Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Torrent?  (Pročitano 6439 puta)
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« poslato: 27.11.2007. 09:59:30 »

kako da podesim uTorrent da mi skida vecom brzinom imam 512kb/s net a skidam po 0.3 kb/s a imam 50 seeds

POMOCCCCCCCCCCC!
Sačuvana

Bolje znati mnogo i chesto nego nikad i nista povremeno i koje kude!
WEbad
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
WEbad da Greatest
Lokacija: 012
Država: domaca Srbija
Poruke: 42



« Odgovor #1 poslato: 28.11.2007. 04:35:00 »

ja koristim BitTorrent i zadovoljan sam, cak prezadovoljan.. koristio sam uTorrent, al davno pa sam i zaboravio sto sam ipak preso na Bit

ako oces, skini Bit
http://download.bittorrent.com/dl/BitTorrent-6.0.exe

i preporucujem ti i Torrent Harvester, u njega ukucas muzicki album, film, seriju..bilo sta.. i nadje ti na netu torrent za to uz opis kolko seeds-a ima..korisna stvarcica smile
http://fileforum.betanews.com/sendfile/1158700378/1/Torrent%20Harvester%20v0.7b.zip
Sačuvana
filler
urednik
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #2 poslato: 28.11.2007. 05:27:24 »

Soda,

ne mora da znaci da ako imas tu brzinu, da ti provajder omogucava da koristis torrente. Prvo pravilo, pitaj svog provajdera. Drugo, verovatno nemas javni IP cime tvoj prioritet spada na leecher nivo, odnosno niko ne moze direktno da uzima od tebe, pa koliko dajes toliko i dobijas.

Inace, ja sam na SBB koristi uTorrent i radio je super, sada na Neobee torrent-e isto toliko skida, nikad preko 900bytes/s zato koristim http transfere iskljucivo.
Sačuvana
WEbad
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
WEbad da Greatest
Lokacija: 012
Država: domaca Srbija
Poruke: 42



« Odgovor #3 poslato: 28.11.2007. 07:44:48 »

i uzmi skini i instaliraj ovaj program
http://dl.qj.net/Microsoft-Framework-2.0-(dotnetfx.exe)-General-Tools-Utilities-PSP-Tools-Utilities-(on-PC)/pg/12/fid/9785/catid/193

on ti je nesto kao za omogucavanje OS-a za p2p (il tako nesto) pod uslovom da ti nije omoguceno (ne znam gde se to gleda pa ti skini za svaki slucaj)



i naravno, ko sto j reko filler, proveri dal ti je provajder omogucio p2p, tj peer-2-peer


i veliki broj seeds-a ne mora da znaci veliku brzinu, vec ko i kolko od njih kojom brzinom daje fajlove da se skidaju... i meni se desavalo da imam 10-ak seeds-a a da samo dvojca daju s njihovim uploadom od po 2 kb/s, sto znaci da sam ja skidao s 4kb/s...

nadam se da smo bili od pomoci (i da cemo biti od buducnosti) i tebi i ostalima ako budu imali nekih problema vezanih za torrente smile
Sačuvana

AMICUS ANIMAE DIMIDUM
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #4 poslato: 28.11.2007. 18:38:21 »

Moje je iskustvo da je uTorrent najbolji torrent klijent sa kojim sam radio. Dok sam koristio SBB bio je odlichan u funkcionisanju. Medjutim sada sa ADSL-om je veoma problematichan, jer ga chesto brzina uploada jako ogranichava kako je filer gore objasnio.

Josh jedna stvar koju mozhesh da probash je da povecas broj mislim da se kazhe poluotvorenih konekcija koje windows dozvoljava preko "Event ID 4226" patch-a, samo nemoj da preterash sa cifrom.
Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #5 poslato: 28.11.2007. 19:14:43 »

e pazi  ovo... znaci moj qm ima isti ADSL kao i ja samo on je podesio nesto u opcijama torrenta i njemu skida 60-100 kb/s on ima 1024 net znaci nije do provajdera nego je do podesavanja torrenta Tongue btw danas sam uzeo 1,5 mb/s pa cu da vidim kako ce da mi skida sada al ima neka fora to znam ... reko bi meni qm samo da moze da se seti Tongue
Sačuvana
WEbad
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
WEbad da Greatest
Lokacija: 012
Država: domaca Srbija
Poruke: 42



« Odgovor #6 poslato: 29.11.2007. 05:03:38 »

znam da svaki torrent ima u opcijama negde da podesava kojom ce brzinom da downloaduje a kojom da uploaduje..

skino sam sad uTorrent 1.7.5 i kazacu ti sad gde se podesava brzina:
Options/Preferences/Connection
evo ti i slika da vidis tacno gde je to smile (nemoj misliti da smatram da si nesposoban il tako nesto, vec ko sto rekoh, moze naici bilo ko s ovakvim pitanjima, a imao sam posla sa ne mozete zamisliti kakvima, pa ono...)
Sačuvana

AMICUS ANIMAE DIMIDUM
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #7 poslato: 29.11.2007. 08:00:46 »

Dobar nacin da proveris klijent je da uzmesh da skidash neki jako popularan torrent, sa vecim brojem seeds-a u odnosu na peers npr. openoffice.org. Ne morash cak ni da ga skidash celog vec pokrenesh i pratish neko vreme i ako ostvarujesh maksimum od veze onda je to to. Inace podesavanja koja ja koristim su :

Bit torrent:
glob. max conn - 150
max conn per torrent - 150/broj torrenata koje aktivno skidam (ista cifra treba da bude i u windowsu podesena, u protivnom mozhesh slobodno u oba polja da pishesh windowsovu default vrednost mislim da je to 10)
number of upload slots - 15 (otprilike tolika mi je i max, brzina uloada)
use additional slots - checked
enable peer exchange - checked
ostalo - default

Connection:
Randomize port each time u Torrent starts - checked
max upload rate - 15 (realna brzina uploada)
max down rate - 0 ili realna brzina downloada, mada ja preferiram da stavim nulu
proxy - none (ako imash stavi)
ostalo - default

inache duplim klikom na svaki torrent u klijentu mozhesh da podesavash brzinu-rate download-a i upload-a za sam torrent posebno od globalnih podesavanja, ja po pravilu stavljam isto kao i gore kada imam samo jedan torent, a kada ih imam vise upload delim obrnuto srazmerno odnosu seed/peer za svaki od datih torrent-a.

PS Priljateljski savet, posto vec imash ADSL batali torrent i predji na rapidshare i/ili slichno. Direktno skidanje je ipak najbolji put da u najboljoj meri iskoristish svoju konekciju. Mislim torrent je super stvar ali ja ga sada koristim samo kada nemam druge.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #8 poslato: 29.11.2007. 17:31:13 »


znam da svaki torrent ima u opcijama negde da podesava kojom ce brzinom da downloaduje a kojom da uploaduje..

skino sam sad uTorrent 1.7.5 i kazacu ti sad gde se podesava brzina:
Options/Preferences/Connection
evo ti i slika da vidis tacno gde je to smile (nemoj misliti da smatram da si nesposoban il tako nesto, vec ko sto rekoh, moze naici bilo ko s ovakvim pitanjima, a imao sam posla sa ne mozete zamisliti kakvima, pa ono...)


pazi ovo znam ja kako se to podesava ... cak sta vise sve sam podesio cak sam gledao i na raznim drugim forumima savete kako podesiti torrent cak sam skinuo program za otvaranje portova al o5 ne shljaka kako treba
procitao sam na forumima da utorrent 1.7.* ima mnogo gresaka... npr da se shpijunira preko njega mnogo i tako to znaci bezbednost mu je skoro nula svi preporucuju utorrent 1.5.* tako da cu sada da skinem njega ... mozda bude nesto bolje
Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #9 poslato: 29.11.2007. 17:33:10 »

(at)gradjanin:

sve sam to pokusavao al i dalje vucem od 0.3 - 1.5 kb/s danas su mi pustili konekciju od 1.5 mb/s tako da cu da uzmem rapid acc na 1 god i da se ne j**em vise ....
Sačuvana
GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #10 poslato: 02.12.2007. 13:41:03 »

Mudar izbor, unfortunatelly nekad ni rapidshare ne mozhe da ti da ono shto trazhish, pa morash nazad na torrent ili josh gore e-mule. Elem, sad ima da se j**avash oko pretrage rapidshare-a linkova, shto je istina generalno podnoshljiviji ali ponekad nishta manji posao.

Uzgred otkada sam Ja presao na 1mb/s torrent mi dosta bolje funkcionishe, tako da mozhda ti bash sad na 1.5mb/s krene nabolje, ali je shteta takvu konekciju troshiti na torrent umesto na rapidshare i/ili sl.
Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #11 poslato: 04.12.2007. 10:17:14 »

qme izvini al me mrzelo da stavljam moje printove :p
haha
(;
 ovi vec bilo gotovi (;

inace sada mi vuce po 160-177 kb/s
Sačuvana
soda
Covek stvara religiju, a ne religija coveka!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ratomir Soda Jovanovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska - Mobile
Država: EU
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1081


Soda The Almighty



« Odgovor #12 poslato: 04.12.2007. 10:19:53 »

posto se ne vidi na predhodnom postu uploadovao sam ponovo :p






« Poslednja izmena: 04.12.2007. 18:11:44 filler, Reason: Velicina slika je ogromna i narusava izgled foruma, linkovani su thumbnailovi, koga zanima kliknuce za punu rezoluciju. » Sačuvana
Vlada_RS
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vlada
Mesto: Republika Srpska
Lokacija: Celinac
Država: BiH
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 243




« Odgovor #13 poslato: 14.12.2007. 01:34:47 »

Ja koristim torrent vec duze vreme i skontao sam par fazona u vezi njega.
(Mislim bar je meni uspjelo) smile

1. Kada ubacis neki torrent fajl da ti skida idi desni klik pa "Bandwidth Allocation" pa na "High".

(Tu mu dajes veci prioritet da ti to prije skine. Ja sam sebi sve stavio pod high smile )

2. Download i Upload Limit ti mora da ti bude na "Unlimited"!!
    Ako ogranicis Download logicki se zakljucuje da sporije skida.
    Ako ogranicis Upload onda se download ravna sa uploadom i opet ti sporije skida.



3. Kada nadjes neki torrent site i hoces nesta sa njega skines uzimaj one torrent fajlove gdje su manji leecher a veci seeder , posto seeder su oni sto daju a leecheri oni sto skidaju kao i ti smile

Nadam se da sam ti imalo pomogao smile
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.922 sekundi sa 36 upita.