Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Na zadatu temu...  (Pročitano 10528 puta)
e-m0ti0n
Gost
« poslato: 17.09.2002. 03:40:27 »

"MACRO"

http://e-m0ti0n.tripod.com/macro.htm
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #1 poslato: 17.09.2002. 03:58:51 »

Lijepo.

A sto 'na zadatu temu' - radjeno kao reklama, za neki casopis ili...?? Ili cisto tvoja teh.-estetska 'vjezba'?

P. S. Bas sam se pitao sta je s tobom... Al', vidim sad, sve je OK - dok se ovdje truca (i dok se radi), drugi rade. :-)
Sačuvana
SANdMAN
Gost
« Odgovor #2 poslato: 20.09.2002. 00:02:47 »

kupio si novu chuku pa bi da se pohvalish, eh?
Sačuvana
e-m0ti0n
Gost
« Odgovor #3 poslato: 20.09.2002. 14:55:19 »

Dave,

Ma vezb'o sam aparat. Pozadina sa ribama je naslovna strana kataloga 'Just a woman', fotografa Nenada Marjanovica. Druga je crna pozadina, a treca su flase maslinovog ulja i sirceta od maslina.

Inace, procitao sam da si pominjao Trail Of Dead. Mora da si propustio moj osvrt na njih na ovom mestu pre par meseci. Izvanredan band, dosta podsecaju na Pixies, a opet, uopste ne podsecaju na Pixies.

Ovih dana zlorabim Massive Attack i Trickyja.

Vecheras shansonjeri iz Brightona u Barutani, muzika moje mladosti - Peter and the test tube babies.

Sandman,

Jok, bre. Chukarac je vec 3-4 godine stari model. I nije muski. Moj je veci. Chukarac.
Sačuvana
Lonehill
Gost
« Odgovor #4 poslato: 20.09.2002. 17:31:56 »

Citat: "e-m0ti0n"

...a treca su flase maslinovog ulja i sirceta od maslina.


Samo da ti kazem, posto ovde ima cepidlaka (kojima ja ne pripadam, jel), rekoh da ih predupredim, da te ne zezaju... Sirce od maslina izgleda da je balzamik sirce.
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #5 poslato: 20.09.2002. 22:59:17 »

Citat: "e-m0ti0n"

Dave,

Ma vezb'o sam aparat. Pozadina sa ribama je naslovna strana kataloga 'Just a woman', fotografa Nenada Marjanovica. Druga je crna pozadina, a treca su flase maslinovog ulja i sirceta od maslina.


Sto rece Sand, ti si to garant fotografisao da nam pokazes (Ok, nije tvoj) svoje ljubljene novu chuku.  :mrgreen:
Vidi, 'nako bez sliftanja, prvu fotku, uz mala, naznatna pojacanja ostrine te dvije boce i par dodatnih detalja (nesto sa priborom za 'radni stol': kakvo penkalo, mastionica, naocale, novine pored, etc.), moze komotno da se ponudi u nekom od casopisa sa tradicionalnijim pristupom reklami i dizajnu (tipa 'National Geo.', 'Newsweek', itd.). To je 'taj rad', ako me shvatas...

Citat

Inace, procitao sam da si pominjao Trail Of Dead. Mora da si propustio moj osvrt na njih na ovom mestu pre par meseci. Izvanredan band, dosta podsecaju na Pixies, a opet, uopste ne podsecaju na Pixies.


Da, ocito propustih tvoju preporuku... Dobar band, nesto garazoidniji od Pixies, al' opet slicno. A ja, nesretnik, propustim im proljetnji koncert ovdje...


Citat

Vecheras shansonjeri iz Brightona u Barutani, muzika moje mladosti - Peter and the test tube babies.


Ej, pa dobar provod - i nemoj puno piva da uneses u sebe, za shutku si vec prestar... :wink:
Ja cu uskoro, za koji dan, na Lambchop - prvo cajun-vecera, pa onda country, soul, whatever...
Sačuvana
dnevna Persefona
Gost
« Odgovor #6 poslato: 21.09.2002. 08:40:08 »

Digresija o tome kako je ona gnusnost od Barutane upropastila moj zivot.  Barutana je, dakle, mesto ultimativne nepodnosljivosti koja me ovom svojom osobinom odvraca od posmatranja mnogih dejstava koja bih inace rado posmatrala, pa tako i pomenutih Peter and the Test Tube Babies. Kada se i odvazim da odem tamo, provedem se najstrasnije, a vise je nego izvesno da to treba pripisati samom mestu. Mislim da mi je jedini izlaz u tome da autogenim treningom neutralisem Barutanu i pretvorim je u tursko kupatilo ili u neki drugojacije ljupki prostor. Zalosno, ali istinito.  roll
Sačuvana
e-m0ti0n
Gost
« Odgovor #7 poslato: 22.09.2002. 01:34:35 »

Pa dobro momci,

Zar vi ne znate da sam oboleli snob? Taken zna, zarazila me. Tako da Swatch nije nesto cime se treba bas hvaliti.

No, shalu na stranu, idemo redom.

Lonehill,

Jes', u pravu si. U prodavnici pise MASLINE - ULJE I SIRCE. Medjutim, proverom na etiketi tvrdim da ono sto tvrdis - stoji. Inace, ne konzumiram niti jedno od navedenih, sto opravdava slabo poznavanje materije.

Dave,

'Baga, znao sam da sam nesto pogresio. Naime, nisam konzumirao pivo, jer sam alkohol ostavio pre 7-8 godina. Samo mineralna voda Knjaz Milos. Bruka.

S druge strane, ispalo je da nisam bas toliko mator za sutku.

Svirka je trajala oko 60mins ukupno. Incl. bis.

Sreo sam ljude koje nisam video po 10 i vise godina. Da ih ovde nabrajam, ne vredi. Prepoznao bi ih samo Kurdi i/ili Pedjontije.

Od samog 'punka' nije mnogo ostalo, osim shutke, piva, krljanja gitara i urlanja. Kulturno montirana ekipa sredovecnih se opako raspistoljila uz prve rifove.

Ispred Barutane su bili uredno parkirani automobili nekadasnjih gradskih tzv. punkera. Mercedesi, BMWi, Pezoi, Renoi, razni dzipovi... Sve to ne starije od 5 godina. Izdaja, a?

Naravno, bilo je i neverovatno slatkih klinkica na raznim stimulativima, dok su ovde druge [serijal 30+] uglavnom jos dobrodrzece za slucaj zesce alkoholisanosti i slabije zainteresovanosti za predjenu kilometrazu.

Kako, bre, propusti Trail Of Dead? Javi kako je bilo na Lambchopperima.

Zaboravih...

DPers,

Bilo je dobro zezanje, steta sto si propustila.
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #8 poslato: 22.09.2002. 15:25:49 »

Ima tu pregrst propusta na nivou fotografije, ali uvek ce se neko naci da kaze da je to bas tako trebalo... odsjaji na satovima ukazuju na neprofesionalno snimanje, a povrsine bez piksela na amatersku kompjutersku obradu... no, ovo drugo moze biti posledica prilagodjavanja fotki za potrebe Weba (tj. skrljavanje podataka), ali meni ipak najvise smeta nejasnost (ili nedostupnost) samih brojacnika na satovima bez obzira sto mozda postoji valjano objasnjenje da je to tako trebalo.
Definitivno mi nesto smeta u rasporedu svetla, mada nije nimalo lak zadatak snimiti odjednom na malom prostoru bele i crne povrsine, ali se odmah vidi da fotograf nije ni pokusao da to razresi.
Sačuvana
e-m0ti0n
Gost
« Odgovor #9 poslato: 23.09.2002. 15:39:03 »

Bobane,

Citat: "Boban"

Ima tu pregrst propusta na nivou fotografije, ali uvek ce se neko naci da kaze da je to bas tako trebalo...


A vazi i obratno.

No, zaista si uglavnom u pravu. Naime, uopste nisam vodio racuna o svetlu. Znaci, nije to finalni proizvod, nije cak ni test rada na svetlu, jednostavno sam hteo da uradim makro e da bih video koju ostrinu mogu da izvucem za eventualnu stampanu upotrebljivost. Vidljivost brojeva, takodje, nije mi bila bitna. Plus sto je sat izgreban, tako da je i bolje da se ne vidi.

Takodje, kompjuterske obrade nije bilo osim svodjenja na 60% JPG kompresiju zbog weba. Fajlovi su po 6 MB, pa sumnjam da bi neko zeleo da otvori tako nesto.

Medjutim, interesantno je to da vi, profesionalci, imate uvek zamerke. Ne mislim samo na tebe, nego cak i na moje bliske prijatelje koji se i profi bave fotografijom. Doduse, to je i razumljivo.

Ono sto je interesantno sto se fotke totalnim amaterima za fotografiju veoma dopadaju. Kada kazem 'totalni amateri', pre svega mislim na neke graficke dizajnere, ljude koje cesto kosultujem kada radim nesto o cemu njihov sud ima presudan znacaj. Opet, konsultujem njih jer su mi njihovi radovi, po nacinu razmisljanja, veoma bliski.

U svakom slucaju, naucicu ja tu fotografiju i svetlo, da 'be oca.

E, da, na danasnji dan je umro Pablo Neruda.
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #10 poslato: 25.09.2002. 00:02:46 »

OK, vidim da je bio dobar provod na koncertu P&TTB-a, a i vjerujem da nisi bas dosao na njega u privatnom helikopteru, nego kao svaki 'normalni bivsi punker' u dzipu, novoj Mechki ili novom BMW-u... Tongue

Sutra je koncert Lambchopa, karte su kupljene (Merdz, ako citas ovo - samo 160sek/16Eurona!), i kao lagano (khm, mhkhm) spremanje za njega, jedna lijepa pop stvar njihovog frenda FM Cornoga:

http://epitonic.com/artists/eastriverpipe.html

***
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #11 poslato: 02.10.2002. 23:34:43 »

Citat: "Boban"

Definitivno mi nesto smeta u rasporedu svetla, mada nije nimalo lak zadatak snimiti odjednom na malom prostoru bele i crne povrsine, ali se odmah vidi da fotograf nije ni pokusao da to razresi.



E, da bas s tim problemom se mucim danima, dobila sam jedan fin poslic treba da fotografisem zlatni nakit za jedan katalog, i to ako uspiju probne fotografije...e sad one nikako da uspiju..pozadina je bijela a nakit je zuto zlato...ja kako god postavim svjetla nije dobro..Sad imam cetri svjetla dva su blicevi. Ne mogu nikako da dobijem izostrenost recimo ogrlice na svim mjestim, i sve djeluje nekako mnogo ravno a znam zbog cega je, zbog pogresno postavljenih lampi..meni treba fotografija bez sjenki i da dobijem fini 3D..kamera nije problem, mnogo je dobra koristim 120 film..jel ima neko ideju kako da rjesim ovaj problem??


jos nesto na kamaru..adresa jednog sajta..pa ako imate kakvih fotografija saljite, meni djeluje dosta profesionalan sajt..jest da se radi o naturfotografiji koju ja bas, al bas volim. Jel snimate vi ovu jesen sve sa bojama i suncem kada je nisko..u Swe jesen izgleda fenomenalno..i na Islandu koji je raj za fotografe..


http://luminous-landscape.com/

I da jos jedno pitanje; jel mozete da preporucite mjesta/krajeve koja su dobra za fotografisanje..planiram da uzmem jedan dugacak odmor..Huh?

Sanjam o Himalajima, Brazilu, Galapagosu, jel bio neko tamo?

Inace juce je poginuo jedan svedski planinar G
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #12 poslato: 02.10.2002. 23:39:26 »

Citat: "mercedes"


I da jos jedno pitanje; jel mozete da preporucite mjesta/krajeve koja su dobra za fotografisanje..planiram da uzmem jedan dugacak odmor..Huh?



Skåne, Malm
Sačuvana
emperror
Gost
« Odgovor #13 poslato: 03.10.2002. 08:38:25 »

mercedes,
zar ne znas foru s VODOM..?

eksperimentisi sa dubinom i zamucenoscu...

molim lepo...
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #14 poslato: 03.10.2002. 17:53:37 »

Citat: "mercedes"

E, da bas s tim problemom se mucim danima, dobila sam jedan fin poslic treba da fotografisem zlatni nakit za jedan katalog, i to ako uspiju probne fotografije...e sad one nikako da uspiju..pozadina je bijela a nakit je zuto zlato...ja kako god postavim svjetla nije dobro..Sad imam cetri svjetla dva su blicevi. Ne mogu nikako da dobijem izostrenost recimo ogrlice na svim mjestim, i sve djeluje nekako mnogo ravno a znam zbog cega je, zbog pogresno postavljenih lampi..meni treba fotografija bez sjenki i da dobijem fini 3D..kamera nije problem, mnogo je dobra koristim 120 film..jel ima neko ideju kako da rjesim ovaj problem??



Mercedes da ti nemas mozda mnogo svetla? Moja preporuka je da iskljucis bliceve. Zlato i blic tesko idu zajedno.

Sto se senki tice, ne mozes imati fotku bez senki i fini 3D, senka cini 3D.
Nemoj osvetljavati sa strane fotoaparata, pogotovo ne blicem. Ceono svetlo ubija teksturu i cini da se 3D izgubi.

Izostrenost: zatvori blendu maksimalno a kolicinu svetla podesavaj duzinom ekspozicije.

Probaj sa crnom podlogom.
Sačuvana

Boban
Gost
« Odgovor #15 poslato: 03.10.2002. 18:28:53 »

Belo na belom se fotografise sa kontra svetlom, ali kada je u pitanju zlato moze se desiti da se malo izmeni boja... treba dosta eksperimenata, ako vec nisi profesionalac u tome... bliceve svakako zaboravi...
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #16 poslato: 04.10.2002. 01:04:10 »

Ovo je stvarno teze nego sto sam mislila, ja nisam neki industrijski fotograf ali mi se ucinilo kada sam pristala da to radim da i nije tako tesko. Broker pozadina mora da bude bijela jer ce tako da ide u stampu..ako jos mora dodatno da se radi u Photoshopu dodje ga skuplje..Sto se tice 3D istina je, ali ja dobijem malo sjenki na pozadini i kada to maknem pomocu lampi izgubim sjenke i na samom nakitu i sve dodje ravno..bezzivotno. Trebaju mi sjenke koje su mekane a opet da je objekat ostar..kao sto Boban rece ovo stvarno trazi vremena i eksperimnetisanja..ja vremena nemam, kod mene sve je prilagodjeno za rad na portretima i nista vise..cula sam da mi trebaju neka difuzna svjetla, znate li nesto o tome?? Probacu sutra bez bliceva.


Dejvidsson, to sto ti nudis ima i u zatvoru jos daju i hranu Cool ..Stvarno cim sam u Malm
Sačuvana
emperror
Gost
« Odgovor #17 poslato: 04.10.2002. 03:19:23 »

aman...

uzmi staklenu posudu, stavi zlato u nju
i prelij sve vodom, recimo 1 cm dubine...
okini,
pa dodaj jos .5-1cm vode...
itd...
dok ne ispucas ceo film...

za difuznu rasvetu stavi paus
razapet na ramu, ispred reflektora...

ovo ti je kucna radinost, probaj,
ne treba ti vise od 2 sata...

p.s. zasto nekome treba slika zlata na
beloj pozadini..? glupo...
plavo i crveno (mermer, barsun)
su (naj)primereniji...
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #18 poslato: 04.10.2002. 05:38:31 »

Difuzno svetlo je rasuto svetlo. Najprostiji nacin za dobijanje je da se izvor svetla (blic ili paus okrene u beli plafon (ili za tu namenu postavljenu plocu). Za blic moze daposluzi i paus koji se stavi preko njega p amoze da se puc ai direktno u objekat snimanja.

Sofisticiraniji metodi su koriscenje raznih belih zaslona rasporedjenih oko objekta snimanja tako da se svetlo iz reflektora odbija o njih te osvetljavaobjekat iz vise uglova.

Ovo sa vodom nisam probao, ali moze daupali. Bas sam sinoc za prijatelja slikao pecurke i zaista kada smo )saleci se) slikali pecurke potopljene u teglu vode, nismo dobili los rezultat.
Sačuvana

emperror
Gost
« Odgovor #19 poslato: 04.10.2002. 08:35:41 »

kako bi, npr., 'slikali'
lakiranu, novu, obucu..?
a sveze ispecen rostilj..?

zamislite kombinaciju
cevape i kobaje,
skoro ispecene,
premazes terpentinom,
ostavis 'malo' da se prosusi,
a onda ih zamocis u posudu punu vode...
dodas u vodu malo juice-a, ili sirupa od kivija, par kapi...

probajte, ko voli...
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #20 poslato: 04.10.2002. 21:12:10 »

emperror koje sve ti carolije znas, ovo sam probala jutros i nije lose, nego ovo sa kivijem i terpentinom da li je primjenjivo na naocale?? i ako nije jel ima neka druga kucna carolija..

e da imam problem sa crncima :mrgreen: pa ako znas nesto pomozi, sta da uradim da ih izbjelim sto vise tj. da budu svijetli na filmu. Nemate pojma kako su ti ljudi sretni kada im napravim svijetle fotografije.. :cry: Neki dan fotografisala sam jednu porodicu i htjeli su jednu draperiju koja je mnogo tamna u nekim smedjim bojama koju sam ja oslikala onako kao sa starih rembrantovih slika..e sad kada su oni stali ispred samo im se vide oci, roll  ja ako pojacam svjetlo onda se mnogo sjaje..itd..jel imas neki recept za crnce??
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #21 poslato: 04.10.2002. 21:16:10 »

probaj da ih napuderises.
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #22 poslato: 04.10.2002. 21:22:36 »

Citat: "Alan Ford"

probaj da ih napuderises.


nije dobro probala sam, a i tesko je naci boju pudera da njima odgovara, ako im stavim jedan obican za nas za nas, na njima izgleda kao krec i usne im izgledaju nekako cudno i jos se takva sminka vidi na povecanjma..
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #23 poslato: 04.10.2002. 21:31:39 »

Ma ja se samo zezam. O slikanju od mene neces nista nauciti bojim se, a reko' kada su belci mogli imalinom da se potamnjuju (za vreme Regtime-a pocetkom 20. veka), mogu i crnci puderom da posvetle.
Sačuvana
tarana
Gost
« Odgovor #24 poslato: 04.10.2002. 21:45:14 »

Citat: "mercedes"

jel imas neki recept za crnce??

da potopish i  nji' u vodu...?  roll
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.353 sekundi sa 36 upita.