Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: CD i RW na jednoj grani  (Pročitano 3733 puta)
hiphop
Gost
« poslato: 19.11.2004. 05:13:56 »

ok,

Imam Cd rom i CD RW na jednom IDE kablu....sada kada hocu da snimam sa CD'a na RW obicno sve se zakuje...gde gresim.... ?
Cd je na kraju , jamper na CS dok je Rw na slave'u , podesen ATAPI...

Mozda moze da bude bitno sto je Cd dosta sporiji od RW'a...mozda ima oko 3ox...mada neznam tacno...

sugestije ??
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 22.11.2004. 22:01:43 »

Kod mene je problem shto neki od uredjaja nece da rade kada ih povezem na jednu granu.Ili radi RW ili CD , a nikako oba.Pokusao sam sa svim kombinacijama.Premestao sam jumpere na jednom i drugom uredjaju po 1000 puta podesavao u biosu....ma....i nista.Stavim jedan uredjaj npr. CD i radi , stavim drugi (RW) radi , stavim I jedan i drugi (RW master ; CD slave) radi samo RW i obratno.Stavim RW master a CD na cs onda nemam ni jedan uredjaj...I tako sve u krug.Znaci sve kombinacije i nista.trenutno mi je samo RW u funkciji , CD mi zvrji onako bzvz.

Valjda cu se snaci nekako..Joj...

Ajde pa tako...

Pozz
Vojislav

_____________
Zasto vi koji ste ti nama koji smo vi kazete ti ,kada mi koji smo vi vama koji ste ti kazemo vi ?!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 22.11.2004. 22:09:47 »

Hoce to tako da se desava.

Ja sam zato nabavio plocu sa cetiri IDE kontrolera tako da mogu da spojim osam diskova sve na master smile

Obratite paznju i na brzinu magistrale. Ne trpe se bas UATA diskovi sa starijim IDE.
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #3 poslato: 22.11.2004. 22:25:51 »

Pa nije meni ploca toliko stara...neke tri godine odprilike smile
Chaintech 7vjda...blablabala ..koliko znam bila je sooper kada sam uzimao ovaj rachunar.Ne bih bash rekao da je to problem , ali ko zna.
Sta da radim po tom pitanju a?Koliko mi se cini nista mi drugo ne preostaje nego da ostavim samo rezach u kompu ili da koopim novi rachunar Tongue tj. plocu.
Ako imash neki predlog shta da uradim reci...

Poz
Vojislav
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 22.11.2004. 22:53:41 »

Na ploci sigurno imas dva kontrolera. Na jedan stavi HDD i CD a na drugi RW.
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #5 poslato: 23.11.2004. 04:44:58 »

Citat: "Pedja"
Na ploci sigurno imas dva kontrolera. Na jedan stavi HDD i CD a na drugi RW.


to cu na kraju i ja da uradim...samo je kod mene malo raspored cudan....mislim kabl nece moci da dohvati...zato sto je hdd u polovnjacima na cudnoj poziciji...ali ima da ga itegnem ili u krajnjem slucaju da ga prestavim  lol  lol  lol
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 23.11.2004. 08:38:40 »

Jezik pregrizli, stavljam danas DVD pisac u racunar i nece da radi zajedno sa CD pisacem... a kabal od harda je kratak a i vec je povezan na fioku...
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #7 poslato: 24.11.2004. 05:17:44 »

ma meni nece ni ovako odvojeno na jednoj grani Cd a na drugoj RW...nesto ne stima...RW radi...ali CD samo zapinje...i ceo PC blokira...

sta si ti uradio sa DVD-RW ??
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #8 poslato: 22.12.2004. 17:40:23 »

Ma nece ni meni ... Ni kada mi je HDD i Cd na posebnoj grani a RW na drugoj. Znaci ljudi digao sam ruke i ostavio cd da mi onako zvrji bez veze. Ja ne znam sta jos da uradim. I pravo da vam kazem, mrzi me vise da vadim one kablove i da odsrafljavam one uredjaje. Znaci odlepio sam..... Sad


Top_Gun
Sačuvana
hiphop
Gost
« Odgovor #9 poslato: 22.12.2004. 18:20:28 »

(at)Top_gun

Znas kako, meni je ovo nekako proradilo ali sa 2 IDE kabla, ne znam da li su probaio sa tim...na jednom je samo RW a na drygom HDD i CD.... desi se ponekada da malo zapinje ali uglavnom radi...ali isto nije mi isti CD...onaj stari sam zamenio sa mnogo brzim i sada radi...ne kapiram mozda ima veze sa brzinama...probaj....
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #10 poslato: 26.01.2005. 22:10:07 »

Ipak svemu tome je trebao jedan dobar format C: ..... Sve je posle bilo OK. Oba uredjaja rade ko sat... Mada CD mi je malo prljav izgleda tako da mi chesto zapinje dok chita neki cd.

Top_Gun
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.527 sekundi sa 35 upita.