Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Lucidni snovi?!  (Pročitano 9864 puta)
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« poslato: 27.09.2007. 19:14:41 »

za one koje ne znaju sta je to:

Lucidni snovi su oni snovi kada je osoba svesna da sanja, čega obično postaje svesna kada sanja neku nemoguću ili neverovatnu pojavu, ili bez ikakvog jasnog razloga jednostavno shvati da sanja.

U takvim snovima moguće je biti lucidan i imati malo kontrole nad sadržajem snova i obratno, imati mnogo kontrole bez čiste svesnosti da sanjamo. Ako smo lucidni i imamo dobru kontrolu, onda možemo birati neku aktivnost koja je moguća samo u snovima, postići ono što u budnom stanju ne bismo nikada mogli ostvariti. Iako se takvi snovi tokom života spontano događaju, moguće ih je posebnim metodama i vežbama (pisanje dnevnika snova isl.) potaknuti, te isto tako i pojačati stanje lucidnosti i time dobiti veću kontrolu nad vlastitim lucidnim snovima.


neko imao iskustva?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 27.09.2007. 19:35:28 »

O da, cak ponekad kad mi se ne sidikako se stvar odvija, premotam nazad, pa odsanjam situaciju iznova.
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #2 poslato: 27.09.2007. 20:13:20 »

Ma da... programirate se pre spavanja shta cete da sanjate. Ajde ne prichajte gluposti Tongue
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 27.09.2007. 20:50:56 »

Hoces da kazes da ti se nikada nije desilo da dok sanjas postanes svestan da sanjas?
Sačuvana

DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #4 poslato: 27.09.2007. 20:57:50 »

Meni nikad.
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #5 poslato: 27.09.2007. 20:58:33 »

cinjenica je da postoje ljudi koji nikada ne sanjaju, tj. ne secaju se svojih snova... moja reakcija na lucidne snove je budjenje, hocu da kazem da mi se ne desava da sam svestan i da nastavim sa istim snom... mada je to iskustvo shit nemali broj puta sam sanjao da sam polozio ispit i shvatim da sanjam tek kada dam ogovor na pitanje koje nisam naucio ili ako resim zadatak metodom koji nisam vezbao, tj. taj trenutak dovodi me do budjenja... u fazonu, cek, cek pa ja ovo ne znam i paf probudim se... ovo ne izmiljmisljma vec stavrno mi se to desava, pa ne mogu da kazem cesto, ali mi se desava.... mada ovo verovatno i nema veze sa lucidnim snovima...   Sad
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #6 poslato: 27.09.2007. 21:02:51 »

Jedino shto mi se deshavalo je to da ako sanjam neshto, probudim se i kad nastavim da spavam, sanjam nastavak sna. To mi se jednu noc dogodilo kad sam sanjao neke duhove, groblja i ostalo. Nisam celu noc mogao da se otresem tog sna! Sad
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 27.09.2007. 21:06:28 »

Meni se vise puta desavaloda sam resavao neke probleme u snu. Ono, pravim neki program ili tako nestoi ne mogu da smislim resenje, i onda dokspava, sanjam kako to resavam i resim... Tada sam potpuno svestan da sam to sanjao, probudim se, ustanem, zapisem resenje i onda nastavim da spavam.
Sačuvana

black_angel_421
[thoughts = irritation]
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1344


ignore the smoke.


WWW
« Odgovor #8 poslato: 03.10.2007. 18:13:59 »

chesto sanjam lucidne snove
nazhalost, to traje jako kratko.. par minuta nakon shto osetim da sam svesno upletena u san, budim se. ali skroz je jak osetjaj smile smile smile
chini mi se da mi je neko prichao da lucidne snove dovode u vezu sa astralnom projekcijom, no ne mogu se setiti tachnih detalja..
proveritjemo smile
Sačuvana

..& your liberation & your undulating dance in tantalising slowness.. & your distance that you chose, tell me - did you find all your explanations inside your diorama?..
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #9 poslato: 03.10.2007. 18:22:47 »


chesto sanjam lucidne snove
nazhalost, to traje jako kratko.. par minuta nakon shto osetim da sam svesno upletena u san, budim se. ali skroz je jak osetjaj smile smile smile
chini mi se da mi je neko prichao da lucidne snove dovode u vezu sa astralnom projekcijom, no ne mogu se setiti tachnih detalja..
proveritjemo smile


i meni se desi ovo ... sanjam postanem svesna da sanjam i probudim se
Sačuvana
black_angel_421
[thoughts = irritation]
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1344


ignore the smoke.


WWW
« Odgovor #10 poslato: 03.10.2007. 18:38:41 »

e da, zanimljivo je da se uveliko koristi vezhbanje lucidnog sanjanja da bi se lakshe dolazilo do reshavanja problema, da bi se probalo sve shto se zheli, bez rizika, sa jedinim ogranichenjima u oblasti imaginacije, znachi bez fizichkih i ljudskih zakona..
josh kazhu da ljudi koji imaju cheste lucidne snove imaju potencijal za reshavanje mnogih slozhenih problema i za posebna umetnichka nadahnutja, a i da razviju vishe psihosposobnosti jer vetj u sebi imaju naznake kontrole podsvesti..
Sačuvana

..& your liberation & your undulating dance in tantalising slowness.. & your distance that you chose, tell me - did you find all your explanations inside your diorama?..
Vertigo
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 408


Nosce te ipsum!


« Odgovor #11 poslato: 03.10.2007. 18:52:55 »

O da, vrlo cesto sanjam takve snove. Desava mi se neka situacija (ruzna, lepa, nemoguca...) i kontam da sanjam, ali problem je sto ne mogu da se probudim. Znam da sanjam, i opet osecam neverovatan REALAN strah npr. ako je u pitanju ruzan san. Tek kasnije se budim, kad se lepo sve izdesava, kad se isprestravim do iznemoglosti.

Takodje mi se desavalo da radim u snu stvari koje u stvarnosti ne mogu. Da pricam strane jezike, da objasnjavam zadatke. Bude mi krivo posle sto ne mogu da se setim tacno sta sam pricala u snu.  smile

Stvarno ne znam koji je gori osecaj-kad sanjas nesto, i izgleda vrlo stvarno, ubedljivo, sa puno emocija, pa se ceo dan tripujes, ili kad sanjas, svestan si, a opet ne mozes nista?! Blago vama koji se odmah probudite!

A imala sam i momente sa snovima u nastavcima. Opet sanjam nesto ruzno, probudim se, i nastavim to isto da sanjam  Sad. Ili nesto lepo, pa se probudim, i zatim sama sebe vratim na poslednju scenu koje se secam i nastavljam pricu. Malo truda, i super je.  Cheesy

Btw, najjace mi je kad znam da sanjam, i neko me juri, a ja u potpunoj slow motion varijanti. Uzas!
Sačuvana

We rise only to fall... we die only to live...
we ask to dream in hopes of knowing...
he gives us a heart in hopes of feeling...

I am felling... it's you!
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #12 poslato: 17.10.2007. 02:38:08 »

e da i ja odgovorim!
da, desavaju mi se ovi snovi!
i jako mi je zanimljivo ovo... i mnogo mi se svidja  smile

i kad se probudim, i vratim se da spavam i sasvim svesno da sanjam, nastavljam onde gde sam stala!  smile
« Poslednja izmena: 17.10.2007. 02:45:32 Pedja, Reason: uklonjeno nepotreno bojenje teksta » Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #13 poslato: 17.10.2007. 09:55:00 »

Imam iskustva sa ovom pojavom, ali imam i jedno nekako slichno iskustvo, naime da imam odredjenu kontrolu u snu, ne neshto kao "motanje filma", vec pre kao sposobnost veoma brzog kretanja kroz prostorvreme ali bez svesti o tome da sanjam i da je sve to samo san. Sa druge strane obichno kada postanem svestan da sanjam san ne potraje dugo i prilichno brzo se probudim. Blizhi sam ovakvim iskustvima kada dugo vremena provedem budan - duzhe nego shto je normalno, nego kada imam normalan ritam spavanja.
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #14 poslato: 18.10.2007. 04:42:32 »

vise ne znam da li sanjam da svako jutro gasim el.peci u kuci zbog skupe struje ili ih stvarno  gasim, posto sam poprilicno ne svestan tog mog ranojutarnjeg "bauljanja" po kuci zbog peci... icon6
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.991 sekundi sa 32 upita.