Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: VBO, ovako se slikaju mala deca  (Pročitano 1497 puta)
Boban
Gost
« poslato: 10.11.2002. 09:37:46 »

Nema svrhe da na slici bude dete koje zuri u objektiv i nista vise.
Ovo govorim u perspektivi, jer si ocigledno naumila da postanes hronicar narastajuce bebe, pa ajde da i nama sve to bude bar malo zabavno.

Elem, mora da postoji neki pokret, pomeraj, nesto što ce tu sliku izdvojiti od ostalih.

Evo ti primer:

Sačuvana
VBO
Gost
...
« Odgovor #1 poslato: 10.11.2002. 21:54:54 »

OK Bobane nisam ni sumLJala da ti sve pa i ovo najbolje znas :mrgreen:
Ne znam za druge al ta slika sa bebom koja puzi u objektiv ( pokret) je na svim sajtovima gde mnogo ozbiljniji fotografi od nas kritikuju slike jedan drugom pobrala dosta dobre kritike i ocene...na skali od jedan do 10 ( pri cemu je 10 "rad genija"dobila je 7,16 na jednom 'ozbiljnom 'mestu.Jedina primedba je da je obzirom da sam je stavila u kategoriju portret po jednom kriticaru ( koji je dao Cool trebalo da se vidi ceo sesir i da bude malo manje pozadine. U pravu je ali ja nemam mnogo mogucnosti da kadriram kad je malo bebce u pitanju...ono se krece...a i aparat me zaj**ava.Ono dugme za okidanje mi otislo pa ne okida kad ja hocu vec kad mu dodje :mrgreen:
Hvala ti svakako na poukama.Slika koju si stavio kao primer dobra je i svidja mi se....
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #2 poslato: 11.11.2002. 04:12:34 »

Kada snimas zmiju, gustera ili zabu, ubacis ih prvo u kesu, pa silovito zavrtis u krug da im se sve zbrljekne, onda ih pustis i oni neko vreme samo tumaraju u mestu, prakticno pozirajuci.

Ali sa decom to nije prakticno.
Elem, uzmi dobru kameru, koja ima vrhunske pojedinacne frejmove i jednostavno snimi dete u igri, u okruzenju, sa kucnim ljubimcima, kako se prevrce, onda iz Adobe Premijera otvoris sve to, svaki frejmic pregledas, i odaberes najbolje uglove, poze, trenutke, pa bas ako ti negde nesto zasmeta, malo retusiras, svakako prekadriras i to je to. Krajnji rezultat bude savrsen.
Ne mozes ti samo da sedis s fotoaparatom i cekas da se situacija namesti.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.283 sekundi sa 32 upita.