Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: DVD rezac  (Pročitano 14687 puta)
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #25 poslato: 28.04.2007. 22:21:05 »

khm imao sam par nezgoda sa shklj diskovima zato se drzim verbatima a imam neki LG nisam ni siguran koji je model pise na njemu super multi  bla bla etc. takodje se desava i verbatim diskovima da pucaju prosek 1 u 50
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #26 poslato: 29.04.2007. 00:27:58 »

Prvo na shta se sumnja je firmware, narochito ako si uzeo neki novi tip medija, no kako kazhesh nije to ochigledno. Dalje mozhe da bude ono shto ti je DJ_Uro_UE pomenuo, u tom sluchaju vidi u nekom readme od firmware-a ili rezacha da li dozvoljava vracanje na raniji firmware, pa ako mozhe probaj da vratish "stvar" unazad.

Mozhe da bude sluchaj da je nastoa problem u programu koji koristish za rezanje. Tu je reinstalacija najbolje reshenje. Medjutim, nekad se desi da poremecaj ostane trajno sachuvan negde u registru pa ni reinstalacija ne pomazhe. U tom sluchaju da ne bi brljao po registru instaliraj neki drugi program za rezanje najbolje konkurentski pandan. Npr. ako koristih Nero probj Roxio i sl.

Inache moj kandidat za najgoreg je trenutno Maxell CD-R.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
gorillaz
Just visiting...
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Boris Pjevčević
Mesto: Užice
Lokacija: The Hood
Država: Srbija
Horoskop: Jarac
Poruke: 1558


21-18-19-26-10-7


« Odgovor #27 poslato: 29.04.2007. 00:44:09 »

pa ono ..... zato maxell dvd-r kida ... nije mi ama nijedan pukao smile
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #28 poslato: 29.04.2007. 00:51:15 »

Maxell DVD-R jeste mnogo, ali mnogo bolji, ni sa starim Maxell CD-RW od 4X nisam imao problema.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
bojan031
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vulovic Bojan
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarije
Država: D.Tucovica 29
Poruke: 11




« Odgovor #29 poslato: 29.04.2007. 01:18:57 »

Princo budget xoce da mi nareze nekad i na 8x ali ostale jok,uopste mi nije jasno,samo na 4x reze bez greske sve dvd-jeve,
a sto se tice dvd-jeva,sve ovo ovde sto se prodaje je djubre ukljucujuci i verbatim......ali sta ces....
Probao sam i iz Roxio -a v.9 ali ista stvar,jedino firmware....
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #30 poslato: 29.04.2007. 01:56:56 »

E ako ti vec rezhe i sa greshkama to vec postaje mnogo ozbijnije. To mozhe da bude znak da ti je zaprljana laserska dioda u rezachu. Ja sam imao takav sluchaj i tada su mi verbatim diskovi sa kojima nikada ranije nisam imao problema "padali" kao od shale, no nisam menjao na manje brzine pa ne mogu da tvrdim da je to sluchaj i kod tebe. No u sluchaju kada je dioda zaprljana onda po pravilu treba da se otvori rezach i da se ochisti sa kompresovanim vazduhom. Problem je shto po pravilu to mora da se radi sa specijalnim kompresovanim vazduhom koji nema pimesa od raznih cestica i sl. a i samo otvaranje rezacha je nezgodno. Ako imash josh garanciju na rezach najbolje odnesi kod prodavca, a ako odluchish sam da petljash, javi jer imam alternativni savet.

I najvazhnije : Kada je kod mene dioda bila zaprljana, Nero 7 je tokom rezanja izbacivao specifichnu poruku, koju sam izGoogleao i nashao negde objashnjenje shta to mozhe da bude pa sam sistemom eliminacije doshao do prljave diode.
Zato obrati pazhnju na sve detalje svog problema.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
bojan031
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vulovic Bojan
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarije
Država: D.Tucovica 29
Poruke: 11




« Odgovor #31 poslato: 29.04.2007. 04:16:22 »

Pa kad su vece brzine u pitanju,izbacuje gresku 'calibration write error'......i to od skoro......samo 4x reze sve diskove normalno,to izbacuje u Neru v7.8.5......Mada....do neki dan sam imao instaliranu Vistu Ultimate i ona ima svoj modul za rezanje dvd-jeva.Bez veze sam probao da sa tim programom [modulom] narezem dvd na 16x,iz prve ga je narezao.....pa sad ti budi pametan,mozda neko podesavanje biosa,mada neverujem.... Cry
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #32 poslato: 29.04.2007. 04:55:47 »

E da 'calibration write error' to je i kod mene bio sluchaj, sad si me setio. To sam bio izguglao i nashao sam negde da to mozhe da bude u 3 sluchaja:

1. firmware
2. program za rezanje
3. zaprljana dioda

No preporuchio bih ti da i ti izguglash malo tu poruku mozhda ima drugih svezhijih tumachenja.

Kako sam Ja izashao na kraj sa tim. Na pochetku da kazhem da je ovo neshto shto ne preporuchujem te ne snosim odgovornost ako se neshto zezne. Dakle lepo sam otvorio tj. izbacio prednja vratanca od rezcha napolje kao da cu da stavim disk da se uchita, onda sam lepo kleknuo i sa MAKSIMALNO SUVIM ustima izduvao u unutrashnjost rezacha par puta. I eto, pomoglo je.

BIOS ne chachkaj osim ako znash kako da ga flashujes odn. da uradish recovery BIOS-a. No, mozhesh da uradish "Reset BIOS to default settings", trebalo bi da bude dovoljno. No ako je BIOS bash negde poremecen onda on mora da se flashuje odn. da mu se radi recovery. Za to morash da vidish kod proizvodjcha matichne ploche detaljna uputstva. Ovo stoji pod uslovom da je elektronika ispravna. No, Ja ne mislim da je u BIOS-u tvoj problem.

No pogledaj i da li su svi kablovi za prenos i oni za napajanje izmedju rezacha, matichne ploche i hard(ova) gurnuti do kraja, da su pravilno okrenuti i da se negde ne "savijaju preko mere". Ako koristish SATA kablove za vezu izmedju matichne ploche i hard(ova) (obichno su to tanki i uski narandzhasti kablovi) pogledaj da se oni negde ne savijaju na ugao od 90 stepeni ili manji, te da se ne uvrcu na vishe od 180 stepeni jer to dovodi do gubitka podataka prilikom prenosa.

Pretpostavljam da tvoj windows koristi sopstveni drajver za rezach, no ako imash poseban drajver za rezach reinstaliraj ga.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
bojan031
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vulovic Bojan
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarije
Država: D.Tucovica 29
Poruke: 11




« Odgovor #33 poslato: 29.04.2007. 05:28:02 »

Izgleda da ce biti firmware,moram naci neki drugi,disk mi je vezan sata II,kazem ti vista je narezala na 16x k'o iz pic..
Ako ko vodi racuna sta trpa u rom-ove,onda sam to ja,do sad se nije desilo da stavim neki prljav,mastan i tako to.....




Na kraju,jednostavno moze i da bude pred riknjavanje.....mada,opet kazem,neverujem!!!
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #34 poslato: 29.04.2007. 06:08:46 »

Jednom sam pitao tipa iz Control Pointa a on je proverio kod kolege, za SATA i SATA II mozhe da se koristi isti kabal, pa ti vidi...
Vistu nisam imao prilike da koristim, suvishe je zahtevna iako bi moj hardware to izdrzhao te ne znam shta na to sa rezanjem preko Viste da ti kazhem, no ako se taj problem nije javljao pre tih reznja u Visti onda to ne mora da znachi nishta. Ne mogu vishe nishta da ti kazhem jer ne znam kako si "menjao" OS-ove. Npr. jesi li bio prvo u XP-ju, pa podizao Vistu, pa vracao na XP ili ih imash paralelno...
I konachno ne mislim da si sad ti unutra trpao neshto masno ili neznam shta. I ja dosta brinem o CD-ovima pa sam imao takav problem. No ne tvrdim da je to generalno zbog zaprljane diode. Ja sam vadio sve kablove od rezacha i ponovo kachio, pa shta znam mozhda je i to pomoglo.
Sačuvana
bojan031
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vulovic Bojan
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarije
Država: D.Tucovica 29
Poruke: 11




« Odgovor #35 poslato: 29.04.2007. 06:11:07 »

Ok....
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #36 poslato: 29.04.2007. 16:13:54 »

Najjachi je fixation error. BUAHAHAHAHA smile
Sačuvana
Vlada_RS
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vlada
Mesto: Republika Srpska
Lokacija: Celinac
Država: BiH
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 243




« Odgovor #37 poslato: 19.06.2007. 19:02:47 »

uzmes ATAPI DVD-RW meni je extra moze sve da przi a ako ti se nebude svidio neces se pozaliti on je negde 30ak evra smile
Sačuvana
VooSaa
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: UE
Lokacija: Ratarska
Država: SER
Horoskop: Jarac
Poruke: 170



« Odgovor #38 poslato: 29.09.2007. 05:17:23 »


ko jos kupuje princo...


Izgleda josh samo gorillaz Cheesy

Ma dajte, ljudi, kako vas ne mrzi da raspravljate o tim krshevima od diskova, kad je Verbatim +  16x pao na 25 dindzi.

Btw. jedini DVD-jevi koji su mi propali su one je*eni crveni Datawrite sa autobuske stanice.
Tolko od mene. Grin
Inace, kod mene Pioneer 108 vec 3 godine prlji rezance i do sada je eventualno syebo 5-6 diskova.
Sačuvana
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.927 sekundi sa 34 upita.