Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Skype: besplatno ili jeftino telefoniranje po svetu  (Pročitano 9518 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 14.07.2005. 23:36:34 »

Vec dugo vremena koristim Skype (www.skype.com). To je servis koji omogucava telefoniranje preko Interneta. Postao je popularan zato sto je besplatan ali i odlicno radi.

Ono sto je najkarakteristicnije za njega to je da ne trazi veliki protok (dovoljna mu j ei modemska veza) ali i da se odlicno snalazi sa ruterima i zastitnim zidovima tako da nema mnogo muke oko instalacije i podesavanja.

Kao sto rekoh, telefoniranje je besplatno, ali sve dok ga koristite da pricate sa drugim ljudima koji koriste Skype preko Interneta.

Ako hocete da zovete nekoga na standardan telefonski broj i to moze ali se ta usluga, sasvim razumljivo, placa. Cene su vrlo pristojne, a mnogo puta nize nego ako bi ste to radili sa svog standardnog telefona.

Recimo, zemlje kao sto su Aregentina, Australija, Austrija, Belgije, Kanada, Cile, Danska, Francuska, Nemacka, Irska, Italija, Meksiko, Holandija, Novi Zeland, Norveska, Portugal, Rusija, Spanija, Svedska, Velika Britanija, SAD i Vatikan su sve u istoj globalnoj zoni za koju je cena minuta 0.017 evra.

Cene za neke od nama interesantnih zemalja su:

Bosna 0.165 €
Bosna, mobilni 0.246 €
Hrvatska 0.056 €
Hrvatska mobilni 0.179 €
Nemacka mobilni 0.251 €
Makedonija 0.0176 €
Makedonija mobilni 0.296 €
Srbija 0.093 €
Srbija mobilni 0.209 €

Za cene poizva u sve zemlje pogledajte http://skype.com/products/skypeout/rates/all_rates.html

Obracun se vrsi na ceo minut.

Ono sto je problem sa Skypeom je placanje. Uplate kredita se vrse unapred, kupovinom preko njihovog sajta. Medjutim, servis za naplatu koji koriste je nezgodan kada su u pitanju kreditne kartice iz Srbije. Procedura je spora i komplikovana.

Medjutim, nasao se jedan podprovajder u Hong Kong-u koji bez problema prima uplate sa kreditne kartice nase Vojvodjanske banke (probao sam). Ne znam za druge kartice, ali je verovatno da ce raditi i Rajfajzen virtuon i druge VISA standardne kartice (elektron kartice se ne mogu koristiti za online placanje).

Placanje s moze napraviti preko sajta  http://skype.hgcbroadband.com/en/skypeout.htm#SkypeOut. Imate mogucnost placanja dva paketa SkypeOut HK25 (vrednost od 2.5 €) i SkypeOut HK50 (vrednost od 5 €). Stvani iznos koji ce vam biti naplacen je neki cent vise, verovatno zbog kursnih razlika i provizija banaka.

U postupku placanja, postoji jos jedna komplikacija, a to je da ne dozvoljavaju da se sa iste kreditne kartice placa za vise skype naloga. mozete da platite samo za jedan. Ovo su uveli zbog zastite korisnika od zloupotreba kartica, mada je prilicno diskutabilno uvodjenej ovakvog ogranicenja, narocito u nasim uslovima, gde su kartice retke pa je sasvim normalna potreba da se sajedne akrtice uplate vrse za vise naloga.

Pored telefoniranja sa racunara, moguce je nabaviti telefone koji se povezuju na Internet bilo preko USB porta na racunaru, bilo preko UTP porta direktno a koji imaju poptunu funkcionalnost kao i standardni telefoni, samo sa razilkom sto korsite Internet.

Od servisa, Skype nudi pomenuti SkypeOut koji omogucava da zovete standardne telefonske brojeve, SkupeIn,koji omogucava da imate sopstveni telefonski broj koji je moguce zvati bilo preko Skype-a ilo sa standardnih telefona (ovo se naplacuje kao fiksna pretplata a samo telefoniranje ne kosta vas nista vec pozivaoca ako je sa fiksnog broaj, po standardnoj telefonskoj tarifi) i Voicemail, to jest telefonsku sekretaricu (takodje naplacuju samo fiksnu pretplatu).

Ako imate potrebuda komunicirate sa inostranstvom, ovo moze da bude vrlo dobra opcija pre svega zbog ustede na razlici u ceni u odnosu na standardnu telefoniju.
Sačuvana

filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #1 poslato: 15.07.2005. 15:56:26 »

Da napomenem, od skoro - od kada kod nas postoji VoIP, postoji uplatno mesto u Beogradu za skypeout pakete koji se dinarski mogu platiti. Takodje, u sklopu te usluge, postoji i ponuda Skype telefona pocevsi od najjeftinijih cca.65E pa do centrala za Skype-out.

Informacija je proverena, a izasla je u Svetu Kompjutera.  :mrgreen:
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #2 poslato: 15.07.2005. 17:54:28 »

Koliko se secam ranije je Telekom filtrirao portove nekim provajderima kad je osetio gubitke pd VoIP'a , ko ce znati sta je sve tu bilo i kakva je istina ali bi voleo da ovaj servis zazivi zbog svih telekom kompanija koje malo deru kozu sa cenama medjunarodnim pozivima . Skype je odlican , nemam potrebe da ga koristim previse ali svako ko ima razgovore sa nekim preko obavezno neka proba...
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 29.07.2005. 00:39:47 »

Dok je trajao Telekomov monopol na telefonske komunikacije, nije bilo dozvoljeno raditi povezivanje fiksne telefonije i VOIP. Zbog toga je Telekom iskljucivao sve davaoce Voip usluga preklapanjem sa fiksnom telefonijom.

Sada je ta zabrana ukinuta pa na sve strane nicu ponudjaci VoIP usluga.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #4 poslato: 23.02.2008. 03:16:20 »

Super ovaj skype!nasla sam rodbinu koju nisam videla 15 godina,a ni cula,i drugaricu u Londonu i jos mnooogo ljudi.Interesuje me mora li da se plati karticom (ili ima drugi nacin),za pozive PC to phone?
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #5 poslato: 23.02.2008. 03:55:10 »

A zashto bi to radila PC to phone? Ako rodbina ima rachunar i internet pozive mozete da ostvarujete i besplatno.
Mislim da su pozivi skajp - telefon bash skupi....
Inache, na poslu dobijam neke vauchere, uz matichne ploche, koje koristim kada zovem nekoga na telefon preko skajpa.
Sačuvana
filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #6 poslato: 25.02.2008. 05:20:11 »

"Mislim da su pozivi skajp - telefon bash skupi.... " Dela der ne tuci smile

Ja sa rodjakom iz DE pricam za 20 centi ~23 minuta, dok sa rodbinom iz CH za 20 centi ~18 minuta. Ako je cca 1 din/min skupo ja se obesim pertlom

A da btw, ako rodbina ima internet i pri tom zna kako da startuje skype, sto ne bi iskoristila smile
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #7 poslato: 25.02.2008. 05:38:54 »

a jel postoji nacin da tebe neko sa fiksnog pozove na skajp?
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #8 poslato: 25.02.2008. 05:47:28 »


"Mislim da su pozivi skajp - telefon bash skupi.... " Dela der ne tuci smile

Ja sa rodjakom iz DE pricam za 20 centi ~23 minuta, dok sa rodbinom iz CH za 20 centi ~18 minuta. Ako je cca 1 din/min skupo ja se obesim pertlom


Ne znam, ne koristim 'skype-telefon' za inostrane pozive... smile
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #9 poslato: 25.02.2008. 06:09:45 »

naravno da imaju racunare,ali treba mi i za PC to phone kontakt,za neke slucajeve.Zato i pitam kako se placa,ako nemam karticu?Na koji nacin?Cene?
Zahvaljujem na informacijama smile
Sačuvana
filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #10 poslato: 12.03.2008. 21:32:30 »


a jel postoji nacin da tebe neko sa fiksnog pozove na skajp?


Naravno, ta opcija se zove Skype-In gde dobijes svoj Skype broj u internacionalnom formatu, koji placas mesecno, odnosno zakup toga broja, cena je valjda od 15-50 eur.


Zato i pitam kako se placa,ako nemam karticu?Na koji nacin?Cene?
Zahvaljujem na informacijama smile


Najlaksi i najbrzi nacin je putem kartica kupovinom vaucera od minimum 10 EUR. Sve ostale informacije na sajtu Skype. Sto se tice cena, proveri u tabeli Cene
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #11 poslato: 20.05.2008. 03:21:53 »

Hvala,sa zakasnjenjem fileru na informacijama.Bas si mi pomogao.Sad mi ostaje jos samo jedan problem a to je uzasno los ton..
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.861 sekundi sa 35 upita.