Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Kako a naucim da fotografisem?  (Pročitano 3823 puta)
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« poslato: 28.12.2006. 00:50:28 »

od malih nogu mi je zelja da se bavim fotografijom... malo znam o tome jer nisam imao priliku ni od koga da naucim a inace nisam ima ni dobar aparat za tako nesto... sada imam digitalnog idiota pa me zanima ko bi mogao da mi pokaze malo oko fotografije i naravno da mi preporuci neki aparat koji bi mi bio dobar za pocetak...
« Poslednja izmena: 29.12.2006. 07:45:11 Pedja » Sačuvana

Bolje znati mnogo i chesto nego nikad i nista povremeno i koje kude!
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 28.12.2006. 00:58:52 »

Imas ovde temu sa linkovima do mnogo literature vezane za fotogrfiju a slobodno pitaj ak te nesto konkretno zanima.

Sto se tice nabavke fotoaparata, svaki moze da posluzi, mada je dobro da fotoaparat ima opcije rucnog podesavanja parametara. Prilicno zgodni za pocetnike u Cannon A serija (sada su aktuelni 610, 640). Za male pare dobije se prilicno sposoban aparat koji moze da se korsiti i za pljeskanje ali i za ozbiljnije fotografisanje.
Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #2 poslato: 28.12.2006. 04:38:22 »


Imas ovde temu sa linkovima do mnogo literature vezane za fotogrfiju a slobodno pitaj ak te nesto konkretno zanima.

Sto se tice nabavke fotoaparata, svaki moze da posluzi, mada je dobro da fotoaparat ima opcije rucnog podesavanja parametara. Prilicno zgodni za pocetnike u Cannon A serija (sada su aktuelni 610, 640). Za male pare dobije se prilicno sposoban aparat koji moze da se korsiti i za pljeskanje ali i za ozbiljnije fotografisanje.


mozes li da mi kazes kolika je cena tih aparate mislim za a610 i a640... ? da vidim za koliko para da izmaltretiram roditelje ... ?
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 28.12.2006. 04:55:50 »

Ne znam tacno, ali negde oko 220 do 250 evra cini mi se.
Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #4 poslato: 28.12.2006. 05:12:18 »

ok hvala Tongue
Sačuvana
immigré
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 250


« Odgovor #5 poslato: 28.12.2006. 07:07:22 »

Za "SODU": Deda ti je bio pravi smeker, ( po njemu nosis ime)
« Poslednja izmena: 28.12.2006. 07:53:18 immigré » Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #6 poslato: 29.12.2006. 02:17:39 »

znam hvala Tongue
Sačuvana

Bolje znati mnogo i chesto nego nikad i nista povremeno i koje kude!
Willy Wonka
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: Požega
Država: Srbija
Poruke: 87


Ancient Life


« Odgovor #7 poslato: 20.02.2007. 03:16:10 »

Moja preporuka je da, ako vec volish fotografiju, i zelish neshto vishe da uradish, zabatalish kupovinu kompaktnog (''idiot'') digitalca, i da se bacish na potragu za za nekim SLR aparatom.

Mislim da je ok investicija kupiti polovan SLR, jer sam ja imao iskustva sa polovnjacima, i nisam zazalio. U sluchaju da si raspolozen za polovnjaka, za cenu 640ice, mozesh da dobijesh mnogo vishe.

Kreni u potragu, i, po mojoj preporuci, juri sledece modele: Canon PowerShot S2 IS (ja sam skoro ''ugovorio'' kupovinu S2 za 250e sa torbicom i karticom od 512..), Sony Cyber Shot DSC - H2 (na primer, njegova kupovina mi je izmakla ispred nosa, 3 meseca je bio star, 9 meseci josh pod garancijom, cena - 230e), Fuji FinePix S5600 (s tim shto mozesh chak da na letish i na ''lutkicu'' //s7000//, za relativno male pare - oko 300e) koji koshta, chak nov, za 300injak evra.

Pogledaj malo o ovim aparatima na netu, i dobro razmisli. Kod kupovine, najbitnije je da znash za shta ti treba fotoaparat, i na spram toga trazi. I ne zaleci se. Shto duze budesh trazio, cene ce biti sve nize. smile


Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 20.02.2007. 04:40:01 »

Willy, ako se ne varam, nijedan od tih aparata koje si predlozio nisu SLR. Ne vidim razloga da neko ko zeli da uci potrosi pare na tako skupe aparate. Jeftini powershot sa manuelnim podesavanjima je sasvim dovoljan.
Sačuvana
Willy Wonka
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: Požega
Država: Srbija
Poruke: 87


Ancient Life


« Odgovor #9 poslato: 20.02.2007. 05:13:30 »

Ne, ne varash se, samo ja nisam lepo koncipirao svoj post. Trebalo je da stoji ''ako mislish da ti ne treba SLR, kreni u potragu i...''.

Hvala na ispravci.

A shto se tiche troshenja novca, kazem da kupac treba da zna za shta mu je potreban aparat. I pored toga shto je pochetnik, nece to zauvek biti. I, iskreno, ja bih mnogo vishe voleo da sam pocheo sa Nikonom D100.

Naravno, ne treba se truditi da kupish aparat da bi ga pokazivao drugarima, a da u stvari, pojma nemash shta sve on moze. Kako god, ispruzi se koliko si dugachak. smile

Ja sam prve fotografije pravio sa jedva ispravnim Zorkiem, pa sam ziv i zdrav.. smile

Pozdrav
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 20.02.2007. 05:25:01 »

I ja zagovaram ideju da onaj ko zaista zeli da nauci fotografiju treba da ucina SLR-u (za neupucene, klasican aparat sa filmom). Pri tom ne mislim na neke besne aprate, vec bi i i Zorki ili Smena 8 vrlo lepo zavrsili posao, samim tim stoimaju dve vazne karakteristike: jeftini su, SLR su i rade posao.

Ak neko vec odlucuje da uzme digitalni fotoaparat ali je i dalej uaktegoriji nekoga ko tek uci, ne vidim ralog zasto bi kupovao skup fotoaparat. Treba dakupi sto je jeftniji moguce ali takav da mu omoguci da nuci ono sto je bitno, a tu i je jedini preduslov: manuelna podesavanja na fotoapratu.

Digtialni fotoaparat se ne kuuje sad i nikad vise, narocito ne u fazi ucenja. Zato na pocetkune treba potrositi mnogo para, vec ih sacuvati da se kasnje, kada se izuci stvar, moze kupiti nesto dobro i sto odgovara potrebama, jer, kada se izuci fotografija tada je neminovno da sledi kupovina fotoaparata boljih mogucnosti.
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #11 poslato: 20.02.2007. 05:30:00 »

dSLR

D40 ili D80 my choice : )

oce neko da me sponzorish ?
Sačuvana
Willy Wonka
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: Požega
Država: Srbija
Poruke: 87


Ancient Life


« Odgovor #12 poslato: 20.02.2007. 05:35:31 »

Naravno. (at)pedja
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #13 poslato: 20.02.2007. 05:49:45 »

Da, ja nisam skonto u pocetku sta je SLR. smile Ja sam poceo sa nekom PRAKTIKOM i dobar je aparat. Bitno je poceti sa tim totalno manuelnim aparatom cisto da se stekne uvid u to kako jedni parametri uticu na druge i sve to zajedno na sliku. Jedino sto je sa tim analognim aparatima je ucenje veoma skupo. Sad Ja sam poceo da experimentisem tek na digitalcu.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.092 sekundi sa 36 upita.