Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Safari  (Pročitano 2914 puta)
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« poslato: 10.10.2007. 15:14:15 »

Koliko vidim ne spominje se Apple-ov safari web browser.. iz ni sam ne znam kakvog razloga sam instalirao safari cisto da probam kako radi i za sada sam vise nego zadovoljan.

Program koliko vidim nije mnogo veliki i sto je najvazije ekstremno je brz za tako malo resursa koje koristi. Dizajn istog je po prilicno asketski i veoma jednostavan bez previse detalja kao i sav software koji dolazi iz Apple-a

Ima li jos neko iskustva sa ovim browserom ili smo se svi uhvatili IE, Firefox-a i Opere?!?

PS moj sturi opis safarija vezite za cinjenicu da ga koristim citavih sat vremena smile detalje dobijate za 2-3 dana kada odlucim da ostanem na ovome ili se vratim vatrenoj lisici smile
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #1 poslato: 10.10.2007. 18:17:10 »

Pa probao sam ga. Imao sam nekih bagova, ali nadam se da ce u finalnoj verziji raditi kao sat. I brzina mu je najveci adut.

Zasad i dalje firefox dok ne izadje stable/freeware verzija Safarija smile
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #2 poslato: 10.10.2007. 23:37:10 »

Ja ga koristim ceo dan i odusevljavam se.. impresivno brza sprava i sada u Beta 3 varijanti je uvedeno slanje bagova - iskreno radi mi dosta stabilnije od Firefox-a za sada jos je rano da ga ne prehvalim ali jeza koliko je mogan browser - za sada prilicna zamerka je to sto neki web sajtovi nisu radjeni za njega sta ja znam tipa Yahoo! Mail beta verzija ne radi u Safariju samo Firefox i IE to je zamerka koju sam ranije imao na Operu..
Sačuvana
filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #3 poslato: 11.10.2007. 20:40:07 »

Na mac-u sam koristio safari skoro godinu dana, a na windowsu operu. Safari je super na mac-u, pretpostavka da ce takav i biti u final verziji za windows. Za sada, beta verzija ima dosta bagova, ali je izgled i jednostavnost vise nego odlicna. Za winblows iskljucivo Operu jer mi Firefox pri vise tabova otvorenih jede i do 700MB Ram memorije, sto je neprihvatljivo...
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #4 poslato: 11.10.2007. 23:58:23 »

Moja zamerka za Firefox jeste unistavanje memorije i po nekad prilicno spor rad.. ova Beta 3 Safarija ima bug reporter i licno nisam primetio previse problema sa njim. Isao sam na browser crash test IE mi je tri puta pucao, firefox jednom i Safari je prosao test bez i jednog problema.. dogadja mu se doduse da neke sajtove nece da otvori ali za sada broj tih sajtova je veoma mali - bar onih koje ja koristim sto je prihvatljivo.. malo mi nedostaje no script iz firefox-a koji je impresivan kad su reklame u pitanju smile
Sačuvana
filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #5 poslato: 15.10.2007. 22:22:40 »

Koristim vec par dana safari i stvarcice koje meni smetaju su:

54MB radne memorije je zauzeo samim pokretanjem. Podesavanja su veoma stura, minimalna. Ne postoji mogucnost dodataka widgetsa/addona vec iskljucivo su to pluginovi za razlicite formate datoteka i upravljanje istim. Ponekad, bez ikakvog razloga ukoci, zauzme CPU vremena 80-90% ali s' obzirom da nije final, desava se.
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #6 poslato: 16.11.2007. 00:38:59 »

Posle par meseci konstantnog koriscenja izvodi se zakljucak da je ovaj browser veoma dobar ako izuzmemo bagove koje ima ali koji su i za ocekivati obzirom da je jos uvek u beta varajianti.. bagovi nisu cesti ali dogodi se da poblesavi na sta se obavezno javlja njiohov automatizovan bug report sto je takodje korsina stvar kao feedback Apple-u da dodatno unapredi Safari.

Ostaje samo da sacekamo finalnu verziju i da 85% sigurno u stranu ostavimo Firefox i/ili IE
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.955 sekundi sa 36 upita.