Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Uništavanje piratskih diskova  (Pročitano 15080 puta)
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« poslato: 24.03.2006. 01:58:53 »

Citat
Javno uništavanje piratskih diskova
Beograd -- Srbija je prvi put javno uništila zaplenjene piratske diskove. Tužilac: učinjen "veliki napor u borbi protiv piraterije".

U pogonima za reciklažu u beogradskoj fabrici "Minel-Elip", u prisustvu zvaničnika ministarstava kulture i trgovine, kao i brojnih novinara, piratski nosači zvuka, slike i programskih zapisa pretvoreni su u prah - materijal koji će kasnije biti recikliran.

Današnje uništavanje samo je vizuelni dokaz da je zemlja odlučna da se bori sa piraterijom, obezbedi poštovanje intelektualne svojine i zaštitu autorskih prava.To je uslov i naš zaprijem u Svetsku trgovinsku organizacijiu kao i EU. Ministar trgovine Bojan Dimitrijević saopštio je da je danas uništeno "347.456 komada piratske robe" teške 10.442 kilograma i najavio "intenziviranje rada tržišne inspekcije" i uopšte borbe protiv piraterije.

Ministar kulture Dragan Kojadinović ocenio je da je javno uništavanje piratske robe "istorijski trenutak", premda je ukazao da su uništeni diskovi "samo kap u moru", kada se sagleda ukupno piratsko tržište u Srbiji. Poručujući da će sada sve nadležne službe danonoćno raditi boreći se protiv piraterije, članovi vlade priznaju da su i sami kupovali nelegalne diskove. "Pa, naravno, jesmo, ali ovde govorimo o jednom vrzinom kolu u kome smo svi upestvovali, želeći da prođemo jeftinije, i uvek dolazili do saznanja, bez obzira na robu, da smo kupili nešto lošeg kvaliteta, nešto što ugrožava i našu bezbednost. A to što smo prošli jeftnije, mnoge od nas je koštalo skuplje", kaže Kojadinović. ...

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=03&dd=23&nav_id=192496&nav_category=12

Da li da se radujemo ili da tugujemo?
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Sneza Ue
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 9


« Odgovor #1 poslato: 24.03.2006. 03:43:51 »

Sigurno da piraterija steti privredi, ali ne mogu ni da pomislim da jednu igricu platim 1000 dinara.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #2 poslato: 24.03.2006. 05:19:02 »

Zato shto nisi zaludjeni gejmer ....
Znam ih koji su ne nzam koliko dolara platili jednu igricu ...
Za mene je to besmisleno .. ali ima i takvih ...
Kao shto bi ti da gledash kvalitetan DVD film ... tako bi i oni da imaju original igru ..
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #3 poslato: 24.03.2006. 06:04:23 »

Citat: "Sneza Ue"
Sigurno da piraterija steti privredi, ali ne mogu ni da pomislim da jednu igricu platim 1000 dinara.

Zato shto nam standard ne dozvoljava... Mislim da je to u pitanju.
Inache autorska prava i intelektualna svojina se veoma poshtuju i cene negde tamo, preko bara i barica... Al' smo mi navikli da operativni sistem ne platimo vishe od 150 din...
Jesam ja protiv piraterije, ali kada nama standard to bude dozvolio... Ovako, hmmmm, nisam bash sigurna...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
losmi
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Država: Cyprus
Horoskop: Škorpija
Poruke: 160



« Odgovor #4 poslato: 24.03.2006. 07:41:02 »

cega se pametan stidi tim se budala ponosi :oops:  :oops:  :oops: Ministar kulture Dragan Kojadinović ocenio je da je javno uništavanje piratske robe "istorijski trenutak" kad je od cobanina  postao ministar shvatio je da Bill Gejts sa svih 50 000 000 000 $ treba da uzme od...koga ?  idea  idea  idea
Sačuvana
IvaN
Serbian Shooting Team
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ivan Pečeničić
Mesto: Uzice
Lokacija: Njegoseva
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 1370



« Odgovor #5 poslato: 24.03.2006. 15:42:53 »

Citat: "Top_Gun"
Zato shto nisi zaludjeni gejmer ....
Znam ih koji su ne nzam koliko dolara platili jednu igricu ...
Za mene je to besmisleno .. ali ima i takvih ...
Kao shto bi ti da gledash kvalitetan DVD film ... tako bi i oni da imaju original igru ..


ha ha a i kad kupis opet nesto ne valja a vamo je kao original..
Ja nemam ni jednu igru original a i ne treba mi..sve sto ima je pirat...
Da su neki drugi uslovi mozda bi i razmislio ali kad sam cuo da je CS 3000  roll  roll  neka hvala prodaj ti to tati tvom..
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #6 poslato: 25.03.2006. 01:38:32 »

hahahahhhahaha bilo je to pre nekoliko godine u rusiji prenosili TVom 2 like i jedan buldozher gaze cedove na fudbalskom terenu brdo brda cedeova kao unistavamo pirateriju

ok piraterija za neke stvari al ...

Ivan[TS] cs nije 3000 din nego 800 din orginal
ja imam orginal odavno 1-2 godine

i u ostalom svaku igru koja mi se svidi a da ima multiplayer kupio bih orginal bez obzira na cenu dok naprimer programe nikad ne bih uzeo orginal win npr i tako neke gluposti ako bih morao da uzmem pre bih koristio neki linux nego win jednostavno ne smatram da winxp ili bilo koji drugi vredi 60-100 eura kolko ga vec naplacuju

sto se tice igara ne morate biti neki hard core gamer da bi kupili original igru od 30-40 eura proizvodjaci igre izbace demo probate igru ako vam se svidi kupite orgianl pa igrajte
Sačuvana
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #7 poslato: 25.03.2006. 17:10:38 »

Kad budemo imali normalan standard i budemo u mogucnosti da uzmemo orginale tad cu ih i uzimati...
Sačuvana
Sneza Ue
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 9


« Odgovor #8 poslato: 25.03.2006. 17:21:53 »

Citat: "Andragon"
Kad budemo imali normalan standard i budemo u mogucnosti da uzmemo orginale tad cu ih i uzimati...


A da bi to imali moramo iskoreniti pirateriju. To neverovatno mnogo steti privredi. Mislite da razvijene zemlje tek onako da bi se zvale legalnim unistavaju pirateriju.
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #9 poslato: 25.03.2006. 17:30:16 »

Jedino od originala da kazesh (a to i nisu neki originali jer su dz) su pojedine distribucije linuxa....Da, i drajveri od rachunara... ostalo, je sve original iz tudjih rezacha Tongue
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
IvaN
Serbian Shooting Team
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ivan Pečeničić
Mesto: Uzice
Lokacija: Njegoseva
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 1370



« Odgovor #10 poslato: 26.03.2006. 19:35:02 »

da daffy ali ja sam gledao neki CS sorce ili kako vec u nekol limenoj kutiji zapakovan... ima 5-6 nekih cs unutra..ali kad sam cenu cuo reko hvala dovidjenja..
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #11 poslato: 26.03.2006. 20:41:34 »

Evo ja bas juce uzeh originale igre [W3 i FT nastavak] i platio sam ih svega 1.600 din. Realno gledajuci, kad god nesto da mi zakoci, stane, iskoci iz igrice ja direktno se obratim tehnickoj podrsci i kazem sta je problem i oni pokusaju da mi pomognu, tu stvarcicu piraterija nikad nece imati, sve ce ici "uradi sam" a ako nesto ne ide duvaj u frulu - nikog nije ni briga.

Ja podrzavam u potpunosti legalizaciju, ali isto tako za home korisnike ne bi trebalo da je to previse bitno jer jelte radis kuci na tome za neke svoje interne potrebe. A isto tako, ne bih nikada dao [ma da je ne-znam-sta] vise od 2.000din za igricu/program.

Dobra je stvar sto kod svakog programa postoje razlicite verzije prema potrebi [home/office/net itd...] pa mozes da izaberes onu koja ti odgovara, dok npr. Office od Microsofta ima samo jednu jedinu verziju. Ko bi normalan dao da mu treba da ispise koji seminarski godisnje i napravi 2-3 prezentacije te pare koje kosta Office? Zato mozete primetiti masovno koriscenje OpenOffice paketa u nasim firmama. Wink Ko kaze da nismo pametan narod jel? :]

Suma sumarum, skines jelte crackovanu verziju instaliras i ako ti odgovara KUPI JE! Neko je na tome radio mesecima, mozda godinama i zasluzio je svaki dinar koji se plati za software. Bar je to neko moje stanoviste svega
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #12 poslato: 26.03.2006. 20:51:28 »

postoje
counter strike
counter strike: condition zero
counter strike: source

jedino sto zajednicko imaju ove 3 igre je ime

ovo je hronoloshkim redom izdavanja

ti pricas o cs source koja je relativno nova igra i pricas o paketu koji je colectors edition koji je skuplji zato sto ima neke brosure majicu i josh par cdova kao neki paketi gluposti nista vazno inca to je HL2 a ne cs source source je jedan od modova za hl2 inace hl2 endzin je poprilicno zahtevan tako da cisto sumnjam da ce iko kupiti taj pack s obzirom da je to multiplayer igra i da ti u najmanju ruku treba lan i dva takva paketa da bi igrao nesto : )

inace soruce i condition zero su bledi pokusaji da uzmu slavu od standardnog cs koji je za duplo igraniji od obe igre zajedno


koko sam otisao offtopic ; )
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #13 poslato: 26.03.2006. 21:15:53 »

Citat: "filler"
Neko je na tome radio mesecima, mozda godinama i zasluzio je svaki dinar koji se plati za software.

I to, verovali ili ne - crnachki posao! Pa, zamisli koliko je ljudi i koliko vremena potrebno da se napravi operativni sistem! Ok, upgrade-ovi su neshto drugo, ali NAPRAVITI IZ POCHETKA...  :-o
I onda se nadje neka sila i prodaje ga za 150 din...
Jesam za unishtavanje piraterije, al' mora malo i standard da poraste...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #14 poslato: 27.03.2006. 00:38:59 »

lol ljudi ne budite smesni
nisam josh cuo da je bil gejts propao zbog piraterije ili bilo koje velika firma za softwer ako imash dobar softver uvek ce postojati nacin da ga naplatish nemozes ti prodavati bilo sta za velike pare ne pricam o igrama nego o programima ma da i tu pada vrednost sad zato sto za svaki ozbiljniji program ima neka free zamena koja je veoma malo losija sto se tice kvaliteta ali je zato dzabe


ocu reci ako ti napises program koji valja i stavish njegovu realnu cenu 300 eura npr.  niko nece kupiti taj program dok ne vidi kako radi u full verziji a niko nije lud da plati 300 eura da pogleda kako neki program radi i dal se njemu svidja naravno postoje trial i demo verzije al nije to, to
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #15 poslato: 27.03.2006. 01:50:01 »

Daff ocigledno ne shvatas poentu. Ovde nije rec kako ce neko propasti, oni upravo ulazu milione da se ovo suzbije. Ti budi pirater ali ce kad-tad doci plavci po tebe to ti je za sigurno...

Nije rec o propadanju, cak se nigde to ne pominje, jednostavno zamisli sebe. Uzmi ti pravis cipele - oderes se brate napravis do yaya cipelu i prodajes po 300EUR par. Svima se svidi, odgovara lepo stoji itd, a neki pametnica se seti da napravi kopiju tvoje cipele i prodaje po 10 puta manjoj ceni jer eto - izgledaju isto. Sta je uradio ? Ukrao ti kalup i nazvao nekako bezveze, a tebi pada dobit samo tako... Ubrzo izgubis posao a on se vozika u novom novcatom mercedesu puca mu za tebe. Jel bi ti se svidelo ? E to je bato glupav primer piraterije, samo sto u ovom slucaju oni uzimaju to isto, ne prave ga oni i distribuiraju dalje. Znas i sam da novac vrti svet, no comment.

Besplatne verzije? Koje mogu priblizno isto ili bolje? Hm, aj mi daj free pandan programu Adobe Photoshop ili Quark-u... smile Besplatna verzija nastaje sa ulogom pojedinca ili par ljudi povezani u grupu, tu nema buducnosti bez ulaganja - a ko ih finansira? Niko... Samim tim, neretko se desava da projekat jednostavno prestane da postoji zato sto je svima lepo i super i svi koriste a niko ne placa. Ne moze nijedan free program ni da se poredi sa programom koga prave 200 radnika - jednostavno nema sansi. Jedino mozes da se zadovoljis  tim funkcijama koje ima, a u slucaju greske - sta onda? Pa nishta brale, idi na livadu sviraj u frulu i cuvaj ovce - jer nema nikog da ti kaze sta dalje ili kako sad... Ja ne znam coveka koji ce raditi nesto a da mu to ne bude makar minimalno placeno.

Trial i Demo, kao i shareware verzija su 3 razlicita pojma. Kao i freeware, adware i evaluation i retail... U sustini jedino shareware verzija moze da prikaze osakacenu 'Lite' verziju programa, Demo je ogranicena na odredjene funkcije a trial je cesto vremenski ogranicena. Svaka kompanija [iole ozbiljna] nudi trial verzije, primer Dreamweaver, koji je skroz funkcionalan tokom sledecih 30 dana ili xxx pokretanja. Ako ti se svidja kako radi i shta moze da radi, platis i nastavis da radis. Ako ne, izbrises i nikom nishta...
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #16 poslato: 27.03.2006. 01:53:59 »

Uopste uzmi primer za Windows. Koliko te puta neko pitao "Daffy, kako ovo, kako ono, a sta sad?" Jel mozes da nabrojis? A, jel se pitas sto?

Kad okrenes Microsoft u Beogradu prvo za tehnicku podrsku te pitaju "A, imas li ti decko tvoj licni broj, broj kupca koji smo ti dali uz kupljenu kopiju naseg sistema?" Niko te ne placa za odgovore, a ti pricas i pricas i oderes se a oni i dalje pricaju... Za to postoje ljudi koji su placeni da daju odgovore, ali vidis moras da imas to sto ti je napravilo gresku da bi dobio pomoc i odgovor...  :mrgreen:

Mi smo spali na onu granu koju nazivamo "Opstanak", znaci kako se snadjes-snadjes.
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #17 poslato: 27.03.2006. 07:35:32 »

pazi delimicno si upravu ali sto se tice autorskih prava koja se pominju u primeru cipela sto bih se ja ljutio ako neko je pametniji i ume da napravi iste cipele za 10 puta manju cenu :/ konkurencija na trzistu koristi samo kupcima sto vise ljudi nudi isti ili slican proizvod to znaci manju cenu kupcima ili kvalitetniju uslugu cist primer ti je EPS i PTT kod nas

primer za to je da je bil gejts hteo da uzme autorska prava na digitalni kod  tj na 1 i 0 i da mu se placa ko god koristi sisteme koji koriste 1 i 0

a sto se tice da mi neko dodje na vrata pa necu da ga pustim unutra i da je pandur sa njim jednostavno niko ne moze da udje tebi u kutju stan i da ti pretura ako mu ti nedozvolish (sem ako nemaju nalog) i ako udju i nenadju ilegalan softwer koji su trazili ti mozes debelo da ih tuzis za uznemiravanje i bla bla stvari josh

a i bay d vej uzmi za primer neki jednostav program koji se nesto jeftino naplacuje tipa 2-3 eura sto nebi mogao ja da sednem i da napisem isti taj program tj program koji se zove drugacije ima drugaciji logo ili sta vec ako je rec o grafichkom okruzenju a u stvari da radi na istom principu kao i orginal koji se naplacuje i sta ja treba da platim kaznu za krshenje autorskih prava :/

a u sushtini ostace na kraju da ce za kvalitetne programe morati da se plati licenca znam da je pre bilo da dreamwaver ili neki slican program od macromedie u svaki fajl koji napravi ostavi potpis seriski broj i id racunara i ti ako objavish rad mogu da te provere dal si radio sa legalnim softwarom ili ne i ako je rec o nekoj firmi koja dosta zaradjuje oni te lepo tuze za korishtjene ilegalnog softwera a taj primer sa podrskom za win si upravu to jeste tako sa svim programima koje kupish a da su legalni oni su duzni po ugovoru da ti pruze support : )

a ono sto je bilo kod nas da idu od firme do firme i proveravaju dal imash legalan win to je zato sto je microsoft platio nasoj vladi da to organizje davno josh su pokusali to i u nemachkoj da urade i vlada je odbila takav posao i ko zna josh koliko zemalja mi smo ipak mala srbija : ) autorska prava polako zamiru u svim oblastima ne samo u IT industriji naplacivace se samo usluge i znanje
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #18 poslato: 27.03.2006. 07:50:50 »

Citat: "daffy"
pazi delimicno si upravu ali sto se tice autorskih prava koja se pominju u primeru cipela sto bih se ja ljutio ako neko je pametniji i ume da napravi iste cipele za 10 puta manju cenu :/


Da, to je ok - shvatam te u potpunosti. Ali, ako neko uzme tvoju ideju, tvoj kalup i bukvalno kopira taj izgled - onda je to povreda patenta ili cega vec. Ti si platio za patentiranje bas takve cipele, za njeno pustanje u prodaju itd...

Citat: "daffy"
primer za to je da je bil gejts hteo da uzme autorska prava na digitalni kod  tj na 1 i 0 i da mu se placa ko god koristi sisteme koji koriste 1 i 0


Zasto ono bi za Windows ima par miliona virusa?

Citat: "daffy"
...sto nebi mogao ja da sednem i da napisem isti taj program tj program koji se zove drugacije ima drugaciji logo ili sta vec...


Ima i toga naravno ali vidis - sem ako nije open source program onda bi od tebe bilo zahtevano da ne koristis nista od tog programa, nijednu liniju njegovog koda. Samim tim taj novonastali program ce biti nesto slicno, mozda cak i nece raditi to sto prvobitni rad, jer ideje pojedinaca se razlikuju kao i njihova ostvarenja.


Citat: "daffy"
...a ono sto je bilo kod nas da idu od firme do firme i proveravaju... autorska prava polako zamiru u svim oblastima ne samo u IT industriji naplacivace se samo usluge i znanje


Ta provera je nesto najsmesnije sto sam video u zadnjih par godina kod nas. Ljudi gladuju, neradnika 40% po gradu, skole sve oskudnije a profesori sve zahtevniji [da kupite bas te njihove knjige da bi uopste izasli pred oci] a oni krenuli odatle. Pa onda uletese i ostali koji hoce da izvuku pare pa uvedose i gprs modem za fiskalne kase. To je zadnja rupa na fruli ali vidis nekako od samog starta idemo prvo dupetom pa onda glavom.

Znanje je sadrzano u programu, a moje je da kad napravim program zastitim dobro papirima na legalnoj osnovi tako da niko ko ne plati ga nece koristiti, a taj koji bude koristio bez mog ovlascenja ce krivicno odgovarati. To dodje daffy kao neka vrsta savrsene buducnosti - sve besplatno, ali to ce doci sa pojavom kola na vazduh, baterija na vodu i besmrtnosti.  :mrgreen:
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #19 poslato: 27.03.2006. 08:30:34 »

pa ukinuce ga u najmanju ruku iz prostog razloga sto ce uskoro sve biti patenatirano i svakome ces morati da placas za sve zivo neces moci ni da "ke**sh" a da ne platish ; )

ccc kad smo dotle stigli ajde da patentiramo vatru i da naplacujemo svakome ko zapali vatru
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #20 poslato: 27.03.2006. 16:05:35 »

Citat: "daffy"
sto bih se ja ljutio ako neko je pametniji i ume da napravi iste cipele za 10 puta manju cenu

Chekaj, chini mi se da se pricha o potpuno razlichitim stvarima... Jedno je NAPRAVITI a drugo PREKOPIRATI... Chinjenica: cd-rom Uzice nekad i sad (izdato 1997. godine, u to vreme jedini digitalni prikaz jednog grada u Evropi, i ponovo naglashavam - za to vreme - neverovatno dobar CD) je radjen 13 meseci; 13 meseci UBIJANJA od posla, jurenja izvora, programiranja... I, shta se desi - nije bio zashticen, tako da je svaka shusha koja je imala rezach (mada ih nije bilo mnogo u tom momentu) mogla da narezhe taj disk i distribuira dalje... Ipak bih rekla da to nije u redu...

Citat
niko ne moze da udje tebi u kutju stan i da ti pretura ako mu ti nedozvolish (sem ako nemaju nalog)

Heh, ovo vazhi za zapadne zemlje... U nashoj maloj Svinjariji ne prolaze ovi principi...

Citat
davno josh su pokusali to i u nemachkoj da urade i vlada je odbila takav posao

Ali u Nemachkoj sigurno ne stoji da 99% firmi koristi piratski software... Jednostavno, ukoliko ti je projekat radjen na nelegalnom software-u (a postoje sistemi provere) NE PRIHVATA SE! Josh neshto, moja drugarica na N. Zelandu je bila shokirana kad sam joj negde 2001. godine rekla da koristim Win2000, ona je i dalje koristila Win95, jer nije imala novca za bacanje na bolji OS... Nema tamo ovih od 150 din...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
IvaN
Serbian Shooting Team
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ivan Pečeničić
Mesto: Uzice
Lokacija: Njegoseva
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 1370



« Odgovor #21 poslato: 27.03.2006. 21:08:41 »

mene muka uhvatila ne mogu da citam  :cry:  :cry:  :cry:
Sačuvana
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #22 poslato: 02.04.2006. 04:48:28 »

Citat: "filler"
daj free pandan programu Adobe Photoshop ili Quark-u... smile.

Za PS Gimp na Linuxu , a za qvarka nisam siguran , za sve ima alternativa ali verujem da je za odrzavanje takvih stvari potrebno mnogo vise snage i para...
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #23 poslato: 11.05.2006. 03:53:00 »

Facts: da devedesetih godina proshlog veka nije bilo "bugara" u Petru Panu, 90% nas bi se navuklo na Viki, Miki, Shiki, Ljiki i ostalu gamad. Piraterija nas je odrzala, zato njojzi hvala!

Medjutim, ako bih vec morala da se izjasnim, reci cu da sam "lokalpatriotski pirat". Znachi, uvek cu kupiti originalni domaci CD ili program, narochito sada kada je cena razumna (pre neki dan kupila CD Aleksandre Trovach i prijatno se iznenadila kad sam videla da ne koshta 500-600 dinara). To takodje vazi i za domaci softver.

Ali da izdvojim vishe od 1000 dinara za, npr originalni disk Alicie Keys?? Nece moci. No way Jose. A evo i zashto. Uzmimo da taj disk koshta 20 evra. E, od tih 20 evra, drzava ce da uzme 4 evra na ime PDVa. OK, nemam nishta protiv da dam drzavi svoje, samo ako se od tih para nece placati troshkovi prezentacije nashih podgojenih ministara i 30 vrsta kolacha u skupshtinskom restoranu. Znachi, ostaje nam 16 evra. Od toga, 1 evro ce ostati Petru Panu. Ostaje nam 15 evra. Od toga ce 2 evra otici domacem izdavachu. Ostaje 13 evra. E, tih 13 evra ide u USA, poshto je gro diskografskih kuca iz USA. E, sad, kad Sony Music ili Virgin, nebitno, dobije tih mojih teshko zaradjenih 13 evra, sa 1 evrom ce da pokriju troshkove plasmana i izrade diska. Ostaje 12 evra. Od tih 12 evra, 6 evra ce da ode na ime poreza. A preko 50% budzeta USA ide u vojne svrhe. Autoru ce pripasti 1 evro, a diskografksa kuca ce uzeti ostatak.

E, sad, izvinite, ali meni ne pada na kraj pameti da svojim novcem posredno finansiram americhke vojne akcije shirom sveta. Shto se izvodjacha tiche, oni najvecu lovu dobijaju za nastupe, a ne od prodaje diskova. Uostalom, pogledajte MTV Cribs... neshto ne mislim da Maraji Keri treba moj evro, s obzirom da zivi u luksuzu o kakvom mi, obichni smrtnici, mozemo samo da sanjamo.

A shto se Majkrosofta tiche... pa Bil Gejts je jedan od najimucnijih ljudi na svetu! Ne pada mi na pamet da on shiri svoju imperiju preko moje grbache. Ish!  Cool

I, na kraju, samo mali osvrt na taj jedan evro... Koliko ljudi u Srbiji zivi sa  manje od pola evra dnevno?
Sačuvana

No7or1ousSh4dow
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice-Marakana
Lokacija: Čukalovina
Država: Srbija
Horoskop: Devica
Poruke: 776


Delija do smrti !


« Odgovor #24 poslato: 16.05.2006. 02:37:34 »

lepo ti podeli tih 20 evra, naravno ako je to sve tako, ispravno mislish,, Cheesy   roll  roll
Sačuvana

Dobro znamo ko smo, znamo sta zelimo , za pobede twoje na sve spremni smo. na na

Od istine znaju ne mogu pobeci, nasha snaga njihow problem je najweci. na na

Budi to sto jesi Zvezdo ko i mi, nashu slavu nece niko srushiti.na na

 
Делијe Север
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.278 sekundi sa 31 upita.