Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Kako zabraniti registraciju  (Pročitano 4226 puta)
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« poslato: 03.10.2006. 02:24:14 »

nezeljenih clanova na forumu , samo registrovani clanovi mogu da pristupe forumu pa se registruju neki tipovi bezvezni a emal im je sve isti bestemail.info kako to zabraniti , imam ono da mora da se rucno upisu slova i brojevi i da se to potvrdi al ni to ne pomaze , i plus ubacuju neke bezvezne sajtove kao britnispirs , anakurnjikova , versace....kako ovo spreciti?Huh?? za sada jos uvek uspevam rucno da ih brisem al dosadise brate !!!! Angry Angry Angry Angry
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 03.10.2006. 03:57:32 »

Imas na forumu da namestis da registraciju odobrava admin. Tako ces ih potpuno obeshrabriti da se registruju.

Ja sam to na phpbb resio tako sto sam iymeno kod i namestio da forum ne prihvata registraciju korisnika ako ukuca web sajt ili potpis, posto je to jedini razlog zasto se spameri registruju. Vec sledeceg dana su prestali da se registruju.
Sačuvana

milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #2 poslato: 03.10.2006. 04:21:53 »

jel to ono "omoguci aktivaciju naloga" pa ima "bez aktivacije,korisnik,administrator" ja treba da cekiram "administrator i da potvrdim ono "DA"
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 03.10.2006. 04:41:33 »

mislim da da
nemam phpbb pri ruci da pogledam.
Sačuvana

milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #4 poslato: 03.10.2006. 04:51:44 »

jeste to je to , izgleda, probo sam , al mi ne stize nista da bih aktiviro korisnika stiglo je njemu da ce biti obavesten al kad?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 03.10.2006. 05:11:48 »

Ne znam, nisam nikada korsitio tu opciju. Trebalo bi da ti dodje na email obavestenje.
Sačuvana

mindspace
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 134


« Odgovor #6 poslato: 06.10.2006. 16:24:36 »

Milorade, odakle si ti?

Mene muci isti problem, hocu da poludim, dnevno imam po 10tak takvih korisnika na forumu. Neki cak i ne reklamiraju sajt, jednostavno se samo registruju.

Da admin odobrava registraciju stoji jos pre njihovog dolaska, ali oni se i dalje registruju, samo ne postuju. Mene zanima da li je moguce da im se totalno zabrani mogucnost pristupa, znaci da nema ni register...
Ili da se okrenem ES-u?
Sačuvana
mindspace
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 134


« Odgovor #7 poslato: 06.10.2006. 16:25:54 »

E da, zaboravio sam!
Stize ti na e-mail obavestenje o tome.. Mislim, stize u pocetku.. Otkako je pocelo da bude po 10 novih dnevno prestao sam da dobijam e-mailove. Nema ih ni u spam folderu
Sačuvana
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #8 poslato: 07.10.2006. 03:02:09 »

Milorade, odakle si ti?

Mene muci isti problem, hocu da poludim, dnevno imam po 10tak takvih korisnika na forumu. Neki cak i ne reklamiraju sajt, jednostavno se samo registruju.

Pa , prvo ,jesi li namestio ono da mora pri registraciji da se upise onaj kod od kombinacije slova i brojeva ,i to svako mora rucno da upise jer to sprecava one robote za registraciju ...
Drugo , podesi da im ti odobravas aktivaciju preko emaila , (ja sam imao problem da mi je to islo na staru email adresu ),pa proveri pre aktivacije njihovu email ividi ako su sumnjivi ti brisi ako ne aktiviraj
Trece , izbrisi sve rucno sumnjive clanove sa sumnjivim sajtovima ..
Eto ja tako to radim....i mogu ti reci da su se malo smirili  claps
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 07.10.2006. 03:09:02 »

Robote nije tesko ukloniti, samo malo izmenis formu za registaicju tako da ne bude po standardu, a jos bolje ako mozes da namestis da se sama menja. Tako sam ja radio na Oreski dok je bila na phpBB, i uopste mi nije trabao onaj sistem sa ukucavanjem kombinaciej slova i brojeva sa slike.

Medjutim, neverovatno je da su spameri toliko pali nisko da se bukvalno rucno prijavljuju. Jedno vreme sam imao neke likove koji su dnevno logovali po pet-sest laznih usera - rucno.

Njih sam se otarasio kada sam zabranio da registrovani korsinici mogu da upisu potpis i adersu sajta u profil - vise nisu imali razloga da se prijavljuju.

Na ovom forumu sam namestio da korisnici koji nisu provereni uopste ne mogu da upisu potpis, a ni mnogo toga drugog. Za sada nemam problema sa spamerima.
Sačuvana

mindspace
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 134


« Odgovor #10 poslato: 07.10.2006. 19:15:56 »


Pa , prvo ,jesi li namestio ono da mora pri registraciji da se upise onaj kod od kombinacije slova i brojeva ,i to svako mora rucno da upise jer to sprecava one robote za registraciju ...
pa proveri pre aktivacije njihovu email ividi ako su sumnjivi ti brisi ako ne aktiviraj
Trece , izbrisi sve rucno sumnjive clanove sa sumnjivim sajtovima ..


Ja ne vidim na phpbb podesavanjima da ima da se bira upisivanje kombinacije slova i brojeva. Zaista ne vidim.
Nema potrebe da proveravam adresu, svaki korisnik ima u imenu "dick" ili nesto slicno  smile11
Brisem ih, tj brisao sam, a onda mi se smucilo da svakog dana brisem po 10 novih clanova..

Pedja, mozes li da mi objasnis na pp kako da uklonim robote, tj kako da izmenim formu za registraciju?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #11 poslato: 07.10.2006. 20:05:59 »

Ja ne vidim na phpbb podesavanjima da ima da se bira upisivanje kombinacije slova i brojeva. Zaista ne vidim.

Vec odavno phpBB ima ugradjen captcha sistem. Ako to nemas onda uradi upgrade na najnoviju verziju.

Citat
Pedja, mozes li da mi objasnis na pp kako da uklonim robote, tj kako da izmenim formu za registraciju?

Nazalost, te sam izmene raio u letu i nije bas jednostavno ako ne poznajes phpBB ispod haube. Nadji kod i templejt za azuriranje profila pa tu pravi ispravke.

Ali prvo ubaci captcha, jer ce ti to iskljuciti sve robote a ostaviti samo zive spamere.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.875 sekundi sa 35 upita.