Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Fotoaparati  (Pročitano 12297 puta)
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Citat: "Boban"

Iznenadjujuce dobro je odradjena dubinska svetlost, ali to je sve... ostrine nema ni za lek.


Bobane, imaj u vidu da je slikano u ekstremnim uslovima. Ne mozes tu ocekivati da ce fotoaparat da pokaze svoj sjaj. Medjutim, opet, u odnosu n druge aprate s kojima sam imao prilike da radim, ovaj se fenomenalno snasao.

Mislim da bolju ostrinu mogu da pokazu samo fotoaparati sa IC autofokusom.
Sačuvana

Boban
Gost
« Odgovor #1 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Nije u pitanju problem ostrine snimka, vec rezolucije s kojom aparat raspolaze. Rezolucija mu je suvise slaba za profi rezultate, ili, drugim recima, jos uvek je to vrlo slabo u odnosu na pravu optiku i film.

Rezolucija, ono kada se vidi svaka vlas na kosi i pukotine na borama koze lica dobija se naravno sa velikim objektivima (otvora 30-100mm), a meni se cini da tvoja igracka snima sa otvorom od 3-4 mm sto jednostavno fizicki ne daje mogucnost da se izvuku detalji.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Bobane, rizikujemo da zsanimo diskusijom o foto tehnici sto bas i nema veze sa temom. Ukratko. U nacelu jesi u pravu, medjutim u sustini nisi. Prvo fotografije namerno nisam slikao u viskoj rezoluciji i najvecim kvalitetom jer njihoa svrha to nije iziskivala. Drugo, fotografije koje si
video su radi lakse distribucije redukovane u kvalitetu (jedan od nezeljenih efekata jeste blaga neostrina a ponegde i zamrljanost boja).
Sačuvana

Boban
Gost
« Odgovor #3 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Pa jesam li ti ja lepo rekao da me uslikas jednom u NAJVECOJ mogucoj rezoluciji, jer me je zanimalo kako to izgleda. I da mi parcence te slike prosledis, jednostavno me zanima koliko detalja se dobija kada slikas sa tim aparatom...

Evo, vidis ovo:
http://solair.eunet.yu/~parax/celjust.JPG
to je detaljcic sa fotke koju sam snimio sa tri metra rastojanja... pa kada se delic uveca dobije se ovo, sto je prilicno dobro, zapravo, bilo bi jos bolje da je skenirano na rotacionom skeneru, ali to je vec druga prica.
Dakle, to me zanima da uporedim.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Ovaj link sam vec jednom slao na nekoj druoj temi, izgleda nisi pratio: http://www.datavoyage.net/foto/spomenmanastirurujno.jpg
Sačuvana

Boban
Gost
« Odgovor #5 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

To je zapravo lose, Brokeru.
Sustina je da je taj snimak koji si ponudio najbolje sto tvoj aparatic moze,a kod klasicnog aparata rezolucija je mnogo veca od skenera na kojima skeniramo pa je ogranicenje te vrste. Kada bih ja onu sliku s bradom odradio na rotacionom skeneru dobio bih 5x ostrije detalje, a ti vecu ostrinu od one ne mozes da dobijes.
Digitalni aparati imaju samo prividnu ostrinu.
Slika koju si ti ponudio, kolika je u stvarnosti? pola metra?
a detalj koji sam ja dao je 5-6 cm.
Izvuci ti sa svoje slike detalj od 5-6 cm pa ga uvecaj i videces kako to izgleda.

Jednom prilikom sam imao potrebu da skeniram snimak iz aviona, snimak terena. Lepo na slici vidim tanku liniju jedva mm u sirini i na njemu vozila razlikujem kad se zagledam, autobuse od automobila. Pokusam da skeniram to najboljim skenerom koji sam imao u dohvatu (Mirage Umax-ov tada bio) i probao i probao i samo dobijam liniju puta i jedva ponegde neku mrljicu, a nikako detalje. A kad se pogleda fotka pod lupom, vide se farovi maltene... e o takvoj ostrini ti pricam... Optika i film su upak daleko nadmocni.

Zapravo, ja bih voleo da nije tako, ali matematika je cudo.
Znas li kolika bi trebalo da bude rezolucija digitalca da pohvata sve sto moze i film... 10000x7000 npr... plus da ima optiku koja ce to da podnese. Prebaci to u MB i daj procenu kada cemo to dobiti...
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Bobane, ne znam sta hoces da dokazes? Da digitalac rezolucije 2.1megapiskela ne moze da se meri sa filmom? Sta tu ima da se dokazuje.. pa opste je poznato da digitalci jos uvek ne mogu da prismrde filmskim kamerama... a ja sam uveren da vrlo dugo nece ni moci u nekim prilikama.

Medjutim, za uobicajeno fotografisanje, mogu itekako lepo da se upotrebe. Sa ovom kamerom, na 1.3 mpiksela (koliko ja koristim, iako joj je max 2.1) fotografije i kada prebacim na papir (9x12) ne zaostaju za snimcima klasicnom kamerom.

Mozemo mi ovako i da se preganjamo i oko toga da li je bolji mercedes ili peglica...
Sačuvana

sneki
Gost
« Odgovor #7 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

digitalne camere sa 2.O i vise su odlicne za neki entry level, nisu za neke kvalitetnije profesionalne umetnicke fotografije, ali su solidne za entuzijaste kao sto sam recimo ja koja nema pojma o fotografiji.

ja imam nikon coolpix 2500 i sasvim sam zadovoljna performansama, mada ih jos nisam detaljno proucila.

da li tvoja ima opciju za 'move'? mislim da se slika krece jedno tri-cetiri sekunde ili vec kako je podesis, kao rec.camera?
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #8 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Evo jedan odlican sajt o digitalnoj fotografiji, kamerama i najnovijim stvarima.


http://www.steves-digicams.com/


Ja digitalnu kameru koristim ako cu da snimam makro, i to obicno koristim za floru i faunu i detalje na automobilima7motorima i sl, da bi dobila isti rezultat sa obicnim filmom/kamerom objektivi kostaju jako puno tako da digitalna kamera moze da posluzi jako dobro. za portret koristim mamayu i siroki film rezultat je neuporedivo bolji nego sa digitalnom kamerim. upravo zato sto je sve mnogo mekse na fotografiji.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Citat: "sneki"

digitalne camere sa 2.O i vise su odlicne za neki entry level, nisu za neke kvalitetnije profesionalne umetnicke fotografije, ali su solidne za entuzijaste kao sto sam recimo ja koja nema pojma o fotografiji.


Sve zavisi od namene. Meni je digitalna kamera nezamenljiva. Neki dan je recimo bio koncert Bajage. Ne mogu da zamislim koliko posla bi bilo da sam morao da nosim svog nikona (30-210 zoom) sa sve blicem (profi sa nosacem za fotoaparat). Em bih se iskilavio, em ne bih mogao da napravim skoro dve stotine fotki i dobar deo njih uradim i stavim na web u roku od dva sata... ili zmisli da sam na okupljanje u BG morao da nosim svu tu skalameriju...

Naravno kada radim nesto ozbilljnije, film je obavezan sa sve Nikonom...

Citat: "sneki"

da li tvoja ima opciju za 'move'? mislim da se slika krece jedno tri-cetiri sekunde ili vec kako je podesis, kao rec.camera?


Ima ali sam to koristio samo jednom - kad sam probao kako radi. Vise bi me obradovalo da su tu opiju ukinuli pa smanjli cenu kamere ili za istu cenu ugradili nesto korisnije.
Sačuvana

mercedes
Gost
« Odgovor #10 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

sneki, evo odmah da ti dam tips ako hoces da snimas film tom kamerom kupi vecu karticu najmanje 32Mg..ta tvoja kamera cini mi se moze da snima 15-30sec po sekvenci. ja imam fuji finepix 602 i nema ogranicenja ali zato nema zoom, vrlo je tesko naci kompletnu kameru.
Sačuvana
sneki
Gost
« Odgovor #11 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

da ne smaram ljude, poslacu ti poruku mercedes.
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #12 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

sneki ako si ih pobrisala a stoji da su jos tu onda nisi nesto dobro uradila, ja ne znam sta. Probaj opet. Pogledaj ovaj link gore sto sam otavila nadji tamo svoju kameru i mislim da ces naci prave odgovore.

A ovo drugo pitanje, znam da postoji program koji moze da zaledi sliku ali ne znam kako se zove..mozda moze u Adobe image redy..pokusaj
Sačuvana
sneki
Gost
« Odgovor #13 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

izbrisala sam prethodnu poruku, umesto ove.
sadrzaj je isti...
Sačuvana
cesa
Gost
« Odgovor #14 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

ja se izvinjavam jer sam ovo na starom topiku postirao:

nemoj bre da pises i brises. odgovori ti neko i onda ispadne budala.

a zasto samo privatno da razgovaras sa mercedes, pa mi ostali ne mozemo da procitamo/naucimo nista

kupio sam 64Mb karticu. nisam je ni otpakovao.
zasto bi morao da je aktiviram. nije valjda da treba nekog da zovem telefonom sad da mi je aktivira

kad ti se jedna napuni, pobrises slike pa ponovo... ko video ili audio kaseta ili disketa za kompjuter.
 
Povratak na vrh      
 
 
cesa
skriboman


Sačuvana
sneki
Gost
« Odgovor #15 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

ceso bas si cesa.

izbrisala sam jer je broker bio eksplicitan u pravilniku da ne sme da se skrece s teme, pa kad je to slucaj, bolje da devojku pitam licno.

ali je nisam jos pitala, ceso.

mislim da se kartica ne aktivira kao i kreditna kartica!!!!
u manuel-u postoji poglavlje kako, ali sam bila lenja da citam.

jedino mi nije jasno da li te kartice imaju neki vek trajanja, posto se ne pune, ocigledno?

eto i ja se pridruzujem cesinim glupavim pitanjima sa jos glupljim.

i da li je bolje da ja manuelno menjam one opcije sa svetlo otpozadi, pesak i more, mrtva priroda i td...
Sačuvana
sneki
Gost
« Odgovor #16 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

dobro, dobro, videla sam, odgovorio si za karticu.

koliko kostaju printeri za slike.
koji ti imas mercedes i ti brokeru?
koji je najbolji, a da nije ogroman.

i jos ovo mercedes, spomenula si acrobat reader, meni je on instaliran sa cd-ja koji sam dobila u paketu, ali ne znam sve one mogucnosti za sta su.
zasto ga koristis, uopste.

ceso,
ima li tvoja kamera mogucnost da snimas pokretne slike, kao mali film?
i zvuk?
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #17 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Citat: "cesa"

sad jedno glupo pitanje za Brokera i Bobana (glupo zbog mene, ne zbog njih, cisto da se niko ne uvredi)

hocu kao krajnji rezuiltat da dobijem sliku 640x480 sa 2megapixel kamerom. sta je bolje:

1. da je snimim u rezoluciji 640x480

2. da je snimim u rezoluciji 2megapixel-a pa da je smanjim softwerom kasnije na 640x480

rekao sam da je pitanje glupo



Mogu i ja da ti odgovorim, ovo pod tackom 2. Dobijes mnogo kvalitetniju sliku sa mnogo vise informacija, tako i kada je smanjis ona bude bolja nego da si je snimio u velicini koja ti je potrebna.
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #18 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Citat: "sneki"

dobro, dobro, videla sam, odgovorio si za karticu.

koliko kostaju printeri za slike.
koji ti imas mercedes i ti brokeru?
koji je najbolji, a da nije ogroman.





Koliko ja znam jedni od najboljih su sublimering stampaci..ja imam Epsona 1290 vise ga gotovo i ne koristim samo za A3+ format, fotograije ispisujem na frontijeru i na fuji papiru.

Citat: "sneki"

i jos ovo mercedes, spomenula si acrobat reader, meni je on instaliran sa cd-ja koji sam dobila u paketu, ali ne znam sve one mogucnosti za sta su.
zasto ga koristis, uopste.


nisam acrobat rider, nego adobe image redy, vrlo jednostavan programcic za redigovanje malih filmova i kojekakvih jednostavnih animacija. Za vece filmove je najbolji premijer, malo sam radila u njemu mogucnosti su mu ogromne.
[/quote]
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #19 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Citat: "mercedes"

...vrlo je tesko naci kompletnu kameru.



Olympus C-700 UZ, ne moze biti kompletnije...
Sačuvana

Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #20 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Citat: "cesa"

kupio sam 64Mb karticu. nisam je ni otpakovao.
zasto bi morao da je aktiviram. nije valjda da treba nekog da zovem telefonom sad da mi je aktivira


Mislim da je ona mislila na formatiranje...

Citat: "cesa"

hocu kao krajnji rezuiltat da dobijem sliku 640x480 sa 2megapixel kamerom. sta je bolje:

1. da je snimim u rezoluciji 640x480

2. da je snimim u rezoluciji 2megapixel-a pa da je smanjim softwerom kasnije na 640x480


Ja uvek radim pod 2, zato sto mogu da intervenisem i popravim neke stvari. Uvek je bolje retusiranje raditi na slici veceg formata pa smanjiti na potrebnu velicinu. Li, morm reci da i kada sam slikao u niskoj rezoluciji, nisam bio nezadovoljan rezultatima.
Sačuvana

Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #21 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Citat: "sneki"

koliko kostaju printeri za slike.
koji ti imas mercedes i ti brokeru?
koji je najbolji, a da nije ogroman.


Nemam i nikada nisam imao potrebu za tim. Fotografiej koristim za web i redje za stampu. Kada mi treba fotka za neki katalog ili prospekat ide direktno u stampariju. kada mi treba fotografija na papiru odnesem u obliznju foto radnju gde mi oni naprave fotografiju iz datoteke. Nisam imao prilike da koistim foto printer ali koliko mi se cini do je malo previse skupo resenje.
Sačuvana

Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #22 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Citat: "sneki"

izbrisala sam jer je broker bio eksplicitan u pravilniku da ne sme da se skrece s teme, pa kad je to slucaj, bolje da devojku pitam licno.


Hm... aj' procitaj pravila jos jedared smile))
Sačuvana

Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #23 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Upsut, neko me je ubrojio u foto profesionalce. Ja to nisam. Samo volim fotografiju i bavim se njome ali daleko od toga da sam profesionalac. Niti imam toliko znanja niti iskustva.

Samo koliko da se zna.
Sačuvana

Alan Ford
Gost
« Odgovor #24 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Ceso, ja imam nikon 3.4 MB i probao sam razne varijante i utvrdio da je za moje potrebe mnogo bolje slikati momentalno sliku velicine koja ti odgovara no da je kasnije smanjujes. Problem je sto se tada gubi rezolucija.
Ne znam koju kameru imas, ali ako planiras ISTA da radis sa slikama nemoj ih praviti u JPEGu jer sa tim formatom je skoro nemoguce ista uraditi a da momentalno ne izgubih 50% na kvalitetu. Ja imam Colpix 950, i sve ih slikam u tiff-u pa odatle uglavnom prebacim na jpeg i pothranim na HD. U suprotnom ih stampam takve kakve su.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 4.498 sekundi sa 36 upita.