Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Savet  (Pročitano 8086 puta)
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« poslato: 03.06.2006. 17:51:13 »

Konachno je na red doshla i zamena monitora smile

E sada ... Problem je u tome shto ne mogu da se odluchim koji da uzmem ...
Mislim, odavno sam i ispao iz tih fazona kada sma napamet znao koja je razlika i koji je bolji i jeftiniji i ovakav i onakav.
U svakom sluchaju imam dva koji mi izgledaju prihvatljivo...

Samsung 740N TFT monitor od 17", rezolucije 1280x1024 px. Vreme odziva : 8 ms

Samsung 957MB CRT monitor od 19", rezolucije 1920x1440 px. Optimalna rezolucija 1280x1024 na 85Hz

Naravno Samsung nije jedino reshenje .... Ako neko ima predlog ili dobro iskustvo sa nekim drugim neka kaze.
Uglavnom, dobro bi bilo kada bi cena bila do 250 e
Sačuvana
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #1 poslato: 03.06.2006. 19:29:00 »

pa zavisi zasta preferiras sad monitor.. hoces li za filmove, obradu grafike, duze boravljenje pored njega itd.

sad ne znam kolko su tft monitori dobri za filmove, cuo sam dosta kritika al opet ja imam zelju da kupim nekad takav jedan.

mada ja bi ti preporucio 17'' posto ne vidim potrebe za vecim ekranom, ja imam samsung 900ift 19'' i zadovoljan sam, samo sto je ogroman inace sve je ostalo ok.
Sačuvana

filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #2 poslato: 03.06.2006. 21:19:53 »

Evo ovako, skoro sam kupio LCD displej. Da se razumemo LCD "Liquid Crystal Display" je sastavljan od miliona i miliona TFT "Thin Film Transistor" il kako vec idu ove skracenice, tako je monitor LCD u TFT tehnologiji smile

Vidi, kod brzine preko 12ms je sve ok kod gledanja filmova, igranja igrica itd... Uopste se ne primecuju ti obrisi i sporost. Moja iskrena i topla preporuka ti je LCD monitor, kakav god bilo, sad sam video da acer ima 3 godine garancije i zamena na 1 mrtav pixel. Srecno sa kupovinom Wink
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #3 poslato: 03.06.2006. 21:32:32 »

Acer definitivno. Video sam ih u control pointu i deluju kao vrlo kvalitetni smile
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #4 poslato: 03.06.2006. 21:47:02 »

Koliko sam mogao da provalim .. CP je za nekih 20-30 evra skuplji od bilo koje firme u BGD.
Inache sam skepticham prema CP-u shto se svega tiche ...
Npr. Samsung 740N u Bgd koshta 241 e dok je u Control Pointu isti 275 e..
To sada nije neka posebna razlika ..(ili jeste) ali u svakom sluchaju nekako mi se chini da necu pogreshiti ako uzmem Samsung u BGD.

Ako neko ima josh neki predlog neka kaze ... Znachilo bi mi svako mishljenje i savet ...
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #5 poslato: 03.06.2006. 22:02:59 »

TFT za igre je odvratan bez obzira na brzinu mozda oni novi od 2ms al na 8ms se vec primecuje kasnjenje 4ms nisam imao priliku da vidim tako da ne volim nijedan TFT

ja ti predlazem da uzmesh neki 19" CRT ili neki veci za 250e mislim da moze da se uzme ona NF serija samsunogivh
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #6 poslato: 03.06.2006. 22:11:55 »

Pa znash kako ..
Nisam gejmer. Ne provodim vreme u igranju igrica.
Jedino shto odigram po nekada ..su CS ili neka mrezna igra .. i to vrlo kratko .
Tako da mi i nije toliko bitno da li je dobar za igranje..
Vazno mi je da mi je zdrav za ochi .. poshto preterano dugo sedim za kompom .. i da mi je kvalitetan i da se nece pokvariti za neko kratko vreme smile
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #7 poslato: 04.06.2006. 00:14:44 »

Tope, sta znam za tu razliku od 30E UE-BG. Razmisli, stavi na papir koliko ces provesti vremena u prevozu do BG-a, koliko platiti isti, a treba ti i za prevoz tamo i da pojedes nesto... Ja bas i ne bi da izgubim ceo dan ili vise na sve to, nekako bi skrpio te pare.

Ja ne znam dafs koje ti igre igras, ja ponekad upalim poneku rts ili fps i meni sve normalno radi, bar ja ne primecujem razliku smile  

Inace, Tope sto se tice zdravlja - LCD bi ja izabrao, razlika je kao nebo-zemlja.
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #8 poslato: 04.06.2006. 02:15:16 »

Citat: "filler"
Tope, sta znam za tu razliku od 30E UE-BG. Razmisli, stavi na papir koliko ces provesti vremena u prevozu do BG-a, koliko platiti isti, a treba ti i za prevoz tamo i da pojedes nesto... Ja bas i ne bi da izgubim ceo dan ili vise na sve to, nekako bi skrpio te pare.


Mozda ima nekoga ko moze da mu to uspu transportuje do Uzica. Malo je Off Topic ali pogledajte samo cene LCD monitora u Sloveniji http://www.ceneje.si/monitorji-lcd-monitorji
Sačuvana

 *Image Removed*
IvaN
Serbian Shooting Team
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ivan Pečeničić
Mesto: Uzice
Lokacija: Njegoseva
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 1370



« Odgovor #9 poslato: 04.06.2006. 05:05:46 »

Vidis i ja bi trebao da menjam monitor... ali zato ni ne pomisljem da kupim neku drugu marku sem hansola.. Imam vec dugo vremena 6-7 god 501P i niukakvih problema nisam imao...
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #10 poslato: 04.06.2006. 17:14:13 »

Istina da je taj Samsungov CRT 19" i dobar i veliki ..ali nekako se bojim da ga ne zadesi isti shit kao i ovaj Samsung 753s smile
Chuo sam dosta polemike oko tih Samsungovih monitora. Tipa da se kvare .. da se zamucuju ... da ovo da ono .. i to relativno brzo .. Shto sam naravno imao prilike da vidim i iz lichnog iskustva smile

Za TFT nisam josh chuo neke zamerke .. osim nekog isgubljenog px. A za to postoji garancija .. smile
Sačuvana
Sophistifunk
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Magdic
Mesto: Ios Island
Lokacija: prvi red, treca palma
Država: state of EXIT
Horoskop: Jarac
Poruke: 1173


Everybody makes mistakes...


WWW
« Odgovor #11 poslato: 04.06.2006. 17:46:55 »

E izvini na kashnjenju....ja ovde u kuci imam Samsung 997mb i LG FLATRON L1750SQ sa 8 ms odzivom...i svaki dan mi se chini da je ovaj TFT,iako je 17-ica,veci od moje 19-ice... Cheesy i josh da ti kazhem,Samsung kod 19-ica ima losh modul za napajanje,eo meni je crkao skoro,i morao sam da se cimam da nosim,da mi to zamene...samo se izgasio i nishta...dok,recimo,ovaj LG shljaka kao leptir i stvarno je odlichan...nema mrtvih px,bar ne josh... Cheesy Iskreno preporuchujem,tanacki monitor... Cheesy
Sačuvana

Pesimist vidi teškocu u svakoj prilici. Optimist vidi priliku u svakoj poteškoci.

Sir Winston Churchil
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #12 poslato: 04.06.2006. 18:15:07 »

Dobro ..Ajde TFT... smile
Koji?

Ovaj shto sam naveo u postu, 740N mi ne izgleda ni malo loshe .. Chak ga hvale po nekim forumima i sajtovima .. daju mu neke zvezdice trtj prtj ..

Ako neko zna da ima bolji, jeftiniji, kvalitetniji...druge marke .. neka kaze Cheesy
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #13 poslato: 04.06.2006. 18:29:48 »

Citat: "filler"
Tope, sta znam za tu razliku od 30E UE-BG. Razmisli, stavi na papir koliko ces provesti vremena u prevozu do BG-a, koliko platiti isti, a treba ti i za prevoz tamo i da pojedes nesto... Ja bas i ne bi da izgubim ceo dan ili vise na sve to, nekako bi skrpio te pare.


Nije meni do tih 30-40 eura .. To sam napisao chisto onako ..
Inache imam kombinaciju da mi to stigne a da ja ostanem da sedim kuci smile

Jednostavno, nemam poverenja u CP shto se tiche nekih stvari. Ne znam shto.
Znash kada chujesh X pricha i zalbi na njihov rachun ... Shto se tiche opreme, interneta i drugih stvari. Ja znam da monitore i tu opremu nabavljaju, maltene, od istog izvora .. ali jbg ..
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #14 poslato: 04.06.2006. 18:44:14 »

S obzirom da tebe interesuje grafika (PhoptoShop, Corel i slicno), 19" je mnogo bitno a narocito je bitno da to bude CRT monitor.
Sačuvana

DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #15 poslato: 04.06.2006. 20:08:46 »

Citat: "Top_Gun"
Jednostavno, nemam poverenja u CP shto se tiche nekih stvari. Ne znam shto.
Znash kada chujesh X pricha i zalbi na njihov rachun ... Shto se tiche opreme, interneta i drugih stvari. Ja znam da monitore i tu opremu nabavljaju, maltene, od istog izvora .. ali jbg ..


Brate, mozesh da chujesh X zalbi, ali mozda na uslugu servisa i tog wireless interneta, ali shto se tiche robe, sve to stize kao shto si rekao od istog uvoznika tako da nema tu shta da se ima ili da se nema poverenja. Mi smo ionako trzishte gde dolazi dhklj klasa sve te robe, tako da ko shto neko reche, idi u Sloveniju, gore mozda naidjesh na kvalitet Tongue Tongue

Ja sam i dalje za CRT, kvalitet slike ne moze da se meri ni sa jednim TFT monitorom. Ja imam moj 793DF i shljaka kao zver Wink
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #16 poslato: 06.06.2006. 22:24:33 »

Okej .. Josh sam chuo nekih saveta sa strane .. I mislim da sam se odluchio za CRT.
Malo sam vrshljao po netu i skonatao sam da bi bilo bolje kada bi uzeo onda malo kvalitetniji CRT monitor od onog shto sam se prvo zakachio za njega ..

Koliko sam mogao da primetim ljudi mnogo hvale
Samsung 959NF- monitor od 19", rezolucije 1800x1440 px, optimalna rezolucija: 1600x1200(at)85Hz, Potrošnja energije : 110 W (moracu da pochnem da iskljuchujem monitor kada idme na spavanje Tongue)
Chini mi se da nije ni malo losh .. chak odlichan .
Istina da mu je dizajn malo bzvz...ali zar je to toliko bitno ako se uzima neshto shto je dobro smile
U svako sluchaju hvala ..
Ako neko ima iskustva sa ovim monitorom ili ako zna neshto o njemu neka pishe ..
Tnx again ..
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #17 poslato: 07.06.2006. 03:51:53 »

znam ko ima ; ) cak 2 poznanika jednog mozda i znash boshko druzi se sa filipom i markom ili se barem druzio nekad pa njega kontaktiraj za detaljniji info
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.984 sekundi sa 35 upita.