Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Glasanje
Pitanje: Brak je uspeshniji nakon...
krace veze (manje od godinu dana) - 5 (38.5%)
srednje duge veze (od godine do 3 godine) - 3 (23.1%)
duge veze (preko tri godine) - 5 (38.5%)
Ukupno glasova: 13

Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Uspeshan brak  (Pročitano 9111 puta)
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« poslato: 21.11.2006. 06:24:36 »

Naravno da na uspeshan brak utiche mnogo, mnogo, mnogo sitnica i krupnica, ali, generalno, po vashem mishljenju, brakovi posle koje duzhine veze su uspeshniji (samim tim i srecniji)?
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 21.11.2006. 06:37:49 »

Nema pravila. Mislim da nishta ne moze da naznachi kakav ce brak biti.
Duge veze, preko tri godine, su same po sebi mini brakovi! smile Jel tako? Pa mi se mozda chini da bi manje uspeshan brak bio onaj posle ovakve veze... Znachi posle veze koja traje duze od tri godine. Ipak, u tom periodu si proshao i iskusio mnogo stvari koje brak donosi. Pa verujem da bi se malko i smorio svim stvarima kada bi stupio u brak sa tom osobom. Mada, zavisi i kada se stupilo u takvu vezu ...
Ma ...Jednostavno nema pravila shto se tiche ovoga..
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #2 poslato: 21.11.2006. 06:42:37 »

Volela bih da se udam za nekoga koga cu poznavati kratko,a dovoljno smile
Duge veze smaraju i postepeno ubiju ljubav i uskoro sve postane dosadno i predvidivo.Da bi brak bio ok treba uvek biti nasmejan Grin
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #3 poslato: 21.11.2006. 06:43:44 »

Tope, pretvarash se u Pedju zvanog glas razuma=topic killer
Naravno da nema pravila, ALI... Daj odgovor glasanjem!

Lichno mislim da su najbolji brakovi oni nakon kratke veze. Tako se ljudi u braku josh uvek upoznaju i prilagodjavaju jedno drugom usput... Nakon veze od 5-6-7 godina ti znash shta onaj drugi sanja po nachinu kako dishe u snu (ako dovoljno obratish pazhnju smile), ne mozhe (skoro) nichim da te iznenadi, sve fore je ispucao u vezi... Ovako, nakon 6 meseci veze uleteti u brak... Jeste hrabro, ali mislim i da vredi...
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #4 poslato: 21.11.2006. 06:49:24 »

U neku ruku ste u pravu ! Mozda bih se i slozio sa vama. Jednostavno to je bio i moj odgovor .. samo me je mrzelo da filozofiram o prednostima i manama..
A da bih kliknuo na glasanje moram da imam opciju koja meni odgovara Tongue I za koju ja smatram da je prava.. smile
Sačuvana
jelenica_ue
urednik
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #5 poslato: 21.11.2006. 14:47:07 »

znam sluchajeve gde su se ljudi venchavali posle par dana ... a znam i za one koji su posle XY godina veze napokon odluchili da se venchaju ...
a znam mnogo vishe sluchajeva gde su se ljudi posle XY godina veze i razvlachenja rastali , nashli nekog i posle par meseci se venchali ...

e sad shta je bolje ...

nekako se smatra da je posle neke duge veze brak prirodan sled dogadjaja , medjutim nije to tako jednostavno kao shto izgleda ,ljudi i vezi ne vide mnoge stvari onako kako to izgleda u braku (ovde ne mislim na ljude koji su u "vezi" a zive zajedno) kada sa nekim provodish po nekoliko sati svakoga dana , po neki vikend i godishnji odmor (kako to obichno biva u vezi) promaknu ti mnoge stvari ... gledash ono shto te zanima i shto volish ,jer si svestan da ako ti se neshto i ne bude svidelo ... pa ne zivish sa njim ,nisi vezan za njega ...
dok u braku je sve drugachje smile
ono drugo je svakog jutra tu ... nekada loshe spavalo(kao ja danas) pa ceo dan mrzovoljno ,pa nije raspolozeno za prichu ...
a da ne pricham o "obavezama" i sa jedne i druge strane , ali kako sam zensko znam shta mene gnjavi ... sve ono shto nisam radila kada sam bila soler sada moram jer nema ko drugi ... pa onda hteo ne hteo morash peglati , kuvati , chistiti (ovde iskljuchujem one koji mogu priushtiti kucnu pomocnicu)

meni se chini mnogo zanimljivije kada u brak "uletish" posle neke krace veze ... par meseci-godinu dana ...
u celu prichu udjesh poletan , pun optimizma ... a to je za pochetak jako bitno smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 21.11.2006. 15:28:33 »

Brak je ozbiljna stvar. Nije se sa tim saliti. Kako god okrenete u braku ste vezani za neku osobu na duze vreme. Mnogo je bolje da na vreme otkrijete da vam to ne odgovara, nego kada je sve vec zavrseno.
Sačuvana
losmi
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Država: Cyprus
Horoskop: Škorpija
Poruke: 160



« Odgovor #7 poslato: 03.09.2007. 06:17:39 »

Грађански брак је уговор који се увек мозе прекинути док је црквени брак Света тајна која подразумева доживотну обавезу. Брани се бескрајним праштањем,одрицањем,жртвом за ближњег,љубављу а никако празном речи,скупоценом поклонима,лажним осмехом,интригама умоболних сценариста шпанских и холивудских серија. Дате су нам лажне бусоле које из реда и хијерархије вуку у хаос и анархију,изопачена друштва. На крају сваког тунела светлост,на крају ових беспућа и лутања требали би се вратити традиционалној српској породици. Ту видим Српску православну цркву као везивно ткиво. Слава Богу па се народ враћа Вери,то за сада има много фолклорног али ништа неможе преко нићи. На недељним проповедима и пригодним беседама после венчања треба просвећивати људе коју тежину има "ДА",када се два животна пута стапају у један,пут ружа и трња,једно без другог не може.
Sačuvana
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #8 poslato: 03.09.2007. 06:45:10 »

Mislim da su uspesniji oni brakovi posle par meseci veze nego oni posle par god. smile
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #9 poslato: 04.09.2007. 20:40:32 »

brak je daleko od toga sto je nekada bio... danas je nista lakse razvesti se, ostaviti dvoje, troje ili n+1 dece i zapaliti na drugu starnu i nikom nista (inace uzicka bolnica vam je idealan primer raznoraznih razvrat, barkolomstava, razvoda i prevara u svim oblicima, takodje brak iz interesa nije stran ovoj uzickoj instituciji) ja cu reci da duzina veze nema specijalno uticaja, vise zavisi od poznavanja osobe sa kojom stupas u brak, a vreme da upoznas nekoga naravno zavisi od same te osobe i donekle do sopstvene pronicljivosti, mislim da karakteri pojedinaca u zajednici cine osnov sloge ili sukoba u braku, npr. ako je neko tvrdoglav i voli da radi stavri na svoju ruku a pritom ste vi tolerantni ili ne zelite da se mesate u te njegove odluke, to ce biti ok ali ako ne volite da se stvari desavaju mimo vas onda dolazi do sukoba, a ako toga niste bili svesnni pre braka eto ga problem... jos jedna zabluda je da se ljudi menjaju, cast izuzetcima ali neka karakterne crte jednostavno niko i nista ne moze da promeni, ako vam se to nije svidelo u vezi, nece vam se svidjati u braku, ako ne  jos i izrazenije,  a sam brak to nece promeniti... tako da ni ja necu glasati jer vreme nije presudan faktor, ali ne moze covek ni da ga zanmari. Kroz dugu vezu ljudi prodju kroz mnogo toga, a kada i ako stupe u bark mogu kvalitetnij i odgovornije da se posvete stvarima koje se od njih ocekuj u barku...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Budalica 17 cm
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
budalica-veselica
Mesto: uzice
Horoskop: Ribe
Poruke: 117


« Odgovor #10 poslato: 05.09.2007. 00:43:51 »

Osnovni uslov za uspeshan brak je, najmanja moguca razlika u godinama medju supruznicima.
Razlika od dve i vishe godina, neminovno dovodi do brachnog sukoba generacije.

"Mili, joooj kako mi je bilo super, kada sam prvi put izashla u kafic, tako sam bila uplashena, u shoku...., josh uvek mi u ushima odzvanjaju taktovi , tada tek izashlog hita ," Plavi moj safiru "...., e, draga moja, ja sam uz tu pesmu vec kresao i imao problema sa orgazmom,  jeer sam bio mrtav pijan ...." !!!!
Sačuvana
шумадинац
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Пеђа
Mesto: Београд
Država: Србија
Poruke: 61


И данас, кад дође до последњег боја, Неозарен стар


« Odgovor #11 poslato: 22.02.2009. 23:40:21 »


Osnovni uslov za uspeshan brak je, najmanja moguca razlika u godinama medju supruznicima.
Razlika od dve i vishe godina, neminovno dovodi do brachnog sukoba generacije.

"Mili, joooj kako mi je bilo super, kada sam prvi put izashla u kafic, tako sam bila uplashena, u shoku...., josh uvek mi u ushima odzvanjaju taktovi , tada tek izashlog hita ," Plavi moj safiru "...., e, draga moja, ja sam uz tu pesmu vec kresao i imao problema sa orgazmom,  jeer sam bio mrtav pijan ...." !!!!



ХА ХА ХА ХА.
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #12 poslato: 05.07.2009. 05:45:28 »

"Šta brak čini drugo do da talentovane muškarce pretvara u supruge a briljantne žene u njihove robinje?"

..losmi citiram te.."..док је црквени брак Света тајна која подразумева доживотну обавезу".

Crkveni brak se razvodi tako sto svom nadleznom svesteniku predas Molbu za razvod crkvenog braka, koju on potom prosledi nadleznom vladiki i taj papiric dobijes za oko dva meseca. Lepim crkvenim slovima zlatne boje na belom papiru pise da se Rab Boziji taj i taj razveo od drugog Raba Bozijeg. Vrlo prosto i jednostavno.
Sačuvana
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #13 poslato: 06.07.2009. 01:44:05 »

Citat
..losmi citiram te.."..док је црквени брак Света тајна која подразумева доживотну обавезу".


Da, ali crkva polazi sa stanovišta PRETPOSTAVKE da će muž i žena doživotno živeti u tom braku koji sklapaju i pred crkvom. Iz stvarnog života, svi znamo da to nije tako...

Citat
Crkveni brak se razvodi tako sto svom nadleznom svesteniku predas Molbu za razvod crkvenog braka, koju on potom prosledi nadleznom vladiki i taj papiric dobijes za oko dva meseca. Lepim crkvenim slovima zlatne boje na belom papiru pise da se Rab Boziji taj i taj razveo od drugog Raba Bozijeg. Vrlo prosto i jednostavno.


Hm.. ne bih mogao reći da je to tako prosto i jednostavno, kao što kažeš. Koliko ja znam, crkva ima kanone kojima je i ta materija regulisana, tako da crkveni razvod se ne može dobiti tek, pukim, podnošenjem zahteva i eto razvoda (a tamo navedem kao razlog:  ''smeta mi što mi žena kupuje desetine saksija cveća...'' na primer, da parafraziram :-). Ne znam sad tačno, ali mislim da crkva dozvoljava razvod ukoliko dođe do preljube, nemogućnosti ostvarivanja potomstva, maltretiranja jednog supružnika od drugog i slično, a neka me ispravi neko ko možda to bolje zna. Čak mislim, da crkveni razvod ne razmatra vladika, nego taj zahtev on prosleđuje, a razmatra patrijarh lično, ali, kao što sam rekao, ne mogu da tvrdim 100% da je to tako. Čak ne znam da li je preduslov crkvenog razvoda i građanski razvod, jer znam da se par u crkvi ne može venčati ako ne donese venčani list iz opštine...

Uspešnost braka... Prevashodno se temelji na činjenici da se muž i žena skontaju kao desna ruka jedno drugom. Sve stoji...ljubav, osećanja, romansa, romantika...ali vremenom to postaje rutina. Naravno, na supružnicima je da svoj brak često ''osvežavaju'' zajedničkim događajima koji usrećuju jedno drugo i razbijaju tu monotonost koja se kad kad javi.

Dužina veze... blagu prednost dajem srednje dugim vezama, taman toliko da se upoznaju u biti, a ne i previše, da ne bi kasnije postalo dosadno... :-)

Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #14 poslato: 06.07.2009. 06:03:29 »

Hm.. ne bih mogao reći da je to tako prosto i jednostavno, kao što kažeš. Koliko ja znam, crkva ima kanone kojima je i ta materija regulisana, tako da crkveni razvod se ne može dobiti tek, pukim, podnošenjem zahteva i eto razvoda ...

Dakle, uzeh taj dokument o crkvenom razvodu i na njemu pise sledece:
nabrojani su clanovi  Crkvenog suda nadlezne eparhije  i kaze se da je po razmatranju akata i podnesenih dokaza (a to je moja molba za razvod crkvenog braka) moj brak razveden na osnovu paragrafa 96 tacka 1/Bracnih pravila Srpske pravoslavne Crkve. Izmedju ostalog pise da je moj gradjanski brak vec razveden.
Dakle, vladika se ne pominje kao ni patrijarh.
Ali znam, da sam jedina osoba u celom zlatiborskom okrugu trazila i dobila razvod crkvenog braka. Vecina, crkveni brak posmatra kao deo folklora.
Sačuvana
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #15 poslato: 07.07.2009. 06:07:36 »

Citat
Vecina, crkveni brak posmatra kao deo folklora.


Prvenstveno, da se izvinim, jer komentarišemo temu koja je u nekoj meri stvar lične prirode.

Pa, po Vašem postu, očigledno da ipak postoje neki uslovi: prvenstveno dakle da je građanski brak razveden, a eto poziva se i na konkretan član njihovih kanona, a kojima se rukovode. Nije isključeno da je i član tog crkvenog suda sam vladika, ali svakako dakle da nije u pitanju neposredno odobrenje nekoga od velikodostojnika crkve.

Da, crkveni brak jeste danas element folklora, a ne istinske potrebe. Kao što se nekad ljudi nisu venčavali i crkvi, danas se to masovno čini.
Venčanje u crkvi, a pod uticajem savremenosti, po meni ''gubi'' smisao, počevši od činjenice da se u crkvi tada slika, snima (iako razumem, to je lepa uspomena), a to, po crkvenim pravilima, ne treba raditi, pa onda uzmimo običaj kako se treba odevati u crkvi (žene posebno), a opet prema pravilima crkve to se ne poštuje i slično.
Lično, kada bih se i opredelio za crkveno venčanje, to bih pre uradio u nekom od manastira uz poštovanje običaja tog obreda i to iz potrebe za tim, a ne da bi se reklo ''eto, venčao se i u crkvi''... A, današnje zakonodavstvo potpuno izjednačava brak i vanbračnu zajedincu, dakle pitanje je samo mentaliteta ljudi...

Na kraju krajeva, za zakon se zna koje venčanje je ''validno'', mada naglašavam...i po mom uverenju taj papir kao papir nema značaj, kao što značaj ima da se dvoje slažu i vole...nebitno bili venčani ili ne...
Sačuvana
camill67
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 80


« Odgovor #16 poslato: 07.07.2009. 21:47:50 »


[/quote]
Prvenstveno, da se izvinim, jer komentarišemo temu koja je u nekoj meri stvar lične prirode. [/quote]

Nema potrebe za izvinjenjem, jer sam se u ovu raspravu ukljucila da bih inim zainteresovanim licima za crkveni razvod pokazala da se moze dobiti ako se zatrazi.


[/quote]  Pa, po Vašem postu, očigledno da ipak postoje neki uslovi: prvenstveno dakle da je građanski brak razveden, a eto poziva se i na konkretan član njihovih kanona, a kojima se rukovode. Nije isključeno da je i član tog crkvenog suda sam vladika, ali svakako dakle da nije u pitanju neposredno odobrenje nekoga od velikodostojnika crkve.  [/quote]

Clanovi Crkvenog suda koji su doneli presudu o Crkvenom razvodu su jereji.


[/quote] Da, crkveni brak jeste danas element folklora, a ne istinske potrebe. Kao što se nekad ljudi nisu venčavali i crkvi, danas se to masovno čini. [/quote]

Upravo tako i pri tom se misli da je neko blizi Bogu, cinom vencanja u Crkvi. A sto se tice ponasanja zena u crkvi (marama i sl.), upotrebu fotoaparata i kamera to ostavljam u nadlezenost svestenika koji rukovodi tom Crkvom. Uostalom, danas je sve komercijalizovano i sa tog aspekta se i takve stvari tolerisu.


[/quote] Lično, kada bih se i opredelio za crkveno venčanje, to bih pre uradio u nekom od manastira uz poštovanje običaja tog obreda i to iz potrebe za tim, a ne da bi se reklo ''eto, venčao se i u crkvi''... [/quote]

Svojevremeno, kada sam isla da se raspitam oko tog crkvenog vencanja, ja sam svestenika pri tom pitala i kako se ravodi crkveni brak. Dobila sam odgovor "redovnim putem".  


[/quote]   A, današnje zakonodavstvo potpuno izjednačava brak i vanbračnu zajedincu, dakle pitanje je samo mentaliteta ljudi...[/quote]

Apropo gradjanskog braka ili vanbracne zajednice, treba pomenuti i kretanja u svetu tj tzv SAMBA brak, koji su uveli Svedjani, a koji podrazumeva da su dvoje zajedno, ne u bukvalnom smislu, a da pri tome nastavljaju svoj zivot svako u svojoj stambenoj jedinici i srecu se recimo vikendom. I nisu nista manje srecni ili nesrecni u odnosu na nase parove koji pod pritiskom okoline se ili vencavaju u opstini ili u Crkvi a to ne zele.


[/quote]
Na kraju krajeva, za zakon se zna koje venčanje je ''validno'', mada naglašavam...i po mom uverenju taj papir kao papir nema značaj, kao što značaj ima da se dvoje slažu i vole...nebitno bili venčani ili ne...
[/quote]

Zakon priznaje i vanbracnu i bracnu zajednicu, pa se u slucaju razvoda ili razilazenja na isti nacin zakonski sprovodi postupak starateljstva nad decom ili resavanje imovinskih odnosa.
Ljubav, u nekadasnjem smislu ne postoji, to je iluzija. Mozda nikad nije ni postojala, vec je oduvek prisutan interes koji rukovodi necijom odlukom da sa nekim ostvari zajednicki zivot. Ljubav je opijum za narod. Kao i religija.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.991 sekundi sa 34 upita.