Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Legalna prodaja oglasnog prostora na sopstvenom sajtu  (Pročitano 3935 puta)
new_holding
početnik
*
Poruke: 3


« poslato: 16.03.2014. 17:54:35 »

Imam programiran web sajt.Fizičko sam lice.Cilj mi je da zarađujem od sajta prodajom oglasnog prostora.
Uprkos sprovedenim istraživanjima tržišta nisam siguran koliki prihod će sajt moći da ostvaruje.
Značajnu ciljnu grupu korisnika predstavljaju fizička lica.
Da li bi bez registoravanja firme mogao legalno da prodajem oglasni prostor fizičkim licima?
Čuo sam da mogu da se sklapaju ugovori zahvaljujući odredbama zakona o obligacionim osnovima,ali ništa detaljnije o tome ne znam.
Želeo bih da izbegnem i varijantu da budem paušalac.
Da li bih pravnim licima bez registrovanja firme mogao da prodajem oglasni prostor.
U konkurenciji imam nekih 20-ak sajtova.Samo je vlasnik jednog sajta registroavao firmu.
Pitam se kako ostali posluju.Realno u Srbiji ima na hiljade komercialnih sajtova.Da je većina registovana Srbija bi imala pola miliona preduzeca.
Zanima me pre svega iskkustvo vlasnika malih sajtova koji su bili ili su sada u sličnoj situaciji.
Zanima me i kakve su pravne konsekvence nelegalne prodaje oglasnog prostora ako se ova moja ideja odnosi na nelegalnu prodaju.
Koliko je tužilaštvo agilno kada je reč o web poslovanju u Srbiji.
Ja bih već posle 2-3meseca video da li taj sajt donosi željenju zaradu i nako toga bih bez problema registoovao firmu.
Da li bih mogao da napravim neki dogovor sa nekom marketing agenciom i na taj način izbegnem registrovanje firme.
Ima puno pitanja,ali se nadam da će mi neko odgovoriti.
Poželjni su precizni odgovori.
Hvala svima unapred.
Verujem da niste baš svi preokupirani izborima i da ce se naci neko da mi odgovori
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 17.03.2014. 17:58:48 »

Za obavljanje bilo kog posla morate registrovati delatnost.
Sačuvana

obiraf
novajlija
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dragoslav
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Blog: ima
Poruke: 1


« Odgovor #2 poslato: 25.06.2014. 20:31:29 »

Naravno, bilo bi lepo od drzave da pocetnika oslobodi prvih godinu ili dve svih nameta ali .. ipak je ovo Srbija ...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 26.06.2014. 06:53:19 »

Bilo je to tamo 2000 godien tako, ali se pokazalo kao kontraproduktivno jer su onda tajkuni registrovali hiljade firmi da bi preko njih prali pare.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.562 sekundi sa 35 upita.