Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: vreme je za prvu kritiq  (Pročitano 10112 puta)
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #25 poslato: 28.12.2006. 16:51:46 »

E da, Soda, posto si naknadno ubacio i drugu fotografiju mali komentar za nju.

Odlicna je. Tehnicki je prilicno korektna za razliku od prve osim onog datuma koji je upisan na nju. To iskljuci. Svi digitalni fotoaparati u fotografiju upisuju EXIF, sto znaci da fotografija sadrzi sve potrebne podatke (datum i vreme snimanja, tehnicke parametre: fokus, ekspoziciju, blendu i ostalo). Ovi podaci su upisani u fotografiju tako da se ne vide na njoj ali se uvek mogu procitati nekim programom za pregled slika.

Malo smeta izmaglica u daljini ali to su stvari na koje ne mozes mnogo da utices (pomoglo bi da si imao polarizaocioni filter).

Ono sto mi se dopalo to je sam kadar, uhvatio si lepo dve stran brda koje se pri dnu spajaju (mesto spajanja si postavio bas gde treba) kao i gomila kosih brazdi i linija koje se sve slivaju u tu jednu tacku. Uz to je lep trojni kontrast: zeleno brdo s jedne strane, gola stena sdruge strne i dolina u daljini.

Za prvui fotku sam zaboravio da napomenem, da si dobro pogodio ugao i vreme snimanja, tako da da sunce na neravninama stena pravi lepe senke koje isticu teksturu i pojacavaju dozivljaj grandioznosti planine.

I inace, upamtite mali trik: kada fotografisete planiine ili sve sto treba da izgleda grandiozno - korsititi najsiri moguci zum, sto je siri objektiv to ce vise biti istaknuti veliki objekti. Ovo narocito ima efekta u fotografisanju planina.
Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #26 poslato: 29.12.2006. 02:16:16 »

hvala na komplimentu... al znam da je ovo moglo i bolje... obe su slikane iz busa kroz staklo pri kretanju ... tako da trudio sam se Tongue (:
Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #27 poslato: 29.12.2006. 02:16:56 »

btw meni je najmanji ISO 200 koliko sam provalio na aparatu Tongue
Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #28 poslato: 29.12.2006. 07:32:02 »

evo jos jedne slike iz grcke takodje sa meteora, takodje slikana iz busa... samo sto je isechen datum ...
cekam komentar
Sačuvana

Bolje znati mnogo i chesto nego nikad i nista povremeno i koje kude!
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #29 poslato: 29.12.2006. 07:40:45 »

Neostro.
Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #30 poslato: 29.12.2006. 17:59:25 »

a da je ostrija..... ?
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #31 poslato: 29.12.2006. 19:15:25 »

To bi bilo mnogo bolje. Jedino mi s cini da je malo nakrivo.
Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #32 poslato: 30.12.2006. 01:37:59 »

mozda malo ... po krovu vidim da jeste ... al malo za nekih 5-10 stepeni Tongue
Sačuvana
Willy Wonka
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: Požega
Država: Srbija
Poruke: 87


Ancient Life


« Odgovor #33 poslato: 20.02.2007. 03:04:29 »

Pozdrav.

Lepo je shto postoje ljudi koji traze tudje komentare, bez predrasuda i gordosti. A lepo je i to shto se ''dash nauchiti''. smile

Poshto sam ja ''filmadzija'', mada jako volim i fotografiju, ja cu se osvrnuti malo vishe na samu strukturu kadra.

Kao prvo, fotografija je snimljena iz autobusa, i kao takva, svaka zasluzuje pohvalu.

Medjutim, ja imam par konstruktivnih komentara.
Prvi bi se odnosio na samu prichu: ja, kao obichan posmatrach tvoje fotografije koji nema ama bash nikakva iskustva u snimanju, moram da znam kakvu ti meni prichu prichash. Da li je to sam izgled manastira (ako je u pitanju manastir...?? Kako bi ga prepoznali da ne znamo da su to meteori i da nam ti nisi rekao?), ili je akcenat na mestu gde se on nalazi, ili mozda sam polozaj stene, koja visi iznad mora, itd..

Trudi se da, za pochetak, uvek (pa chak i iz autobusa smile )  koristish pravilo zlatnog preseka, tj. da prichu koju zelish da isprichash, postavish u tachku gorepomenutog (mjnjah smile ).

Dalje, da si malo otvorio fotografiju ''ka levo'', dobio pi prilichno skladan snimak koji je u kompoziciji trougla. Dakle, imao bi veliku stenu na kojoj stoji manastir i koja ''izvire'' sa desnog kraja kadra, u levom uglu bi imao ovu malu stenu, koja, u tvom sluchaju, ''shtrchi'' i gushi kompoziciju, a, u ''boljem'' sluchaju bi jasno ''stremila'' ka vecoj steni (pa onda bi mogao da potencirash i simboliku tvoje fotografije smile ).

A, kao ''pozadina'' bi bilo dominantno more, koje je, vizuelno, prilichno dosadno, ali u ovom sluchaju bi imalo prilichno efektnu narativnu ulogu. kao kotrast kamenju, itd...

Josh jednom, fotka je snimljena iz busa, tako da o nekom planu, tachki snimanja i (ne daj Boze) rakursku, ne treba ni prichati.

Sve u svemu, potencijalno dobra fotka, uz malu doradu, na licu mesta (sledeci put kad budesh na Meteorima, seti se ovoga smile )

Josh neshto: ne bih da reklamiram tudje sajtove, ali vidim da tu ''ima potencijala'' Wink, pa cu ti ostaviti jedan koristan, i drugi, malo manje korsitan sajt (da se ne uvrede Panchevci-ovo je zato shto nishta ne rade. Gotovani smile ), pa ih pregledaj, a ako te zanima neshto vishe o svemu tome, kontaktiraj me na pm, pa cu ti poslati josh nekih materijala.

www.jarac.net (mislim da je to prava adresa, a ako ne, izgooglaj - u pitanju je gdin. Djuliao Belic). Ovo je malo obimnija e-knjiga u pdf formatu, iz dva dela. Prvi deo se bavi samom ''fizikom'' fotografije (prelamanje svetlosti, odnos boja, itd..), dok je drugi direktno vezan za ''zanatski'' deo.

a drugi je sajt foto kino kluba Panchevo, to nadji preko googlea, pa idi na stranu ''chlanci'' i nacicesh tekst o snimanju pejzaza i josh jedan o osnovama fotografije u najkracim crtama.

Eto toliko.. Nadam se da me nisi ni jednog trenutka pogreshno shvatio, i neki komentar loshe primio. Samo napred, i puno srece u buducem fotkanju.

+++++++++++++++++++++

Uf, pardon.. tek sada videh topic foto linkovi. ANyway, ne zamerite mi novi sam, dok se malo snadjem....

Pozdrav.
« Poslednja izmena: 20.02.2007. 03:24:07 Willy Wonka » Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #34 poslato: 31.07.2007. 07:51:05 »

joj ja sam tek sada procitao  willy ovaj post... hvala na savetima, hvala za link, mislim da ce mi ovaj .pdf pomoci ... samo cim kupim aparat... ima da bued najbolji... samo chitam knjige... gledam fotke... uchim ... pa da vidimo ...  da ce neko biti bolji od mene Tongue (((:
samo koliko se ja secam... kod meteora nema more... il je to alkohol propustio... (: mozda gresim al mislim da ne postoji more ispod meteora... a sto se tice pomeranja slike u levo... a kamo li desno je bilo nemoguce... jer je krivudav put i ne vide se se lepo meteori... tako da ako budem isao ponovo... ima da lepo stavim stativ... pa da slikam do mile volje (;
Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #35 poslato: 31.07.2007. 08:59:05 »

e npr pedja ova knjiga mi se svidja... i rado je vec citam Tongue (:
lepo objashnjena (:
Sačuvana
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.042 sekundi sa 36 upita.