Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Da li Uzice ima pravi rock n roll bend????  (Pročitano 11961 puta)
Eustahije Bukvarski
Gost
« poslato: 13.07.2004. 16:49:30 »

Uzice je od 1984 do 1992 / 1993, godine imalo jaku rock n roll scenu.
Svirali su bendovi koji su mogli vrlo lako da stanu uz rame beogradskim bendovima (Koherentni Konji, Arhivska Zabava, Barakude, The Spooks, Zmajevi, Cirkus Slova, Lobotomy).
Cela ekipa Uzickih bendova je cinila nesto sto je licilo na beogradski pokret NeoBeo (Darkwood Dub, Presing, Kazna Za Usi, Kristali...)
Sve se rasprsilo 1993 i to je bio definitivno kraj za Uzicki rock n roll.

Jedan Zrenjanin ima 20 bendova.

Sramota za Uzice!!!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 13.07.2004. 19:56:43 »

Da nisi malo previse ostar? Zasto sramota? Ako ljudi nisu vise toliko zainteresovani da sviraju, nisu, sta ima lose u tome? Sramota je valjda kada neko radi nesto lose.

S druge strane, u R&R nema para a ljudi od necega moraju da zive. Znam neke ljude koji su u muzickom svetu i maltene su svi morali da se sa roka i dzeza presaltaju na savremeni ping pong da bi obezbedili ikakve prihode. I dalje oni sviraju staro ali sa svoju dusu i za prijatelje.

I na kraju, stara prica, ako mislis da nesto terba promeniti, potegni da menjas. Ne mozes samo stajati sa strane i pricati kako nesto ne valja i sta treba da se radi.
Sačuvana

Led_Zeppelin
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Lokacija: Carina-Vračar
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 92



« Odgovor #2 poslato: 23.07.2004. 00:40:58 »

PO meni:obojica ste u pravu...
Kao prvo jeste sramota kao drugo tacno je da nema para od R&R ali isto tako i te pare su upropastile R&R sa druge strane!!!
Poteze se isto pitanje da li je sramota samo za Uzice ili za citavu zemlju nije samo tako u Uzicu vec i u celoj zemlji da ne pricam sire...
Jer realno gledano koji su to pa R&R bendovi ostali u Srbiji?
A oni koji su i ostali il su stari il su se prodali (komercijalizovali) il su neki novi klinci koji navodno sviraju neki R&R a ustvari vise sviraju neki punk i metall !!!  Sad
Sačuvana
UMS
Gost
« Odgovor #3 poslato: 26.09.2004. 08:56:43 »

U pravom smislu te reci. Prava je sramota sto jedan od vecih gradova u ovoj tuznoj zemlji nema ni jedan rock bend, bar ne pravi. Ima pokusaja ali sto zbog finansija sto zbog (ne)organizacije propadaju i ti pokusaji. Eto jedna Histerija koja je sklopljena od sjajnih muzicara je ostala na jednom albumu i to demo. Cast grada brani novi talas malih bendova od kojih najveci uspeh ako se to tako moze nazvati imaju Smiler-i. Ali ne treba ni zameriti toliko ljudima.Imaju toliko problema da resavaju, a jos da razmisljaju o nekakvom rock bendu. Boze sacuvaj.Sazaljevam slucaj.
Sačuvana
Goldie
Gost
« Odgovor #4 poslato: 05.10.2004. 03:13:17 »

je l' sramota shto su dinosaurusi izumrli  roll
Sačuvana
CyberErcov
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Daniel Naumov
Mesto: Sydney
Država: Australia
Horoskop: Ribe
Poruke: 4




« Odgovor #5 poslato: 14.05.2005. 19:37:20 »

Da li neko zna internet adresu "Histerije"?Cuo sam da imaju sajt sa koga se moze downloadovati njihova muzika u mp3 formatu.
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #6 poslato: 16.12.2006. 06:11:36 »

Cuo sam da imaju sajt sa koga se moze downloadovati njihova muzika u mp3 formatu.

Ovo je i unistilo sve bendove.. pa od cega oni da skupe pare za novi album kad danas ljudi traze download za domace bendove u afirmaciji?!? wtf jel vi mislite da njima sve pada s neba Sad pa kupite album idite na koncert pomozite im tako.. za koga da postoje i za koga da sviraju kad cujem gomile koji ce da kazu "A nemam 400/500 din da dam za svirku" pa majku mu za cigarete i alkohol mesecno potrosite 5X vise od toga pa daj te sebi neke prioritete.. Kao sto Pedja rece od cega da zive ti bendovi? Kulturu svi mi stvaramo, a da bi se stvorila mora se pomoci na razne nacine!

Znam da je tema stara ali je dobar primer raspada postojeceg sistema vrednosti kod nas..
« Poslednja izmena: 16.12.2006. 06:14:10 Vlad Dracul » Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #7 poslato: 16.12.2006. 08:45:28 »

Ne znam, histeriji je vec bedak da svira u ue, kao prevazisli su ovaj grad, jos malo ti smajleri, sta Kosa stigne od sljake preko dana... smile
Sačuvana
le_piaf
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Horoskop: Vodolija
Poruke: 159



« Odgovor #8 poslato: 16.12.2006. 09:13:07 »

Imamo Histeriju koja je extra!!!


Kilo i po  je (bar po mom misljenju) bio dobar bend  (Jelana, Ciganske noci su extra pesme)

TINA  posle 10 godina u H.Novom cujem pesmu Vrati je i odusevim se, logicno na UE radio stnicama ili nema njihovih pesama ili se toliko retko pustaju da stvarno treba imati srece da ih cujes, a imali su dobirh pesama...
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #9 poslato: 16.12.2006. 20:06:04 »

le_piaf, ajmo ti i ja da osnujemo neki bend. smile smile smile
Sačuvana
hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #10 poslato: 18.12.2006. 08:31:15 »

Pa prosto kultura je odraz ekonomsko-drushtevnog potencijala . Svaki grad koji ima brz razvoj ima i jaku kulturu, prosto kultura i umetnost preferenciraju slobodan i drugachiji nachin misljenja , shto je jako bitno u danashnjem svetu poslovanja .

Sad jedan Zrenjanin ima club koji se zove Zeleno Zvono. To zeleno zvono menja grad i kulturu . Shta mslite kada mladi zrenjaninci mogu da cuju 10-ak kvalitetnih projekata u mesec dana i pronadje se , malo 3p-je radi .Uzice je do 95 imala par cool mesta .Chak i ona koja su cool , ne zele da deo profita preliju u razvoj (Najbolji primer su caffe revolt i vermer koji za ovo imaju ekonomski potencijal po broju gostiju i prometu, a kada su doveli nekoga zanimljivog gosta  *ne misli se samo na rock bandove .


Skoro (letos negde sam video neku cool ekipicu od 5-6 klinaca sa gitarama, i bash su mi izmamili osmeh , shto je ortak rekao lepo kad vidish drugachije ) . U novom sadu , takve ekipice vidjam stalno pa to i ne primetim .


Sad po meni marketinshki  kapacitet ima jedino onaj band sa 3 devojke i dechkom . Zanimljivo zaista .A te fore prerasli uzice i etc . Jedni ringispili prave koncert na mesec dana u ns, svaki drugi vikend sviraju u jednom smrdljivom clubu bez najava - valjda zato shto vole da sviraju a ne zato shto kontaju da nisu prerasli ns ....Da bi neko svirao spolja , prvo mora da se povezuje sa ljudima, chekajuchi da neko skonta vash kvalitet je malo nesuvisno .Kad bi ti band-vi  sa nekim clubom dovodili veche, pa ih ovi kasnije zvali sa njima gde sviraju , povezivali se sa drugim manjim i etc to je vech drugo. Najbolji primer jedne takve strategije , mada u drugoj formi, je da je posle nastupa Tima Dustera za organicu 2005 ice Crystal 3 meseca posle toga izdao jednu stvar za Elixiri-u .


Josh jedan problem u svemu tome je nepostojanje nekog prostora za rentiranje gde bi se organizovali koncerti , kao i radno vreme . Kada smo 2003 hteli da pokrenemo drugachiji koncept svega skontali smo da je najbolji prostor koji je validan u gradu hala Roja .Jedini covek koji poshtuje rech je gospodin koji izdaje (Da za sve ostale ljude sa kojima sam prichao on je meni jedini gospodin ) .

Isto tako , da nije sa posetom pukla Organica 2006 , vrlo je bilo moguche da se nekadashja hala dese petronijevich koristi za to. Mada je saradnja sa nekim ljudima bash bila avantura .

Drugi problem je troshenje kapaciteta lokalne samouprave i NVO Organizacija za kulturu uzica .Realizuju se projekti ciju su nosioci pripadnici lokalnih odbora partija , a koji su najchesche viligerski orjentisani , ili projekti preko NVO sa velikim honorarima ljudi koji odluchuju ko che dobiti grant , a koji bi na svakoj cost/benefit analizi (kada bi ljudi koji odluchuju opshte znali shta znachi ovo, pa tek onda metodologiju njene analize prema kriterijuma koji zele da se ostvare da sprovedu ) .Umesto da se ulazu u kapacitete za produkciju sredstva se ulazu u honorare ili produkciju kona ne vezuje i zajedno sa njom pokreche sledeche produkcije (sistem lanaca ) .


Ali opushteno, ja sam siguran da che biti bolje za 3 godine, kroz jedan san koji se zove Freedom of Cuba

Sačuvana

looking for the splendidness
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #11 poslato: 21.12.2006. 22:30:15 »

mislim da svi znamo odgovor na pitanje postavljeno temom, a to je da nema, bar ne u onoj ozbiljnoj meri koja ne podrazumeva sviranje za dz i po podrumima i grazama...mada ce mi neko u sledecem postu reci da je to odlika pravog r`n`r benda...kako i da postoji kada niko nema kinte za set bubnjeva, i bas gitre...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
brankosav
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Branko
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 11


« Odgovor #12 poslato: 02.01.2009. 01:35:54 »

Velika steta jeste sto Uzice nema pravi rock n roll bend
Kada sam ja ziveo u Uzicu bilo je uvek nekakvih bendova i sviranja..
A kada trazite bendove na stranama MuSpace imate bendove iz svih / pa cak i manjih mesta od naseg Uzica /mesta ali iz Uzica sam uspeo da nadjem samo  Danijala Mitrovica - De-Niro ,koji je napravio mnogo lepu stranu , i nikoga vise......
Nadam se da ce se stvari malo popraviti ,jer imamo mnogo dobrih istrumentalista...
Nekad je Dragan Kovacevic - kovac organizovao rok nastupe u starom disko klubu pa se skupimo svi i uvek je uspevalo ,sto znaci da bi sigurno to uspelo i sad samo da se nadje neko da to organizuje !!!!
Pozdrav iz Francuske !!!!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #13 poslato: 02.01.2009. 07:48:17 »

Ima, kako nema.
Vidi https://forum.uzice.net/kulturni-zivot/uzicki-bendovi/
Sačuvana

brankosav
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Branko
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 11


« Odgovor #14 poslato: 12.01.2009. 08:18:06 »

Hvala Pedja to mi je dobro doslo i vec sam napravio kontakt sa njima / udji u forum od nekoga od njih pa nadji stratocaster - rista/
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.897 sekundi sa 35 upita.