Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Koji skener  (Pročitano 9180 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 08.09.2002. 17:54:36 »

Pre neki dan mi je skener ispustio dusu a Boban me podseti da bih mozda i ovde mogao da se posavetujem oko nabavke novog.

Dakle ne treba mi nesto preskupo ali necu da kupujem ni ove jeftine igracke. Pre svega mi treba zbog web-a ali i skeniranja fotografija za licnu kolekciju. Adapter za slajdove je pozeljan ali nije obavezan. Drugim recima, treba mi nesto iz srednje klase.

Preporuke su dobrodosle.
Sačuvana

Lonehill
Gost
« Odgovor #1 poslato: 08.09.2002. 18:06:39 »

Vec sam napisao i na Bobanovom postu - pogledaj Epsonovu Perfection seriju, model sa transparency adapterom se zove Perfection Photo. Provereno dobar, sa jednom jedinom manom, ako je to mana: moze da skenira samo u RGB modu (od kolor modova). Mislim da za tu cenu daje maksimum.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 08.09.2002. 18:48:55 »

Pogleao sam. EPSON Perfection 1250U PHOTO mi deluje kao ok izbor. Mada ima i HP neke modele koji su interesantni. Raspitacu se malo da li neko u okolini ima ove uredjaje pa da isprobam.
Sačuvana

mercedes
Gost
« Odgovor #3 poslato: 08.09.2002. 18:50:06 »

Broker, ja imam Epson 1680 i dodatak za slajdove, taj je noviji i vise za profesionalce i dosta je skup...prije sam imala Epson 2450 isto je imao dodatak za slajdove i dosta je jeftin u odnosu na ovaj prvi model ali je isto tako i solidan..ja jos mogu da ti preporucim jedan program za skaniranje koji je fantazija zove se Silver fast, i dok skanira sam uklanja prasinu i kojekavo smetlje sa slika (sto me cini sretnom) ...dosta je skup, mozda moze da se nadje na netu to ne znam....

I jedan profesinalni al bas je zvjer u svijetu skanera Fuji 2750
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #4 poslato: 08.09.2002. 18:55:14 »

jos jedna stvar, nadji nekog ako ne znas sam da ti napravi ICC profil..inace nista ne valja tj. da su ti sve tri jedinice kompatibilne u medjusobnom odnosu. ja sam platila da mi to urade i kakav je original takva kopija izadje iz stampaca ili iz druge masine za ispisivanje fotografija..
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 08.09.2002. 19:25:58 »

Eh Mercedes, 1680 je malo preskup za moje potrebe, ali slazem se da je mocna masina Sad
Sačuvana

Boban
Gost
« Odgovor #6 poslato: 08.09.2002. 20:46:09 »

A koliko nije preskupo?
Izjasni se pa cu ti tacno reci sta ce da ti zavrsi posao.
AGFA se pokazala kao dosta dobra za fotografiju, ima neki model od 500 DEM, mogu tacno da vidim koji je, skeinirao sam na njemu i imao je zaprepascujucu dubinu, tj. izvlacio je polusenke iz gotovo potpuno mracnih sekvenci sto je inace najveci problem "malih" skenera...
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #7 poslato: 08.09.2002. 20:51:07 »

Citat: "mercedes"

ja jos mogu da ti preporucim jedan program za skaniranje koji je fantazija zove se Silver fast, i dok skanira sam uklanja prasinu i kojekavo smetlje sa slika (sto me cini sretnom) ...


A kako skener zna da je su te prasine i smetnje na slici stvarno visak, a ne deo same slike?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 08.09.2002. 21:27:31 »

Epson 1250 jeispao iz trke, Toliko su ga napljuvali na netu da je grlupo razmsilajti o njemu... 1650 je nahvaljen ali ulazi mi u crvenu zonu... Sad

Koliko bih dao, recimo 150 do 200 EUR... 250 EUR samo ako je bas bas sjajan izbor.

Za Agfe se slazem, cuo sm dobre ocene ali sad ne mogu da nadjem nigde info ni sta ima ni kakve su karateristike ni kakvi su utisci.
Sačuvana

Boban
Gost
« Odgovor #9 poslato: 09.09.2002. 01:39:44 »

Pokusacu da nadjem koja je to Agfica bila koja me je odusevila... ona je pre tri godine kostala oko 500 DEM, mada, ne bi me zacudilo da je povucena iz prodaje kao ovaj UMAX koji ja trazim...
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #10 poslato: 09.09.2002. 23:19:49 »

Citat: "Boban"

A kako skener zna da je su te prasine i smetnje na slici stvarno visak, a ne deo same slike?


Ne znam kako to radi ovaj skaner ali znam za jedan drugi (tako su mi objasnili) on skanira sa 4 lasera, znaci RGB i jos jedan infracrveni koji izgleda moze da snimi  fizicke/hemijske promjene na fotografiji..tako nekako.

Jos ako vas zanima Agfa, Agfa 2000T znam da je OK.
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #11 poslato: 10.09.2002. 16:38:02 »

U Kelnu od 25 - 30 sept. ce da bude svjetski sajam za analognu i digitalnu fototehnologiju...tako tamo ce moci zaista da se vide sva najnovija cuda...hehe ja sam dobila ponudu da idem al jedino sto mi treba je 5 slobodnih dana...nego Agfa mi je poslala i ovu adresu;

www.agfa.com/photokina/
Sačuvana
zd
Gost
« Odgovor #12 poslato: 11.09.2002. 18:51:53 »

HP ScanJet 4470c, 1200x1200 dpi, 48-bit, Slide adapter, LPT i USB interfejs, i uklapa ti se u budzet (kosta oko 180 EUR).
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #13 poslato: 11.09.2002. 19:24:54 »

Nikon 8000.

Jes malo skuplji, al da vidite kako radi roll
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #14 poslato: 11.09.2002. 20:14:09 »

Broker , ni slucajno Nikon, ja imam Nikon super coolscan 4000 za 135 film i aps film i morala sam da ga saljem na reparaciju poslije dvije nedelje ..a cula sam da je tako i sa ovim drugim...

Nije marka sve sto sija :mrgreen:
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #15 poslato: 11.09.2002. 20:54:44 »

Moji ortaci ga imaju vise od 6 meseci i uradili su na njemu brdo stvari, bez ikakvih problema. Kad kazem brdo, mislim ozbiljno, njihov 8000 radi desetak sati svakog dana. I vikendom.
Mozda ti Mercedes ne umes da rukujes masinom?
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #16 poslato: 12.09.2002. 03:48:37 »

Brokeru, nemoj da te neko zaj**e i uzmes slajder sa manjom rezolucijom od 2500 OPTICKI...

Zatim, kod slajdera je mnogo, ali neuporedivo vaznija gustina skena nego sve drugo.

Ja od svega sto sam imao na stolu, Nikon se jedini pokazao kao upotrebljivo profi...

Zakacicu kasnije nekoliko slikica koje su skenirane Nikonom lajka format, svojevremeno je neki tip te iste slajdove pokusavao da skenira sa Safirom, transparentnim dodatkom, makina od 7000 DEM tadasnjih, 15 dana se covek znoji i znojio i uopste nije mogao da dobije ni blizu... Nikon je u stanju da vidi ZRNO FILMA, a gustina je sasvim solidna...
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #17 poslato: 12.09.2002. 03:55:03 »

Radili smo naslovnu stranu Prestupa sa tim Nikonom. Onu gde je Sergej Trifunovic. Nije kao roto skener, naravno, ali nista bolje nisam video skenirano sa 6X6
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #18 poslato: 12.09.2002. 04:14:22 »

Evo dva komada, jos sam ih malo skrljao u JPG-u da bi stali na prezentaciju jer imam ogranicenje na 1 MB... ali vidi se svaka zaderotinica na filmu:

http://solair.eunet.yu/~paraz/02A.JPG
http://solair.eunet.yu/~paraz/04a.JPG

Apsurdno dobro... uopste nema svrhe zezati se sa nekim trivijalijama.

A pazi ovaj gde se vidi ZRNO:

http://solair.eunet.yu/~paraw/14a.JPG

O ovome ne mozes ni da sanjas sa bilo kojim transparentnim dodatkom, osim 14-bitnog Topaza i nagore...
Sačuvana
Lonehill
Gost
« Odgovor #19 poslato: 12.09.2002. 04:32:03 »

Kako se samo gadjate strucnom terminologijom a i cenama, covek bi pomisio da je Juga svetska sila u grafickom dizajnu i stampi, kad ono... Pre neki dan dobih naramak casopisa, sve jedna katastrofa do druge, u svim aspektima, rangirajuci se od manjih gresaka primetljivih samo profesionalcima, do grandioznih blamaza.

Sta vi to onda tamo tako kvalitetno skenirate?
Sačuvana
mercedes
Gost
« Odgovor #20 poslato: 12.09.2002. 05:00:33 »

Ovaj skaner o kome tata pise kosta 3500 eura u swe.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #21 poslato: 12.09.2002. 06:03:33 »

A koje si casopise dobio Lone?
I kakve su greske u pitanju, daj malo detaljnije.
Sačuvana
Lonehill
Gost
« Odgovor #22 poslato: 12.09.2002. 06:24:12 »

Citat: "Tata"

A koje si casopise dobio Lone?
I kakve su greske u pitanju, daj malo detaljnije.


Vreme, Nin, Bre, Duga, Blic News, nekoliko dnevnih, puno kojecega.

Nisu u pitanju samo greske, mada i njih ima uzano puno. Rec je o opstem grafickom dizajnu, kvalitetu papira i stampe (ovo pogotovo), zakljucno sa kvalitetom tekstova. Losa registracija, nebriga za overprint-knockout, tekst 'ubusen' u sarenu pozadinu, ma sve moguce vrste gresaka.

Dizajn je u rasponu od amaterskog do jednolicno-dosadnog. Reklame uzasno napravljene, dizajnerski i koncepcijski. Npr. u reklami za Vegetu (Blic News, cela strana - unutrasnja korica) kaze (kao pise e-mail drugarici): Draga Tanja, ... (preskacem gluposti)... zajedno smo spremili Vegetin letnji tiganj. Ukusno da polizes prste. Poslacu ti recept. Znam da te najvise zanima drugi deo price. Ukratko: fantastican je u krevetu.

Odvratno.

Ne cudi me to, jer evo i oglasa firme za stampu, i pripremu za stampu (Reprograf), dajem samo izvode iz oglasa na celoj strani, u boji:

- prijatna atmosvera

- imate ideju a neznate kako da je realizujete

- sveske, kese, letci...

Adresa: Staro sajmite

Napomena: ovo gore sam precizno prekucao, tako da su greske njihove.

A za kraj poslastica, u dnu strane kaze: Imajte u vidu: posao ce brze biti uradjen ako zaposlenima donesete Coca-Colu!!!
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #23 poslato: 12.09.2002. 06:44:09 »

Sve te novine koje si pobrojao, ni pet para ne daju ni za dizajn, ni za kvalitet fotografija. Mogao bih sada da ti nasiroko i nadugacko pricam zasto je tako, ali, nazalost, tako je.
A toliko su srecni kada neko resi da kod njih da reklamu, da uopste i ne pitaju sta i kako. Odma skidaju gace.

Ali nije mi bas jasno kakve veze ima tih nekoliko novina, sa nasom pricom o skenerima? Ljudi o kojima sam ja pricao rade za srpski ogranak jedne od najvecih marketinskih agencija i za magazin Prestup. Boban je koliko znam u graficko-izdavackom poslu vec godinama. Ja sam bio novinar i urednik. Dakle imamo, ili smo imali sta da skeniramo...
Sačuvana
Lonehill
Gost
« Odgovor #24 poslato: 12.09.2002. 07:17:58 »

Koga ti branis, Tata? Sad, kad sam nabrojao nekoliko najtiraznijih i najpoznatijih casopisa u Yu, kazes: ma to su tamo neki... Pa sto bar ne rece koji da narucim sledeci put?

Ne odgovori mi ni na pitanje, sta vi to mali privatni preduzimaci skenirate toliko kvalitetno da su vam najmanje finese znacajne pri investiranju u opremu. Tamo neki 'ogranak svetske marketinske agencije' zvuci jos pateticnije, jer firma takvog kalibra ne bi trebala ni da pomislja na desktop skenere. Koja bi to svetska marketing firma mogla da bude, od jedno tri prisutne tamo: Sachi&Sachi, McCan Ericson,... ima li jos koja?

Posto sam i sam korisnik skenera, dao sam sugestiju koju ste popljuvali u startu. Zasto? Zato sto tamo na nekom forumu pljuju po njemu.  To sto sam se ja licno potrudio da odgovorim, o skeneru koji i sam imam i vec duze koristim izgleda nije nikakav kriterijum.

Video sam i ocenio kvalitet puno razlicitih skenera, ali sam govorio samo o onom za koji smatram da je najbolji izbor u odnosu kvalitet-potrebe/cena. Tako i dalje smatram da je bolja kupovina nesto jeftinijeg skenera, jer danas vec i takvi obavljaju veliku vecinu poslova, pogotovo onih u Jugi. Cak i ako taj nece moci da uradi nekih 5-10% materijala - taj se odnese u bolju firmu, na neki profi skener, i opet se sve isplati.

Malo mi je sve to smesno. Pravite se vazni bez potrebe. Kao da ne trazite savet i sugestiju, nego se razmecete k'o deca ko ima bolju igracku. Jel' se bavite vi nekim biznisom tamo? Ako se bavite, onda je upravo stvar za hvalisanje kako ste kupili jeftiniju opremu koja obavlja posao, a ne neku skupu skalameriju.
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.503 sekundi sa 35 upita.