Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
Current Topic Rating: *****
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Isti problem sa instalacijom raznih Sedmica  (Pročitano 26577 puta)
darence
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Darko
Država: Srbija
Blog: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 126


poznavalac prilika


WWW
« poslato: 18.09.2010. 04:37:05 »

pozrav svima.
kupio sam nov racunar i od prvog dana sam u problemima. najpre nisam uspeo da instaliram win 7, pa sam instalirao XP, pa je zezala grafika, pa sam dobio drugu graficku kartu i sada mi XP sp3 koji su u servisu ubacili radi prilicno normalno, ali nije legalan. E sad, ja bih da instaliram Windows 7 Professional koji sam dobio legalno preko fakulteta, ali imam problem. Kad krene instalacija, prvi korak je "windows is loading files..." , to prolazi, pa onda "Windows is starting" i posle toga se desi ovo:


disk-spejsa ima oko 70GB na sistemskoj particiji, od toga oko 15 mozda popunjeno, ali to bi se formatiralo...
probao sam i sa vadjenjem graficke i kacenjem na integrisanu - isto se desava. isto to je bilo i sa prethodnom grafickom koju su u servisu zamenili. Probane razne verzije Win 7 , legalne i one druge smile - isto.  Molim za pomoc, posto sa serviserima ne stojim bas najbolje jer su vrlo bezobrazni, svadjali smo se i jedva su mi zamenili graficku koja je ocigledno neispravna od prvog dana (i jos trazili 350 din doplatu koju im nisam dao)... Ne znam da li smem da kazem koja firma iz Nisa je u pitanju ali to sad i nije tema.  

Sta da radim ?
Sačuvana
Umpak
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 119



« Odgovor #1 poslato: 20.09.2010. 01:51:15 »


disk-spejsa ima oko 70GB na sistemskoj particiji, od toga oko 15 mozda popunjeno, ali to bi se formatiralo...

Mozes li da formatiras ovo unapred pre instalacije, po sistemu particije za sedmicu.
Probaj malo da memoriju zamenis i da u biosu ucitas optimalne vrednosti, ili neke minimalne, podesis malo magistralu za memoriju.
Cisto neke sugestije koje mozda i nisu realne ali ko zna...
Sačuvana
darence
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Darko
Država: Srbija
Blog: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 126


poznavalac prilika


WWW
« Odgovor #2 poslato: 20.09.2010. 02:02:13 »

Citat
Mozes li da formatiras ovo unapred pre instalacije, po sistemu particije za sedmicu.


ovo bas nisam razumeo, ako mozes pojasni.

problem se javljao sa potpuno novim HDD-om, pa ne znam da li bi format pomogao. Sada imam XP ali zeza opasno. Svaki put pokaze novi plavi ekran Sad sa novom greskom.
Sačuvana
Umpak
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 119



« Odgovor #3 poslato: 20.09.2010. 02:28:18 »

Pa ako te zeza i XP onda imas nekih hardverskih problema. Memorija? jesi to menjao da probas sa drugom? Plavi ekrani smrti su obicno neka zakivka sa memorijom.
Grafiku si vidim nesto menjao ali probaj sa sigurnom karticom...
Ploca ne bi trebala da te zeza ali i to ti je kranja opcija da probas neku drugu.
Trebalo da ides nekim sistemom eliminacije ali ja nisam bas kompetentan da ti kazem kako...
Sačuvana
darence
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Darko
Država: Srbija
Blog: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 126


poznavalac prilika


WWW
« Odgovor #4 poslato: 20.09.2010. 02:57:04 »

memorija je isprobana Memtestom i kaze da je ispravna.
graficka ne verujem da je u pitanju jer se isto ponasala i prethodna, i ova sad i integrisana
Sačuvana
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #5 poslato: 20.09.2010. 05:59:34 »

Memorija ti nije kompitabilna sa plocom,isti problem sam imao sa novom drugarevom masinom Athlon II X2 245 MSI 785GMA i 2 Gb patriot DDR3,memorija je testirana i memtestom i sa goldmemory,a kada sam na kraju zamenio patriot mushkin memorijom,ssve je proradilo vrhunski :-) Trazi zamenu memorije...
Sačuvana
darence
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Darko
Država: Srbija
Blog: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 126


poznavalac prilika


WWW
« Odgovor #6 poslato: 20.09.2010. 20:36:44 »

hvala Wink
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 20.09.2010. 20:45:00 »

Ako je to novo sa garancijom, mozes i ceo racunar da im vratis.
Sačuvana

darence
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Darko
Država: Srbija
Blog: ima
Horoskop: Lav
Poruke: 126


poznavalac prilika


WWW
« Odgovor #8 poslato: 20.09.2010. 20:53:27 »

ja bih najradije tako, jer mi je vec dosta svega. medjutim, posto je kupljen u Nisu, a ja sam 25km odatle, stalno odlazem da nebih isao specijalno... eto vec ima vise od mesec dana kako sve ovo traje. Da ne znnas mozda zakonski rok u kome imam pravo na povracaj novca? Garancija je 3 godine na svaku komponentu posebno. Kuciste nije zapecaceno.
Sačuvana
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #9 poslato: 21.09.2010. 07:55:38 »

Ja sam vratio memoriju 30 dana posle kupovine i vratili su mi pare :-) Jbga objasnio sam im da je memorija ispravna ali da nije kompitabilna sa plocom
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.025 sekundi sa 31 upita.