Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Sajt Bašta Balkana krade fotografije  (Pročitano 12959 puta)
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 02.10.2009. 17:20:35 »

Opet su me pokrali. Sajt Bašta Balkana je ilustrovao jedan svoj članak mojom fotografijom užičkog Starog grada bez mog znanja, a time i bez moje dozvole.



Zanimljivi su komentari vlasnika sajta Bašta Balkana na mom blogu. Izdvajam: "nemamo vremena da za svaku sliku sa interneta tražimo saglasnost"
Sačuvana

mcusin
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Marko Chushin
Lokacija: Kameno Korito
Poruke: 608



« Odgovor #1 poslato: 03.10.2009. 18:52:24 »

Sramota!!!
Kakva drskost! Rado bih sad sve napisao sto mislim o ovakvim postupcima, ali ne bih umeo da napisem to bez psovki!

Nadam se da ces isterati pravdu!
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #2 poslato: 03.10.2009. 19:30:45 »

Ovo je zakonski resivo imas na zoni kontakt za advokata koji je specijalizovan za takve slucajeve vidim da tamo dosta ljuti resava ovakve probleme veoma uspesno
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 04.10.2009. 03:25:33 »

Ma nije ovo za advokata, ima efikasnijih metoda, sad kad ih neko trazi na Google bice odlicno informisan o njihovim metodama.
Sačuvana

daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #4 poslato: 04.10.2009. 22:32:23 »

pa mislim da gresis jer po onome sto sam procitao naplata stete je u nekoliko hiljada eura po fotografiji
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #5 poslato: 09.10.2009. 06:18:04 »

Koliko ja shvatih bio si potpisan.Nisu ti nista ukrali.Samo si sam sebi napravio vecu stetu buneci se na sav glas zbog slike.Trebalo bi da si ponosan sto drugi ljudi zele da te objave .znaci da si dobar fotograf.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 09.10.2009. 07:02:56 »

Od tebe nisam ni ocekivao da ces da razumes u cemu je problem. smile
Nisam bio potpisan. Tacka.

I jos jednom da ponovim, potpuno je nebitno da li sam potpisan - fotografiaj je objavljena bez moje dozvole. I ne treba mi potvrda da sam dobar fotograf, bar ne takva.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #7 poslato: 09.10.2009. 23:53:44 »

Vidis i ti si ispunio moja ocekivanja..tacno sam znala sta ces napisati .Kako bih ja pobogu mogla da razemem kompleksne zackoljice zastite autorskih prava na internetu :S?!
Pojma nemam zasto imas takav stav prema meni,ali citajuci sta pises u svom blogu zakljucila sam da sa podozrenjem prihvatas komentare osoba koje zele da budu anonimne.
Ja nisam anonimna,imas moj ID i uvek sam dostupna.Jednu osobu odavde cak znam licno i on moze da potvrdi da sam ozbiljna osoba,koja stoji iza svojih reci i dela.
To sto ja ne zelim javno da pricam ko sam i da se upoznajem ne znaci da nemam prava da ovde pisem i iznosim svoja misljenja.
To se zove pravo na privatnost, i imam prava na njega.
Tvoja iskljucivost se pokazala kada ti se vlasnik sajta izvinio a ti to nisi uvazio.Ali sve to je tvoj problem i tvoj stav.
Izvinjavam se sto sam ovaj smrtno ozbiljni forum upropastila svojim nedolicnim komentarima u materiji u koju se ne razumem po tvojoj proceni.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 10.10.2009. 03:00:19 »

Ma ne, samo od tebe nikad ne ocekujem nista drugo osim da me opljunes kad god ti se ukaze prilika pa makar je i napravila tako sto ces da izvrnes cinjenice.

Svako ko je ikada nesto stvorio svojim rukama i znanjem, vrlo dobro zna o cemu se radi. Od drugih takvo razumevanje i ne ocekujem.

Covek se meni nije izvinio nego me je jos i izvredjao, ali kad mene neko napada, ti to jedva docekas, da zakucas i ti koju, cak i ne ulazeci u samu problematiku smile
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #9 poslato: 10.10.2009. 06:22:00 »

E Pedja,Pedja smile
Oci vide ono sto zele da vide.
Tako ti u svakom mom postu vidis "pljuvanje po tebi " .Cim ti se neki stav ne dopada odmah je to pljuvanje.To vise govori o tebi i o cinjenici da u svemu vidis lose,a to veruj mi nije bas dobro.Ljudi su te kazu potpisali ,a ti kazes nisu,ok ako je tako.Uklonili su sliku-ne vidim cemu tolika buka.
Ti kao autor imas apsolutna prava na tu sliku,i slazem se da su trebali da traze odobrenje od tebe za upotrebu iste,ali zar ne mislis da je to radjeno za promociju naseg kraja ,u dobre svrhe smile?
Citat
Covek se meni nije izvinio nego me je jos i izvredjao, ali kad mene neko napada, ti to jedva docekas, da zakucas i ti koju, cak i ne ulazeci u samu problematiku smile

Veruj mi da ne znas kako izgleda kada je "opljunem" Wink.
I ti se ne libis da meni lepis kvalifikacije ,pa se ne ljutim.Samo ocekujem da ih potkrepis dokazima.
I Pedja,znas..opusti se malo smile
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 11.10.2009. 06:24:50 »


Ti kao autor imas apsolutna prava na tu sliku,i slazem se da su trebali da traze odobrenje od tebe za upotrebu iste,ali zar ne mislis da je to radjeno za promociju naseg kraja ,u dobre svrhe smile?


Ako ko radi a npromociji naseg kraja na internetu to sam ja. Radim to preko 18 godina, volonterski, o svom trosku. Da su me pitali da upotrebe fotografiju, dobili bi je, ali nisu nego su je upotrebili bez mog odobrenja i jos su sakrili cija je fotografija. Tako nesto ne tolerisem. Da su je makar potpisali, ne bih verovatno ni reagovao.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #11 poslato: 13.10.2009. 07:05:29 »

Hoce li biti spam ako napisem da je bas lepo to sto radis na promociji svog i naseg kraja ? Tongue
Ne bih da ti zvucim ponovo zajedljivo,ali mislim da se velicina coveka ogleda u sposobnosti da oprosti.

Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 13.10.2009. 08:18:08 »

Sta mogu, ja sam sitna dusa, ne prastam kada me potkradaju i predstavljaju da je neko drugi autor onoga sto sam ja uradio. Ipak nisam toliko sitan da od ljudi ocekujem da "prastaju" na svoju stetu. Takvi obicno i nemaju sta da prastaju jer nista nisu ni stvorili.

Mislim da je ipak uputnije da svako sam odlucuje o tome kome ce sta da prasta, a ne da drugima spocitava kome sta treba da prasta.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #13 poslato: 13.10.2009. 23:23:40 »

To sto si ti sitna dusa tvoj je problem ,a ne moj,i stvarno me ne zanima kakva si ti dusa.Ali ako ti iz svakog mog dobronamernog gesta izvlacis lose zakljucke ,stvarno to jesi.
I nije ti prvi put da insinuiras da ja nisam nista stvorila ,pa eto jadna ne znam o cemu ti pricas.
Vidis..ja radim kao autor i vezana sam ugovorom a autorskom delu na necemu sto je bitno za sve,cak smo i u medijima bili zastupljeni povodom otkrivanja bitnih istina za drzavu ,ali eto ti si najbitniji i tvoj rad je najdragoceniji pa su drugi slepi i to ne cene.Jadni smile
Ako ne cenis druge ,ne ocekuj da drugi cene tebe.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #14 poslato: 15.10.2009. 02:40:10 »

Nisam ja kriv sto ti sve sto radis drzis u tajnosti. Niko ti ne brani da pokazes sta si ti to autorski stvorila i kakve si ti to stvari radila u javnom interesu. Koliko se o tebi ovde zna, radis neki supertajni posao o kome ne smes da pricas a slobodno vreme trosis svadjajuci se preko interneta.

Ne racunam ovo besplatno deljenje saveta autorima da zarad javnog interesa treba da dozvole da im kradu njihova dela.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #15 poslato: 15.10.2009. 05:21:11 »

smile
Ocekivano,i predvidivo..Ocekivala sam nesto bolje,ali izgleda da je ovo tvoj maksimum Sad
Znas kako..moja teorija je da virtuelno i relano ne treba mesati,i da je bolje "izduvati" se na forumu nego na ulici,na prijateljima i na porodici.
Ali ne bih nikome da delim savete,niti mi je to zelja kako ti to prezentujes.Ja samo pokusavam da kazem koje je moje misljenje,ali izgleda da ni to nije ovde pozeljno,ako isto ne odgovara vlasniku foruma smile
Sto je najsmesnije moji koreni su iz Rogacice i tamo imam familiju..nisam stekla utisak da su tvrdoglavi..hmmm...
Sto se tice mog posla i mog privatnog zivota to je moja intimna stvar koju ne nameravam da delim sa forumskom javnoscu,a ako imas zelju da ti nadjem gde i kako ti je poginuo neki predak u partizanima ili u prvom ustanku ili bilo sta slicno,slobodno mi se obrati Wink
Izvinjavam se gospodine AUTOR sta sam uznemirila vas licni i personalni mir smile
Imate apsolutno pravo da me kao i svakog nepozeljnog forumasa udaljite sa vaseg cenjenog foruma...cisto da ne remetim ovu harmoniju monologa koji se ovde vodi Tongue
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #16 poslato: 15.10.2009. 07:59:15 »

pedja, starla ti je ukrala fotku Wink
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #17 poslato: 15.10.2009. 21:29:02 »

i btw otisli ste u offtopic poprilicno predlazem topic lock
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #18 poslato: 16.10.2009. 00:28:22 »

Vidis Starla, ako si se predelila da budes anonimus onda moras prihvatiti posledice, a to je da tvoje misljenje, narocito kada nekoga opljunes, nema veliki znacaj - posto pljuvacina ima znacaj onoliko koliko znacaja ima osoba koja je cini. Anonimusi nemaju takav znacaj. Takodje nemaju ni autoritet, pa time i njihovo drzanje lekciaj drugima takodje nema nikakv znacaj.

ako zelis da te neko ceni, onda moras da svoje misljenej izrazavas tako sto ces iza njega da stanes svojim imenom, likom i delom. Ovako, samo si anonimus koji korsiti slobodno vreme da se na forumu svadja (sto niej tesko utvrditi kada sepogleda istorija tvojihporuka - skoro sve su ukljucivanje iliizaizvanej svadje).

Nece ti mnogo pomoci sto svaki put kada se moej misljenje sa tvojim ne slozi, ti proglasavas kako ja tebe ugnjetavam jer mi se moze i jer sam administrator foruma. Opet, svak na forumu moze da vidi da su svi ljudi veeoma slobodni da izraze kakvo god zele misljenje sve dok to rade na umesannacin.

Ama bas nikada niko na ovom forumu nije sankcionisan zbog misljenja koje je izrazio, vec zbog nacina na
koji je to uradio
. To sto ti kao papagaj u svakoj prilici tvrdis suprotno, ne menaj cinjenice, prvo zato sto nisu tacno, a drugo, zato sto si ti anonimus i tvoje reci nemaju potporu.

Zato t,i izmedju ostalog, mozes sebi da dozvolis da podrzavas iopravdavas kradju autorskog dela. Da nisi anonimna siguran sam da ti ne bi na pamet pao da to radis.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #19 poslato: 16.10.2009. 00:49:59 »

Citat
Vidis Starla, ako si se predelila da budes anonimus onda moras prihvatiti posledice, a to je da tvoje misljenje, narocito kada nekoga opljunes, nema veliki znacaj - posto pljuvacina ima znacaj onoliko koliko znacaja ima osoba koja je cini. Anonimusi nemaju takav znacaj. Takodje nemaju ni autoritet, pa time i njihovo drzanje lekciaj drugima takodje nema nikakv znacaj.

Ma sta mi naprica?Hahahaha...znaciiii nije ni cudo sto ti je forum spao tu gde jeste!Da li si ti cuo za neke forume koji se zovu Burek,Krstarica?Tamo se nicija misljenja ne uvazavaju jer su korisnici mahom anonimni???!!!
Vecu budalastinu nisam procitala za ove tri godine koliko sam na ovom forumu,a priznajem bilo je dobrih ispada Tongue
Citat
ako zelis da te neko ceni, onda moras da svoje misljenej izrazavas tako sto ces iza njega da stanes svojim imenom, likom i delom. Ovako, samo si anonimus koji korsiti slobodno vreme da se na forumu svadja (sto niej tesko utvrditi kada sepogleda istorija tvojihporuka - skoro sve su ukljucivanje iliizaizvanej svadje).

Ja stojim iza svega svojim likom i delom.Imas moj ID,a o ostalim licnim podacima sam rekla onima kojima ja to zelim.Ima cak i na forumu neko ko me zna imenom i prezimenom.
Zelim da potkrepis to da se ja vecinom ovde svadjam..Sa kim kada i zbog cega?
Zaboravljas kako su me tvoji prijatelji lepo cascavali dok si ti onako kulirao i nista nisi preduzimao..
Sta si ti ocekivao?Da cutim?
Smesan si smile
Citat
To sto ti kao papagaj u svakoj prilici tvrdis suprotno, ne menaj cinjenice, prvo zato sto nisu tacno, a drugo, zato sto si ti anonimus i tvoje reci nemaju potporu.

Prati koliko si puta u ovom postu napisao rec "anonimus " .Ne znam ko je tu onda papagaj Wink
Iz svega prilozenog ,i broja tvojih slovnih greski u postu,vidim da si poprilicno iznerviran..Pitam se zasto,hmm...
Da li si probao sa jogom ili necim slicnim sto opusta?
Sačuvana
mcusin
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Marko Chushin
Lokacija: Kameno Korito
Poruke: 608



« Odgovor #20 poslato: 16.10.2009. 02:13:07 »

I sta bi na kraju? Pedja, kriv si! Samo zato sto nisi dao da neko iskoristi tvojih ruku delo!
To samo Starla moze da izjavi!


Koliko ja shvatih bio si potpisan.Nisu ti nista ukrali.Samo si sam sebi napravio vecu stetu buneci se na sav glas zbog slike.Trebalo bi da si ponosan sto drugi ljudi zele da te objave .znaci da si dobar fotograf.


Zbog cega treba covek da bude ponosan? Zbog toga sto je neko iskoristio njegov rad? E pa zbog takvih koji ne postuju tudji rad treba se boriti i naplatiti sto se vise moze. Pa se iskreno nadam da ce se nekad u Srbiji nesto promeniti.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #21 poslato: 16.10.2009. 06:38:41 »

Citat
To samo Starla moze da izjavi!


A vidim i ti me dobro poznajes smile.Na ozbiljnom forumu dobio bi karton za provokaciju ,ali posto je ovo kvaziforum,ne ocekujem to naravno,ali moram da primetim da ti je dedukcija kao u sisancheta :S
I posle Pedja kaze ja se svadjam hahaha...smesno je do bola smile.Nisam imala cast da sa ocim likom razmenim ni rec na ovom forumu,a vidis on zna sta ja mogu da zakljucim smile
Da stavim tacku na moje ucesce ovde,uz konstataciju da ste naivni jer kacite svoje slike na internet :PEvo tvoju sam sliku Uzica mcuzine , na primer ,ja maznula i jedno vreme je drzala na desktopu..posle mi je dosadila pa sam je izbrisala.
Mozes da trazis naplatu stete ili teras pravdu po internetu,iskreno bas me briga sta cete smile(ali delujete smesno,iskreno)
Ionako ste sami sebi dovoljni,tako pateticno mali i smesni u svoj svojoj mizeriji.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #22 poslato: 16.10.2009. 07:23:59 »

Ma da, mali smo, smesni i mizerni mi koji nesto radimo, i besplatno delimo sa ljudima lepotu koju slikavamo.

I to nam kaze neko ko nista u zivotu nije stvorio a uz to ne sme ni da nas pogleda u oci i kaze to sto misli nego se krije i dobacuje iz mraka i iza ledja. smile
Sačuvana

mcusin
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Marko Chushin
Lokacija: Kameno Korito
Poruke: 608



« Odgovor #23 poslato: 16.10.2009. 17:58:18 »

Svasta, ja svoje radove kacim na internet iz prostog razloga. To su komentari, kritike i ostalo sto mozes dobiti od nekih ljudi koji su mozda strucniji ili ne. Meni je forum puno pomogao kako bih unapredio svoj rad. Drago mi je da neko drzi moje fotografije na desktopu jer to je znak da sam u necemu uspeo.
Ja sam imao vec jednu situaciju da je jedna od mojih fotografija odnela pobedu na konkrusu, medjutim to nisam bio ja vec neko ko je tu fotografiju skinuo sa interneta. Pogresio sam zato sto nisam stavio svoj potpis i to je moja greska sta da se radi.
Imam i drugu situaciju da je jedna od mojih fotografija koje sam stampao u fotografskoj radnji (ne bih da je imenujem) zavrsila na razglednici bez mog znanja. I tu sam pokrenuo sve sto je potrebno da se zakonski resi problem. Iskren da budem bio bih srecan da je na toj razglednici pisao autor, ali posto nije bilo tako onda sam se odlucio za advokata.
 
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #24 poslato: 17.10.2009. 04:48:32 »

Veoma mi je zao sto si prosao onako kako si prosao,ali to je na internetu na zalost veoma cesta pojava.Na sajtu basta balkana su napisali da je autor bio potpisan,ali ne vidno,vec kada misem skrolujes preko slike.Izvinili su se i sliku skinuli.Obecali da vise nikad nece kaciti njegove slike.
Moja jedina greska je sto sam uopste komentarisla sve to,nisam trebala to da radim i ja se izvinjavam.
Strogo cu paziti da vise nikad ne iskomentarisem nesto,ili ne daj boze pokusam da prezentujem svoje misljenje.
Iskreno,zao mi je sto ti mcusine ne kacis svoje slike ovde.Bile su lepe i imale svoju dubinu i poruku.Imalo je u njima nesto ,ono nesto sto Pedjinim slikama fali..
Naravno,ovo nije zlonamerno niti pljuvacina,samo iskreno misljenje ,laicko o vasem "slikavanju" kako Pedja rece .
Tebi zelim sve najbolje u daljem radu i da isteras pravdu onako kako i treba,bez pompe po internetu,vec u palati pravde gde je i mesto da se pravda isteruje.
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.611 sekundi sa 36 upita.