Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Limited or no connectivity  (Pročitano 4610 puta)
Springfield
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: negde u magli...
Država: Montenegro
Horoskop: Vodolija
Poruke: 3



« poslato: 13.03.2011. 01:55:37 »

Pozdrav...

Imam crnogorski ADSL, modem: DSL-360R. Stalno sam sebi i ortacima pravio konekciju i razna podesavanja itd.. I nikada nisam imao problem sta vise na sajtu T-coma ima upustvo sve kako se odradjuje, ali ovo "Limited or no connectivity" nikada nisam vidjeo nit znam zasto se to pojavljuje i sta bi moglo da bude. Da napomenem da meni internet radi savrseno ne primedjujem problem samo sto mi eto to pise. Zvao sam njih u centrali rekli su mi da nije nista do njih da je vjerovatno do mene i problem sa mreznom karticom tj da mrezna kartica ne pokazuje pravo stanje. Instalirao sam najnovije drajvere ali bez uspjeha.

http://www.easy-share.com/1914211021/limited.JPG

A kada ovo decekiram onda vise nema, pa me zanima jel ima neko ideju zasto se to uopste pojavljuje i kako to srediti.

http://www.easy-share.com/1914211049/limited2.jpg

Hvala unapred...

Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 14.03.2011. 02:10:23 »

Stavi slike na neki server odakle mogu da se vide. Ovo gde si ih stavio trazi da se plati ili da se ceka, pa da se prodje neka komplikovana procedura za dl. Ja sma rad da probam da ti pomognem ali ne mogu da se smaram sa ovim servisom za download.
Sačuvana

backtrack3
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
milos
Mesto: frankfurt-serbia
Država: serbia
Poruke: 26


« Odgovor #2 poslato: 14.03.2011. 04:04:18 »

Ewo pedja ja sam skinuo slike da pomognemo coveku ako mozemo. Limited je nesto kod tebe posto ja vidim taj iznad da je konektovan wan miniport/ onda radi net ali je to neka zbrka sa netbios imenima,sharingom itd, portovi neki kod mene su pravili problem. tako da sam pogasio, 139,445 i sve je to nestalo prestelovao police sharinga i gotovo. nemam to ni ja vishe. inace pogledaj pod properties u wan miniportu sta pishe i odcekiraj sve service koji idu preko njega i uradi disable. ispodesavaj lan mreznu kartu i trebalo bi da radi sve. Inace slike su od coveka koji je pitao nisu moje...
Sačuvana
backtrack3
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
milos
Mesto: frankfurt-serbia
Država: serbia
Poruke: 26


« Odgovor #3 poslato: 14.03.2011. 04:06:42 »

jedna nestoi nece slike
Sačuvana
backtrack3
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
milos
Mesto: frankfurt-serbia
Država: serbia
Poruke: 26


« Odgovor #4 poslato: 14.03.2011. 04:54:56 »

Slike  http://img560.imageshack.us/i/limiteda.jpg/

http://img143.imageshack.us/i/limited2.jpg/
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 14.03.2011. 22:56:01 »

Koliko vidim, fizička veza postoji ali računar ne dobija IP od DHCP-a.

Proveri DHCP na tom ruteru ili namesti na računaru fiksnu IP adresu, gejtvej, dns....

Sačuvana

Springfield
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: negde u magli...
Država: Montenegro
Horoskop: Vodolija
Poruke: 3



« Odgovor #6 poslato: 15.03.2011. 09:06:29 »

Sto se tice podesavanja ima sve ovdje " http://www.t-mobile.me/upload/D-Link360v2.pdf " to mi je od provajdera tako da mi je dinamicka IP-adresa.

(at)Pedja kako da provjerim DHCP na ruteru?

(at)backtrack3 sve sam isprobao u wan miniportu ali bez uspjeha, sto se tice tih portova i jos nekih podesavanja u vezi mrezne karte jel mozes da budes malo precizniji sta gdje da podesim?
Sačuvana
backtrack3
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
milos
Mesto: frankfurt-serbia
Država: serbia
Poruke: 26


« Odgovor #7 poslato: 19.03.2011. 03:56:06 »

Pozdrav. ti si u montenegro ili ovde u serb ? koliko imas iskustva prvo posto kazes da si namestao podesavanja drugarima. Postoje samo dve opcije da ti pomognem.  Prva je da kazes imas li znanja u ono sto cu da ti pisem a ti da podesavas, a druga je veza neizmenicna sa netom. dok ti pricam da podesavas parametre na adslu. mogu ti postupno objasniti stavku po stavku sta da kucas i kako da radis ,,,, najbolje ako imas skype pa da budemo online i da ti pricam i da stelujes podesavanja odmah. Ako si u mogucnosti javi sta i kako nam je cinit ?
Sačuvana
Springfield
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: negde u magli...
Država: Montenegro
Horoskop: Vodolija
Poruke: 3



« Odgovor #8 poslato: 19.03.2011. 08:16:29 »

Crna Gora ovo je Crnogorski ADSL... Evo saljem ti skype na pp pa me dodaj cim to procitas. Jer vidim ovdje ne ulazite cesto pa bolje da se cujemo tamo.

hmm ovdje ne mogu da ti posaljem pp. Evo ti e-mail pa mi se javi ja sam cesto na internetu vjerovatno cu ti odmah odgovoriti...

Hvala ti...

springi90(at)gmail.com
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.173 sekundi sa 35 upita.