Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Nismo svi isti, pazi.....  (Pročitano 20714 puta)
Alma 86
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Poruke: 156



« poslato: 29.05.2006. 07:01:37 »

Kakvo je vashe mishljenje o vezama, a pogotovo o brachnim vezama sa osobama razlichitih verskih opredeljenja :?:
Da li bi smetalo vashim bliznjim da im jedan dan saopshtite da vash momak ide u dzamiju, dok vash otac i majka poste i chekaju da se pricheste  :?:
Hoce li sklanjati ikone po kuci, jer ochekuju da na vecheru pristigne devojka njihovog sina, koja je muslimanka  :?:
Kako saopshtiti familiji da se snajka ne krsti "po propisu" :?:
Shta uraditi sa dechkom vashe cerke ili sestre koja se zaljubila u Hrvata  :?: Shta reci dedi i babi, kada se snajka "pogreshno" prekrsti :?:

Imala sam jednu vezu u Kragujevcu, sve je bilo super, dok njegovi nisu ukapirali da nisam Srpkinja, sve se srushilo, a on, kao da je jedva to chekao. Nije mi to najteze palo, grozan je bio osecaj, posle reakcije njegovih drugova i drugarica sa kojima smo se intenzivno druzili, posle saznanja da sam muslimanka.

Kakvo je vashe iskustvo, da li bi ste mogli da ostvarite vezu sa osobom druge vere :?:
Ali iskreno.
Sačuvana

ovom korisniku je zabranjen pristup na forum zbog nepristojnosti i vredjanja.
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 29.05.2006. 07:31:44 »

Ja imam problem slushajuci priche o tim stvarima, meni ZAISTA ne znachi da li je on obrezan (mada to nisam nikad videla, a zanima me kako izgleda  :oops: ), da li se krsti sa 3 prsta ili celom shakom...
Moja se drugarica udala za Ciganina (da li se pishe sa velikim ili malim pochetnim C?) i toliko je problema imala u porodici, da je to nenormalno... A onda je, nakon par godina, sve leglo na mesto i to vishe niko ne pominje... Svi zhive u ljubavi i slozi...
Chinjenica je da sam odrasla u etnichki vrlo chistoj sredini, mozhda zato razmishljam na taj nachin, ali, ipak choveka vidim samo i iskljuchivo kao CHOVEKA, a ne kao pripadnika ove ili one verske zajednice.
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #2 poslato: 29.05.2006. 23:31:50 »

Ako se ciganin pishe sa veliko "C", onda to hitno treba promeniti.
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #3 poslato: 29.05.2006. 23:48:54 »

Nismo ni mi Srbi u svetu mnogo drugachiji od tih Cigana pa nam i dalje pishu veliko slovo "S"...
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 30.05.2006. 02:11:23 »

Srecom, pravopis ne pravi razliku po nacionalnoj osnovi pa je veliko C.
Sačuvana

Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #5 poslato: 30.05.2006. 05:36:31 »

Citat: "velika"

Moja se drugarica udala za Ciganina (da li se pishe sa velikim ili malim pochetnim C?)


 Mozda je lakshe napisati za Roma, to se sigurno pishe velikim slovom.  :wink:
Sačuvana
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #6 poslato: 30.05.2006. 05:54:30 »

Nemam ja nishta protiv cigana,muslimana,crnaca i ostalih...
Ne smeta meni da se Srpkinje udaju za cigane i muslimana, ali ako bi to meni neko priredio u mojoj kuci, pao bih u nesvest i nikada se ne bih oporavio.
Zamisli, da mi ne daj Boze ciganka ili muslimanka radja unuchad, dobio bih slom zivaca i onda bi mi bilo svejedno.
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
Alma 86
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Poruke: 156



« Odgovor #7 poslato: 30.05.2006. 06:07:20 »

Ako nisi dobronameran prema drugim narodima i narodnostima, ne morash to javno da iznosish, nemoj svoju mrznju da shirish na druge, nece ti biti bolje, veruj mi. :-o
Sačuvana

ovom korisniku je zabranjen pristup na forum zbog nepristojnosti i vredjanja.
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #8 poslato: 30.05.2006. 06:47:39 »

Citat: "Alma 86"


Kakvo je vashe iskustvo, da li bi ste mogli da ostvarite vezu sa osobom druge vere :?:
Ali iskreno.



 Nema razloga da se ljutish na ljude, trazila si iskrene odgovore. Ne moze Lola da utiche na ostale, nadam se da je svako sposoban da sam razmishlja i rasudjuje....
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #9 poslato: 30.05.2006. 07:37:23 »

Citat: "Lola"
Nemam ja nishta protiv cigana,muslimana,crnaca i ostalih...
Ne smeta meni da se Srpkinje udaju za cigane i muslimana, ali ako bi to meni neko priredio u mojoj kuci, pao bih u nesvest i nikada se ne bih oporavio.
Zamisli, da mi ne daj Boze ciganka ili muslimanka radja unuchad, dobio bih slom zivaca i onda bi mi bilo svejedno.

A shta ako bash u tome lezhi sreca tvog deteta? Ako je to put kojim treba da ide da bi ostvario sebe kao osobu (zakljuchila sam da je mushko dete u pitanju, jesam li u pravu)? I treba ti i tvoj slom zhivaca da stojite na putu ka sreci nekoga ko ti je najbitniji u zhivotu? Zar to nije malo sebichno?
To je bar moje mishljenje...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #10 poslato: 30.05.2006. 22:55:21 »

Dobro dete je srecno samo onda kada su mu mama i tata srecni, znachi da se dete vec sada gadi na gancije.
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #11 poslato: 30.05.2006. 23:18:12 »

Jadno dete. Na sta li ce da ispadne kada je odgajano u tako izopacenoj  porodici u kojoj ga uce da mrzi ceo svet?
Sačuvana

velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #12 poslato: 30.05.2006. 23:26:48 »

Citat: "Lola"
Dobro dete je srecno samo onda kada su mu mama i tata srecni, znachi da se dete vec sada gadi na gancije.

I sve to do neke 20-22. godine zhivota. A onda upozna prelepu crnku, dobru, pametnu, vrednu, zanimljivu... smuva se sa njom, zaljubi se preko ushiju, a ona mu nakon nekoliko dana kazhe, da ne bi bilo zabune, da je ciganka. Mislish da ce je ostaviti?
Moja se drugarica nashla u ovoj situaciji. Tip ne lichi na ciganina. Taman ten, i to je sve. Potiche iz porodice obrazovanih ljudi, normalnih... nije cherga u pitanju! Razmishljala je 2 dana nakon shto joj je on to saopshtio. I svoju je srecu videla samo pored njega.
U braku su vec 5-6 godina i, da je mogla da bira, boljeg za sebe ne bi odabrala!
A roditelji je se odricali... I kada je obavljena svadba i kad su videli da se nece vratiti kuci, onda su preshli preko toga, kao da nikad nishta nije bilo. Boljeg zeta nisu mogli ni da izmisle!
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #13 poslato: 31.05.2006. 01:41:03 »

Citat: "Lola"
Dobro dete je srecno samo onda kada su mu mama i tata srecni, znachi da se dete vec sada gadi na gancije.


 E, ti ga pretera.........
Sačuvana
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #14 poslato: 31.05.2006. 02:37:39 »

Citat: "Alma 86"

Kakvo je vashe iskustvo, da li bi ste mogli da ostvarite vezu sa osobom druge vere :?: Ali iskreno.

Da , i vere i boje kože...  Mada sredina nam je konzerva , izvršila je pritisak na nekog meni bliskog i uspela da slomi stvari... Sad
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
No7or1ousSh4dow
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice-Marakana
Lokacija: Čukalovina
Država: Srbija
Horoskop: Devica
Poruke: 776


Delija do smrti !


« Odgovor #15 poslato: 31.05.2006. 03:11:51 »

Bash diskutabilno pitanje, zavisi od osobe, ja iskreno ne bih mogao, mada nemam nista protiv muslimana, crnaca, ali svaka chast onima koji mogu !!
Sačuvana

Dobro znamo ko smo, znamo sta zelimo , za pobede twoje na sve spremni smo. na na

Od istine znaju ne mogu pobeci, nasha snaga njihow problem je najweci. na na

Budi to sto jesi Zvezdo ko i mi, nashu slavu nece niko srushiti.na na

 
Делијe Север
Sophistifunk
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Magdic
Mesto: Ios Island
Lokacija: prvi red, treca palma
Država: state of EXIT
Horoskop: Jarac
Poruke: 1173


Everybody makes mistakes...


WWW
« Odgovor #16 poslato: 31.05.2006. 04:45:01 »

Joj Bozhe zhelim li ishta vishe nego jednu rasnu crnkinju???al da nema boleshchino ako je moguce...al teshko :mrgreen:  :mrgreen:


PS.moju ljubav zhelim vishe od toga :oops:
Sačuvana

Pesimist vidi teškocu u svakoj prilici. Optimist vidi priliku u svakoj poteškoci.

Sir Winston Churchil
bBrankica
keep smilin'
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Lokacija: peta ulica od pumpe, peta kuca od kraja, levo :p
Poruke: 949


zambaladumbica


« Odgovor #17 poslato: 31.05.2006. 19:08:13 »

Prvo OFF topic: Sophistifunk, sad se neces izvuci  :twisted:  :twisted:   :mrgreen:

Ja nemam nista protiv toga.... Nije mi bzvz taj "mesoviti brak". Imam tetku (dalju) koja se udala za Hrvata, a njena sestra za Srbina. Vala bolji je muz i otac ovaj Hrvat nego Srbin i vise je postuje. Tako da nema pravila da ce biti svadja i bla bla ako su razlicite nacionalnosti. Sve zavisi od osobe.
Opet... jedna drugarica je bila na vece sa nekim Muslimanom i zamislite sta mi je rekla: "Gde ja da budem sa njim u vezi...zamisli posle dodjem mami i tati i kazem da se zove Ahmed" (ili kako je vec bilo ime). Mislim, grozan nacin razmisljanja. A imam jaaaako dobru drugaricu Muslimanku, i jedino sto me nervira jeste (neka se niko ne uvredi) to sto "po Kuranu" njoj treba rodbina da nadje muza, i njenom bratu zenu  roll  Mislim... bzvz skroz.... sta sad ona treba da ode da se uda za nekog koga nije mozda ni videla nikad  u zivotu i legne u krevet s njim da prave decu, i to samo zato sto njeni roditelji, stricevi, ujaci..... smatraju da je on "super za nju"  :evil:
Sačuvana

"Ljubav dugo trpi,malokrvna je; ljubav ne zavidi; ne veliča se,ne nadima se,ne čini ono što ne valja,ne traži svoje,ne srdi se,ne misli o zlu,ne raduje se nepravdi,a raduje se istini. Sve snosi,sve veruje,svemu se nada,sve trpi. Ljubav nikad ne prestaje."
Sophistifunk
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Magdic
Mesto: Ios Island
Lokacija: prvi red, treca palma
Država: state of EXIT
Horoskop: Jarac
Poruke: 1173


Everybody makes mistakes...


WWW
« Odgovor #18 poslato: 31.05.2006. 20:54:15 »

Ja sam dete iz meshovitog braka,cale Hrvat,keva Srpkinja,i imali smo malo problema sa drugim ljudima kad je bio rat,poshto je moj cale radio pri vojsci...al to je sad nevezano za ovo...iskren da budem,odnos mojih matorih nije neshto,moj sa njima josh gori,prichamo striktno poslovno...ali to nije SIGURNO zbog toga shto je cale Hrvat...to je zbog njih samih i takvih kakvi su...ja lichno,nemam predrasuda po pitanju toga,u Hrvatskoj sam upoznao mnogo pametnih ljudi.Ne bih mogao da se ozhenim muslimankom,ne znam zashto...mozda bi nama posle bilo ok,al ne bih mogao da pochnem sa njom...inache,bio sam i sa Hrvaticom,i sa Bosankom,pa bogme i sa Crnogorkom(heheh shalim se iste smo vere),a na veche i sa Madjaricom :oops:  :oops:  :mrgreen: joj bogme ove Madjarice su odlichne...malo trazhe a puno daju  :oops:  :mrgreen:  Cheesy
Sačuvana

Pesimist vidi teškocu u svakoj prilici. Optimist vidi priliku u svakoj poteškoci.

Sir Winston Churchil
Alma 86
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Poruke: 156



« Odgovor #19 poslato: 31.05.2006. 23:16:17 »

Citat: "bBrankica"
Prvo OFF topic: Sophistifunk, sad se neces izvuci  :twisted:  :twisted:   :mrgreen:

Ja nemam nista protiv toga.... Nije mi bzvz taj "mesoviti brak". Imam tetku (dalju) koja se udala za Hrvata, a njena sestra za Srbina. Vala bolji je muz i otac ovaj Hrvat nego Srbin i vise je postuje. Tako da nema pravila da ce biti svadja i bla bla ako su razlicite nacionalnosti. Sve zavisi od osobe.
Opet... jedna drugarica je bila na vece sa nekim Muslimanom i zamislite sta mi je rekla: "Gde ja da budem sa njim u vezi...zamisli posle dodjem mami i tati i kazem da se zove Ahmed" (ili kako je vec bilo ime). Mislim, grozan nacin razmisljanja. A imam jaaaako dobru drugaricu Muslimanku, i jedino sto me nervira jeste (neka se niko ne uvredi) to sto "po Kuranu" njoj treba rodbina da nadje muza, i njenom bratu zenu  roll  Mislim... bzvz skroz.... sta sad ona treba da ode da se uda za nekog koga nije mozda ni videla nikad  u zivotu i legne u krevet s njim da prave decu, i to samo zato sto njeni roditelji, stricevi, ujaci..... smatraju da je on "super za nju"  :evil:


Odakle ti gluposti, majke ti?
Ti draga moja kao da zivish u srednjem veku.
Ovo cu svatiti kao jednu neuspelu provokaciju, mislim, glupo mi da objashnjavam roll
Sačuvana

ovom korisniku je zabranjen pristup na forum zbog nepristojnosti i vredjanja.
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #20 poslato: 31.05.2006. 23:28:43 »

Citat: "bBrankica"
Prvo OFF topic: Sophistifunk, sad se neces izvuci  :twisted:  :twisted:   :mrgreen:

Ja nemam nista protiv toga.... Nije mi bzvz taj "mesoviti brak". Imam tetku (dalju) koja se udala za Hrvata, a njena sestra za Srbina. Vala bolji je muz i otac ovaj Hrvat nego Srbin i vise je postuje. Tako da nema pravila da ce biti svadja i bla bla ako su razlicite nacionalnosti. Sve zavisi od osobe.
Opet... jedna drugarica je bila na vece sa nekim Muslimanom i zamislite sta mi je rekla: "Gde ja da budem sa njim u vezi...zamisli posle dodjem mami i tati i kazem da se zove Ahmed" (ili kako je vec bilo ime). Mislim, grozan nacin razmisljanja. A imam jaaaako dobru drugaricu Muslimanku, i jedino sto me nervira jeste (neka se niko ne uvredi) to sto "po Kuranu" njoj treba rodbina da nadje muza, i njenom bratu zenu  roll  Mislim... bzvz skroz.... sta sad ona treba da ode da se uda za nekog koga nije mozda ni videla nikad  u zivotu i legne u krevet s njim da prave decu, i to samo zato sto njeni roditelji, stricevi, ujaci..... smatraju da je on "super za nju"  :evil:


Bravo Brankice, dobro si joj ochitala.

A, ti mala,
 Ko ti je kriv shto si muslimanka?
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #21 poslato: 31.05.2006. 23:32:48 »

Citat: "Sophistifunk"
Ja sam dete iz meshovitog braka,cale Hrvat,keva Srpkinja,i imali smo malo problema sa drugim ljudima kad je bio rat,poshto je moj cale radio pri vojsci...al to je sad nevezano za ovo...iskren da budem,odnos mojih matorih nije neshto,moj sa njima josh gori,prichamo striktno poslovno...ali to nije SIGURNO zbog toga shto je cale Hrvat...to je zbog njih samih i takvih kakvi su...ja lichno,nemam predrasuda po pitanju toga,u Hrvatskoj sam upoznao mnogo pametnih ljudi.Ne bih mogao da se ozhenim muslimankom,ne znam zashto...mozda bi nama posle bilo ok,al ne bih mogao da pochnem sa njom...inache,bio sam i sa Hrvaticom,i sa Bosankom,pa bogme i sa Crnogorkom(heheh shalim se iste smo vere),a na veche i sa Madjaricom :oops:  :oops:  :mrgreen: joj bogme ove Madjarice su odlichne...malo trazhe a puno daju  :oops:  :mrgreen:  Cheesy



'alo 'rvat, kakva ti je to devojka Bosanka, to ne postoji, il' je Srpkinja il', je 'rvatica, il' je muslimanka, ne postoji Bosanka
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
Sophistifunk
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Goran Magdic
Mesto: Ios Island
Lokacija: prvi red, treca palma
Država: state of EXIT
Horoskop: Jarac
Poruke: 1173


Everybody makes mistakes...


WWW
« Odgovor #22 poslato: 01.06.2006. 00:42:09 »

Pa,ch...ne,naveo sam bzvz...Iz Bosne je,al podrazumeva se da je Srpkinja...rekao sam tek onako...a ono " 'rvat " ,necu ni da komentarishem...pokazao si koliki su tvoji vidici...s...o ogranichena...
Sačuvana

Pesimist vidi teškocu u svakoj prilici. Optimist vidi priliku u svakoj poteškoci.

Sir Winston Churchil
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #23 poslato: 01.06.2006. 01:19:17 »

Chovek je Srbin-Komplex(tm)
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
bBrankica
keep smilin'
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Lokacija: peta ulica od pumpe, peta kuca od kraja, levo :p
Poruke: 949


zambaladumbica


« Odgovor #24 poslato: 01.06.2006. 02:01:41 »

Citat: "Alma 86"
Odakle ti gluposti, majke ti?
Ti draga moja kao da zivish u srednjem veku.
Ovo cu svatiti kao jednu neuspelu provokaciju, mislim, glupo mi da objashnjavam  

A ti, draga moja, malo bolje procitaj moj post i shvati da to N I J E  provokacija upucena tebi, niti bilo kome drugom, vec sam navela primere za meni drage ljude koji su druge nacionalnosti. Trebala si da shvatis da ne zelim da izgubim drugaricu muslimanku samo zato sto njeni roditelji mozda zele da se ona uda za nekog koji SAMO NJIMA odgovara, a ona ga ni ne zna, i pri tome NE ZELI JOS da se udaje  :!:  :!:  :!:

A ti Lola isto jos jednom procitaj.... nikog ja nisam vredjala,niti sam nekome nesto ocitala..... Jedino kome treba nesto da se ocita to si ti, posto ocigledno ne znas sta je to postovanje i da smo svi mi ljudi, koje god da smo nacionalnosti  :!:  :!: :!:   :evil:
Sačuvana

"Ljubav dugo trpi,malokrvna je; ljubav ne zavidi; ne veliča se,ne nadima se,ne čini ono što ne valja,ne traži svoje,ne srdi se,ne misli o zlu,ne raduje se nepravdi,a raduje se istini. Sve snosi,sve veruje,svemu se nada,sve trpi. Ljubav nikad ne prestaje."
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.099 sekundi sa 31 upita.