Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: koliko vam je pouzdana Wikipedia?  (Pročitano 1821 puta)
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« poslato: 27.03.2007. 00:53:58 »

verovatno ste culi za mali skandal sa urednikom wikipedie, koji se lazno predstavio...

koristite li ovu enciklopediju, za sta, i koliko joj verujete?

ako nista drugo, postoje reference na dnu svakog clanka, pa moze posluziti bar kao uvod u nesto. Ali, bar sto se tice tehnickih nauka (oko kojih najvise koristim sajt), ne veryjem da moze da ima krupnijih nedoumica, 2 i 2 je obicno 4.
jos jedna stvar zbog koje joj verujem.... svet je put sujetnih ljudi koji jedva cekaju da prospu znanje, pa s obzirom da otvorenost enciklopedije, mislim da uglavnom tezi da postaje tacnija i relevantnija.
Na mom faxu, neki profesori se takmice u broju svojih clanaka na wikipediji!! Frikovi, zato ponekad knjige jedva nalazim (oni na to odgovore: "pa decko, to se zove studiranje")!!

napomena:  ja se ogranicavam na tehnicke nauke, kad sam govorio o pouzdanosti. Sta mislite o ostalim?
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #1 poslato: 27.03.2007. 00:59:50 »

Nisam cuo za skandal ali u principu verujem Wikipedi i dosta je korstim u svakodnevnom poslu - studiranje, opste teme, vesti, dogadjaji, strucnija pitanje istorije itd. upravo zbog otvorenosti sistema ja joj verujem jer kao sto knez vec rece uvek ima neko ko ce ispraviti neki clanak ako je nesto pogresno..
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 27.03.2007. 01:56:31 »

Ja je ne uzimam bas preterano ozbiljno. Razlog je taj sto je ocigledno da Wikipedia sluzi za isterivanje odredjene "politike". Drugim recima, urednici uklanjaju sadrzaje koji nisu u skladu sa njihovim licnim opredeljenjem.
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #3 poslato: 27.03.2007. 05:45:04 »

posto je koristim neobavezno nemam nekog razloga da ne vreujem u njenu pouzdanost. Inace skoro sam gledao prilog o tome kako se predvidja gasenje iste jer je totalno neprofitabilna, dok se ogroman novac  trosi na njeno servisiranje...


sto se tice tih stranih enciklopedija, da li je neko procitao clanak u Britanici o slobodanu Milosevicu, ja sam se lepo nasmejao i pomislio boze je li to taj sloba protiv koga smo se i mi borili, ma totalne nebuloze...onda se covek zapita mozda je tako i, nema pojma, neki tamo lik "zapadno nepodoban"  ocrnjen  poput nekog olosa a da to i nema bas neke utemeljenosti u relanim cinjenicama. Zbog ovoga ja podatke iz novije istorije uzimam sa poprlicnom dozom rezerve....
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #4 poslato: 27.03.2007. 16:42:37 »

Ne uzimam je zdravo za gotovo, pošto je poznato kako se mogu postaviti podaci. Ipak, mislim dobro je da postoje ovakve enciklopedije, jer smatram da ne postoji višak znanja i informacija.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 4.558 sekundi sa 35 upita.