Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Krivična prijava zbog stavljanja filma Turneja na Internet  (Pročitano 11078 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 12.11.2008. 02:03:42 »

http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=37855

Krivična prijava zbog stavljanja filma Turneja na Internet

Protiv Ivana Jelića iz Beograda podneta je krivična prijava jer je na Internet neovlašćeno postavio piratsku kopiju filma "Turneja" Gorana Markovića, a koji se trenutno prikazuje u srpskim bioskopima.

Kako je danas saopšteno iz Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije, Služba za borbu protiv organizovanog kriminala podnela je prijavu protiv Jelića (21) zbog neovlašćenog iskorišćavanja autorskog dela.

"Osumnjičeni je bez odobrenja nosilaca autorskih prava, scenariste i reditelja Gorana Markovića i producenta Svetozara Cvetkovića, umnoženu kopiju 'Turneje' postavio na sajt www . rapidserbia . com i na taj način omogućio korisnicima ovog sajta da neovlašćeno
preuzmu kopiju filma", navodi se u saopštenju.

Markovićeva "Turneja" je srpski kandidat za Oskara, a prema poslednjim podacima Filmskog centra Srbije, za četiri nedelje prikazivanja imala je 23.047 gledalaca.

Jelić je na sajt Rapidserbia.com postavio i kopije domaćih filmova "Čitulja za Eskobara" Milorada Milinkovića, "Četvrti čovek" Dejana Zečevića i "Hadersfild" Ivana Živkovića, dodaje se u saopštenju.

Takođe je tamo postavio i epizode domaćih TV serija "Vratiće se rode", "Moj rođak sa sela", "Selo gori, a baba se češlja", "Bila jednom jedna zemlja", "Mješoviti brak", "Neki novi klinci", "Gorki plodovi" i "Bela lađa".

Ivan Jelić će uz kriviču prijavu biti priveden nadležnom istražnom sudiji, navodi se u saopštenju Ministarstva unutrašnjih poslova.


beta
Sačuvana

ljubisa88
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radjevic ljubisa
Mesto: gradiska
Lokacija: romanovci bb
Država: republika srpska
Poruke: 91


« Odgovor #1 poslato: 13.11.2008. 03:38:45 »

jbg,  povreda autorskih prava i to jednom  treba prestati
Sačuvana
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #2 poslato: 13.11.2008. 15:12:07 »

Svasta , pa zasto ti autori na zastite svoj proizvod kad vec izlaze u javnost jel oni misle da ako napisu zabranjeno umnožavanje i ....bla bla..da su se tako ogradili ...ima more programa igrica filmova koji nema sanse da ih ukrades jer su dobro zašatićeni ...tako kad se ovako nesta desi ja vise okrivljujem autora nego onoga koji je to uradio ..smesno je i  izjava Cvetkovića (producent) da je kopiju možda ukrao neko od slučajnih prolaznika , pa možda i obezbeđenje ....pa pogledajte sta sve ima na rapidshare ko će njih pohapsiti ...nego nekog ....tamo jadnog Jelića ...koji dečko voli filmove ....hapsite bre kriminalce ....Mladića ...a ne navijače i ljude koji sede kući i gledaju filmove...ma to je bre .....
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #3 poslato: 13.11.2008. 15:45:23 »

Opet se desilo ono "kill the messenger"! Nije uhapsen onaj ko je nedoradjenu kopiju zdipio (a to je MORAO biti neko iz ekipe filma, s obzirom da kopija koja kruzi internetom produkcijski nije zavrsena, vec je samo za "review purposes only").
Sačuvana
filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #4 poslato: 13.11.2008. 16:04:12 »

Njima treba ljudima krivac, nekoga moraju da ščepaju da bi odgovarao za sve, nađu žrtvu i priča rešena. Da smo pametni, odma bi trebalo da jos 50 ljudi opet okači isti film, da vidim onda šta bi uradili? E oni brinu o tamo nekom dečku u bednoj državi koja kipi i proključava od mita i korupcije zato što im se digla k...

Alal vera!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 13.11.2008. 16:38:18 »

Nema razloga se se preduzimaju ikakve druge mere da se zastiti neko autorsko delo, osim da se delo objavi. Samim objavljivanjem, delo je zasticeno.

Svako ko se bavi kriminalnim radnjama treba da za to odgovara, ne samo taj decko, nego i svi ostali ukljucujuci i sve nas koji imamo nelegalne sadrzaje na svojim racunarima. Kradja je kradja, ma kakve vrste i obima bila.

Tolerantan stav prema pirateriji moze da ima samo neko ko nije nista napravio svojim rukama i svojim radom i svojim mozgom, pa nije ni dosao u situaciju da ga neko opljacka.
Sačuvana

Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #6 poslato: 13.11.2008. 17:17:37 »

Само ми није јасно како су га пронашли?
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 13.11.2008. 17:49:22 »

Nisu ga ni trazili. Decko je sam stavio sve linkove i svoje licne podatke na forum. Okidac je verovatno bilo objavljivanje kopije tog vilma koji jos uvek nije izasao kao komercijalno izdanje na DVD-u, posto to zaista jeste kriminal.
Sačuvana

filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #8 poslato: 13.11.2008. 18:52:03 »

Svako ko se bavi kriminalnim radnjama treba da za to odgovara, ne samo taj decko, nego i svi ostali ukljucujuci i sve nas koji imamo nelegalne sadrzaje na svojim racunarima. Kradja je kradja, ma kakve vrste i obima bila.

Tolerantan stav prema pirateriji moze da ima samo neko ko nije nista napravio svojim rukama i svojim radom i svojim mozgom, pa nije ni dosao u situaciju da ga neko opljacka.


Onda bi ceo svet trebao da bude jedan veliki zatvor jer na ovom svetu ne verujem da postoji ijedno domaćinstvo koje nema makar 1 divx/dvd presnimljen film, možda mongolci i neka plemena. To jest što se tiče tolerancije, ko bi pa to tolerisao? Ni sam nisam tolerantan po tom pitanju, al taj dečko je sitna riba, da je okačio npr Max Payne film ništa mu ne bi bilo, e a pošto je naš film - odma tužba. Pa kad amere koji ulažu milijarde u filmove ne zanima sitna ribica iz srbije...

Jer šta su oni time dobili? Sasekao si od drveta lisku a grane, stablo i korenje si ostavio... Poenta? Površni su i ograničeni ko terasa.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 13.11.2008. 19:04:18 »

Poenta je da je svima jasno da se "kucna" piraterija ne moze da se suzbije, cak zakoni uglavnom to i ne pokusavaju, ali masovna, javna piraterija, to ne moze da se dopusti.
Sačuvana

Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #10 poslato: 13.11.2008. 20:06:21 »

Шта су постигли тиме што су тужили тог дечка? Тај филм и даље може да се нађе на том сајту, и на пар других сајтова.
Sačuvana

ljubisa88
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radjevic ljubisa
Mesto: gradiska
Lokacija: romanovci bb
Država: republika srpska
Poruke: 91


« Odgovor #11 poslato: 13.11.2008. 22:26:08 »


Nema razloga se se preduzimaju ikakve druge mere da se zastiti neko autorsko delo, osim da se delo objavi. Samim objavljivanjem, delo je zasticeno.

Svako ko se bavi kriminalnim radnjama treba da za to odgovara, ne samo taj decko, nego i svi ostali ukljucujuci i sve nas koji imamo nelegalne sadrzaje na svojim racunarima. Kradja je kradja, ma kakve vrste i obima bila.

Tolerantan stav prema pirateriji moze da ima samo neko ko nije nista napravio svojim rukama i svojim radom i svojim mozgom, pa nije ni dosao u situaciju da ga neko opljacka.


tacno koliko treba truda i rada da se nesto napravi i onda to neko ukrade , ili jos bolje objavi kao svoj  "proizvod".
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 13.11.2008. 23:08:32 »


Шта су постигли тиме што су тужили тог дечка? Тај филм и даље може да се нађе на том сајту, и на пар других сајтова.


Postigli su to da sada svi znaju da ako postave negde piratsku kopiju bilo cega, da mogu lako da zavrse u zatvoru, i da tu vise nema onoga "ma nece nas...".

Trebalo je da vidis kakav je efekat proizvelo to sto je policije naedavno pohapsila administratore jedne lokalne wireless mreze zbog piraterije na mrezi. Kako su samo odjednom poceli da nestaju piratski sadrzaji na drugim mrezama.
Sačuvana

Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #13 poslato: 13.11.2008. 23:18:29 »

Док постоји интернет постојаће и пиратерија. Мислим да нису никога уплашили тиме што су поднели кривичну пријаву против тог дечка. Сам је крив што је остављао своје податке на том форуму, зато су и успели да га пронађу. Ко год се региструје на тај форум под неким не битним именом, отвори нову мејл адресу само за тај форум, може до миле воље да качи на њега шта пожели. Томе никада неће успети да стану на пут.
Sačuvana

milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #14 poslato: 14.11.2008. 03:32:18 »

Ma ja da imam platu kao normalan svet u evropi ,3-5 hiljada evra , ja nikad ne bii posegao za piraterijom jer sta mi je 30-50 evra za neku igricu film lepo zapakovan , al posto zivim na brdovitom balkanu , gde je sve nenormallno normalno ....gde je prosek plate 200 evra ...e tu treba sprovoditi evropske moralne i sve druge norme e pa ne moze bre .....
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 14.11.2008. 05:00:20 »

Filmovi na DVD-ijima kostaju 99 dinara.

Ako tako krenes onda mozes da podjes i u neku ozbiljnu pljacku, a da se opravdavas time kaok ti je eto plata mala. Mozes nekoga i da ubijes pa opet da razlog bude sto ti je plata mala, nije po svetskim standardima.

Uostalom, video bih da li bi nekoga pitao kolika mu je plata da tebe opljacka.
Sačuvana

dakula74
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
DALIBOR
Mesto: SENJAK
Lokacija: UZICE
Država: SRBIJA
Horoskop: Strelac
Poruke: 36



WWW
« Odgovor #16 poslato: 14.11.2008. 06:20:24 »

Ne verujem da moze da se odgovara za postavljanje linkova za piratski film uostalom decko film nije uploadovao i da jeste to ne moze da se dokaze + ja bih na sudu rekao da mi je neko hakovao nalog na sajtu pa nek dokazu da nije , mislim da je to samo pokusaj zastrasivanja ljudi , naravno da profesionalca tj. onog ko vrsi direktan upload filmova nemogu uhvatiti a upravo on je pocinio krivicno delo a ne onaj ko je na forumu postovao linkove al posto se vlast u srbiji tj. organi reda razumeju u tu materiju ko marica u kriv k.... proizilaze upravo ovakve senzacionalne vesti od koje naravno ako decko ima imalo mozga nece na sudu biti nista , uostalom uvek se mozes vaditi na hakovanje naloga ako nista drugo pa cak i na sam forum , nije mi samo jasno ko moze da dokaze i kako da je decko uopste pisao na tom forumu da nece da mu ocitaju IP? Mislim da je ovo ogromna glupost i josh jedan amaterizam i od strane medija koje su objavile ovu glupost i od strane suda i supa koji ce kao to sve da procesuiraju.
PS
Ko se uplasi od ovoga taj je indijanac ljuti , viva RAPID SRBIJA!!
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #17 poslato: 14.11.2008. 08:32:44 »

Tip im napravio reklamu, a oni se svojski oduzili. Ha!

Goniti nekoga zbog sirenja MP3 odn. XviD je po meni van pameti jer je to kompresovan materijal koji je dobar da se pogleda samo u informativne svrhe. Mislim to je pre svega maltretiranje za ochi. Na widescreen monitoru chak i originalni DVD-9 film mi izgleda porilichno shuplje, a kamo li filmovi u CD-2CD formatima. Za mene je stvarno diskutabilno pitanje ima li tu piraterije iz prostog razloga zato shto cak i originalni DVD kada ga izbace nije u potpunosti identichan originalnom filmu.

Citat
Poenta je da je svima jasno da se "kucna" piraterija ne moze da se suzbije, cak zakoni uglavnom to i ne pokusavaju, ali masovna, javna piraterija, to ne moze da se dopusti.


E da, kad pomenu javnu pirateriju - najbizarnije u svemu tome je shto svako ko ima kompjuter i malo elementarne inteligencije mozhe svaki film iznajmljen iz video kluba da prekopira i odvoji sebu kopiju, pa niko ne goni video klubove i njihove clanove zbog toga.

Nego nisu se oni nameracili na njega zbog piraterije same po sebi nego zato shto im je rasturanjem kopije smanjio broj potencijalnih bioskopskih gledalaca a time i zaradu. Da smo neka bogatija nacija gde prosecan covek mozhe sa lakocom da odvoji za bioskop ne bi se oni toliko iscimali oko toga. Mnogi prosto nisu raspolozheni da placaju bioskop za gledanje filma za koji ne znaju da li ce mi se svideti, te im je sigurnija varijanta da prvo odgledaju "promo". Shtavishe cak je verovatnije da ce neko ako mu se dopadne "low quality" promo pre da odvoji kintu i neplanirano ode u bioskop. Onaj ko to skida zato shto nema ili ne da za bioskop on svejedno ne bi ni otisao tamo tako da je tu i nema gubitka za producente.

Citat
Filmovi na DVD-ijima kostaju 99 dinara.


Najveci deo takvih filmova je teshko djubre jer pre filma prvo mora da se ogleda gomila reklama koje su pod aktivnim PUOP-om shto znachi da se ne mogu preskochiti. Jedino da se prvo nekim programom odstrane sve te reklame i da se narezhe na novi disk, shto opet znaci dodatno maltretiranje i troshak. Upravo zbog prodaje takvih stvari sam rad da stanem na stranu "open source" pirata. Osim ako cene nisu toliko pale da sada prodaju prave DVD-jeve za 99 dinara u shta chisto sumnjam.

Najgori pirati su oni koji to rade zbog profita - znaci daju ti kopiju proizvoda po jedno 30-70% originalne cene (npr. prodaju "add-on included" DVD-jeve za 99 dinara) ili oni koji to objavljuju kao svoj proizvod te ubace u film sopstvenu reklamu. E, takve treba kazhnjavati najstrozhe moguce. Inace ovoj sitnoj boraniji "open source" entuzijazista shto rastura filmove u narodnim "low quality" codec-ima bi pre trebalo da daju platu za reklamiranje.

Citat
Tolerantan stav prema pirateriji moze da ima samo neko ko nije nista napravio svojim rukama i svojim radom i svojim mozgom, pa nije ni dosao u situaciju da ga neko opljacka.


Ne bih ja bio toliko "tolerantan" prema nekim oblicima piraterije kada profit ne bi bio glavni motiv u stvaranju vec opshte dobro. Ovako - svi se mi medjusobno svakodnevno pljackamo. Razlika je samo u tome shto malom lopovu skidaju glavu a pred velikim kapu.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #18 poslato: 14.11.2008. 18:41:27 »

pochelo je... kraj pirateriji...
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #19 poslato: 14.11.2008. 18:44:57 »

Samo vi seed-ujte smile
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #20 poslato: 14.11.2008. 19:15:53 »

Kome josh trebaju linkovi smile))))
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #21 poslato: 14.11.2008. 20:31:29 »

Свака им част, обрисали су га са свих форума и торент сајтова. Тај филм мора да је нешто посебно. Ако неко зна где још увек може да се скине тај филм, нека ми јави на ПП.
Sačuvana

أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #22 poslato: 14.11.2008. 21:46:09 »

idite u bioskop.. ako se jos uvek prikazuje... zao vam 200dinara za kartu...
cekate sve da bude piraterija... sramota... Tongue Tongue Tongue



Sačuvana
dakula74
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
DALIBOR
Mesto: SENJAK
Lokacija: UZICE
Država: SRBIJA
Horoskop: Strelac
Poruke: 36



WWW
« Odgovor #23 poslato: 15.11.2008. 19:49:12 »

ma nedam ni dinara zao mi a ocu da gledam uzinat
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #24 poslato: 15.11.2008. 20:02:24 »

ne dam link.
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.177 sekundi sa 36 upita.