Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: O crnim najlon carapama  (Pročitano 2781 puta)
mercedes
Gost
« poslato: 02.11.2002. 19:13:00 »

Nije nista seksi, nego o tome kako crne najlon carape mogu da imaju jos jednu prakticnu namjenu osim navlacenja na nogu ili glavu u ekstremnim situacijama.. Cool

Ovako radi se o soft filterima koji su dosta primjenjivi, mogu da se kupe ali mogu i da se naprave ..recimo;

crne najlon carape, apsrorbuju dosta svjetla pa ce i kontrasti biti sacuvani i vrijeme exspozicije mora biti duze, inace ce da se vidi struktura carape

bez najlon carape ce da reflektuju vise svjetla pa ce da ubiju kontrast..slika ce da bude nekako sva mlijecna..

onda obican filter moze da se premaze vazelinom..(paznja koju stranu mazete da ne ode na objektiv poslije) moze da se namaze djelimicno ili (vrlo popularno pri krajevima, a moze i cijelo..(sve to ima PS, al ove efekt mozete da imate na originalu)

I lak za nokte moze da se koristi u istu svrhu kao vazelin..poslije ga treba samo ocistiti acetonom.
Ovo je dobra tehnika ako fotografisete portret starih i izboranih ljudi i
zena specijalno i osoba koje imaju problem sa kozom recimo bubuljice, neke fleke itd. Isto dobra tehnika  za stvaranje romanticne, tople atmosfere fotografije..raznorazne cvjecke, zivotinje .

Ne mogu sada da trazim neki primjer ali kada nadjem cu da okacim.
Sačuvana
Real McCoy
Gost
« Odgovor #1 poslato: 10.11.2002. 02:52:20 »

najlon carape su se narocito koristile prilikom izrade crno-bele fotografije.  s jedne strane da smanje mogucnost pojave "zrna"  a sa druge, kako je vec napomenuto, da malo "omeksaju" kontrast i da daju blazi, "obliji" karakter tonskim nijansama...
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #2 poslato: 17.11.2002. 16:37:27 »

sjetila sam se jos nekih zanimljivih efekta sa kojim moze da se igra..recimo moze da se hukne u objektiv i kada se on zamagli objekat ce se samo nazirati i sve ostalo ce da bude mrlja boje i kada pocne da se odmagljava onda ce se nazirati konture sve vise i vise...onda komad stakla sa nekom teksturom ispred objekta, objekat moze da bude blize ili dalje, sto bude blize jasnije ce se vidjeti, pa fotografisanje kontura..itd. jel nekoga zanima da eksperimentise??? da nastavim dalje? ako ima neko neki svoj fazon da upise ovdje pa da podjelimo to drugarski.. :mrgreen:
Sačuvana
Pikoleta
Gost
« Odgovor #3 poslato: 20.11.2002. 02:33:34 »

ja huknem u ogledalce. kontam, sta ce mi, jasno se vidim u odrazu drugih  :wink:
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #4 poslato: 20.11.2002. 03:09:52 »

Citat: "Pikoleta"
ja huknem u ogledalce. kontam, sta ce mi, jasno se vidim u odrazu drugih  :wink:


Previse premisljanja o sustini izaziva uzasan zamor...
Sačuvana
emperror
Gost
« Odgovor #5 poslato: 13.12.2002. 02:19:36 »

si bila na sajtu davida hamiltona..?
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #6 poslato: 14.12.2002. 21:12:19 »

nisam, ali sam sada pogledala sta ima,

Good stuff!

thanks


Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.816 sekundi sa 33 upita.