Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: dobra volja je najbolja...  (Pročitano 3973 puta)
mercedes
Gost
« poslato: 16.10.2002. 06:17:40 »

Broker ja sam pokusala da okacim neke fotke..sa nekima nije islo..a i ono grupisanje ne znam kako da uradim i sam vidis da se sve naslo na art-u :mrgreen:

Jel mozes jos malo da objasnis kako da grupisemo i zasto neke fotke iako su manje od ovih vec poslatih nece da primi i kako to da neke imaju (thumbnail a druge ne???
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #1 poslato: 16.10.2002. 06:23:13 »

sada sam shvatila..sutra cu da popravim..ako stignem, izvini.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 16.10.2002. 06:50:50 »

E sto volite da otvarate nove teme, to je cudo. Mogla si ovo u onoj "O foto albumu"...

Obrisacu ove fotografije bez thumbnaila. Ne znam zasto nisu napravljeni, ako si provalila reci da i drugi znaju sta si radila. Ja sam poslao ono nesto slika i nije bilo nikakvih problema.

Ako BBS sliku ne prihvati on napise tacan razlog zasto. ako i dalej neku sliku ne mozes da stavis a nije ti jasno zasto, posalji je meni na mail pa cu ja da probam.
Sačuvana

Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 16.10.2002. 06:58:07 »

Mercedes a sto su ti ovako male slike? Greota, bas su dobre a sitne.
Ako je problem velicina datoteke posalji mi jednu da probam ja da je sredim.

Izgleda da ce jedna od prvih stvari koju budem radio, ako otvorim forum za fotografiju, da objasnim kako se smanjuje duzina slike za koriscenje na web-u.
Sačuvana

mercedes
Gost
« Odgovor #4 poslato: 16.10.2002. 18:34:17 »

Broker evo pokusavam da posaljem neke fotke i velicina mi je recimo 400x270..307 kb..komprimovala na 8 u jpg ali nece..
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #5 poslato: 16.10.2002. 18:36:15 »

e da i kako se brisu neuspjeli pokusaji ili kada hocu da stavim nove fotografije a skinem stare.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 16.10.2002. 19:41:21 »

Pošalji meni tu fotku da je ja sredim smile

Još uvek nije omogućeno da korisnici mogu da brišu slike. Ako nešto treba da se briše, premesti iz kategorije u kategoriju ili promeni naslov javite meni.
Sačuvana

mercedes
Gost
« Odgovor #7 poslato: 17.10.2002. 17:06:18 »

Broker hvala, al da ipak napises kako radis ti za ubuduce, i zar ti se ne cini da ovom fotoalbumu fale osnovne opcije koje korisnik moze da koristi? Brisanje, premjestanje? Inace mozes da imas puno posla ako pocnemo svi da ti saljemo fotke da ih ti sredjujes..Evo sada cu ja da napisem kako radim a ti me ispravi ako je nesto greska..recimo imam fotku uskaniranu 1536x1046 rezolucija 300..tako ja skaniram obicno..jedino kada cu da radim velika povecanja onda skaniram sa mnogo vecom rezolucijom...e sad, smanjim prvo rezoluciju na 72..spasim u JPG ili gif-kada koristim opciju u PS priprema za web tada PS automatski spasi u gif-u, a kada su u gifu ne mogu da ih posaljem u album..
ps
jel mozes da ispravis naslov na onoj fotki sa camcem pise stix a treba styx..i da kod galebova umjesto bjeli treba bijeli....
 
koji blam :roll:
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #8 poslato: 17.10.2002. 17:20:45 »

Sta je sa albumumom.. ne moze nista vise da se posalje??
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 17.10.2002. 18:43:03 »

Mercedes, posalji ti meni jednu tu sliku koju ne mozes da smanjis dovoljno a da ne bude premalena da probam ja. Kada budem napravio reci cu ti sta sam uradio. Optimizacija fotografije na duzinu u dobroj meri zaivis od sadrzaja fotografije. Uporedi fotogrfiej koje sam ja posla sa svojima, moje su mnogo vece a po duzini se uklapaju i zadati okvir.

Moj zakljucak je da ti verovatno ne radis dobro optimizaciju, zato i hocu da uzmem jedu tu fotografiju i sredim je da bih bio siguran.

Imam nameru da kada oformimo forum za fotografiju stavim kratko uputstvo kako se fotografije optimizuju.
Sačuvana

Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 17.10.2002. 18:48:52 »

Citat: "mercedes"
Sta je sa albumumom.. ne moze nista vise da se posalje??


Može, evo sad sam poslao jagnje u kategoriju Životinje.
Sačuvana

VBO
Gost
...
« Odgovor #11 poslato: 20.10.2002. 23:58:41 »

Nisam jos citala objasnjenje o 'smanjivanju' fotki na tvoj zadati format ali moram reci da ( kao i drugde) kad god moram da 'smanjujem' na zadato - upropastim fotku :oops:
Kod tebe jos dodatno da postignem 37 kb moram da je cesto osakatim...al ajd...
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 21.10.2002. 00:40:37 »

Moje fotke su u originalu duge i vise od jednog megabajta. Zamsili kako bi bilo kad bih to uploadovao bez optimizacije.

Uputtvo cu staviti cim sve zavrsim. Videcete nijeuopste komplikovan postupak smanjiti sliku a limiti koje sam stavio su sasvim korektni i lako je u njih se uklopiti.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.955 sekundi sa 35 upita.