Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Koji skener  (Pročitano 9179 puta)
Boban
Gost
« Odgovor #25 poslato: 12.09.2002. 07:40:22 »

Najtirazniji casopis u zemlji Srbiji je Svet, a nema goreg po pitanju dizajna i kvaliteta svega, od tekstova, preko fotografija do stampe.
Vreme je nekada, u pocetku imalo bravurozne fotke, ali im se u jednom trenutku nesto desilo, da 'l su pogubili ljude, da 'l su namerno krenuli na sto manje troskove i postali potonuce.
"Bre" nije casopis, to je sprdacina za koju mi nije jasno kako dobija dozvolu da se prodaje.

Ima u zemlji Srbiji i dobrih novina, ali je ogroman procenat tralala bljuvotina. Malo ko hoce da placa radni sat profesionalcima i rezultat je takav kakav je. A i sam narod, niti ceni kvalitet niti mu je to potrebno.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #26 poslato: 13.09.2002. 10:18:21 »

Ja nesto kao odgovarao prepodne, ali to je vidim nestalo ...

Ukratko, Lone, osim sto je Tito umro ima jos novosti. Vreme, Nin, Blic News i Duga nisu najtirazniji i najpoznatiji, svi koje si nabrojao ne prodaju zajedno 40.000 primeraka. To su ti manje-vise propale firme, sa previse zaposlenih, sa losom organizacijom i bez ideje sta sad kad nema Slobe.
Primera radi, u Blicu je sefica marketinga debela, ruzna zena sa iskustvom od godinu dana rada u racunovodstvu... Gazda, Austrijanac, trazi da se sto manje slika i da se sto vise skenira iz stranih novina (krade) "dok nas neko ne tuzi, a onda cemo da vidimo".
Nesto bolje je dizajniran i mnogo bolje odstampan, Reporter, takodje politicki nedeljnik.

Do sada sam ti vec dva puta spominjao magazin Prestup, ne zato sto sam i sam u njemu radio (novinarski nije bolji od drugih) vec sto je u dizajnerskom, fotografskom i grafickom smislu cesto na svetskom nivou.
Nazalost, stampan je u Hrvatskoj, jer su srpske stamparije skuplje, sporije i losije.
Na srecu taj Hrvat je upravo otvorio stampariju i u Subotici, sto ce nesumnjivo naterati i ostale da se zamisle.

Dakle vidim nije ti jasno ni sta se skenira za takve novine. Pa filmovi brate, sta bi drugo moglo? Jel te mnogo cudi sto to treba da bude pristojno odradjeno?

Fotografi koje sam spominjao su Zeljko Safar i Milovan Knezevic, rade za McCan Ericson i Frame (izdavaci vrlo interesantnog mesecnika Caffe & Bar). Ne znam o kakvoj patetici pricas kad kazes da marketinske agencije ne treba ni da pomisljaju na desk-top skenere. Jel stvarno mislis da oni bukvalno sve rade na roto masinama?
Sačuvana
David
Gost
« Odgovor #27 poslato: 13.09.2002. 10:41:16 »

Tata, ima li 'Prestup' i svoje net-izdanje, ako jos izlazi?

Taki je jednom iz njega skenirala neke clanke na 'Ponsu'...
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #28 poslato: 13.09.2002. 18:08:17 »

Nema ga na netu Davide. U ovoj godini su izasla 3 broja do sada, nisam siguran da li ce preziveti trenutne pre svega organizacione a potom i finansijske probleme.
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #29 poslato: 14.09.2002. 08:31:47 »

Ja mislim da ce, uprkos svemu, Prestup preziveti.
Ima previse placenih reklama unutar njega, previse je to love da bi se tek tako ispustilo, a pribeci ce istom receptu kao i mnogi drugi u trenutcima kada je jedna nezadovoljna ekipa odlazila: naci ce bilo koga, dace bilo kakav kvalitet i prespojice do nekog novog vremena.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #30 poslato: 14.09.2002. 08:38:50 »

Nije se razisla bas citava ekipa, oni koji su ostali sigurno mogu da dobro odrade posao, ali oni i nisu problem, vec vlasnik koji je bez para i ideja, hteo bi da nastavi, ali ne i da proda deo vlasnistva...
A pola reklama ne moze ni da naplati. Kako da mu B-92 kesira ili kompenzuje dve strane koje je uzeo, kada je na njima najava junskog programa, a novina malo okasnila pa izasla u julu?
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #31 poslato: 14.09.2002. 08:49:13 »

Moje iskustvo sa muljavim tipovima poput tog je da uvek nadju neku zakrpu... uvek nekog da povuce, podmetne ledja, da im poveruje... i tako u beskraj.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #32 poslato: 14.09.2002. 08:52:25 »

Vala bas. Prosto je neverovatno koliko ljudi zele da poveruju nekome ko ih je vec jednom prevario. A ovaj mufljuz upravo to ume neverovatno da koristi. Vesni M. nije nista platio od decembra prosle godine.
Sačuvana
Lonehill
Gost
« Odgovor #33 poslato: 14.09.2002. 09:13:54 »

Citat: "Tata"

Ja nesto kao odgovarao prepodne, ali to je vidim nestalo ...


Vala i moj post/odgovor je sahranjen na isti nacin.

Citat

Ukratko, Lone, osim sto je Tito umro ima jos novosti. Vreme, Nin, Blic News i Duga nisu najtirazniji i najpoznatiji, ...


Informacije radi, koji su to tirazni i kvalitetni casopisi u Srbiji sada?

Citat

Nesto bolje je dizajniran i mnogo bolje odstampan, Reporter, takodje politicki nedeljnik.


Da, imam i taj. Stampa je nesto bolja, papir isto, posebno je dizajn jednostavan i neupadljiv. Sve je to daleko od pravog kvaliteta.

Citat

Do sada sam ti vec dva puta spominjao magazin Prestup...


Za ovaj, nazalost, ni cuo ni video.

Citat

Dakle vidim nije ti jasno ni sta se skenira za takve novine. Pa filmovi brate, sta bi drugo moglo? Jel te mnogo cudi sto to treba da bude pristojno odradjeno?


Cudi me kontradikcija iz tvog teksta. Ako je 'pristojno' onda to ne moze biti desktop skener iz kategorije koja se ovde diskutuje, pogotovo ne pri skeniranju filmova.

Citat

Ne znam o kakvoj patetici pricas kad kazes da marketinske agencije ne treba ni da pomisljaju na desk-top skenere. Jel stvarno mislis da oni bukvalno sve rade na roto masinama?


Ako ne rade, onda je stvarno pateticno sto se nazivaju 'ograncima svetskih agencija'.

Roto-masine su valjda drum skeneri, oni sa rotirajucim bubnjem?
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #34 poslato: 14.09.2002. 09:21:46 »

Pa valjda zavisi od toga koji posao rade. Cesto im kompletnu stvar odradi upravo onaj pomenuti Nikon 8000

Evo ti ga jedan primer radjen za cetvrtinu strane u Prestupu, slajd 6x6, ovde naravno smanjen do velicine dovoljne za pozadinu na monitoru

http://photos.yahoo.com/bc/mirchebg/vwp?.dir=/&.dnm=hokej+za+ss.jpg&.src=ph&.view=t&.hires=t
Sačuvana
Lonehill
Gost
« Odgovor #35 poslato: 14.09.2002. 09:40:30 »

Na linku koji si dao, javlja se sledece:

There was a problem processing your request.

We sincerely apologize for the inconvenience.
Please try again.
Thank you.


Uspeo sam nekako da vidim slike, ali su te u niskoj rezoluciji, RGB modu, i jos .jpg, tako da mogu samo da kazem da su ti lepa deca.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #36 poslato: 15.09.2002. 03:12:52 »

Ne znam u cemu je problem, meni se jednom otvori veca slika (800 kb) a jednom onako malena nikakva.

Nisu sve tamo moja deca, ali hvala u svakom slucaju.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #37 poslato: 15.09.2002. 18:53:28 »

Jao sta mi uradiste od teme...
Sačuvana

Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.122 sekundi sa 35 upita.