Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: S-video, S-VHS...  (Pročitano 6522 puta)
Demo
Gost
« poslato: 15.09.2002. 20:01:52 »

'Vucem' signal sa racunara (neke prosecna video kartica, nemam pojma koja je) na TV koji ima S-video ulaz. Sve je super osim sto nema tona (znate ono 'majstore, pusti ton')... Neki predlog kako da 'dovucem' i ton u TV??
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 15.09.2002. 20:05:32 »

Sa zvucne kartice.
Bolji modeli imaju odovjen izlaz za zvucnike od Line Out-a.
Ako nema, uzmi sa zvucnika, ali tu proveri da li na kartici postoje dzaperi kojima se bira da li se na konektor salje signal za zvucnike ili za line-out p apodesi naline out. ako dzamperanema, on anemoj na racuanru da pojavacas do kraja...
Sačuvana

Alan Ford
Gost
« Odgovor #2 poslato: 15.09.2002. 23:11:58 »

zvuk se vuce sa zvucne kartice a slika sa video kartice i tog s-video dzeka.
Sačuvana
Demo
Gost
« Odgovor #3 poslato: 16.09.2002. 17:34:44 »

Citat: "Alan Ford"

zvuk se vuce sa zvucne kartice a slika sa video kartice i tog s-video dzeka.


to sam i ja zakljucio. jedino sto se slika sa fuckin' divx-a ne vidi - neka je(at)a sa frekvencijom ili slicno. Vidi se sve osim tog dela ekrana...
Neki predlog??
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 16.09.2002. 17:53:56 »

Jel ATI kartica?
Sačuvana

Demo
Gost
« Odgovor #5 poslato: 17.09.2002. 05:45:00 »

Citat: "Broker"

Jel ATI kartica?

U jeeeeee...
Ovo cu morati da proverim.
U Vujakliji.
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #6 poslato: 17.09.2002. 08:00:17 »

ja sam imao problema jer je s-cable koji sam dobio sa karticom bio los. Falio mu je jedan pin. Inace sam spojen preko videa, pa kada hocu da gledam dvd ja kliknem video na ono video/on-screen. Takodje, ja signal vucem sa dvd-dekodera. Na kompjuteru iz video kartice, iz porta za monitor, ide kabl do dekodera, a do njega je port za monitor i s-video. Ti ako ides direktno iz video kabla bi morao da mozes bez problema da se spojis.
Jedino jos proveri da li tvoj dvd player (ili vec koji softver koristis za gledanje) ima tu opciju da slanje signala na TV. Dosta 'basic' verzija to namerno iskljuci.
Sačuvana
Jelence
Gost
« Odgovor #7 poslato: 17.09.2002. 09:37:25 »

A lepo sam ti rekla da ti dam br. telefona s posla... Kad se predomislis, ti javi...
Sačuvana
Demo
Gost
« Odgovor #8 poslato: 17.09.2002. 16:40:45 »

Citat: "Jelence"

A lepo sam ti rekla da ti dam br. telefona s posla... Kad se predomislis, ti javi...

Mislim - poslovno??
Sačuvana
Jelence
Gost
« Odgovor #9 poslato: 18.09.2002. 09:19:40 »

Zezaj, zezaj...  Tongue Lako je teeeebi...
Sačuvana
e-m0ti0n
Gost
« Odgovor #10 poslato: 20.09.2002. 15:09:36 »

Postoji resenje, naravno. Nabavi adapter koji sa jedne strane ima S-video dzek, a sa druge strane ima izlaz u vidu standardnih 'japanaca' iliti chincheva [ali da budu zenski]. Zapravo, treba ti 2 takva adaptera. Jedan ubodes u graficku karticu, drugi u TV.

Zvuk vuces sa sound kartice. S jedne strane 3,5mm stereo chinch [kao za walkman], a s druge strane dva standardna japanca [muska].

Ta dva muska japanca, da prostis, ubodes u zenske chincheve na S-video adapteru koji si prethodno, da prostis, ubo u TV. U isti taj adapter ubodes chinch koji vuces sa graficke kartice - za video signal.

'Bem li ga, zvuci komplikovano i meni kad' procitam sta sam napisao, al' uopste nije komplikovano. Valjda...
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #11 poslato: 22.09.2002. 15:08:28 »

Vec postoje gotovi kablovi uz neke kartice (pa ih valjda nije problem ni napraviti, imas ih na beogradskom buvljaku, mada ti je malo daleko...), elem, s jedne strane S-video a s druge dva cinca od kojih jedan ide u VIDEO OUT na kompjuteru a drugi u AUDIO OUT na sound kartici.

Ima nekoliko kombinacija da dobijes sta ti treba, ali sustina je da je kod kompjutera izlaz za zvuk odvojen od video signala, sto su ti gore vec objasnili.
Sačuvana
Demo
Gost
« Odgovor #12 poslato: 24.09.2002. 00:06:43 »

E, sad kad sve (poslovno) radi ostade mi problem sto sve vidim osim poligona (pravougaonika) u kome je Divx film. Znaci - okolo sve vidljivo (desktop, dvix meni i slicno), ton ide (stereo) a slike nigde... Isto i kad se slika prosiri na citav ekran... Mrzelo me da se bakcem sa eksperimentisanem u 'settings/display' al' cenim da je tamo (negde) resenje. Neke preporuke??
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #13 poslato: 24.09.2002. 00:12:12 »

Ja lepo pitah da li ima ATI video karticu... smile
Sačuvana

Demo
Gost
« Odgovor #14 poslato: 24.09.2002. 00:26:29 »

Citat: "Broker"

Ja lepo pitah da li ima ATI video karticu... smile

Pa bolje da si me pitao kako (ce) zet da mi se zove...
Otkud znam. Pogledacu...
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 24.09.2002. 01:40:01 »

Ako je ATI kartica, probaj da na ATI sajtu najdes i instaliras nanovije drajvere za nju. Ako ni posle toga ne rai, okaci ideju macku o rep. Evo i ja sam kupio jednu takvu i imam isti problem, sve ostalo prikazuje kako treba ali umesto DivX-a, crno...
Sačuvana

e-m0ti0n
Gost
« Odgovor #16 poslato: 24.09.2002. 04:11:19 »

ATI, dakle. Imao sam ATI Rage Fury Pro do pre izvesnog vremena. Te probleme sam imao, ali sam ih resavao tako sto u Display Settings promenim rezoluciju na 800x600 i/ili 1024/768. Onda se i slika pojavi.

Znaci, fora je bila u tome da se promeni rezolucija, pa se onda vrati na staru, ali tada vec imam sliku. Mada ta kartica je prihvatala samo 800x600 rezoluciju na 60 Hz ako sam zeleo da imam sliku na TVu.

Ako koristis MicroDVD, onda pokusaj sa TABom na tastaturi. Pritisni nekoliko puta TAB da vidis da li ce se slika pojaviti ili ne.
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #17 poslato: 24.09.2002. 04:58:39 »

ja sam imao isti problem, a nedavno i jedan prijatelj. Inace, imamo razlicite kartice.
Fora je u tome da nemas instalirane divix codec drajvere. Ja sam par nedelja ludeo pokusavajuci svakakvu glupost. Windows Media Player sam jedno 15 puta re-instaliravao...


p.s. za ovo mi dugujes pice, posto vidim da svi ovi 'hakeri' pojma nemaju sa cakom...
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #18 poslato: 24.09.2002. 05:23:09 »

nameracio sam se na pice pa moram da se (mozda) korigujem. Nisam siguran da li se drajver koji ti je potreban zove directX ili diviX. Pogledaj.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #19 poslato: 24.09.2002. 06:47:58 »

Hm da, zaboravio sam da pomenem samo jedan bitan detalj, Meni DivX radi na monitoru, ali na TV-out imam crno tamo gde treba da bude DivX.
Sačuvana

Demo
Gost
« Odgovor #20 poslato: 24.09.2002. 19:28:21 »

Citat: "Broker"

Hm da, zaboravio sam da pomenem samo jedan bitan detalj, Meni DivX radi na monitoru, ali na TV-out imam crno tamo gde treba da bude DivX.

O tome govorim.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.454 sekundi sa 36 upita.