Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Besplatan Internet  (Pročitano 2174 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 03.03.2005. 02:43:50 »

Izgleda da samo u ovom malom Uyicu uspeli da preteknemo i metropole kao sto je San Fancisko ako se uzme u obzir da http://wireless.uzice.net vec vise od pola godine omogucuje besplatan internet svojim korsinicima  Cool


Mikro Vesti, http://www.mikro.co.yu/mkvesti/prikaz.php?broj=6791

Besplatan Internet u San Francisku

Kompanija AnchorFree iz Sanivejla u Kaliforniji, saopštila je da će u San Francisku uspostaviti zonu "vrućih" tačaka za besplatno bežično povezivanje sa Internetom.
 
Za početak, zona Wi-Fi tačaka obuhvatiće četi bloka u blizini marine u San Francisku, ali će se postepeno širiti i na ostale delove grada. Predstavnici kompanije izjavili su da je odluka o uspostavljanju zone odgovor na inicijativu gradonačelnika Gavina Njusama. Gradonačelnik je, naime, prošle godine najavio da "se gradsko rukovodstvo neće zaustaviti sve dok svakom stanovniku San Franciska ne obezbedi besplatan bežični pristup Internetu".
 
Nova zona vrućih tačaka biće druga takva koju AnchorFree ima u zalivu San Franicska, budući da je u maju 2004. godine slična zona uspostavljena u centru gradića Palo Alto.  (G.B.)
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #1 poslato: 03.03.2005. 03:42:01 »

verovatno i nase gradsko rukovodstvo nema para kolko bi trebalo , to je na nivou cele zemlje isto , ali nema ni sluha , umesto toga sto  dovodi neke 'skart' izvodjace da bleje po trgu svakog leta smile mogli bi za 10 puta manje pare da podignu jos neku pristupnu tacku i da uplate neki nalog za net koji bi isao sa tih tacaka...za njihov budzet to je simbolicno , ali , ja mislim , da je frka sto od njih niko nije upoznat sa tehnologijom i niko ne konta sta bi time postigli...stvarno sto li niko ni njih ne animira na neki nacin...ma sta i ja pricam smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 03.03.2005. 04:58:57 »

Nije to bas tako jednostavno. Internet provajding je skup sport. Samo internet link bi kostao oko 1000 evra mesecno a treba racunati opremu, njeno odrzavanje, troskove struje, troskove odrzavanja i adminstracije, troskove povezivanja klijenata...
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #3 poslato: 03.03.2005. 05:48:53 »

heh smile
Ma nisam ni mislio da budu provajder smile Ali deljenje linka kakvo je na wireless mrezi za sada po meni je jako prakticno...mislim oni mogu da zakupe neki takav link pa da ga dele gde treba na nekim mestima... sta znam...stave negde neki racunar u javnim prostorijama , sve zavisi kog tipa i gde ali nije to neki trosak...na to potenciram smile

ili recimo posto je ovo nekomercijalni projekat mogu da ga pomognu...finansiraju nove AP tacke...smile veci link smile mislim da mogu pare da se uloze u bilo  koju oblast informacionih tehnologija  a ne tamo nekoj porodici, kako gledam veceras, koja ima prvo dete u novoj godini...to je tako demode smile meni je to smesno smile ali  opet sta li ja pricam smile
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.764 sekundi sa 35 upita.