Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Prvi uzicki SBB lokal hub!!!  (Pročitano 11082 puta)
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« poslato: 15.07.2006. 05:18:44 »

Konacno su i korisnici SBB-ovog interneta u Uzicu dobili uslugu lokala, odnosno da medju sobom mogu da razmenjuju fajlove po vecim brzinama. Samim tim stvorila se i mogucnost da se napravi i lokalni hub cija je adresa

Kod:
uehub.no-ip.org


Ja nisam moderator ovog hub-a i iz nekih cudnih razloga odjednom imam problema da se konektujem (nisam banovan, a ostali korisnici mogu da se konektuju). MInimum sharesize je 5 GB. Hub je tek danas poceo sa radom i moze se desiti da bude u nekim trenutcima offline jer ovaj decko sto ga je podigao jos uvek nije nabavio neki drugi komp koji ce biti non-stop upaljen. Kaze da ce to biti reseno u roku od 2 sedmice.
Sačuvana

 *Image Removed*
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #1 poslato: 15.07.2006. 07:29:58 »

to neki dcc ili sta ?!?!?!? i jel otvoren za spolja ili samo interni za korisnike sbb !?!?!
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #2 poslato: 15.07.2006. 10:29:30 »

[03:28:57] <-SecurityBot-> You're currently connected to too many hubs, you're on 1 hubs and the current limit is: 0



 :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #3 poslato: 15.07.2006. 17:06:29 »

Citat: "daffy"
to neki dcc ili sta ?!?!?!? i jel otvoren za spolja ili samo interni za korisnike sbb !?!?!


Valjda je samo za korisnike SBB-a. To jeste DC++ hub
Sačuvana

 *Image Removed*
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #4 poslato: 15.07.2006. 17:08:09 »

Citat: "DJ_Uro_UE"
[03:28:57] <-SecurityBot-> You're currently connected to too many hubs, you're on 1 hubs and the current limit is: 0



 :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:  :?:


Interesantno, poslacu mu e-mail da mu kazem za taj problem. Taj hub je jos uvek u nekoj fazi testiranja, jer je tek juce otvoren, tako da su ovakvi problemi ocekivani. Jos kad dodamo cinjenicu da se taj decko i ne razume nesto preterano eksta, tj. ovo mu je prvi hub.
Sačuvana

 *Image Removed*
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #5 poslato: 15.07.2006. 17:35:21 »

Ja kod sbb imam uplacen paket 550Mb 700din , ocel to da skida kad se kazim sa dc++ :?
Sačuvana
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #6 poslato: 15.07.2006. 17:37:04 »

Citat: "milorad"
Ja kod sbb imam uplacen paket 550Mb 700din , ocel to da skida kad se kazim sa dc++ :?


Na zalost hoce.  :?
Sačuvana

 *Image Removed*
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #7 poslato: 15.07.2006. 19:35:23 »

pa cenu sluzi onda ovaj dc++  :twisted: ma teraj ga more... za jedan film da ga skinem ode 700din , ....da se velikom brzinom dopisujemo  Tongue svasta molim te nemoj popularisati ovako glupe i skupe  stvari . :wink:
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #8 poslato: 15.07.2006. 20:12:47 »

pa plati flat ako oces da skidash filmove a ne na meru
Sačuvana
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #9 poslato: 15.07.2006. 20:19:44 »

Da , stim sto je to 1500din ... a brzina 128k pa ti za jedan film treba 10dana
... ma ja hocu bre 512 flat za 1000din to je moja mera eto to cekam i to zagarantovanih 512 a ne platis 512 a ono kad nas ima 10-tak nakacenih spaden na 64k..eto to je to sve ostalo je ...
 :wink:
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #10 poslato: 15.07.2006. 20:28:03 »

ma kojih 10 dana... 5 dana plafon ! DC ume da bude korisna stvar, shto da ne...
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #11 poslato: 15.07.2006. 21:36:58 »

veruj mi sasvim sigurno sam imao vecih problema od tebe sa netom i nemoj se nadati da ce to nesto biti bolje u skorijoj buducnosti najbolje resenje ti je da dash 1500 din i da molish boga da radi(nije vazno kako)
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #12 poslato: 15.07.2006. 22:05:26 »

Citat: "daffy"
veruj mi sasvim sigurno sam imao vecih problema od tebe sa netom i nemoj se nadati da ce to nesto biti bolje u skorijoj buducnosti najbolje resenje ti je da dash 1500 din i da molish boga da radi(nije vazno kako)


Bash to, meni ovo za 1500 din mesechno zasad radi lepo, bilo je nekih havarijskih iskljuchenja ali boze moj... CP nestaje s vremena na vreme i to bash chesto tako da je ipak cable reshenje.
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #13 poslato: 15.07.2006. 22:31:26 »

hub je za sve, dakle mogu uci svi korisnici svake mreze i dijal ap-a smile
s tim sto sbb korisnici moraju da stave neki prefik ispred nika tipa [ue.sbb] i slicno. bitne su ove zagrade nemojte ih zaboravite: )
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #14 poslato: 15.07.2006. 22:37:31 »

A sto bi se petljali sa ogranicenjima kada imate javni uzicki hub na dc.uzice.net na kome skoro stalno ima po tridesetak ljudi?
Sačuvana

GoRdOn
provereni korisnici
novajlija
*
Poruke: 1


« Odgovor #15 poslato: 15.07.2006. 23:15:11 »

Ovo je HUB napravljen uglavnom za okupljanje korisnika SBB kablovskog interneta,mada i ostali mogu da udju. [UE.SBB] (zagrada je obavezna) prefiks vazi samo za one cija IP adresa pocinje sa 82.117.219.* (tj adresa SBB FlatHome korisnika u Uzicu ). A njegova svrha je iskoriscenje lokalnog saobracaja,nove SBB usluge u Uzicu.  

FlatHome 128/64 kbps ima lokalni saobracaj 384/192 kbps
FlatHome 256/128 kbps ima lokalni saobracaj 512/256 kbps i td.

Znaci korisnici koji se konektuju na ovaj hub ce stavljati taj prefihs da se na prvi pogled mogu prepoznati da su iz Uzica,jer ostalima ne trazi taj prefiks, i Oni koji imaju FlatHome 128/64 ce da skidaju brzinom 384/192

Mislim da sam sasvim jasno ovo objasnio.

I hub je moj, podigao sam ga zato sto svaki grad ima po jedan ovakav,i da bih isprobao taj lokal
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #16 poslato: 15.07.2006. 23:17:26 »

Citat: "Pedja"
A sto bi se petljali sa ogranicenjima kada imate javni uzicki hub na dc.uzice.net na kome skoro stalno ima po tridesetak ljudi?


A razmena podataka izmedju korisnika hub-a ?
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #17 poslato: 15.07.2006. 23:47:14 »

Razmena podataka za onekoji su na SBB ide isto kao i svugde drugde.

Ja sam samo skrenuo paznju da vec postoji uzicki HUB i to kao javan servis dostupan svima.
Sačuvana

hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #18 poslato: 16.07.2006. 00:10:55 »

Lokalni saobrachaj se tarifira sa 50 % pripejd korisnicima .

A sbb hub je dobra stvar ,josh ako vas povezu sa 3 umrezena grada :).
Sačuvana

looking for the splendidness
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #19 poslato: 16.07.2006. 02:11:46 »

Citat: "DJ_Uro_UE"
A razmena podataka izmedju korisnika hub-a ?

E, ovo ne razumem nikako kako se svi uhvate za neku komercijalnu frazu
RAZMENA FAJLOVA i  PODATAKA VELIKOM BRZINOM , kakvih bre fajlova ,cega ? sta? da ti posaljem moju sliku velikom brzinom, ne razumem ...bre

Kod:
A sto bi se petljali sa ogranicenjima kada imate javni uzicki hub na dc.uzice.net na kome skoro stalno ima po tridesetak ljudi?


pa to im Pedja i ja svo vreme pricam ovo je jako komercijalna i skupa stvar, +415din  kablovska  +300 predplata tv (valjda je toliko ) odose pare
moramo naci jeftiniji nacin  :wink:
Sačuvana
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #20 poslato: 16.07.2006. 04:10:38 »

Citat: "milorad"
E, ovo ne razumem nikako kako se svi uhvate za neku komercijalnu frazu
RAZMENA FAJLOVA i  PODATAKA VELIKOM BRZINOM , kakvih bre fajlova ,cega ? sta? da ti posaljem moju sliku velikom brzinom, ne razumem ...bre


Pa filmova, muzike, sta god da onaj korisnik od kojeg skidas deli sa ostalima. Mislim da je glupo deliti slike preko DC++ ali moze i to. Bukvalno svaki fajl koji imas na kompjuteru mozes deliti.

Sto se tice pre pejda i flat verzije, mislim da je svaki komentar suvisan. Jednostavno glupo je koristiti pre pejd jer ce to na kraju meseca ispati skuplje nego flat.
Jedna od prednosti lokala jeste sto mozete da skidate 2 stvari istovremeno. Tako npr. u mom slucaju (128kb/s) skidam sa neta brzinom od 15, a sa lokala brzinom od 23. To na kraju daje zbir od 38, u nekim momentima mozda cak i 40. Za takvu brzinu za net bi vam trebalo mnogo vise para.

Jos samo kad bi Uzice povezali sa vec postojecom mrezom Beogra-Novi Sad-Nis. Za sada to nije ucinjeno jer Telekom ne omogucava SBB-u. Nadamo se da ce uskoro i to biti reseno.
Sačuvana

 *Image Removed*
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #21 poslato: 16.07.2006. 06:35:23 »

Boki, stvar je sto hub nema veze sa mrezama. Jedino sto je bitno to je da je hub dostupan svima da bi mogli da preko njega vide ko je on line i da mogu da uspostave medjusobne veze. Nije bitno ko je kako povezan.

Zakaci se na dc.uzice.net i naci ces tu par ljudi koji koriste kablovsku i videces da sa njima mozes da razmenjujes datoteke po lokalnoj tarifi SBB-a. DEtalje oko parametara zapovezivanej imas na http://wireless.uzice.net/programi-strongdc.htm

Hub nema nikakvu drugu ulogu osim da omoguci da DC klijenti vide ko je online i na kom je IP-u da bi mogli da medjusobno uspstave veze. Ako su dva korisnika na hubu sa kablovske oni ce napraviti lokalnu konekciju preko kablovske. Ako su korisnici na internetu onda ce napraviti vezu preko interneta i to je sve.

Zato mislim da je bolje da se zakacite na dc.uzice.net jer je to vec razradjen hub i ima veliki broj online ljudi. Nema razloga da pravis poseban hub, jer se tako ljudi samo razdvajaju.

Takodje, postoji opcija da u dogledno vreme i wireless.uzice.net zakacimo na kablovsku, tako da ce biti omogucena razmena datoteka izmedju ljudi na kablovskoj sa ljudima na wireles.uzice.net i obrnuto.

Mozemo napraviti da korsinici sa kablovkse stave prefiks [sbb] tako da se razlikuje ko je odakle da bi ljudi znali od koga mogu da vudu u lokalu a od koga ne. Za to mi samo treba da javite koji su IP-ovi kada dolazite sa kablovske.

Mislim da je Milorad primetio to da se na SBB naplacuje i lokalni saobracaj, posto je navikao da je koriscenje wireless.uzice.net besplatno. No, treba imati u vidu da se na kablovskoj radi o komercijalnom provajderu i da je normalno da naplacuju svoje usluge. Ja mislim da je dobar potez SBB-a sto je omogucio lokalne konekcije izmedju korisnika.
Sačuvana

Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #22 poslato: 16.07.2006. 17:23:51 »

Bilo bi extra kada bi povezali sa wireless mrezom, ali pitanje je da li je to realno. Da li bi SBB pristao na takav potez? Ja mislim da ne bi.
Mislim da treba dati mogucnost korisnicima SBB-a da se prikace na hub na kom su samo ostali korisnici SBB-a. Mozda neko zeli da razmenjuje fajlove samo preko lokala, i ne zeli da gleda da li taj korisnik od koga zeli da skine neki fajl ima prefiks [UE.SBB]. Naravno, bice i onih koji ce se konektovati na oba haba.
Sačuvana

 *Image Removed*
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #23 poslato: 16.07.2006. 17:29:56 »

Jos jedna od prednosti postojanja odvojenog haba za korisnike SBB neta jeste sto oni mogu da skidaju dve stvari istovremeno (sa neta i preko lokala) , dok bi na habu dc.uzice.net morali da se obracaju paznju ko je korisnik SBB-a.
Sačuvana

 *Image Removed*
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #24 poslato: 16.07.2006. 19:31:16 »

Ma svejedno je, kad si na hub-u samo dl-ujes od koga zelis. Ne mislim da se SBB-u povezivanje ne isplati, bas naprotiv, to moze samo da im dobrano poveca zaradu, jer mi imamo preko 1 terabajt serovanih podataka koji su interesantni za DL.

Uostalom, zakaci se pa proveri.
Sačuvana

Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.646 sekundi sa 35 upita.