Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Nacistički simboli u Užicu  (Pročitano 3611 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 30.03.2007. 00:20:09 »

Nacistički simboli u Užicu

Izvor: Beta

Užice -- Grafiti s nacističkim simbolima i porukama pojavili se jutros na trafo-stanici blizu romskog naselja u mesnoj zajednici Carina u Užicu

Na zidu trafo-stanice pojavio se grafit s kukastim krstom i natpisom "Stop Cigani". Predsednik užičke organizacije "Unije Roma" Predrag Jovičić slučaj je odmah prijavio policiji, koja je izašla na lice mesta i izvršila uviđaj. "Naše komšije Srbi ne misle ovako, radi se o nekoj bolesnoj glavi", rekao je Jovičić i dodao da u naselju Carina živi oko 40 Roma.

Zbog pojave grafita s nacističkim sadržajem negodovali su i okupljeni građani, koji tvrde da se u tom gradu nikada ranije nisu pojavljivale slične poruke i da one nanose štetu svim stanovnicima grada, poznatom po demokratičnosti i toleranciji.
Sačuvana

fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #1 poslato: 30.03.2007. 01:41:55 »

jos jedna besna mlada glava zaludjena ( u svojoj nezrelosti i ne znanju) obilnim  sadrzajima nacionalsocijalistickih sajtova na internetu, operisana od uzasa koji nosi takva ideologija sa sobom...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #2 poslato: 30.03.2007. 05:55:13 »

Strasno....kuda ide ovaj svet?Zar nismo naucili sta se rada iz mrznje?Zasto nekome smetaju Romi ?negde sam procitala da su bas takvi glupi i povodljivi tipovi zaludeni naci-ideologijom prebili devojcicu jer je eto pripadnica te manjine.Diskriminacija Roma je nazalost redovna pojava kod nas....Skoro sam bila u taksiju kada je taksista odbio da ide i poveze Roma jer oni kako rece"smrde i odvratni su".
Zgrozila sam se na tog glupog idiota,i vise ne koristim tu taxi sluzbu...
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #3 poslato: 30.03.2007. 06:57:26 »

ja sam sa romima odrasla na zlatiborskom putu
cenim ih jednako kao i sve druge ljude na svetu , ali one koji rade i koji se stvarno ne razlikuju od bilo kog drugog choveka ...

ali ...

evo kod moje majke u "zgradi" zivi porodica otac,majka i petoro majushne dechice ,deca su celu zimu gologuza napolju ,pre par dana devojchicu nisu mogli da poshalju kuci iz prodavnice jer je prodavachicama rekla da joj je u prodavnici lepo i toplo ... roditelji su obucheni,ubundani a oni pilici vijaju po ulici a jedva i hodaju ... mene srce boli za njima

sve ovo nisam rekla jer mislim da im treba uchiniti bilo shta loshe , daleko bilo , ali kada vec postoji,romska zajednica bi mogla malo vishe da se aktivira oko ovakvih sluchajeva ... jer dokle god je takvih marginalnih likova sve ce ih svrstavati u isti kosh ...

stvarno se nadam da ce ovo shto se desilo biti samo shkrabotina nekog klinca ...
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #4 poslato: 30.03.2007. 07:24:54 »

u svakom slucaju treba rigorozno kaznjaviti odmah u startu takve stari...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Bili
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Darko Vasiljevic
Mesto: Uzice
Lokacija: Zlatiborski put
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 148


Born to be wild


« Odgovor #5 poslato: 30.03.2007. 09:48:48 »

Slazem se da treba u startu spreciti bilo kakvo sirenje mrznje,diskriminacije i slicnih stvari.Mislim da je bilo dosta za svo ovo vreme.
 Predpostavljam da su u pitanju decurlija...
Sačuvana

Trust me I know what I`m doing
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #6 poslato: 30.03.2007. 16:40:27 »


u svakom slucaju treba rigorozno kaznjaviti odmah u startu takve stari...


i ako su u pitanju deca, sta bi postigli tim? Samo bi im probubili mrznju... Bolje bar probati ih edukovati, kroz neki socijalni program....  lako ih je kazniti, ako ne uspe

ako je u pitanju neki odrastao, svestan i zreo covek... prinudan rad ili zatvor, zavisi od dela
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 30.03.2007. 17:08:04 »

Grafit napisao maloletnik

29. mart 2007. Izvor: Beta

Užice -- Grafit usmeren protiv Roma koji se pojavio u Užicu, napisao je maloletnik saopštila je policija.

Protiv njega i njegovih roditelja biće podnet zahtev za pokretanje prekršajnog postupka. Grafit sa kukastim krstom i natpisom "Stop Cigani" na zgradi trafo-stanice u blizini kuća u kojima žive Romi na užičkoj "Carini", uočen jutros, policiji je prijavio predsednik užičke organizacije "Unije Roma" Predrag Jovičić.

Policija je saopštila da će i protiv roditelja maloletnika biti podnet zahtev za pokretanje prekršajnog postupka zbog "propuštanja nadzora nad maloletnim licem".

U Užicu živi 115 Roma, od čega oko 40 u nekoliko kuća u ulici gde je napisan grafit.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.355 sekundi sa 31 upita.