Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: [FAQ] Kako da registrujem domen i hostujem ga besplatno?  (Pročitano 26604 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 06.04.2008. 03:23:58 »

By Night-Shift (www.netolerancija.com):


Ovako, najjednostavnije za one koji žele sve besplatno:

- registrujte vaš_domen.iz.rs na http://freedns.afraid.org/subdomain/edit.php?edit_domain_id=234243
- registrujte neki besplatan hosting, tipa www.phpnet.us
- u cpanelu hostinga nađite opciju parked domains, tu dodajte vaš_domen.iz.rs
- Na podešavanjima freedns-a, uđite u subdomains, kliknite na vaš_domen.iz.rs, stavite Type: NS i dodajte u Address name server hostinga, za phpnet je recimo ns1.byet.org
- Sačuvajte promene i sačekajte par sati i trebalo bi da proradi.
- Eventualno uradite Start -> Run i kucajte ipconfig /flushdns
« Poslednja izmena: 08.05.2008. 22:45:49 Pedja » Sačuvana

bamby
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Vlasotince
Poruke: 2


« Odgovor #1 poslato: 06.04.2008. 06:19:29 »

Ovo bi trebalo da je dobro, free hosting na 100 web space?

Kod:
http://bamby.iz.rs/
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 06.04.2008. 06:27:33 »

Naprisi kratko uputstvo kako se podesava domen na 100 web space, tako da ljudi mogu da to iskoriste.
Sačuvana

bamby
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Vlasotince
Poruke: 2


« Odgovor #3 poslato: 06.04.2008. 07:24:59 »

Ni sam ne znam kako sam uspeo.

DNS su

dns1.100ws.com
dns2.100ws.com

Početna strana

http://www.100webspace.com/


Sačuvana
digitalsd
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vladan Stanojević
Mesto: Smederevo
Lokacija: Slavija
Država: Srbija
Poruke: 23


« Odgovor #4 poslato: 13.04.2008. 08:13:46 »

Elem, mozda bi bilo lepo da ostavimo na ovom forumu adresu onog hosting sajta koji ima najmanje dodataka domenu koji besplatno registrujemo. Sto se tice hostinga na phpnet.us na koji smo upuceni u startu, stvarno su mnogo dobri. cPanel i mogucnosti su sjajni ali ono sto dodaju na konto besplatnog hostinga, stvarno ide na zivce.  aa_sign08
Naravno, vrlo brzo nameravam da uplatim hosting, ali dotle, ovo je vrlo frustrirajuce. Sa druge strane, pedja ajde razmisli na sledecu temu, mnogi od nas ce kad tad platiti hosting sto je sasvim normalno. Sa tvoje strane je EXTRA sto si nam omogucio free domen i to je dovoljno. Ajde, ponudi nam neki hosting po razumnoj ceni ako imas mogucnosti pa da i ovce budu na broju i vuci budu siti  Cheesy
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 13.04.2008. 08:45:55 »

Probaj http://www.000webhost.com/. Po onome sto tamo pise, nema nikakvih banera i slicnih dodataka i potpuno je besplatno. Ja nisam probao posto ima svoj server pa mi ne treba besplatan hosting, ali deluju mi ok. Za servis sam saznao jer je neko vec registrovao iz.rs domen koristeci ga kao host.
Sačuvana

digitalsd
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vladan Stanojević
Mesto: Smederevo
Lokacija: Slavija
Država: Srbija
Poruke: 23


« Odgovor #6 poslato: 13.04.2008. 09:01:00 »

Ako ikome treba dobar savet kako ne$to zaj**ati.  .  .   izvol'te :D Ne da mi ide od ruke, nego samo tako. 
Zao mi i Pedje, ugnjavi coveka. 

Problem je sledeci:
Posto na phpnet.  us (koji su kako sam ukapirao samo reseller-i) ima onih ad-ons i pop-up stvari, napravim se pametan pa lepo otvorim nalog direktno na byethost.  com gde toga nema (bar tako kazu).   I tu pocinju muke :D ! Ne dozvoljava parkiranje domena jer se u NS slogu vec nalaze podaci koji upucuju na domen.   Kako mi se cini, ostaje samo da sacekam da se NS azurira pa da krenem iz pocetka.   Da, na freedns.  afraid.  org sam za domen postavio redirekciju kako me opet nebi bilo u nekom od dns-ova.   Ako sam ovom redirekcijom pogresio, molim da mi se kaze da znam i da znam $ta treba uraditi. 

Iako i sam znam da svaki posao u su$tini treba prvo dobro isplanirati, pona$ao sam se kao dete koje dobije novu igrachku.  .  .   Uxxxx.  .  .   Dodje mi da se samoutepam :)

Uz put, moze li mi neko preporuchiti sta koristiti za forum? Dali phpBB ili SMF? Mozda ne$to trece?
« Poslednja izmena: 13.04.2008. 22:58:56 digitalsd » Sačuvana
kostas
provereni korisnici
novajlija
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Konstantin Simić
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Lav
Poruke: 1


WWW
« Odgovor #7 poslato: 13.04.2008. 23:56:57 »

Svaka cast na ideji besplatnih domena! Ja sam resio pitanje besplatnog hostinga na www.hostsnake.com . Dobija se 100 Mb prostora, nema reklama, ima podrska za PHP i 5 MySql baza. Jedini problem sa kojim sam se uocio jeste da nema naprednih DNS podesavanja, sto mi je predstavljao problem za instaliranje Google aplikacija. Posto ranije nikada nisam imao svoj domen za hostovanje sajta, nisam preterano upoznat sa principima rada DNS-a (osim teorijske osnove sto su nas ucili na faxu). Ovo sam resio tako sto sam otvorio nalog na www.editdns.net, podesio njihove NS servere na Free DNS-u, na sledeci nacin:

   kostas.iz.rs   NS   ns1.eu.editdns.net
   kostas.iz.rs   NS   ns1.us.editdns.net
   kostas.iz.rs   NS   ns2.eu.editdns.net
   kostas.iz.rs   NS   ns2.us.editdns.net
   kostas.iz.rs   NS   ns3.us.editdns.net

Zatim sam editdns konfigurisao na sledeci nacin:


    Record Name      Type    AUX   TTL   IP/Host
   calendar.kostas.iz.rs.    CNAME     1    86400    ghs.google.com.    
   docs.kostas.iz.rs.    CNAME    1    86400    ghs.google.com.    
   kostas.iz.rs.    A    1    86400    67.228.97.157    
   kostas.iz.rs.    MX    5    86400    alt1.aspmx.l.google.com.    
   kostas.iz.rs.    MX    5    86400    alt2.aspmx.l.google.com.    
   kostas.iz.rs.    MX    1    86400    aspmx.l.google.com.    
   kostas.iz.rs.    MX    10    86400    aspmx2.googlemail.com.    
   kostas.iz.rs.    MX    10    86400    aspmx3.googlemail.com.    
   kostas.iz.rs.    MX    10    86400    aspmx4.googlemail.com.    
   kostas.iz.rs.    MX    10    86400    aspmx5.googlemail.com.    
   kostas.iz.rs.    NS    1    86400    ns1.eu.editdns.net.    
   kostas.iz.rs.    NS    1    86400    ns1.us.editdns.net.    
   kostas.iz.rs.    NS    1    86400    ns2.eu.editdns.net.    
   kostas.iz.rs.    NS    1    86400    ns2.us.editdns.net.    
   kostas.iz.rs.    NS    1    86400    ns3.us.editdns.net.    
   mail.kostas.iz.rs.    CNAME    1    86400    ghs.google.com.    
   sites.kostas.iz.rs.    CNAME    1    86400    ghs.google.com.    
   start.kostas.iz.rs.    CNAME    1    86400    ghs.google.com.    
   www.kostas.iz.rs.    A    1    86400    67.228.97.157

Sada sve radi sjajno!
Sačuvana
Srele
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Srele
Mesto: Subotica
Država: Srbija
Poruke: 14


« Odgovor #8 poslato: 14.04.2008. 00:01:29 »

Kome treba free server da na njemu postave sajt na kojem ne zele reklame i popup-ove a planiraju da im fajllovi NE prelaze velicinu od 0.5MB (512KB) i da na njemu /naravno/ dodaju .iz.rs domen preporucujem sajt www.freehostia.com (neko ga je vec bio negde preporucio ali ja cu sada da objasnim kako se koristi).

Znachi, registrujete se na sajtu, makar je to lako skontati kako ide, (free hosting -> sing up)
1. izaberete "free hosting (bannerless)" - naravno
2. Use my existing domain - ukucajte "vas_domen.iz.rs" - inace ja sam prvo izabrao "use a subdomain" pa sam posle iz cPanela dodao domen na .iz.rs ali nadam se da nema razlike.

Dalje se vec registracija razlikuje od moje ali predpostavljam da je sledece verifikacija preko mail-a i tada dobijete stranicu sa svim podesavanjima koja vam trebaju (dns,mysql i ftp serveri i lozinke).
Sledeci korak je upload fajlova na FTP (zbog Pedje da vidi da ima neki sajt kada bude proveravao). Pored fajlova koje vam trebaju za sajt, savetujem da odma uploadujete i googleapp verifikaciju (to je vec objasnjeno ranije kako se radi, a potrebno vam je ako zelite da vam se mail hostuje na googletu, inache server ima svoj mailbox)

Naravno, jos uvek ne mozete da vidite sadrzaj vaseg sajta jer main_svetski_DNS-ovi nisu podeseni /ili kako se ovo strucno vec kaze/. Ipak postoji nacin da pogledate svoj sajt a to je da na vasoj konekciji ka internetu promenite DNS servere na ove koje su vam dati, doduse treba naci njihove IP adrese, mislim da su dns1.freehostia.com = 64.72.112.12 i dns2.freehostia.com = 64.72.112.13.
Sada, kada ste sigurno da na sajtu imate sadrzaj koji je DOZVOLJEN, mozete da pristupite freedns sajtu.

Napomena: ako vidite sajt posle promene DNS-ova, nema potrebe da proveravate domen na www.iz.rs sajtu ili vec nekom drugom jer ste vec sigurni da radi, mada od viska provera glava ne boli ni vas ni Pedju. I bitna stvar, ne zaboravite da vratite DNS-ove na konekciji na default od vaseg provajdera ili auto /tj onako kako je bilo pre/.

Na freedns-u morate da imate profil. Ulogujte se i idite na subdomains, izaberite NS za type, ukucajte "moj_domen.iz.rs" u subdomain, u doman listi idite skroz dole na "many many more..." i pronadjite ".iz.rs". U address ukucajte prvo dns1.freehostia.com pa cete posle lako ubaciti jos jedan DNS (sve ovo ponovo sa tom razlikom da u address upisete dns2.freehostia.com).

Od ovoga trenutka ste prepusteni na milost i nemilost sledecim visim silama redom:
1. Pedja
2. Admini freedns sajta (ili je mozda obrnut redosled 1. i 2. ne znam)
3. brzini i mogucnosti updateovanja svetskih DNS servera
4. brzini i mogucnosti updateovanja DNS servera vaseg provajdera smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 14.04.2008. 03:26:27 »


Iako i sam znam da svaki posao u su$tini treba prvo dobro isplanirati, pona$ao sam se kao dete koje dobije novu igrachku.  .  .   Uxxxx.  .  .   Dodje mi da se samoutepam smile


Eh da si bar redak, nego je to masovna pojava smile

Vise puta sma ponovio, pre same registracije domena treba podesiti sve ostalo. Tada sve prodje bezbolno.


Srele, Kostas, zahvaljujem na ovim uputstvima za podesavanje na ova dva hosta. Siguran sam da ce mnogima to biti od velike pomoci.
Sačuvana

digitalsd
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vladan Stanojević
Mesto: Smederevo
Lokacija: Slavija
Država: Srbija
Poruke: 23


« Odgovor #10 poslato: 14.04.2008. 09:04:36 »

EUREKA! Sve je proradilo i nema onih picajzli od dodataka !!!! NS zapisi su sjajni i vrlo brzo rade (kada propagacija odradi svoje). Za free hosting byethost.com zaista nudi prilichno dosta! SJAJNO!!!
Sačuvana
Srele
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Srele
Mesto: Subotica
Država: Srbija
Poruke: 14


« Odgovor #11 poslato: 14.04.2008. 21:46:15 »

Pa dobro druze, a dan napises kako si to izveo? Dobro, mozda cu ja i skontati ali eto, cisto da imamo i taj tutorijal, tema je bas lepo krenula sa tutorijalima sto mi se bas svidja... smile
Sačuvana
digitalsd
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vladan Stanojević
Mesto: Smederevo
Lokacija: Slavija
Država: Srbija
Poruke: 23


« Odgovor #12 poslato: 15.04.2008. 02:40:17 »

Sto se tice tutoriala, stvari stoje ovako. Koristite onaj isti koje je vec ovde na forumu postovan i tice se hostinga na phpnet.us, a da za mail server koristite Google Apps. cPanel je isti i sva ali bas sva pravila vaze i dalje. Obzirom da je uputstvo isto, mislim da bi novim samo napravili guzvu. Kvaka je u tome sto je phpnet.us samo reseller za pomenutog provjadera.
Registracija krece od www.byethost.com. Jos jedna stvar u vezi byet-a. Imaju forum za tehnicku podrsku a pruzaju je i za free hosting.
Sačuvana
mV
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
Miroslav Ćurčić
Mesto: Novi Sad
Lokacija: Deo grada
Država: Jugoslavija
Poruke: 4


« Odgovor #13 poslato: 18.04.2008. 06:29:01 »

Napomena što se tiče BYETHOST-a i onog PHPNET.US:
PHP server je dosta osakaćen.
Evo šta je sve blokirano:
exec,system,passthru,shell_exec,escapeshellarg,escapeshellcmd,
proc_close,proc_open,ini_alter,dl,popen,curl_exec,popen,pcntl_exec,
socket_accept,socket_bind,socket_clear_error,socket_close,socket_connect,socket_create_listen,
socket_create_pair,socket_create,socket_get_option,socket_getpeername,socket_getsockname,
socket_last_error,socket_listen,socket_read,socket_recv,socket_recvfrom,socket_select,
socket_send,socket_sendto,socket_set_block,socket_set_nonblock,socket_set_option,
socket_shutdown,socket_strerror,socket_write,stream_socket_client,stream_socket_server,
fsockopen,pfsockopen,stream_set_timeout,
chown,getrusage,get_current_user,set_time_limit,getmyuid,getmypid,
dl,leak,listen,chgrp,link,symlink,dlopen,proc_nice,proc_get_stats,proc_terminate,
shell_exec,sh2_exec,posix_getpwuid,posix_getgrgid,posix_kill,ini_restore,mkfifo,
dbmopen,dbase_open,filepro,filepro_rowcount,posix_mkfifo,putenv

Taman sam završio sajt i da ga postavim kad ono - neće. Da sam bar ranije video ovo.

Edit: sad sam probao i www.000webhost.com kad ono - i oni su reseleri byethosta
Sačuvana
blejach
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
dusan knezevic
Mesto: beograd
Lokacija: vozdovac
Država: srbija
Poruke: 3


« Odgovor #14 poslato: 24.04.2008. 10:56:06 »

napisao sam detaljno uputstvo kako ovo uraditi, koristio sam free web hosting koji nema reklame koje iskacu stalno. vise detalja mozete naci na

http://blejach.blogspot.com/2008/04/besplatan-izrs-domen.html
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 24.04.2008. 15:07:00 »

Odlicno, dobro je uputstvo, samo imam jednu is pravku. Ne mzoe se korsititi bilo koji DNS host, vec upravo samo freeDNS, na kome se nalazi zona za iz.rs. Samo tu mogu da se upisu NS-ovi za zeljeni .iz.rs domen.

Ovo ce u nekom doglednom vremenu biti promenjeno posto je u razvoju nas softver za registar domena pa ce kada to bude sve zavrseno biti postavljen nas server, na kome ce se vrsiti registracija domena i upis NS-ova.
Sačuvana

blejach
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
dusan knezevic
Mesto: beograd
Lokacija: vozdovac
Država: srbija
Poruke: 3


« Odgovor #16 poslato: 24.04.2008. 19:23:13 »

ok, ispravicu to
pozdrav
Sačuvana
BIGI73
provereni korisnici
posetilac
**
Mesto: Mrkonjić Grad
Lokacija: Centar
Država: Republika Srpska
FaceBook: ima
Poruke: 24




« Odgovor #17 poslato: 05.05.2008. 04:37:20 »

Za Peđu:Imam pitanja tonu,neznam odakle da počnem,a imam i novih tema,ali prvo da se raspitam o nekim stvarima,želeo bih da me Peđa kontaktira ili da ja komtaktiram njega,želeo bih da napravim nešto na iz.rs pa me interesuje kako i dali je to izvodljivo ako jeste da to uradim a ako nije da neradim,većinu tema sam pročitao o pitanjima i komentarima vezano za iz.rs nekoliko sati sam proveo na temama,ali ipak većina onog što mene interesuje nije u temama,interesuju me mediji na iz.rs a o tome nema puno ili tako reći ništa,zato molim Peđu da mi se javi ili da se ja javim njemu,pokušao sam da vidim njegov profil ali nisam uspio,pošto neznam njegovu privatnu E-mail adresu,vidim da se čovijek veoma dosta trudi oko iz.rs domena i da je upućen u mnogo stvari oko toga,ja nisam baš neki stručnjak oko interneta,mada znam neke stvari,zato me i interesuje ono što bih htjeo da uradim a to je htjeo bih da se registrujem na iz.rs i da na tom domenu napravim sajt na kojem će da bude radio ili bolje stranica za radio preko Interneta,pa da nelutam po Internetu i netražim gdje,šta i kako da to uradim,ako može,može a ako nemože da znam,radi toga Peđa molim te da nekako stupimo u kontakt ako može ako ne bar mi javi,mislim da je za sad dovoljno sa pisanjem jer nisam baš neki forumaš i ne volim da puno pišem po forumima!!!Srdačan pozdrav svima na forumu i naravno onim koji će da budu a posebno Peđi!!!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #18 poslato: 05.05.2008. 05:21:06 »

Sve sto te interesuje pitaj ovde na forumu jer sasvim sigurno to sto tebe zanima zanima i druge. Nemam obicaj da objasnjenja dajem u privatnim porukama.

Sto se tice radio-stanice, ne vidim problem da tako nesto radis na iz.rs domenu, ali ja ti ne mogu mnogo pomoci oko samog postavljanja takvog sajta. Ono sto mogu da ti preporucim, to je da potrayis preko google-a aduio streaming server pa vidis sta ima u ponudi, posto moras zakupiti neki takav server jer sumnjam da na raspolaganju imas internet link dovoljnog kapaciteta da preko njega mozes sam da radis striming.
Sačuvana

BIGI73
provereni korisnici
posetilac
**
Mesto: Mrkonjić Grad
Lokacija: Centar
Država: Republika Srpska
FaceBook: ima
Poruke: 24




« Odgovor #19 poslato: 07.05.2008. 19:06:18 »

Pogledaj na http://www.mixradio.4mg.com,radio već radi,a sto se tiče linka on je za stream 64kbps,brzina moje veze je 256/128 wirales,dosad nije bilo problema osim IP adrese koja se povremeno mjenja,sto se tice postavljanja stranice to znam,to je najmanji problem ali me interesuje kako ce to da funkcionise i koliko prostora ima na domenu,jer onaj prostor koji imam na ovoj adresi je mali za ono sto bih ja zeleo,zato i trazim neki veci prostor i naravno imam namjeru da zakupim domen i ostalo recimo mozda nakon godinu dana,zato me i interesuje sve ovo!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #20 poslato: 07.05.2008. 19:19:39 »

iz.rs domeni su besplatni - ne zakupljujes ih, a dobijas samo domen, a ne i hosting uz njega. Za hosting treba da vidis sa hosting provajderima.
Sačuvana

uvce14
novajlija
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Uros Veselinovic
Mesto: Beograd
Lokacija: Stari Grad
Država: Srbija
Poruke: 1


« Odgovor #21 poslato: 08.05.2008. 22:39:57 »

Link za prvi korak registracije domena ne funkcioniše. Ne mogu da dođem to te stranice. Jel može objašnjenje kako "peške" uraditi
registraciju?
« Poslednja izmena: 08.05.2008. 22:46:37 Pedja, Reason: uklonjen nepotreban citat » Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #22 poslato: 08.05.2008. 22:47:14 »

Evo, popravljen je link. Uputstva imas u ovoj i jos nekoliko tema na forumu.
Sačuvana

pavke
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nenad Pavić
Mesto: Novi Grad
Država: Republika Srpska
Poruke: 5



« Odgovor #23 poslato: 11.06.2008. 21:30:19 »

kostas: "Ovo sam resio tako sto sam otvorio nalog na www.editdns.net, podesio njihove NS servere na Free DNS-u, na sledeci nacin:

   kostas.iz.rs   NS   ns1.eu.editdns.net
   kostas.iz.rs   NS   ns1.us.editdns.net
   kostas.iz.rs   NS   ns2.eu.editdns.net
   kostas.iz.rs   NS   ns2.us.editdns.net
   kostas.iz.rs   NS   ns3.us.editdns.net"

Ovaj dio mi nije jasan. Podesio sam EditDNS na sledeci nacin:

   Record Name            Type   AUX   TTL     IP/Host

   calendar.nenad.iz.rs.    CNAME     1    86400    ghs.google.com.    
   docs.nenad.iz.rs.    CNAME    1    86400    ghs.google.com.    
   mail.nenad.iz.rs.    CNAME    1    86400    ghs.google.com.    
   nenad.iz.rs.    A    1    86400    67.228.97.157    
   nenad.iz.rs.    MX    5    86400    alt1.aspmx.l.google.com.    
   nenad.iz.rs.    MX    5    86400    alt2.aspmx.l.google.com.    
   nenad.iz.rs.    MX    1    86400    aspmx.l.google.com.    
   nenad.iz.rs.    MX    10    86400    aspmx2.googlemail.com.    
   nenad.iz.rs.    MX    10    86400    aspmx3.googlemail.com.    
   nenad.iz.rs.    MX    10    86400    aspmx4.googlemail.com.    
   nenad.iz.rs.    MX    10    86400    aspmx5.googlemail.com.    
   nenad.iz.rs.    NS    1    86400    ns1.us.editdns.net.    
   nenad.iz.rs.    NS    1    86400    ns2.us.editdns.net.    
   nenad.iz.rs.    NS    1    86400    ns3.us.editdns.net.    
   sites.nenad.iz.rs.    CNAME    1    86400    ghs.google.com.    
   start.nenad.iz.rs.    CNAME    1    86400    ghs.google.com.    
   www.nenad.iz.rs.    A    1    86400    67.228.97.157


ali kako da to sada povezem sa FreeDNS, odnosno kako da podesim njihove NS servere na FreeDNS?

I da li je i kod mene u ova dva slucaja IP 67.228.97.157 ili je to samo za kostas.iz.rs

I jos nesto: Da li ova ovo treba da stoji dva puta, kao kod kostas.iz.rs

   nenad.iz.rs.    NS    1    86400    ns1.us.editdns.net.    
   nenad.iz.rs.    NS    1    86400    ns2.us.editdns.net.    
Sačuvana
pavke
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nenad Pavić
Mesto: Novi Grad
Država: Republika Srpska
Poruke: 5



« Odgovor #24 poslato: 11.06.2008. 21:31:58 »

Ukapirao sam zasto se ova dva ponavljaju. smile Jos samo da mi odgovorite na prva dva pitanja.
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.209 sekundi sa 33 upita.