Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: ZAKONOM ZABRANITI ŠAMARANJE DECE  (Pročitano 16517 puta)
lakshmi mital
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
ivan veselinovic
Mesto: uzice
Lokacija: senjak
Država: srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 192


« poslato: 03.10.2007. 19:45:38 »

 U želji da zaštite decu , 18 nevladinih organizacija pokrenule su kampanju za zakonsku zabranu telesnog kažnjavanja dece.
Šta mislite, koliko je to opravdano i kakav je zaista odnos prema deci danas ?!
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #1 poslato: 03.10.2007. 19:50:35 »

Smatram da je ovo glupo.. ne treba decu mlatiti ali u nekom periodu zivota razgovor ne pomaze mora mu se staviti do znanja da sta se sme, a sta ne. Kazna koja moze biti i nesto drugo ne samo samar ili par udaraca po zadnjici
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #2 poslato: 03.10.2007. 20:01:30 »

a kako nekome od 1,5 godinu objasniti da je struja pec pec ?
pa nema sanse , sto rece jedna ... bolje da ga strefim ja nego struja smile

naravno da nsiam za batine ali u nekim situacijama nema pomoci ... pustis dete da pipne vruce , da pricepi prste da sam vidi gde je opano , ali kad se nagne kroz prozor , kad izvuce noz i pocne sa njim veselo da trckara po kuci ... sta preostaje nego da ga plesnes da ga zaboli da zapamti da to ne sme da radi ...

Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #3 poslato: 03.10.2007. 20:05:16 »


a kako nekome od 1,5 godinu objasniti da je struja pec pec ?
pa nema sanse , sto rece jedna ... bolje da ga strefim ja nego struja smile

naravno da nsiam za batine ali u nekim situacijama nema pomoci ... pustis dete da pipne vruce , da pricepi prste da sam vidi gde je opano , ali kad se nagne kroz prozor , kad izvuce noz i pocne sa njim veselo da trckara po kuci ... sta preostaje nego da ga plesnes da ga zaboli da zapamti da to ne sme da radi ...


bas to.. neke stvari smo moze da nauci treba biti tu drzati ga malo na oku ali neke stvari mogu da budu fatalne ako se ne objasne kao "no, no" na neki nacin
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #4 poslato: 03.10.2007. 22:42:27 »

Ma jok glupo je to. Evo ovu decu sada biju manje nego sto su nas tukli, pa vidite dokle su dosli... Ne postuju ni nastavnika, ni profesora, ni starijeg ni nikog. More udri moja milicijo! smile
Sačuvana
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #5 poslato: 03.10.2007. 23:17:10 »


 U želji da zaštite decu , 18 nevladinih organizacija pokrenule su kampanju za zakonsku zabranu telesnog kažnjavanja dece.
Šta mislite, koliko je to opravdano i kakav je zaista odnos prema deci danas ?!


Mogli su da pokrenu i kampanju da deciji dodatak bude malo veci od 1500 dinara.
Mogli su i da pokrenu kampanju da se izgradi koje igraliste za decu (konkretno u uzicu deca igraju fudbal na trgu)
Mogli su i da pokrenu da se izgradi jos koji deciji vrtic a ne da ih bude po 40 u grupi
.....
kad bi se sve to napravilo onda niko ne bi bio nervozan niko nikoga ne bi samarao, ali kod nas sve mora da se ispravlja naopako.
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #6 poslato: 04.10.2007. 00:27:00 »


Mogli su da pokrenu i kampanju da deciji dodatak bude malo veci od 1500 dinara.
Mogli su i da pokrenu kampanju da se izgradi koje igraliste za decu (konkretno u uzicu deca igraju fudbal na trgu)
Mogli su i da pokrenu da se izgradi jos koji deciji vrtic a ne da ih bude po 40 u grupi
.....
kad bi se sve to napravilo onda niko ne bi bio nervozan niko nikoga ne bi samarao, ali kod nas sve mora da se ispravlja naopako.


Imas pravo.. nije samo pitanje da li treba ili ne treba tuci decu. A kad je samaranje u pitanju nije tu samo prica o nervozi jednostavno neke stvari ne mogu drugacije da se objasne.. i naravno svo vreme pricamo da to ne treba da budu batine vec cisto opomene sta se sme, a sta je zabranjeno.

Pitam se ja sad zasto sam se ovoliko ukljucio u ovu temu o deci kao da ih imam Grin ili planiram u skorije vreme sto uopste nije slucaj Sad sam sebi nisam jasan Roll Eyes
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #7 poslato: 04.10.2007. 00:53:39 »

Nemam decu, trenutno. Obozavam ih. Imam sestrica od 3 godine i dok nisam pocheo da provodim sa njim vreme i dok nisam pocheo da ga shetam, imao sam chvrst stav da dete ne treba nikada udariti. Mislio sam da sve moze rechima i mirnim tonom da se reshi. Sada sam ubedjen da je to nemoguce! Nisam za shamaranje jer mi je to grubijanski ali za neki "pljes" po golom dupetu ili butinama, da. Istina da te posle ochekuje plach i histerija nevidjenih razmera..ali ce bar za sledeci put da se zamisli kada bide neshto slichno hteo da uradi.

Nasmejem se stalno kada se setim prijateljice koja svojoj deci na aerodromu kaze (inache zive u Londonu) ..' jedva chekam da dodjemo u Srbiju, prebicu vas'  smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 04.10.2007. 03:25:35 »

Naravno da ne treba maltertirati decu i izivljavati se, ali poneka vaspitna itekako ima smisla. Ja jesam zagovornik toga da je decu moguće vaspitati bez batina, ali nisam kategoričan u tome. Ako šljaga opaučena sa dobrim razlogo, sa merom, i ako je detetu jasno zašto ju je dobilo, to nikako ne može da bude loše.
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #9 poslato: 04.10.2007. 03:43:26 »

Ali shljaga! smile
Decu, pogotovu malu, ne treba nikada udarati u glavu! Bilo da se radi o shljagi, cushki, shamaru..ili nechem gorem. To moze da ostavi ozbiljne posledice na dete kasnije.
Sačuvana
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #10 poslato: 04.10.2007. 04:13:33 »

.... kako kazu "batina je iz raja izashla"... smile koliko vidim svi smo saglasni na ovu temu...
.... neko je ovde dobro rekao da postoje mnogo vaznija i kompleksnija pitanja koja treba da se reshavaju na nivou drzave, kada su deca u pitanju...
.... ih, te nevladine organizacije...
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #11 poslato: 04.10.2007. 04:33:28 »

Pa nevladine i neprofitne itd. organizacije obicno pocnu da bucu sa laganijim stvarima - upravo to dajte neko igraliste, dajte neki sportski klub sa decu, dajte neko takmicenje da deca osete car igre sa drugima i duh takmicenja, dajte neki vrtic da se deca socijalizuju, pomozite buducim roditeljima podstaknite ih da imaju decu uopste ili nestasmo Sad
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #12 poslato: 04.10.2007. 04:54:48 »

Ma, mozhe bez batina, 100%! Samo na prvu postaviti granice. Znam par ljudi koji su bez batina vaspitavali decu. Deca su extra, nimalo poput one nevaspitane bulumente.
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #13 poslato: 04.10.2007. 05:01:42 »

joj V ajd samo 3 sata provedi sam Vladislavom (dok je budan) i ako uspes da mu za sve sto on pokusa da uradi i uradi (a pravi takve pizdarije da je to nezamisliovo za dete od 3 godine a kamoli za praporca od 1,5 ... kako da mu objasnis da ne dira stekere ? da ne gura nista u uticnice ? da je noz opasan ?

ja ga pustim da pipne vrelu solju kafe pipne i ode ... pipne vruc sporet ,dirne vrata od rerne pa bezi ... ali kako da mu objasnis da ne sme da se penje i naginje kroz prozor ? da ne sme da se sam penje uz stepenice (vec je 2 ili tri puta odbrojao glavom stepenike u kuci) ...
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #14 poslato: 04.10.2007. 05:10:20 »

Ne znam, ja sa mojim sestricima nisam imala problema. Uvek sve lepo, sve zezanje, ali ukoliko se desi da povisim ton, odmah se povlache, jer znaju da to nije u redu...
Chak sa sestricem nisam razgovarala 3 dana za kaznu shto je bio nepristojan, i shto nije reagovao na sve moje pokushaje da ga nagovorim da razmisli o svom ponashanju. 3 dana mi se utroba cepala, ali sam morala da izdrzhim. Treci dan mi se izvinio. Tada je imao 6 godina. Sada ima 12, pa nekad i nekad u prichi pomene: "A, secash li se ti, tetka, kad nisi htela da razgovarash samnom zato shto te nisam slushao" Zapamtio.
Naravno da je tezhe sa zhgebetom od 1.5god, ali, znaju oni dobro dokle se sme...
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #15 poslato: 04.10.2007. 05:12:47 »

ma pazi mi svi znamo dooobro da viknemo (kod njega jos uvek ignorisanje ne vredi previse je mali za to ) ali on uzme noz i ti kazes prvo lepo OSTAVI , on se smeje ,ti viknes OSTAVI NOZ!! on se smeje ... ti ponovo viknes on pocinje i da trci sa nozem u rukama ... sta drugo nego narumeneti mu guzicicu ?
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #16 poslato: 04.10.2007. 07:29:54 »

Neshto slichno se deshava i kod mog sestrica, prdavca. Shto mu vishe branish i vishe grdish..on je sve gori. I tera inat. Cenim da je to taj period ..kada su nemoguci. Kada im ni batine ne mogu pomoci. Ali isto tako mislim da je to bash pravi period da se nauche nechemu. Ali na koji nachin?! Kada ga grdim i kada se proderem na njega..josh gori... Kada ga shljapnem po guzi..opet isto... Jel to razmazenost?! Chini mi se da jeste. Kako ne razmaziti dete a da u isto vreme ostanesh tolerantan do te mere da ga ni jednom ne udarish ili izgrdish?
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #17 poslato: 04.10.2007. 07:42:08 »

znas kako svako dete je drugacije , ima dece na koju nije potrebno povisiti glas a kamoli pljesnuti ali ... ima onih koji znaju da zabibere corbu samo tako smile

Vlajo za histerisanje ne dobija batine bude odveden u cosak i tamo moze da trupti i mase rukama koliko hoce ... izdreci se pa se vrati ... ali mislim da pljesnuti ga onda kada mu preti neka opasnost nije greska ...
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #18 poslato: 04.10.2007. 13:21:11 »


Vlajo za histerisanje ne dobija batine bude odveden u cosak i tamo moze da trupti i mase rukama koliko hoce ... izdreci se pa se vrati ...

U cenjenoj shkolici Montesori slatkisha odvedu ispred ogledala "da gleda nevaljalo dete"
Sačuvana
lakshmi mital
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
ivan veselinovic
Mesto: uzice
Lokacija: senjak
Država: srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 192


« Odgovor #19 poslato: 04.10.2007. 22:28:56 »

Da se osvrnem na shkolstvo .
Ja pamtim da nas je uchitelj u shkoli lemao samo sa razlogom, obicno bi te chupao za onaj deo kose kod ushiju (to je umelo da boli), ili bi nas oshamario, ALI to je uvek bilo sa razlogom, tako da mu mogu biti samo zahvalan.
Danas shatro sve NVO dizu glas za zashtitu dece, a u stvari cilj im je da stvore totalni haos gde ce deci biti dopushteno da rade shta stignu, a sam nastavnik im nece moci nishta, jer mogu da ga tuzhe.
Jedna drugarica koja se zaposlila u Beogradu u jednoj ekonomskoj shkoli, kaze da kada je opomenula jednog klinca da ne prica na chasu ,mali joj je doslovce rekao : Pus.. K.... ! , to je prvi razred srednje , a jedna njena koleginica je od istog klinca dobila shamar.
Epilog priche je da , kad su se zalile direktorci , razredna stareshina je branila klinca kod direktorke,jer je dete razvedenih roditelja. pa vi vidite
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #20 poslato: 19.12.2008. 23:57:04 »

Skroz sam protiv batina. Za šta postoji pedagogija. Nije lako biti dobar roditelj. Nije lako imati zdrave jake živce. To sve kapiram. Al lemati nekog i time misliti da će izvor onoga  što vas nervira tako da prestane je samo agresija prema nečemu sa čim se teško boriti.
A da ne pominjem što dete može da zamrzi svoje roditelje ako im lemanje postane navika.
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #21 poslato: 22.12.2008. 21:01:09 »


Nemam decu, trenutno. Obozavam ih. Imam sestrica od 3 godine i dok nisam pocheo da provodim sa njim vreme i dok nisam pocheo da ga shetam, imao sam chvrst stav da dete ne treba nikada udariti. Mislio sam da sve moze rechima i mirnim tonom da se reshi. Sada sam ubedjen da je to nemoguce!


Bravo, Tope! Ovakve akcije mogu da pokreću samo oni koji nemaju decu! Neka uzmu malo ove moje, pa nek vežbaju živce na njima, kladim se da bi masovno napuštali svoje NGO-e! Ja ih imam troje, generalno nema batina, ali jednom mesečno jadni prosto vape za batinom! I naravno da dobiju! I dobijaće, bez obzira na zakon! Naravno, ne šamaranje i iživljavanje, ali po guzi - anytime kad zasluže!
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #22 poslato: 23.12.2008. 03:41:08 »

Jao kako su me pojedini odgovori dobro nasmejali.
Slazem se sa vecinom, ne moze da prodje a da ne dobiju neku vaspitnu.
Moj sestric je jedan obican razmazenko koji sa 4 god. nije konstatovao svoje roditelje.
Meni je jednom napravio takvu scenu na ulici da sam ja rekla da ga vise u zivotu necu cuvati.
A bila sam dosla u iskusenje da ga tako slatko izlemam.
Uh!!!
Tako da, treba ih po nekada pljasnuti, ali nikako samarima.
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #23 poslato: 24.12.2008. 03:40:29 »

definitivno treba!
Sačuvana
ilijas
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Niš
Država: Srbija
Poruke: 2


« Odgovor #24 poslato: 13.02.2009. 22:20:54 »

Ukoliko ne udarite dete kad treba, da zna da to nesme uraditi, ono ce udariti vas kad netreba, jer mu niste na vreme ukazivali na greske!!!
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.175 sekundi sa 32 upita.