Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Moze li se na klasicnom CD pisacu snimiti DVD?  (Pročitano 2505 puta)
Boban
Gost
« poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Jasno mi je da bi takav DVD imao trajanje od desetak-petnaestak minuta, ali me zanima cisto tehnoloski: da li postoji ikakav zapis u video obliku koji ja mogu da sprzim na obicnom pisacu i obicnom CD-u a da bude "vidjen" u DVD uredjaju kao pokretna slika?
DVD uredjaj (ne kao komjuterska komponenta) vidi i MP3, pa mi se namece analogija da bi mogao da cita i videoCD ili cak Divx.
Ima li iko nekakvih preciznijih saznanja o svemu ovome?
Sačuvana
Lonehill
Gost
« Odgovor #1 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

DVD plejeri citaju videoCD-jeve (ko to jos koristi?), ali ne i Divx, zavisi vec od toga da li u plejeru postoji dekoder za ove formate. Zavisi od modela do modela, jer neki ne citaju ni VCD a ni MP3.

Ono za zapis DVD-ja na CD stvarno ne znam, samo znam da je softver za pravljenje DVD-ja (authoring) skup i glomazan/zahtevan.
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #2 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Sve je jeftiniji i jeftiniji... pisac DVD-a u Beogradu vec moze da se nadje ispod 500$... mana mu je sto je mnogo spor, ali i to ce biti reseno u nadolazecim godinama.

Sto se tice video CD-a, taj format je potcenjen, zapravo, on je slab da na 700 MB stane 100 minuta, ali kada se odradi tako da stane 20-30 minuta onda je to prakticno DVD kvalitet...
Sačuvana
Lonehill
Gost
« Odgovor #3 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Citat: "Boban"

Sve je jeftiniji i jeftiniji... pisac DVD-a u Beogradu vec moze da se nadje ispod 500$...


Mislio sam na softver za pravljenje DVD filmova, da je skup i komplikovan, ali taj ti nije potreban ako zapisujes samo podatke (fajlove).

Citat

mana mu je sto je mnogo spor, ali i to ce biti reseno u nadolazecim godinama.


Imas li u vidu da na DVD staje oko 5.2 GB?
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #4 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Ja zivim u zemlji Srbiji i za mene je cena softvera nepoznanica - bilo dosad, bice i zauvek.
Sto se tice brzine, osvrni se u proslost i vidi kojom hitrinom nadolaze megabajti (gigabajti, megaherci...) u sekundi svakog meseca...

Ono sto mene zapravo zanima,a na sta nisam siguran da sam dobio odgovor je sledece: mogu li ja na obicnom pisacu na sadasnjem tehnoloskom i softverskom nivou da snimim video zapis (recimo dvadeset minuta decjeg rodjendana) u nekom obliku koji ce DVD uredjaj videti kako treba i proslediti sliku na televizor.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 13.08.2002. 06:28:47 »

Pa lepo ti rece covek, DVD plejeri u prinicpu mogu da prikazu VideoCD.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.821 sekundi sa 36 upita.