Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Glasanje
Pitanje: Znaci, posto se sad vodi polemika oko toga, da li ste za ili protiv i ZASTO?
Nisam
Jesam

Stranice: 1 [2] 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Da li ste za ulazak Srbije u NATO?  (Pročitano 29504 puta)
immigré
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 250


« Odgovor #25 poslato: 24.09.2007. 06:06:09 »

Niko normalan ne voli rat ,ali zatvarati oci pred tom realnom opasnosti, na zalost, cini jos vecu budalastinu.Pred Srbijom zaista postoje vrlo opasni izazovi , koje proisticu iz njenog najblizeg okruzenja , tako da se na njih mora biti spreman.Ali sa ovako uredjenom i sto je jos gore opremeljenom vojskom, uspeh bilo kakve akcije, barem u smislu odvracanja, bio bi krajnje neizvestan.Takodje mislim da je i moral ljudi na nikakvom nivou, kada vide oko sebe jednu sveopstu nepravdu i javasluk , koji pogadja najvise te iste , obicne ljude, koji bi cinili najveci deo Vojske Srbije, u tim eventualnim regionalnim sukobima.Jednostavno sve je naopako postavljeno.
Sačuvana
Uruk-Hai
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Pantelija Topalovic
Mesto: Užice
Lokacija: Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 52



« Odgovor #26 poslato: 24.09.2007. 15:10:24 »

Ja sam za obratno - da NATO udje u Srbiju!  knuppel2
Ovde je iole reda bilo samo kad smo bili okupirani...
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #27 poslato: 25.09.2007. 17:17:39 »

e moja starla mislis da su ovi regruti koji prodju pesadisku obuku iole sposbniji od tih "baletana" kakao ih ti smatras, jedina razlika je sto su ovi naculi da pucaju i razlikuju cinove, a ovim drugim bi trebalo jedno 2 sata da nauce da pucaju a zabole ih za cinove, eto u tom je razlika.... vod u napada, u vod u odbrani heheheeh   smile

ispada da omalovazavm nasu vojusku ali ja smatram da je vojska jedan od stubova drzave,  a u danasnje vreme pokazalo se i najbitniji, sto je u stvari i oduvek bio, tako da me raduje najvaljna modernizacija vojske...

a ti silni vodnici i nizi podoficirski cinovi, zaboravljas da su to ljudi koji su prosli sesto mesecni kurs, a komandovanje po kasarnama stavrno ne dozivljavam kao neku specijalno specificnu struku. navela si cifru od 20 i nesto hiljada, to je plata medicinske sestra ne znam zasto mislis da je njima  to dovoljno a vodnicima nije, a zaboravljas da su to cinovi pod ugovorom tako da ako im se ne svidja mogu da po isteku ugovora od 2 godine nastave da rade nesto drugo, a nisi spomenula da vojska pored plate daje deo  troskova stanovanja prilikom prekomande i to je cini mi se neka suma od 100 evra, pa beneficiran staz 2 godine za jednu radnu malo li je...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #28 poslato: 25.09.2007. 17:28:31 »

e da ovde non stop pisete kako je vojska unitsvana a ne pisete od strane koga, e pa ja vam kazem da su ti silni generali koji imaju 200 kvadratne stanove vile i limuzine i koji su jurili za beneficijama unistili vojsku i to treba da se promeni... i to se polako menja ali treba vremena...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #29 poslato: 25.09.2007. 17:52:34 »

E moj fone,kako ti ponekad pogresis...Koji bre kurs?Njih je malo ostalo,zasto trpas skolovane podoficire,u isti kos?Oni su zavrsili srednje vojne skole,a ove od sest meseci je uveo tek Milosevicev rezim,sto se pokazalo kao greska...
Cudno je to ,sto rece moj otac,da najveci animozitet prema armiji imaju upravo oni koji vojsku nisuni sluzili,a nekako se najbolje u nju razumeju...
Sto se plata tice,svaka cast ako mislis da je 20000 dosta za sva dezurstva,terene,ratove,i vreme koje su proveli bez porodica.A tih 100 e za stan,ce im biti dosta za taj koji iznajmljuju od 200.Smesno...
I benificije,koliko znam nemaju svi,ali mozda i gresim.
Jedino je istina da su generali na ustrb,ostalih trpali sve u svoje dzepove,a ostalima nista.Tako da znam masu pukovnika bez stanova.
I taj isti vojni kadar,gde god se pojavi u bazama Natoa izaziva odusevljenje svojom strucnoscu.
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #30 poslato: 25.09.2007. 18:09:03 »

poenta je u tome sto ja smatarm da nije ni blizu dovoljnog, ali kome jeste dovoljnog danas ( na stranu ovi sto rade po banakam oni su izgradili novi sloj drustva) takva je opsta situacija, sto je tvoj tata bolji od nekog radnika u fabrici koji je isto posle 40 godina radnog veka ostao bez posla bez sigurnosti i bez mogucnosti da se zaposli, hocu da kazem kako mislis da imas vojsku ako nemas privredu, bez radnika nema ni generala razmisli malo o tome... neke stvari konacno moraju da idu neki redosledom, samo se osvrni na JNA, mocna privreda je dovlea do mocne JNA... znaci oficiri nisu povlascen sloj drusta i oni trpe u traznziciji kao i svi ostali... a te pukovnike bez stana, pitaj koje unistio vojsku?

moja drugarica je zavrsila gradjeviniski fakultet!!!! i ima 24000 platu... i radi od 7-17 i svaku subotu, nedeljom po potreni... dovoljno je zar ne?

ovu prepirku molim te nemoj licno da shvatis, ja smo iznosim svoj stav,  i mnogo sam porodicno "blize" vojsci nego sto mislis...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #31 poslato: 25.09.2007. 18:19:44 »

uvek sam za zdravu polemiku smile.Sve je to ok,ali takodje je u vojsci masa ljudi ostala bez posla,ili su penzionisani pre vremena.Bez resenog stanbenog pitanja...
A imas masu izbeglih,koji su ostavili svoje stanove u bivsim republikama,koji takodje cekaju stan od drzave...Cemu onda da se nadaju?
Da ce ici u Irak,ili neku drugu vukojebinu za 1000 dolara?Sta ce vojska dobiti od natoa?Polovnu tehniku?Hoce li nam nato,ako se pridruzimo i krenemo u misije pomoci da sacuvamo Kosovo?
I na kraju,postujem sve profesije,ali ne mozes porediti vojnika sa radnikom...Prosto ne moze da se poredi...
Sačuvana
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #32 poslato: 25.09.2007. 18:41:47 »

Знам милион случајева који су остали без посла када се расформирала касарна. Чак нису добили ни ону несретну прекоманду, која би им чак сад можда и одговарала. За њих су, колко ја знам, обезбеђени неки курсеви за занате. Значи, људи који су свој живот дали војсци и служили јој, одједном добију ногу, а они који су на врху, и коју се је покрали и уништили, добијају награду. Па војна лица су скроз другачији људи од других. Имају другачији живот још од 14-15 године када обично напуштају родитеље како би уписали средњу војну школу и надали се истинском служењу војсци. А шта су добили заузврат!? Мој покојни отац је још давно рекао, док је народ увелико хвалио плате у војсци и сл., да од српске војске нема ништа. Е да, само још једна ствар. Сами смо криви за такво стање војске и уопште државе.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #33 poslato: 25.09.2007. 18:59:12 »

at Ser Boki claps
a moze da se doda i primer mog druga novopecenog potporucnika,koji je u taze braku,koji je kada je otisao da kupi nesto od kuhinjskih aparata na kredit,dobio odgovor da vojsci ne daju na kredit...Sta reci,nego da su postali gradjani drugog reda.
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #34 poslato: 25.09.2007. 22:36:28 »

otisli smo daleko od teme ali dobro slazemo se barem da ne treba uci u nato, mislim da jednostrano gledate stvari, pa sacekaj starla ko ce tebi da resi stambeno pitanje, ko ce meni da resi to isto, prosla su vremena jos pocetkom devedesetih kada su se dobijali stanovi... a od 90 pa na ovamo znamo koji oficirski kadar je dobijao stanove...

sto se tice tog silnog otpustanja najgore su prosli civili koji su se na raznim poslovima zakacili za vojni budzet, a ne videh nekog pukovnika ili kapetana da je dobio "otkaz", svi otisli su u penziju, a te price dali su zivot za vojsku molim vas svi su karli sve i sva, ( moja komsnka je dal zivot za Sevojnicu melakru pa je sad domacica, a melakre odjednom nicu na sve starne, moze i tako da se posmatra) oko tog prestruktuiranja to je normalan stvar svuda u svetu, oni realno idu u penzije sa 45 godina i ako neces da zivis od penzije imas fore da se preusmeris i to je normalno... sta treba da imamo vodnika od 60 godina koji ne moze da potrci ... ako niste primetili manje vise vecina stanovnika srbije zivi zivot gradjana drugog reda... jedino sto bih ispostovao i imao posebnu naknadu je za vojsku koja je u realnoj opasnosti a to je u ovom trenutku kopnena zona bezbednosti i obezbedjivanje granice, a tamo neke oficircice u Titelu ili Paracinu, ma daj bre... pa i americka vojska je po tom principu modelirana, nece dobiti istu kintu onaj u borbenoj zoni recimo u Iraku, i onaj sto ladi jaja na Havajima ili u Japanu, realno...
tranzicija je bolna, ali najgore je prosla radnicak klasa i srednja strucna sprema, jer niko od njih nije otisao u prevremenu penziju, vec je prevremno izbacen na ulicu u svojoj 50 godini...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #35 poslato: 26.09.2007. 20:02:52 »

e da zaboravih spomenem, da nas minstar odbrane u najmanju ruku ispada smesan kada daje izajve u smisli da srpska cizma nece korociti nikada na kosovo dok je on ministar, a onda daje izjave kako je nasim momcima mesto u iraku i avganistanu... tuzno...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #36 poslato: 27.09.2007. 19:46:59 »

Ne!
zasto moramo da budemo deo nechega, sto je nekad gaziilo po nama? da nas opet mozda ne gazi? pa ako dodje opet do toga, nece sigurno gledati da li smo ili nismo u Nato-u...
« Poslednja izmena: 27.09.2007. 19:48:34 Pedja, Reason: uklonjeno nepotrebno bojenje teksta » Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #37 poslato: 27.09.2007. 20:47:56 »

zanimljivo mi je da ovi sto glasaju za ulazak ne zele da ostave svoj post tj. miljenje... voleo bih malo da "ukrstimo koplja"...   smile
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #38 poslato: 27.09.2007. 22:20:05 »

boga mi, voleo bih da chujem neki razlog zbog koga bi srbija trebala da bude chlan nato-a, nechega shto nas je dotuklo na pragu pochetka novog milenijuma, nechega shto ima najvecu vojnu moc na svetu i shto je najvece zlo po neprijatelja. A taj neprijatelj smo nedavno bili MI!
Sačuvana
Zeko
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milan
Mesto: Uzice
Lokacija: Bela Zemlja
Država: Srbija
Poruke: 21


atomic


« Odgovor #39 poslato: 11.10.2007. 08:04:47 »

jesi upravu nigo da postavi post ko zeli da udjemo u nato, verujem da to samo pojedinci zele i one zenice ili kako vec(oni koji sluze " vojsku" sa metlama u bolnicama i kojekakim drugim ustanovama), ako dodje do toga bice valjda referendum pa ce mo videti cija baba vozi tudji bicikl
Sačuvana
paukpevasam
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 39


« Odgovor #40 poslato: 11.10.2007. 08:58:54 »

U zivotu sam se borio protiv dve institucije. To su vojska i crkva. Vojsku sam eliminisao, a sto se crkve tice,to mi je postalo jos vise smesnije,tako da mi intelekt ne dozvoljava da o tome cak i razmisljam! No, NATO? Svaki covek koji poseduje i najmanje znanje u vezi sa vojnom politikom razume zasto je to potrebno! Svaka dalja diskusija je apsurdna! Taj srpski kvazi-nacionalizam Nas je i doveo ovde gde smo,pa...

                                                                               paukpevasam
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #41 poslato: 11.10.2007. 09:06:19 »

Zasto je to potrebno onda?
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #42 poslato: 11.10.2007. 09:20:12 »

Valjda zato shto nas onda vishe nece bombardovati kao svoju chlanicu (do daljnjeg naravno). Cheesy
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #43 poslato: 11.10.2007. 11:01:15 »


jesi upravu nigo da postavi post ko zeli da udjemo u nato, verujem da to samo pojedinci zele i one zenice ili kako vec(oni koji sluze " vojsku" sa metlama u bolnicama i kojekakim drugim ustanovama), ako dodje do toga bice valjda referendum pa ce mo videti cija baba vozi tudji bicikl


Ja se ovim nalazim direktno prozvanim... Znaci, evo ja sam taj sto sluzim sa metlama i cime vec si reko vojsku, a protiv ulaska sam u nato. Kako to objasnjavas?
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #44 poslato: 11.10.2007. 18:07:05 »

ma za nas ce vaziti druga pravila i ako udjmo u NATO... a niko nas nije ni zvao u nato, ako cemo bas... priblizavnje standardima je jedno a clanstvo je drugo, ne vdim ni jednu korist od ulaska u nato, pogotvo sto je nato obican privezak americke armije, a nasa spoljna politika je svetlosnim godinam udaljena od americke... a drugo nikada finansiski ne bi mogli da ucestvujemo niti u jednoj akciji NATO-a... mozemo da posljemo sanitetsku jedinicu od 5 ljudi  smile a i to je pitanje... sa druge strane ne dovodim u pitanje strucnost naseg sredjovecnog oficirskog kora...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #45 poslato: 20.10.2007. 03:01:26 »

Izgradimo društvo koje vredi braniti, podignimo ekonomiju na noge i onda možemo početi da pravimo armiju.
Nema smisla učiti boksu čoveka koji gladuje.
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #46 poslato: 20.10.2007. 06:57:19 »

pa nisi otkrio ameriku sa ovim postom smile , a i nisi se izjasnio da li si za ili protiv... mada ne moras da se izjasnis
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
paukpevasam
provereni korisnici
posetilac
**
Poruke: 39


« Odgovor #47 poslato: 01.01.2008. 04:30:53 »


 Ne treba biti nacionalista,pa davati odgovor na ovo pitanje.Takodje,ni pacifist,kao ja,ali ako to pogledam sa jedne druge tacke koja pokazuje sta bi smo ovim prikljucenjem dobili,svako malo politicki obrazovam dace pozitivan odgovor.Ali,ipak ce pre biti da li ce oni nasprimiti u NATO,nego da li mi to hocemo.Kako god ja sam Za,oduvek sam bio i bicu!Mnogo bi to vise donelo,ali odbacivanje toga bi,plasim se,moglo jos vise da ...

PS. Moram da kazem da jako cenim i misljenje suprotno od moga,ali politicki gledano,mislim da bi bilo bolje...Samo da ne bude kasno.Sada nas pitaju,plasim se da...

                                          Ja
Sačuvana
fon Manštajn
urednik
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #48 poslato: 11.01.2008. 19:06:30 »

ne razumem jednog pacifistu, kako si se ti deklarisao, koji glasa za ulazak u jedan politicki agresivan i krajnje impreijalisticki vojni savez kakav je nato... a nisi rekao sta bi dobro to donelo, treba da se oslobodimo straha od odbijanja nepovoljnih stvari samo zato sto dolaze od starne evrope, a mnogo cesce od amerike...

postvicu ti jedno pitanje da li je Dzordz Bus nacionalista? i sta je po tebi nacionalista?
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #49 poslato: 23.07.2008. 17:23:16 »

Ево вам доказа (цитата), колико нас "воли" запад и ЕУ......

"Требало би да бомбардујете Србе".
(Папа Јован Павле Други - Речи упућене председнику Клинтону током јавног појављивања у Денверу)

"Срби су народ без закона и без вере. То је народ разбојника и терориста". (Изјава Жака Ширака, председника Француске, за ручком, јуна 1995. поводом састанка Шефова влада држава чланица ЕУ)

"Молим се да се ватра небеска обруши на Србе".
(о. Пјер, познати француски свештеник - хуманитарац, по повратку из Сарајева и посете Маркалама 2, на конференцији за штампу)

"што се Срба тиче... То је данас један болестан народ".
(Генерал Жак Кот, бивши командант УНПРОФОР-а у Босни и Херцеговини, Војни месечник Дифенс национал, јун 1997, Париз)

"Срби нису нарочито паметни"... "Српска деца се виче неће смејати".
(Лоренс Инглбергер, бивши државни секретар САД)

"Срби тргују људским органима својих жртава како би обезбедили новац за свој рат... Требало би да ђаволски бомбардујемо Београд"
(Пол Џексон, уредник листа "Калгари сан", у изјави за Фани стар, 13. октобар 1992)

"Ми бисмо требали да Србију осудимо на карантин, све док се вирус који она носи не избрише".
(Давид Гомперт, старији директор за Европу у Савету за националну безбедност у време Бушове администрације, Часопис Форин аферс, јул-август 1994)

"Србе треба бацити на колена".
(Клаус Кинкел, немачки министар иностраних послова, изјава 27. маја 1992)

"Срби су злочиначки дупеглавци".
(Ричард Холбрук, Клинтонов емисар у Југославији. Њујоркер, 6. новембар 1995).

"Зауставите Србе. Одмах. Заувек".
(Маргарет Тачер, бивча премијерка Велике Британије. "The New York Times:, 4. мај 1994)

"Хрватска не жели да у њој живе људи који припадају другом народу".
(Босиљка Мишетић, потпредседница хрватске владе, на пресс-конференцији, коловоз 1995)

"Нема мира док Србија не буде војно поражена".
(Срђа Поповић, адвокат, потписник захтева светских интелектуалаца за бомбардовање Београда, у изјави за загребачки "Глобус", октобра 1994)

"Суштински узрок сукоба је идеологија етничког чишћења коју је обновио господин Ћосић, председник Србије, који је већ 1990. објавио Меморандум".
(Жак Делор, бивши председник ЕУ, изјава на француској телевизији, маја 1994)

"Уосталом, босански Срби су за нас увек били и остали само банда разбојника и убица".
(Јохан Фриц, директор бечког дневника Ди Пресе, директор Међународног Института за Штампу)

"Србија, несумњиви агресор, требало би да буде присиљена УН резолуцијом да сноси читав терет репарација".
(Јосиф Бродски, руски јеврејски песник-дисидент, Нобеловац, у дневнику Интернешенел Хералд Трибјун, 5. августа 1993)

"Срби су дводимензионалан народ са тежњом ка простаклуку... Животиње користе своје ресурсе знатно сређније него ови наопаки створови, чија припадност људској раси је у великом закашњењу".
(Сер Питер Јустинов, глумац, амбасадор УНЕСЦО, The European:, 10. јун 1993)

"Предлажем да се српској деци забрани у школама учење српске националне поезије".
(проф. др Ролф-Дитер Клуге, директор славистичког семинара Универзитета Тибинген, на округлом столу Универзитета у Тибингену, 1997)

"Срби су немилосрдни људи, спремни заклати ножем, што могу захвалити свом словенском пореклу".
(Франсоа Кремио, припадник француских снага СФОР-а, 19.2.1994, Република, мај 1995)

"На несрећу, нисам побио све Србе".
(Томислав Мерчеп, у говору на конгресу Хрватске пучанске странке, Ферал Трибуне, студени 1995)

"Нека се Срби подаве у сопственом смраду".
(Хелмут Кол, немачки канцелар, по"етком 1998)

"Водићемо против Срба рат - дипломатски, економски, политички, пропагандни и психолошки".
(Џејмс Бејкер, државни секретар САД, на америчкој ТВ, јун 1992)

"Ово је борба између добра и зла, а НАТО неће дозволити да зло надвлада".
(Вилијам Коен, амерички државни секретар за одбрану, пролеће 1999)

"Рат против Срба није виче само војни сукоб. То је битка између добра и зла, између цивилизације и варварства".
(Тони Блер, британски премијер, током НАТО агресије на Србију 1999)

"Срби спроводе терор и силују албанску децу".
(Бил Клинтон, амерички председник, говор на прослави 50-годиШњице НАТО пакта у ВаШингтону, 23-25. април 1999)

"НАТО-разсрбљива" (ДЕСЕРБИЗАТОР)"
(расистичка антисрпска реклама за спреј који уништава гамад. Канал + француске ТВ, емисија "Хоризонти", април 1999)

"Србе треба спокојно бомбардовати, јер ће све брзо заборавити".
(Џејмс Шеј, портпарол НАТО, марта 1999)

"Прошле недеље имали смо деветоро убијених Срба, ове недеље - осморо. То је јасан напредак".
(Бернар Кушнер, Шеф цивилне мисије УН на Косову и Метохији, у изјави за ТВ "Франце 2" крајем марта 2000)

(Избор из књиге Зорана Петровића Пироћанца: "Избрисати српски вирус")
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.069 sekundi sa 35 upita.