Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Konverzija MP3 fajlova?  (Pročitano 4284 puta)
Tata
Gost
« poslato: 20.10.2002. 21:55:27 »

Koji je program dobar (najbolji) za prebacivanje MP3 u wave?
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #1 poslato: 20.10.2002. 22:50:40 »

ja koristim MusicMatch. Mozes da ga skines sa neta na 30 dana trial a krekova i kodova ima po netu koliko volies. Cak mogu i ja da ti ga dam u slucaju da se radi o istoj verziji.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #2 poslato: 21.10.2002. 00:27:55 »

Fala. Sad ce da ga skinem.
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #3 poslato: 21.10.2002. 04:48:41 »

To je lose.
Mogu da ti dam Xing, i to ORIGINAL, koji je neuporedivo bolji od MM-a...
A posebno je nadmocno dobar kod konvertovanja u MP3...
Videcu u stvari da ga okacim na server, pa skidajte...
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #4 poslato: 21.10.2002. 05:28:54 »

Evo ga XING.zip na
www.paramecijum.com

Treba dobro prouciti sve opcije i setovati ga korak po korak jer je po difoltu namesteno ponesto sto se meni licno ne dopada, ali svako treba da se snadje za svoj slucaj.

Tu takodje imate i DartPro32, trenutno se uploaduje, bice raspoloziv verovatno za desetak minuta.
To je program koji otvara WAV fajl i radi s njim sta got ti padne na pamet.
Takodje, to je program koji "hvata" signal sa ploce ili kasetofona ili mikrofona i dopusta da se odradi sve sto treba na doslovno profi nivou.
Probao sam i kasnije verzije ovog programa, ali, pravo da vam kazem, ova verzija mi se najvise svidja.
Program je malecak, sladak i cudesno mocan... pomocu njega sam peglao snimke sa ploca koje preskacu i takve stvari. Moguce je doslovno iscrtavati akorde u delicima koji su hiljaditinka sekunde, ekvilazer zvuka je prilicno lepa stvar i ako se koristi umereno i sa znanjem a obavezno uz proveru na PRAVIM zvucnicima sta se dobija kao rezultat (komjuterska pojacala i zvucnici malo varaju) moze da bitno popravi neke prastare praznjikave snimke...
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #5 poslato: 21.10.2002. 05:55:28 »

taj Xing koji pominjes je zapravo audioCatalist koji zaista ima vise opcija od MusicMatcha. Nisam shvatio da Tata trazi nesto profi sa cime ce se igrati danima da nasteluje jedan MP3 kako treba.
MM je brzi i u toj kategoriji po meni daleko najbolji. AudioCatalist je odlican program sa mnogo vise opcija koji zaista omogucava svakakvu obradu i dodatna sredjivanja fajlova.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #6 poslato: 21.10.2002. 07:21:40 »

Hvala obojici, mada se nismo najbolje razumeli, a mozda sam sam kriv jer nisam bas najjasnije postavio pitanje...
Dakle, ja zapravo imam AudioCatalist i njega koristim za grebovanje kada pravim kompilacije, ali za ovo sto mi sad treba, prebacivanje MP3 u Wave nisam uspeo da ga namontiram, nece da mi odradi posao. Radi se o specificnoj vrsti piraterije, bootleg snimcima koje nisam uspeo da nadjem ni u jednoj drugoj verziji...
Potom sam poskidao nekoliko programa sa neta, izmedju ostalog i onaj koji mi je Alan savetovao, ali da ne bih gubio vreme isprobavajuci ih i testirajuci koji bolje radi, zeleo sam ocenu ljudi koji su vec radili sa njima.

Sve u svemu sada imam osim dva pomenuta (AudioCatalist i Music Mach 7.2) i Audio MP3 converter 2.2 i MP3 to wav decoder 2.6

Dakle koji je od njih najbolji? Ovaj poslednji mi se cini veoma jednostavan, ali ne znam koliko je kvalitetan.
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #7 poslato: 21.10.2002. 07:22:10 »

Jeste, ali zar nisi dosad shvatio da je Tata nastrano prefinjen kada su muzicki bajti u pitanju.

Audio catalist jeste mnogo sporiji od MM-a ukoliko stvar renderuje direktno sa CD-a, ali ako ga prvo prebacis sa CD-a na hard u oblik WAV-a, onda je mozda i brzi od MM-a...
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #8 poslato: 21.10.2002. 07:25:21 »

Pre svega, Tata, skini ovaj moj Audio Catalist jer on nije skidan sa neta, vec je KUPLJEN po punoj ceni, dakle, razlika postoji.
Mada mislim da ce to i Music Match da odradi kako treba... raspakivanje MP3 fajla je mnogo laksi posao nego pakovanje.
Sačuvana
Tata
Gost
« Odgovor #9 poslato: 21.10.2002. 07:28:46 »

OK.
Sačuvana
Alan Ford
Gost
« Odgovor #10 poslato: 21.10.2002. 08:05:38 »

Citat
KUPLJEN po punoj ceni


Ja skinuo i vidim da se radi o ripovanom programu. U potpisu FOSI (cuveni).
Sačuvana
Boban
Gost
« Odgovor #11 poslato: 21.10.2002. 18:01:18 »

Meni ga tako predstavili, a posto je puna verzija kakvu nisam sretao na netu, nisam se upustao dublje u problematiku. radi sve sto treba na perfektan nacin, za razliku od nekoliko ranijih AudioCatalista koje sam skidao s neta jer mi je bio preporucen kao program koji ce resiti sve moje probleme.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 21.10.2002. 18:03:28 »

Audio Catalyst u mp3 krugovima nije baš preterano cenjen. Kažu da mu kvalitet kompresije nije baš najolji. Ja mu nisam našao zamerke, ali možda sam gluv. smile

Što se tiče vraćanja iz mp3 u wav, to možete da odradite iz WinAmp-a.
Options / Plug-ins / Output / Nullsoft Disk Writer plug-in.
Sačuvana

Boban
Gost
« Odgovor #13 poslato: 21.10.2002. 19:28:54 »

j**em li ga... sta u tim "tvojim" krugovima kazu, koji je konverter u MP3 najbolji?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #14 poslato: 21.10.2002. 21:10:21 »

Fraunhofer je uvek bio uzor ali je problem sto on prilicno kosta a i nezgrapan je za upotrebu..

Imas originalnu verziju Audio Catalysta, koja se zove Audio Graber (Xing je otkupio Audio Grabber i ubacio u njega svoj engine za kompresiju pa program nazvao Audio Catalyst) koja se kod nas vrti zajedno sa Lame enkoderom za koga isto tako kazu da je dobar. Jedina moja zamerka je da to ruznije deluje, jer Lame enkoder ima interefejs za DOS prompt pa se svaki  cas otvara DOS prozor kada se vrsi kompresija.

Lame enkoder je besplatan.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.01 sekundi sa 35 upita.