Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Igre u mrezi  (Pročitano 23132 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 30.11.2004. 21:02:22 »

Red bi bio da probamo malo i da s igramo kroz mrezu.
Ja nesto nisam igracki tipi ne razumem se mnogo.

Hajde neko koje dokon nek potrazi kakvu igricu i isproba kako to radi i nek prenese utiske.

Za pocetak evo http://www.scorched3d.co.uk/. To je neka besplatna igra, hvale je da je dobra.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 01.12.2004. 19:19:11 »

Odbojka na pesku
http://home.t-online.de/home/mummertathome/blobby.htm

Soldat, pucacina
http://www.soldat.prv.pl/
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #2 poslato: 01.12.2004. 20:36:53 »

Citat: "Pedja"


ovo je mnogo simpaticno....
ima kod mene stavio sam na share...trazi IP adresu da bi se igralo u mrezi ali mislim da ima i automatsko trazenje sesija...samo kada bi Jovan jos znao da podesi i bilo bi cool...ali moracu ja da setam stpepenicama gore dole   lol  lol  Shocked  Shocked

ova druga je mozda ok ali malo veliki download...daj neka neko skine pa neka stavi na share...mngo ce brze dabude tako....

inace je dobro sto nisu neka hardverska zahtevnost...toga sam se najvise plasio....
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 01.12.2004. 21:44:15 »

Skinuo sam ja Soldat, stavio sam na FTP (/public/igre/).
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #4 poslato: 02.12.2004. 08:33:35 »

Citat: "Pedja"
Skinuo sam ja Soldat, stavio sam na FTP (/public/igre/).


...izgleda da je  ovaj fajl korumpiran  Cool  Shocked  Shocked  ne znam sto li...mozda da jos neko proba da ga skine da vidi radi li...
Sačuvana
Terranova
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 14


« Odgovor #5 poslato: 23.01.2005. 18:21:13 »

Sorry sto se mesam,ali da li na vasoj mrezi moze da se pokrene neka vise popularnija igra?Mozda CS,Warcraft III,C&C Generals? Tongue
Da li je dovoljan protok za to?Mislim da je za Counter 1.5 potrebno oko 60 kbit/s.Skoro bih trebao da se prikljucim pa me zanima,cisto iz radoznalosti. Cool
Sačuvana

uild a house...
Plant a tree...
Make a child...
and die in peace!
hiphop
Gost
« Odgovor #6 poslato: 23.01.2005. 19:44:08 »

kolko znam to bi trebalo da bude....ja nemam hardwer za te igre pa tako mi i mnogo ne vredi...ali mislim da ima brzine dovoljne...samo sto ima i nekih tu fora kada je wireless u pitanju u odnosu na druge vrste umrezavanja , mislim na multypleyer igranje....ali mislim da ce broker da se ubaci  smile  pa da nam malo ovo pojasni   smile  smile  Cool

inace mi smo probali ovu odbojka ja i umpak...nesto nece...logujemo se i krene ali ili ja nemogu da se krecem ili me ne vidi...ne znamo sto je...slodat nije ni radio od pocetka...nije hteo da se instalira  Sad
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 24.01.2005. 05:35:27 »

Sto se tice CS-a, postoji jedno pravilo: na wireless se prvo povezu igraonice i prve to batale. CS ne pravi veliki protok ali pravi veliki broj sitnih paketa koji zbog toga izazovu zagusenje i igra pocinje da stuca. Dok je mali broj ljudi radi to korektno.
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #8 poslato: 24.01.2005. 07:15:04 »

da na to sam mislio , ali ako mogu igronice da idu sto nebi moglo i ovde to da radi smile
Sačuvana
Terranova
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 14


« Odgovor #9 poslato: 25.01.2005. 16:03:43 »

Da li bi bio smanjen broj data packova ako bi se podigao dedicated server,za maximum ,recimo, 8 korisnika?

Da li to vazi za non-action igre?Recimo,Warcraft,Starcraft?Valjda necemo morati da igramo samo sah i checkers? lol
Uzgred,ako se povezem,eto vama kinoteke - 100 DivX,man! Cheesy
Sačuvana

uild a house...
Plant a tree...
Make a child...
and die in peace!
hiphop
Gost
« Odgovor #10 poslato: 25.01.2005. 18:14:24 »

Citat: "Terranova"
Valjda necemo morati da igramo samo sah i checkers? lol
Uzgred,ako se povezem,eto vama kinoteke - 100 DivX,man! Cheesy


Ma nego sta nego sah ! smile sta si mislio  smile  smile

Kinoteka haha smile ... 100 kom...hehehe....ocigledno nisi upoznat kakvi se ovde razmene obavljaju....ti si sitan  smile  ajde bezi, nisi za mrezu  smile  smile  kada nadjes jos onda se javi   smile  smile  smile  smile  smile  smile  smile  smile

a to za data packove, ja ne znam....verovatno moze da se podigne server...ali za to mora imati kriticne mase u ljudima da bi se oko toga neko bakto, kolko kontam za sada nema mnogo igraca...ali ima ptencijalnih smile smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #11 poslato: 25.01.2005. 20:35:13 »

Citat: "Terranova"
Da li bi bio smanjen broj data packova ako bi se podigao dedicated server,za maximum ,recimo, 8 korisnika?


Svejedno je, problem je u samom protokolu. Nebitno je gde se server nalazi. U svakom slucaju, najmanji problem je probati. Ja ovde odavno kukam da mi se pojavi neko ko ima CS da instaliramo i probamo.

Citat
Da li to vazi za non-action igre?Recimo,Warcraft,Starcraft?Valjda necemo morati da igramo samo sah i checkers? lol


Mislim da sa vecinom igara nema problema, ali treba probati. Za sada, nemamo jos nijednu igru koju smo probali kroz mrezu. Ja igre nemam a izgleda ni ostali se nesto mnogo ne zanimaju.
Sačuvana

Terranova
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 14


« Odgovor #12 poslato: 26.01.2005. 03:27:13 »

Citat
Mislim da sa vecinom igara nema problema, ali treba probati. Za sada, nemamo jos nijednu igru koju smo probali kroz mrezu. Ja igre nemam a izgleda ni ostali se nesto mnogo ne zanimaju.

Covece,treba da se obratis pravom coveku!(Me with capital M  lol )
Samo reci sta ti treba ,pa mogu da ti posaljem preko hip-hopa.Npr. imam Counter-Strike 1.6,Call of Duty (treba da dobijem United Offensive skoro),zatim Warcraft III sa ekspanzijom,C&C Generals sa Zero Hour-om,neke manje popularnije igre(Starcraft,GTA:Vice City...).Man,you name it and it's yours! Cool
Naime,to je najmanji problem.Ti si expert za LAN-ovske stvari pa se pozabavi tim pitanjem.Probaj sa Generalsom-dosta je popularan.Samo da se dogovorimo oko distribucije. lol
Nadam se da se oko porekla doticnih medija nece dizati velika prasina...Ako se neko buni,mozemo da skupimo oko 50 eura za non-illegal. Sad
Sačuvana

uild a house...
Plant a tree...
Make a child...
and die in peace!
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #13 poslato: 18.02.2005. 00:58:38 »

Sto se tice CS umem ja da setujem server dedicated sa pachevima + modovima koi obaraju protok radi boljeg pinga (ne utice na igrivost)
neznam samo dali sme da se stavi server zato sto je piratski (kod nas nepostoji ni jedan jedini legalan server u celoj zemlji) a poseduju ih beotel net sbb ,tehnicom .... sve su no-steam serveri i to moze da radi i na wlan (ima u NS cs server u bezicnom lanu)
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #14 poslato: 18.02.2005. 04:24:18 »

Postavili smo pre par dana jedan CS 1.5 kao server u dedicated rezimu i radi radnju zasad. Trenutno nemamo racunar na koji bi smo mogli da namenimo samo za game server, ali bice i to.

Ko nema CS moze da skine preko DC++ sa Malika (ima i verzija 1.6 ali nismo psotavili server za tu verziju nego samo za 1.5, sto je sasvim dovoljno za pocetak).

Valjalo bi da stavimo jos neku igricu. Ne cekajte da vas ja jurim nego sami donesite.
Sačuvana

daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #15 poslato: 18.02.2005. 06:30:16 »

Ma 1.6 je stabilniji sto se tice protoka i po meni je bolji od 1.5 tako da ako imas masinu dacu dedicated sa ping busterom mislim malo treba da se navikne narod ali sve je to isto Tongue
Sačuvana
hiphop
Gost
« Odgovor #16 poslato: 18.02.2005. 18:04:19 »

Citat: "Pedja"

Valjalo bi da stavimo jos neku igricu. Ne cekajte da vas ja jurim nego sami donesite.


valjalo bi da ima jos ljudi da se 'bijemo'  smile  bar za sada.... a za jos igrica...pa pooolllaaaakooooo  smile  smile  smile  smile  smile  smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #17 poslato: 18.02.2005. 19:50:48 »

Citat: "daffy"
Ma 1.6 je stabilniji sto se tice protoka i po meni je bolji od 1.5 tako da ako imas masinu dacu dedicated sa ping busterom mislim malo treba da se navikne narod ali sve je to isto Tongue


Ma imam i 1.6, ali kako sam razumeoon je malo hardverski zahtevan pa ne bi mogli svi da ga koriste. Probacemo pa ako se pokaze da ne treba neki zahtevan hardver pusticu. Ako ipak bude problema sa hardverom, bolje je da drzimo 1.5 jer ce vise ljudi moci da se igra.

Sve je to stvar probe. Mozes jedared svratiti do mene pa da testiramo. Zvacu i Zderavka posto je i on iskusan u tim stvarima i u stvari je on i namestio ovaj CS sto sad imamo. Vas dva cete to sigurno bolje da istestirate od mene koji nisam ni neki igrac.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.453 sekundi sa 32 upita.