Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Snimanje pravog DVD-a na klasicnom CD-u i rezacu  (Pročitano 2044 puta)
Boban
Gost
« poslato: 14.09.2002. 08:09:08 »

Elem, propitivah se ja ovde, ali naravno nikakve vajde od vas.
Malo sam procackao okolo i dobio sve informacije, cak sad imam CD narezan na obicnom rezacu (staje 14 minuta) koji je pravi i potpuni DVD, znaci, pravi DVD-uredjaji ga jednostavno odmah prepoznaju kao "svoje".
Ima dosta programa koji to rade, ali je ovo uradjeno u Minervinom Impressionu 2.0.

Na kraju, ljudi mi lepo objasnili da je DVD glupost od formata, da ima 2.5 puta slabiji protok od moje kamerice, da niko normalan ne cuva podatke u DVD formatu jer je to jednostavno nedovoljno dobro, da je to samo jedna lepa opticka varka za oko i da se gubi mnogo informacija.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #1 poslato: 14.09.2002. 08:32:42 »

Gde ima da se skine taj program?
A jel kazu ti ljudi da je DIVX kvalitetniji?  :mrgreen:

Inace se slazem da DVD nije dovoljno dobar format. Slika sa satelita je mnogo bolja, ali za sada DVD nosi bolji zvuk... Mislim naravno na zvuk i sliku filmova.
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #2 poslato: 14.09.2002. 08:41:06 »

Divx naravno nije kvalitetniji, ali se radi na priblizavanju.

Prosto receno, ako je u pitanju vrlo statican film, sa uglavnom nepokretnom kamerom i jednolicnim kadrovima, sasvim je izvodljivo da Divx bude potpuno identicnog kvaliteta kao DVD bez obzira sto je teorijski pet puta manji.
Sto je slika dinamicnija, a raskos po kadrovima veci, to je za Divx dodatni problem, s tim, da je i tu moguce odraditi mnogo bolje nego sto se inace radi, ali bi trebalo raditi nelinearno (staticne scene komprimovati mnogo vise, a pokretne mnogo manje) medjutim tu se javlja problem da se ne moze unapred predvideti kolika ce megabajtaza filma biti i desi se da se drkas pet sati i dobijes rezultat od 705 Mb... zato vecina biraju lineranu kompresiju koja skrljava brze kadrove ali bar tako imaju unapred jasnu predstavu koliki ce fajl biti, sto nije zanemarivo...

No, ako hocu da koristim Divx da bih na njemu cuvao kucnu datoteku i idem na to da se radi sa minimalnom nelinearnom kompresijom dobijam da mi na jedan CD staje 30-45 minuta materijala sto je za moje potrebe savrseno dovoljno, a gubici u odnosu na pravi DVD zanemarivi.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #3 poslato: 15.09.2002. 05:34:33 »

Ne rece mi gde da nadjem taj program?
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #4 poslato: 22.09.2002. 16:37:46 »

Mozemo da se dogovorimo... ja sam osoba uvek otvorena za saradnju...
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.857 sekundi sa 32 upita.