Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: SBB - najbrži internet  (Pročitano 5904 puta)
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« poslato: 15.08.2007. 15:58:22 »

PC MAGAZIN


SBB uvodi najbržu Internet konekciju u Srbiji

Goran Aničić

SBBPočevši od 15. avgusta, korisnici SBB-a moći će da se priključe na svetsku mrežu putem do sada najbrže konekcije u Srbiji od neverovatnih 5 megabita u sekundi, što je više od tri puta brže od najbrže veze na ADSL-u. Prateći specifične zahteve svojih korisnika, najveći kablovski operator i najveći provajder širokopojasnog Interneta u Srbiji uvodi još 10 novih Internet paketa. Dodatna pogodnost je i činjenica da je priključenje na Internet potpuno besplatno.

Ono što je posebno zanimljivo našim korisnicima jesu izuzetno niske cene novih paketa. Primera radi, najbrža konekcija na tržištu Srbije dostupna građanima od 5 Mb/s koštaće samo 900 dinara.

Direktor SBB Interneta Vladan Aleksić kaže da je uvođenje velikih pristupnih brzina poput konekcije od 5 Mb/s moguće samo na kablovskoj infrastrukturi. “SBB je mnogo uložio u najmodernije optičke veze i to će sada naši korisnici moći da osete. Ultra brze Internet konekcije, poput ove od 5 Mb/s koju sada nudimo, možete dobiti samo ako ste na kablu”, precizira Aleksić.

Pored ovih Turbo paketa, SBB uvodi i nove Flat SURF pakete brzina 512, 768, 1024 i 1536 Kb/s. Ova grupa paketa podrazumeva korišćenje Interneta bez ograničenja količine prenetih podataka, sa cenama koje su najniže u Srbiji, počev od 1.390 dinara. Kao i u standardnim Flat paketima, i u ovoj grupi paketa postoje opcije za pravna lica sa svim specijalnim pratećim pogodnostima.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #1 poslato: 15.08.2007. 16:25:49 »

Ajde sad kad je potegnuto, ja ovo nista ne razumem ovaj SBB. Oni pricaju o nekim niskim cenama, neke zaebancije, a  kad im covek pogleda cenovnik, sve je isto. Npr pominju neki net od 350 din flat i to ima na sajtu sam reklama, ali nigde nista objasnjeno. U cenovniku nema nista flat ispod 1300 ko i do sada... Zna li ko sta je to? Ja sam ih cak i zvao da pitam za to 350 sto su oni reklamirali i ovi u ue nisu pojma imali o tome...
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #2 poslato: 15.08.2007. 17:03:52 »


Npr pominju neki net od 350 din flat i to ima na sajtu sam reklama, ali nigde nista objasnjeno.


To je prica o reklamama smile ono "nema roaminga u CG" pa ja pre neko jutro isao poslom do Podgorice u moradoh da kupim T-mobile broj zbog toga sto nema roaminga u CG Grin

Nemam dodirnih tacaka sa SBB ali predpostavljam da je princip od gore pomenut primenjen i u ovom slucaju reklama koja ne govori bas sve.. naime u onom prvom slucaju zaista nema roaminga na dolazne pozive sto nije slucaj sa odlaznim Grin tako da ostaje da stoji ona ne jede se sve sto leti
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #3 poslato: 15.08.2007. 20:17:55 »

pa da, ali kad odes na njihov sajt isto ima ta reklama ali kad izaberes "detaljnije" ne dobijas nikakvu detaljniju informaciju, a ta cena se nigde ne pominje u cenovniku. Zato mi se smesno ovo 5mb/s za 900din. Phah, ma da, mozda 10mb protoka da dobijes samo da osetis brzinu. smile
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #4 poslato: 15.08.2007. 20:44:10 »

da ali pri toj brzini 5mbita je ono net na tochenje : ) znaci imashs 1 gb ili koliko vec ide u tom paketu za 900 dinara
a primenili su isti sisteam kao telekom sto ce od septembra znaci ubrzavaju protok pakeitima a cene ostaju iste

btw telekom ce opet morati da pojaca brzine

sbb 512kbps 1300 dinara
telekom 512kbps 1300 dinara

razlika je u upload-u kod sbb je 4 puta veci od telekoma i pritom brzina(NE PROTOK) je mnogo veca na kablovskoj nego kod adsl primer ping do bg 60 sa adsl 20-30 kablovska 20-40 wierless tako da ce telekom poceti da gubi ljude (one koji nisu u obavezi od 2 godine ili 1 godinu nisam citao ugovor )

btw again ovo nama nista ne koristi jer se uzciki deo sbb raspada(koliko sam ja cuo) i ne verujem da ce skoro nesto promeniti

Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #5 poslato: 15.08.2007. 21:04:31 »

Kako mislis raspada? Mada ja imam losa iskustva sa njima i sto se tice televizije. Tri puta su mi greskom iskljucili kablovsku zbog kao neplacenih racuna sto posle nisu mogli da nadju nigde da su neplaceni... Totalna neposlovnost! A vamo ljudi koji se odjavljuju sa kablovske, njima ne otkacinju i to je opsta pojava. Ispade bolje ih potkradati nego placati u svakom slucaju.
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #6 poslato: 16.08.2007. 00:02:55 »

khm pa pitaj korisnike sbb ali u uzicu posto u ostalim gradovima radi kako treba dali su imali kakvih problema sa internetom
i uporedi problme kablovskog, adsl, wierlessa za sada ja nemam nijedan prigovor na telekom sem shto prodaju 512 paket a dobijesh 400kbps sem toga ja nemam nista da im zamerim

wierless ja radio odlicno dok se nije nakacilo brdo korisnika porastao broj AP po gradu ne znam kako radi i neznam ko je kriv za sve ukupan pad kvaliteta ali wierless je dobro resenje u mozda nekoj manjoj zajednici veze izmedju 2 cvorista ali za internet mi nije vise dobro resenje

adsl i kablovska ostaju kao dobra resenja kablovska u uzicu nevalja(sto se tice interneta TV sam zadovoljan) tako da ostaje adsl koji je postao najdominantiniji i svi koji bi da uzmu predlazem da se opredele za Telekom jesu skuplji od ostalih provajdera ali imate podrsku i kvalitet za te pare koje ste dali a ne sanjate dali ce ili nece raditi sutra ili kako ce raditi
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #7 poslato: 15.09.2007. 07:03:10 »

U poslednjih nekoliko dana sam se detaljno upoznao sa ponudom različitih internet provajdera u UE i izvukao neke zaključke:
1. za heavy user-e (preko 2GB download-a mesečno) najpovoljniji je ADSL FLAT
2. za casual user-e najpovoljniji je SBB prepaid
3. wireless je previše skup za razmatranje, naročito ako se uzme u obzir investicija u opremu
Gore navedeno važi u tipičnom slučaju, kada se razmatra priključivanje jednog korisnika. Ako imate avanturističkog duha i par raspoloženih komšija, najekonomičnije rešenje je deljenje FLAT ADSL linka odgovarajućeg protoka.
Ja sam se odlučio za SBB prepaid i za ova tri dana nisam imao problema. Po informacijama koje sam dobio raspitivanjem u njihovom prodajnom mestu i na forumu, pojeftinjenje flat kablovskih paketa u UE se može očekivati tek kada se UE poveže sa ostatkom SBB-ove mreže putem optičkog kabla. Tako se ponuda i cene paketa koje SBB nudi razlikuju od grada do grada (u zavisnosti od toga da li je mesto povezano optičkim linkom). Obratite pažnju na ovo kad gledate cenovnik na njihovom sajtu. Cene i paketi raspoloživi u BG su drugačiji od onih u UE (kod nas su prepaid "veći", a u BG je flat drastično jeftiniji). Zgodno je i što se povezivanje realizuje u kratkom roku i za sada je besplatno.
Toliko za moj prvi post Wink
Sačuvana
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #8 poslato: 15.09.2007. 07:45:53 »

Само једна напомена. Нису исти пакети у Ужицу и Београду за СББ. У Ужицу се добијају за исте паре дупло спорији пакети и нема Сурф пакета који су однедавно уведени у БГ-у и другим градовима. Ипак, вероватно ће до краја месеца коначно спојити УЕ са другим градовима и тако ће и овај локал имати неку сврху, с обзиром да се скоро све може наћи унутар СББ мреже, без  коришћења спољног нета. Још само да се ово чудо стварно и деси.
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #9 poslato: 16.09.2007. 01:16:57 »

Tačno tako - zbog malog kapaciteta linka u UE se forsiraju PREPAID paketi.
Koliko ima korisnika na užičkom lokalu SBB-a?
Sačuvana
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #10 poslato: 16.09.2007. 02:05:10 »

Има их све мање. Доста њих (они паметни) прелазе на АДСЛ. Ја бих прешао, али идем у БГ па ми је небитно.
Sačuvana
filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #11 poslato: 24.09.2007. 21:29:02 »

SBB, ma kakvu ponudu imao je najlosiji provajder u Srbiji. Koristio sam raznorazne provajdere, imao dosta iskustva sa svima ponaosob. SBB je jedan trash od ISP-a i sramota u toj oblasti. Kvalitet servisa nikada mi nije prelazio preko 17% sa prosecnih 20% gubitaka paketa. Veza je dobra za download i nista vise, cak ni surfing ne radi kako treba.

Moj savet - zaobidjite u sirokom luku taj provajder, makar sto se tice Uzica.
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #12 poslato: 26.09.2007. 05:05:45 »

A propo reklama - ne znam da li ste znali - ako bilo gde vidite/čujete neku reklamu koja je provereno neistinita (bilo ih je mnogo letos za LG klima uređaje po novinama), to je kršenje Zakona o reklamiranju i za oglašivače koji lažu predviđene su vrlo solidne kazne. U tom slučaju oglašivača treba prijaviti Tržišnoj inspekciji, koja je nadležna za ovakve prekršaje.
Sačuvana
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #13 poslato: 26.09.2007. 05:42:20 »

Они ништа нису слагали. Тих 5 Мб/с и јесте најбрже могуће у Србији, е сад што је то за припејд, то је друга прича. Они ни где нису навели да је за флет пакете. Иначе, да су лопови, јесу.
Sačuvana
VooSaa
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: UE
Lokacija: Ratarska
Država: SER
Horoskop: Jarac
Poruke: 170



« Odgovor #14 poslato: 29.09.2007. 04:37:04 »

Da, da.Postoje izgleda dva SBB-a, Gacicev i ovaj drugi Cheesy

Poshto lik i dalje, dok ADSL fura na 512k za 1300 dindzi, drzi 128k 1350.
Van svakog razuma, al ovo je Srbija Tongue
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 29.09.2007. 04:46:27 »

Tebi bar nije problem da se presaltas na wireless smile
Sačuvana

knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #16 poslato: 29.09.2007. 04:50:16 »


Poshto lik i dalje, dok ADSL fura na 512k za 1300 dindzi, drzi 128k 1350.


pre neki dan sam video na sajtu sbb-a, da nude iste brzine i cene kao i adsl provajderi, uz razliku da na tim paketima nema lokala...
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.356 sekundi sa 35 upita.