Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Strani dopisnici nakon posete Užicu  (Pročitano 1089 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 21.11.2007. 17:05:08 »

http://www.danas.co.yu/20071120/vojvodina1.html#10

Strani dopisnici nakon posete Užicu

Grad sa industrijskim i turističkim potencijalima

Užice - Trinaest dopisnika iz Velike Britanije, Nemačke, Rusije, Kine, Koreje, Irana, Bugarske, Bosne i Hercegovine i Slovenije, posetili su Užice, kako bi se upoznali sa gradom i njegovim potencijalima.

Njihov boravak organizovala je užička opština u saradnji sa Sektorom za medije i informisanje Ministarstva za kulturu Vlade Srbije..

Podsećajući na burnu istoriju i bogato kulturno nasleđe Užica i okoline, predsednik opštine Tihomir Petković je istakao da je Užice administrativni, privredni, kulturni i sportski centar jugozapadne Srbije, moderan grad koji neguje svoje nasleđe, u kome se realizujuju važni projekti za njegov razvoj kao regionalnog centra.

Marta Razboršek, dopisnica RTV Slovenije, u Beogradu je dva meseca, navodi da njenu novinarsku pažnju najviše privlači politička situacija u regionu, posebno zbivanja o budućem statusu Kosova. - Zanima me i privreda, jer oko 400 slovenačkih kompanija je investiralo u srbijansku privredu, a jedan od slovenačkih investitora (Impol, Slovenska Bistrivca, prim.autora) kupio je Valjaonicu aluminijuma. Ipak, pošto Srbija ima veliki problem sa Kosovom, najviše izveštavam o toj temi - rekla je ona, navodeći da je već posetila Vojvodinu i Niš i da će nastojati da upozna i druge delove Srbije. Ona je istakla da je očarana lepotom užičkog kraja i da ga je prepoznala kao veoma razvijeni region.

Vang Či Min, dve godine je stalna je dopisnica kineske Radio-televizije, kaže da joj je ovo prva zvanična poseta Užicu, jer je ranije samo prolazila kroz ovaj kraj. Na pitanje da li o Srbiji izveštava samo na osnovu onoga što se zbiva u Beogradu i koliko je upućena u probleme unutrašnjosti Srbije, ona kaže da izveštava o svim događajima iz Srbije.

- Znam dosta o Srbiji, jer sam studirala srpski jezik u Banjaluci, pre 32 godine. Na prvi pogled užički kraj je veoma lep i čini mi se da je Užice industrijski centar - rekla je Vang Či Min.

Direktor iranske novinske agencije IRNA Homaju Mobaraki kaže da je njegova agencija veoma zainteresovana za teme o privrednoj saradnji dveju zemalja, posebno u oblasti metaloprerađivačke industrije i izradi alata.

- U Užicu sam drugi put. Ranije sam bio u fabrici Prvi partizan, pošto su iranske firme zainteresovane za saradnju u oblasti izrade alata, a neke od njih već uspešno sarađuju sa užičkim preduzećima. Čini mi se da Užice, pored metaloprerađivačke industrije, ima velikih potencijala u oblasti turizma, i u to sam se uverio boraveći na Zlatiboru, navodi Mubaraki. Prema njegovim rečima iranske kompanije ranije su kupovale meso iz Srbije, uglavnom sa Zlatibora, a kako podseća, nedavno je jedna iranska privredna delegacija boravila ovde kako bi se takva saradnja nastavila.

Strani izveštači iz Beograda posetili su užičko Narodno pozorište, koje je domaćin 12. jugoslovenskog pozorišnog festivala koji od ove godine ima regionalni karakter, a potom i fabrike Valjaonicu bakra i Impol Seval. Predstavnici opštinske Kancelarije za lokalno-ekonomski razvoj i Regionalnog centra za razvoj malih i srednjih preduzeća i preduzetništva stranim izveštačima su prezentovali projetke koji su u toku, kao i mogućnosti razvoja Užica i užičkog regiona.

N. Kovačević
Sačuvana

Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #1 poslato: 22.11.2007. 22:32:08 »

Treba neko da napravi turisticku turu: Okolina uzica
Razgledanje:
Sirogojna
Potpeci
Zlakuse - one kolibe
Kadinjace - pa i to je istorija zar ne
Topica pecine
Bele crkve Karanske
i sl.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.998 sekundi sa 31 upita.