje u toj "ljudskoj" klasi, ali me zanima ima li iko ikakvih iskustava, posebno kod kasnijeg prebacivanja na CD i DVD format.
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #1 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #2 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Pitao sam danas jednog ortaka, profesionalnog fotoreportera i on mi je samo pokazao na svoju masinu i rekao "ova je najbolja, ali je i najskuplja" Canon EOS D-30 se to zove, navodno samo telo kosta oko 3 somica eurica, a sa svim nuznim dodacima trebalo bi da te izadje oko 5 somova.
Pitacu sutra i neke u koje imam najvise poverenja.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #3 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Stvarno sam slep, tek kad sam poslao odgovor video sam da sam pitao za potpuno pogresnu stvar. Izvini.
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #4 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Malo se taj tvoj ortak duva; ja sam prosle godine pazario EOS 300 i jedno vreme sam intenzivno prebirao po Canonovim radnjama, nekako mi je ostalo u secanju da je taj digitalac mogao da se dobije daleko ispod 2000 eura i to sve sa objektivom, a dodatna oprema verovatno moze da kosta i pet puta toliko, ali to je uvek tako bilo...

U ovom slucaju ne razmatramo cenu, vec kvalitet, treba da krajnji rezultat bude bar kao odlican VHS snimak... zanima me da li uopste nesto postoji u tom kvalitetu dostupno obicnim smrtnicima ili je jos uvek bolje resenje snimati na male trakice pa prepakivati posle gde treba i takve stvari.
Potreban mi je konkretan savet iz prakse. pitao sam nedavno Praseta, on bas radi profi sa kamerama i covek mi tutno stranicu iz nekog casopisa pod nos: "Ovde imas sve, snadji se..."
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #5 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

ja imam SONY TRV 17. Odlicna kamera sa odlicnim snimcima.
Medjutim mislim da posle svih mojih sati provedenih pokusavajuci da skinem traku na kompjuter mislim da bi voleo da sam sacekao jos jedno godinu dana i kupio kameru koja direktno snima na CD-R.
JVC ima jednu koja to moze ali sam citao osrednje komentare.
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #6 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Pa dovoljna ti je neka osrednja TV kartica sa IN&OUT video ulazom i sve ostalo je stvar vezbe... ne treba ti hipersuperdobra MIRO X000, vec ti zavrsava posao i osrednji model koji kosta ispod 100$, neces ti da radis montazu ili ko zna sta, samo ti treba snimak u digitalnoj formi i punoj rezoluciji.
Ja nekako mislim da te kamerice koje direktno i odmah snimaju u digitalnom obliku jos nisu dovoljno dobre, otud i ovo moje raspitivanje. Nesto nalik fotoaparatima, evo, Broker je raspamecen sa svojim fotoaparaticem a meni to jednostavno nije dovoljno dobro i tacka.
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #7 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

karticu i to odlicnu imam. Ali to zahteva i odlican kompjuter (imam i to), dosta mesta na HD-u sto sve nije problem i jako mnogo vremena.
Zato kazem, da sam to sve znao kada sam kupovao kameru, svakako bih sacekati tih dodatnih godinu dana za kameru sa CD-R.
Sačuvana
e-m0ti0n
Gost
« Odgovor #8 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Evo ti moje iskustvo.

Imam Panasonic NV-DS15 mini DV. Sasvim solidna kamera, sa njom bez vecih problema mozes raditi low-budget TV reklame. Znaci, kvalitet je sasvim pristojan. Dobro, montazu odradis u AdobePremiere ili AdobeAfterEffects programima. Bar ja ih koristim, mada postoje i drugi.

Kamera ima fire-wire izlaz, tako da je mozes povezati sa racunarom. Naravno, za to ti treba fire-wire kartica. Preporucujem Miro Studio DV karticu ili neku slicnu. Miro/Pinnacle je jedna od najboljih. Kostala je Monitoru oko 180
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #9 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

VHS radi sa malim brojem tacaka: 320
Sačuvana
Cicibela
Gost
« Odgovor #10 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Mozesh u praksi par slichnih da vidish kod mene. Takodje i da poruchish ako ti se neshto dopadne.

I naravno, da citiriam jednog svog poznanika: "Znash, sve ima svoju cenu".

p.s. u prvom delu sam bila ozbiljna
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #11 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Kunta Kinte bi sad rekao: 'May I show You my Camera?!'
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #12 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Juce sam drzao u ruci Sony TRV900... zaista zver.

Elem, Cicibelche, sta ti to imas, sta mozes i tako to.
Ocu ovu Sony 900 ili 940 (posto je to kao novi model, ne patim za novim modelima, ali cim izbace novi model, stari nekako nestane iz prodaje).

30% ispod zvanicne cene u Sony predstavnistvu u Beogradu bi mi zavrsilo posao, ako mozes to da mi organizujes, mozemo da pregovaramo oko daljih detalja.
Sačuvana
Cicibela
Gost
« Odgovor #13 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Mislim da moze i za manje od 30%, ali naravno, mora malo da se pricheka.
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #14 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Ne mogu mnogo da cekam, ali mogu malo.

I ocu KOMPLETNU dodatnu opremu, ne samo golu kameru odzeparenu nekom japanskom turisti... ocu kablove i sve sto ide uz to.
Sačuvana
Cicibela
Gost
« Odgovor #15 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Mozesh i kofer da dobijesh za kemeru, ali onaj pravi (vodootporan - u sluchaju pada aviona u okean - pluta, ne puca na gazenje tenkom, ....ukratko - na garanciji piche da imash dozivotnu garanciju na sve ove i josh par desetina drugih stvari, sem na "petogodishnjaka kojem dozvolite da se igra s koferom").
E, to vec koshta...

Ako ti treba kesa za podvodno snimanje - i to moze.

...Ti cesh meni o amaterskim dzeparenjima!
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #16 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Petak uvece pregovaramo o detaljima, u nekoj kafani, uvece, moze i u pratnji predstavnika zakona, kibicera i jos kojekoga... javlja mi se da ce se nakupiti ljudi po raznim osnovama...
Sačuvana
Cicibela
Gost
« Odgovor #17 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Ja cu da dodjem samo ako mi obecash Boba.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #18 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

E Cicibela mene interesuje kesa za antivlazenje fotoaparata... daj detalje smile))
Sačuvana

Cicibela
Gost
« Odgovor #19 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Sto se mali obezobrazio!
Elem, ne znam to za ativlazenje.
I ja imam isti problem.
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #20 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Samo da vas obavestim da su dileme razresene i SONY SCR PC8 je na mom stolu.
Ono sto sam uspeo za kratko da vidim, sasvim zadovoljava sve moje potrebice u nekakvoj bliskoocekivanoj buducnosti.

p.s.
Ocekujte sledece okupljanje da ce biti snimano iz prikrajka...

Eh, da, sinoc behosmo na nekoj kubanskoj muzici u organizaciji Cicibele u cast Dema i tako to, e, TO je trebalo snimati. Verovali ili ne, Cicibelche je u jednom trenutku pokusala da uhvati za dupe crnca-saksofonistu, ali se on izmigoljio i to za zavrsilo njihovim drzanjem za ruke do kraja numere i, naravno, bez slogiranog saksofoniste... Besmisleno je da pricam o ostalim dogadjajima, to ne veruju ni oni koji su ocima videli...
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.563 sekundi sa 36 upita.