Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: I dalje o slikama...  (Pročitano 10217 puta)
VBO
Gost
« poslato: 15.10.2002. 21:13:19 »

...
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 16.10.2002. 01:50:38 »

Ja sam pokrenuo pitanje da vidim sta vi mislite o tome kak da organizujemo diskusije na temu fotografije...

Inace VBO, trebalo bi da razdvojis da fotograija obradjivana u PhotoShopu ili nekom takvom progrmu vise nije fotografija.
Sačuvana

Urbana
provereni korisnici
piskaralo
*****
Poruke: 613


« Odgovor #2 poslato: 16.10.2002. 02:54:45 »

pa sta znam...bilo bi lepo, verovatno, mada nas fotke hvataju stihijski.
ja sam za ZA smile
Sačuvana
Taki
Gost
« Odgovor #3 poslato: 16.10.2002. 06:50:04 »

Meni se slika mnogo vise dopadala bez ikakvih intervencija. Ovo mi je prilicno kicasto i nepotrebno.


Brokeru, nemoj da se salis.
Imas vec gomile foruma koje niko ne posecuje i ne treba nam jos jedan koji ce samo povremeno neko da aktivira. Zasto sve mora da se ukalupi u neku formu?
Sto se mene tice o slikama bismo mogli i na politici i ne bi mi smetalo. Pusti ljude da se opuste, please.
Jos mi se kosa nije spustila od onog zakljucavanja topika sa politike, a ti ponovo krenuo u ofanzivu :-)
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 16.10.2002. 07:01:56 »

Taki ako vec u tri-cetiri foruma postoje diskusije na temu fotografije, neke i paralelno, onda meni to lici kao dobar znak da treba otvarati forum za tu temu. Uostalom, nije mja ideja da se otvara takav forum, to je predlozio neko drugi. ja to podrzavam jer ima smisla ali kao sto vidis nisam se zaleteo da je odmah otvaram dok ne ispitam koliko je interesovanje.

Hm da, vreme je za jedno ispitivanje javnog mnjenja.
Sačuvana

David
Gost
« Odgovor #5 poslato: 16.10.2002. 07:07:35 »

Lepo je... Iako je mozda i kicasto, kao i na prosloj je - lepo je...
Sačuvana
Taki
Gost
« Odgovor #6 poslato: 16.10.2002. 07:12:17 »

Citat: "Broker"
Taki ako vec u tri-cetiri foruma postoje diskusije na temu fotografije, neke i paralelno, onda meni to lici kao dobar znak da treba otvarati forum za tu temu. Uostalom, nije mja ideja da se otvara takav forum, to je predlozio neko drugi. ja to podrzavam jer ima smisla ali kao sto vidis nisam se zaleteo da je odmah otvaram dok ne ispitam koliko je interesovanje.

Hm da, vreme je za jedno ispitivanje javnog mnjenja.


Prica o fotografiji se javlja u talasima. Kad neko dobije inspiraciju i sasvim se lepo odvija i ovako.
Drago mi je sto se nisi zaleteo. Nije lose prikociti na vreme.

Ideja sa foto albumom je sjajna. Sve cestitke!
Da li je moguce da nekako uredis da tamo moze da se nesto dopise kao komentar?
I da pitam po n-ti put. U cemu je problem da i nama ostalim korisnicima omogucis da pravimo ankete?
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 16.10.2002. 07:42:19 »

Mislim da postoji dovoljna grupa ljudi koje fotografija interesuje da mogu da artikulisu to kroz poseban forum. Ta tema se prilicno cesto pojavljuje u diskusijama i imam utisak da je gusi to sto je razbacana ne vise postojecih foruma.

Sto se tice albuma bilo bi dobro da se diskusija koncentrise na jednom mestu, kao sto je na primer http://www.datavoyage.net/oreska/viewtopic.php?t=3008. Tamo vec imas dogovor za komentare, mislim da treba, autor Albuma je najavio da ce da ubaci pa je bolje da ga sacekam da on to uradi nego da radim na svoju ruku.

Sto se tice anketa (ni toj temi ovde nije mesto), mislim da to ne treba svakome da bude dostupno kao opcija. Medjutim, ne stoji da ne mozete da pokrenete ankete, sam treba da mi kazete sta hocete i ja cu da napravim.

p.s. znam da moje insistiranje da se teme pokrecu tamo gde im je mesto moze da delueji grubo ali vec mi je na vrh nose to sto me malo malo razliciti ljudi na azlicitim mestima pitaju isto. Kada se radi o administriji BBS-a pitajte u Korisnickom servisu a kada se radi o administraciji 7K pitajte u Tamnom vilajetu. Tako ce svi znati gde mogu da saznaju to sto ih zanima a ne ovako da se gubi po svim forumima.
Sačuvana

mercedes
Gost
« Odgovor #8 poslato: 16.10.2002. 22:59:24 »

Ja ne vidim zaista nista lose da se napravi forum za fotografiju..vrlo je rijetko neko na nauci.. na kulturi sve manje i manje pa se niko ne buni..sf se "odvojio" sa linkom direktno na novo mjesto pa koga zanima tamo ce da nadje sta mu treba...kao sto smo svi ovdje vidjeli o fotografiji se postira na vise foruma, ja ponekada nemam vremena da vidim sta se pisalo na svakom od njih a vjerujem da i drugi isto tako, ponekad promasim ono sto mi je zaista zanimljivo..kada imamo pitanje, problem u vezi kompova idemo direktno tamo..itd..tako i sa ostalim forumima, zasto fotografija ne bi imala takvo jedno mjesto? fotografija nije samo kacenje slicica..i poneki komentar u stilu nije dobro, dobro je..fotografija je i digitalna kamera, i web, i sistem kamera, stampa, kopiranje, takmicenja (foto nedelje, mjeseca) mozda akcija da svake sedmice izlozimo nesto na neku temu o kojoj se dogovorimo.. fotografija je tehnika, snalazljivost, trikovi, kreativnost. Mislim kao i Broker da nas ima dosta na Oreskoj koji vole fotografiju i uce o njoj, ponesto i znamo..e sad kao grupa mozemo i da inspirisemo jedni druge, damo odgovor, ideje..sugestije, album jeste fina stvar ali je samo kacenje slika i pokazivanje..sto ni nema neku veliku svrhu..web je prepun fantasticne fotografije gdje mozemo da parimo oci i nista vise..ja sam skroz ZA DISKUSIJU O FOTOGRAFIJI
Sačuvana
Zu
Gost
« Odgovor #9 poslato: 18.10.2002. 01:20:48 »

Vec dva puta (na raznim mestima) citam kako se Brokeru bunis za postavljanje anketa, AKO! to tvojom rucicom nije pipkano?! Stvarno ne razume sta ti je?

Mislis li da ce tako neko da pokvari, razbije, ocarupa, uvrne, oblazne ovaj prostor? Ili, sta li?
Sačuvana
Zu
Gost
« Odgovor #10 poslato: 18.10.2002. 01:33:00 »

Brokeru, molila bih te da mi ona "jaja" sa naslovne stramnice foto albuma uklonis potpuno (potrebna im je dorada, tu inace ne pripadaju vec u art galeri) itd. sasvim dovoljno razloga da ih obrises.

Hvala!
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #11 poslato: 18.10.2002. 04:28:25 »

Zu, mnogo mi se svidja ova tvoja fotografija, podsjeca na uljana platna..sada ne znam kako ona izgleda u pravoj velicini jel kada ih nakacimo ovdje imaju los kvalitet..mozes da napises malo onjoj i koju si kameru koristila.



http://www.datavoyage.net/oreska/album_view.php?id=31
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 18.10.2002. 08:15:30 »

Zu, nema problema obrisacu, ali bih te zamolio da ne saljes fotke koje pustis kroz kojekakve obrade. Ok je da se malo dotera gama, izostri ili tako to ali posle specijalnih efekata fotografija vise nje fotografija nego nesto sasvim drugo.

E da, ako mozes obrezi fotke, ostaje ti neocisceno belo po ivicama posle skeniranja.
Sačuvana

Zu
Gost
« Odgovor #13 poslato: 18.10.2002. 09:05:42 »

By Broker:
Citat
E da, ako mozes obrezi fotke, ostaje ti neocisceno belo po ivicama posle skeniranja.


Vrlo rado, ali ne znam kako? Prvo koristim skaner (koji ima tu opciju ali samo onoliko koliko si i video da ih "obreze", zatim koristim Adobe Photoshop 5.5 kojim dalje obradjujem fotografiju.
Sačuvana
Zu
Gost
« Odgovor #14 poslato: 18.10.2002. 09:11:29 »

Za "Balaton rukavac na Dunavu" koristila sam Olimpus foto aparat (jedino taj i imam ako ne racunam rusku "Smenu 8"... lol

Fotografija moze na svasta da podseca, ali "Balaton" samo lici sam na sebe. Velicanstven je, ma cime ga uslikao. Posebna je draz, zaploviti tim rukavcem sa camcem koji pravi sto manju buku, jer sama priroda "govori"... Cheesy
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #15 poslato: 18.10.2002. 11:20:41 »

Brokeru brisi ako sam preterao.
Sačuvana
Urbana
provereni korisnici
piskaralo
*****
Poruke: 613


« Odgovor #16 poslato: 18.10.2002. 14:22:52 »

e bas sam napunila oci lepotama, da znate! moram da priznam da su mi "island" fotografije izmamile najveci "aaahhh!", a tek one slatke zivotinjice...ona brokerova i zujkina maca su neodoljive!
nego, da se vrnemo prakticnoj strani stvari.
brokere, neka ti ne bude mrsko da nam svima lepo objasnihs kako da ukomponujemo fotke u zadati format, jer zaista sam primetila da ima tvojih koje nisu izgubile nista na kvalitetu ni velicini, a stale su u album, sto znaci da imaju manje od 37 k. bolje da to ovde uradis, nego da te zaspemo sa svih strana, zar ne? a i da nesto naucimo, valja se smile
hajde upakuj ovu moju u tvoj format, pa da vidimo sta ce da ispadne:
http://pages.sprint.ca/urb/files/gerber.jpg
(ovaj lepi cvet je za nase dame s fotoaparatima, a za momke cu da nadjem neku prigodnu "vatrenu vodu" Wink )
dalje, zanimaju me tehnicki nedostaci ove slike, a sa aspekta onih koji se ozbiljno bave fotografijom.
molicu lepo...
je l' te.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #17 poslato: 18.10.2002. 18:54:32 »

Pisem uputstvo koje bi trebalo da vam pomogne da postignete najbolje sto moze kada je u pitanju optimizacija fotografija. BIce valjda za koji dan gotovo.

Alane ok su ti fotke samo treba vise da vodis racuna o kategorijama kada ih uploadujes. Ko ne zna: prvo udjite u kategoriju u koju zelite da stavite sliku pa onda pokrenite upload.

Zu, svaki fotoaparat je dobar, Smena 8 pogotovo.

Kolik osam primeti, svima je najveci problem kako da smanje duzinu slike a da zadrze vecu rezoluciju. To cete dobiti u uputstvu. Druga stvar, opsecite slike, odsecite nepotrene delove kao sto su beline oko slike. I to cete dobiti u uputstvu. Treca stvar, poradite malo na koloritu slike: podesite kontrast i svetlocu i obavezno nakon smanjivanja primenite filter za izostravanje slike. Skenirane slike su po pravilu neizostrene. I ovo ce biti objasnjeno u uputstvu.

Vodite racuna o kategorijama. Licne fotografije stavljajte u za to predvidjenu kategoriju i OBAVEZNO napisit u naslovu ko je na slici.
U kategorij Ljudi nemojte pisati ko je na slici, jer tu nije bitan identitet. U ostalim kategorijama gledajte da napisete sta je na slici i gde se nalazi.

E da, nemojte slati fotografije na koje su primenjivani efekti koji menjaju sustinu fotografije. Fotografijaje ono sto napravite fotoaparatom. Specijalni efekti su dozvoljeni ali samo ako su napravljeni fotoaparatom a ne PhotoShopom i slicnim alatkama.
Sačuvana

Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #18 poslato: 18.10.2002. 19:00:33 »

Urbana, evo ti optimizovana slika pa je pošalji u album
http://www.datavoyage.net/foto/gerberp.jpg
Sačuvana

Alan Ford
Gost
« Odgovor #19 poslato: 18.10.2002. 21:46:24 »

sto se kategorija tice, slike su upale tacno tamo gde sam nameravao.
Moram priznati da mi se dopadaju Mercedesine slike.
Nisam fan raznog cveca u gro planu. Tu manje vise sve dobro ispada. Pozadina, boje, osvetljenost nisu bitni.
Sačuvana
Urbana
provereni korisnici
piskaralo
*****
Poruke: 613


« Odgovor #20 poslato: 18.10.2002. 21:59:11 »

a "vatrene vode" u gro planu alane, a? Wink
salim se.
necu ovo postaviti u album, ovo je bilo samo eksperimentisanje, jer malo znam o umetnickoj fotografiji, a motiv mi se sinoc lepo sam podmetnuo pod kameru. ja sam vise onaj "dokumentarni" tip, koji belezi situacije, i u njima nalazi zanimljive sadrzaje.

brokeru: odlicno je sto spremas uputstva, da te ne davimo dalje pojedinacno. zivo me zanima kako se kompresuje onolika slika (mislim da je imala 139 k u mojoj verziji).

zatim, sta ce se desiti kad se album prepuni? da li ce svako imati mogucnost da sam sebe izbrise (pozeljno)
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #21 poslato: 18.10.2002. 22:39:50 »

urbana nista licno. Pogledaj moje slike, pa ces videti da ja najmanje od svih mogu nesto nekome da prebacim i kazem.

I mene zanima kako se slike sredjuju da zadrze kvalitet a da opet upadnu u format 550x550 ili 37KB. Meni su ili kvalitetne a male pa nevidljive, ili pristojne velicine ali mutne. Mislim da je najveci problem i sto je vecina slika u JPEG formatu pa su svakakve daljnje dorade katastrofalne.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #22 poslato: 18.10.2002. 23:51:35 »

Danas sam zavrsio tekst uputstva, ostaje jos samo da napravim ilustraciej pa cu da metnem da se vidi. Videcete nije to nimalo tesko napraviti kad se zna kako smile

JPEG format nije los format. Izikan je zato sto se mnogo koristi na webu gde su fotogriej niske rezolucije sa kojima JPEg nemoze najbolje da se izbori. Medjutim kad se rdi sa slikama u visokoj rezoluciji veoma je efikasan. Uveden je kao standard cak i u PostScript. Kljucna rec je visoka rezolucija.

Ali kao sto vidite na fotografijama koje sam okacio, uz malo truda mogu se postici sasvim dobri rezultati i na web-u.
Sačuvana

Zu
Gost
« Odgovor #23 poslato: 19.10.2002. 01:18:14 »

Hej Broker, tvoje usce Save u Dunav, je jedno od najlepse zabelezenih. Sva ostala su slicna, tvoje je drugacije. Bravo na fotografiji i uglu snimanja.

Dopadaju mi se, "Moj golube beli"
"Portret" "Island", "Bazen Hamilton" i "Senke u snegu".
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #24 poslato: 19.10.2002. 01:19:24 »

Urb, meni je ova tvoja fotka ko stvorena za grafiku ili nesto u tom stilu..bas je dekorativno ovo sto si napravila  meni izgleda da si kao pozadinu koristila noc i samo blic direkt ..e sad sta bih ja uradila nemam pojma osim sto bih ovaj gerber preradila u PS zamisli dobar papir za zamotavanje poklona i sl..retusirala bih vaznu i ostavila jedan list. sledeci put mozes da testiras sa lampama sa strane..iza itd..inace je zaista fin za grafiku e sad da ti objasnjavam tehniku serigrafije koju ja volim ..mrzi me..

Broker zasto ne bi mogli da izlazemo manipulisanu fotografiju? Samo napravis grupu i za to kao i za ostale..to nije prava fotografija ali je fantasticna tehnika za igrarije, kreativnost, mastovitost, ja znam da ovdje gotovo svi fotografi idu na kurseve za PS da bi mogli da iskoriste znanje koje imaju a i fantasticne mogucnosti ovog programa..
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.963 sekundi sa 36 upita.