Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Formira se komunalna policija  (Pročitano 3148 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 17.02.2009. 22:04:42 »

Ovo izgleda vazi sam za Beograd ali nadajmo se da ce se prosiriti na celu Srbiju:



http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=45566

Komunalni policajci nosiće lisice i suzavac

Bacanje papira, opušaka, đubreta po ulici, lepljenje plakata na mestima gde nije predviđeno, nečišćenje snega, šaranje po zgradama, preprodaja robe na ulici, nepropisno parkiranje na zelenim površinama, buka u kafićima, samo su deo komunalnog nereda. Tome će na put stati komunalna policija koja bi trebalo da bude formirana do kraja ove godine.

Koliko će Beograđane koštati nedolično ponašanje još nije utvrđeno, ali zna se da će kazne biti visoke.

- Tražićemo da se kaznena politika zaoštri i podigne na ozbiljan nivo koji će sve koji pomisle da naprave komunalni nered, odvratiti od te ideje - kaže za „24 sata“ Vladan Luković, koordinator Komisije Grada koja radi na nacrtu zakona o komunalnoj policiji.

Komunalna policija funkcionisaće u okviru posebne Uprave koja će imati dve celine, koje će usko sarađivati i kada zatreba zajedno ići na teren. Jedna će objedinjavati rad svih inspekcijskih službi, a drugu će činiti komunalna policija koja će imati brojna ovlašćenja, počev od upozorenja da se ne čini komunalni nered, usmenog naređenja da se, recimo pokupi i skloni roba sa ulice, preko legitimisanja i pretresanja građana. Takođe, pripadnici komunalne policije moći će privremeno da oduzimaju robu i da u slučaju kada vide da neko čini krivično delo, zadrže počinioca dela do dolaska policije.

- Komunalna policija moći će i da upotrebljava sredstva prinude, fizičku snagu, službenu palicu, lisice, sprej, suzavac. Stav Komisije je da pripadnici komunalne policije treba da nose i vatreno oružje, jer ne možemo da dopustimo da se nađu u situaciji da ne mogu da zaštite sebe i druge. U okviru komunalne policije biće oformljena i posebna služba za unutrašnju i spoljnu kontrolu koja će voditi računa da ne dođe do zloupotrebe ovlašćenja - kaže Luković.

M. Bulatović
Sačuvana

milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #1 poslato: 17.02.2009. 23:27:40 »

Kakve gluposti pa ovo svi znaju da neće nikad zaživeti.
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #2 poslato: 18.02.2009. 03:56:41 »

Ma nek se samo naizmislja razloga za radna mesta u drzavnoj sluzbi za "podobne"! A sad juris u DS i G17 plus da se uclani ko hoce ovaj atraktivan posao!
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #3 poslato: 18.02.2009. 14:59:00 »

Mrzim politichke stranke! Cheesy
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 19.02.2009. 00:12:04 »

Sigurno je da ce sve to da se ispolitizuje ali meni se nacelno dopada ideja da se zavede red u komunalni nered.
Sačuvana

Igor
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 22



« Odgovor #5 poslato: 19.02.2009. 05:31:31 »

Sve ce ovo da se ispolitizuje, u pravu ste, ali ideja je stvarno dobra.Voleo bih kad bi ovo zazivelo u skorije vreme.Makar samo kaznjavali one sto bacaju pepeo u kontejnere i tako ih pale, ne treba vise od njih.
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #6 poslato: 19.02.2009. 05:39:44 »

To će samo da služi za đeljanje nas običnih smrtnika. Evo pošto pada sneg jedan ilustrativan primer - ako privatnik ne očisti sneg na trotoaru pred svojom radnjom (prvih 5 metara širine trotoara!!!), kazniće ga komunalci. A ako opština ne očisti kompletan plato i trotoar pred svojom zgradom - nikom ništa! Nego samo eventualno angažuju čistače da "proseku" stazicu. Dakle, samo pljačka i otimačina, to je svrha i ove države i svih njenih službi i inspekcija. Turski zulumi su bili cveće za ovo sada! A 20 miliona smo platili za tri dana radikalskog divljanja po Skupštini!!! Ko to kontroliše? Ko će tu koga da kazni? Je l ima tu neka inspekcija? Je l može neko nekome da da otkaz zbog težih povreda radne discipline ili kako se to već zove? TURCI, MOLIM VAS PONOVO DOĐITE!!!
Sačuvana

我不能帮助我们的印象是一个总理哑的人
harlekin
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice / Novi Sad
Lokacija: B. Zemlja, Krcagovo / Sr.Kamenica
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 30


Omča i kravata pašu mi uz vrat


WWW
« Odgovor #7 poslato: 19.02.2009. 08:58:50 »

Naravno, ako novac od naplaćenih kazni ne ode na pogrešnu stranu mogao bi u velikoj meri da podmiri
finansiranje tih radnih mesta, a poznajući naše ljude kazni bi bilo na pretek.

Ali, ostavimo politiku i teme kao što je "koliko će to koštati poreske obveznike" za trenutak na stranu.

Sama ideja je odlična (mada nije bio potreban genije za nju, očigledno je da nam tako nešto treba) jer je
krajnje vreme da se kao što Peđa kaže :"zavede red u komunalni nered". Osvrnimo se malo i pogledajmo
na šta nam liče ulice. Ne samo u Beogradu, u svim gradovima. Tu je svest našeg naroda na neverovatno
niskom nivou i nešto mora da se učini a poznato je da narod najlakše uči kad ga udariš po džepu.
Iskreno, radovaću se kad ugledam te komunalne policajce jer mi se već smučilo da gledam sav taj
javašluk. Problem je što će ti policajci biti samo u gradu a Zagađivači će i dalje imati svoju slobodnu
zonu pa će i dalje moći da ostavljaju đubre i otpad po prirodi, na raznim izletištima i sl. što će prolaziti
nekažnjeno.
Jednom prilikom sam sedeo u kolima sa čovekom koji je ispivši sok iz plastične flaše istu zavitlao kroz prozor  (vozili smo se kroz neku šumu) samozadovoljno se cereći i govoreći "čista ekologija...".
A sličnih primera ima zaista mnogo.
Ako takvi ljudi ne shvataju šta time čine, OK, ni ne moraju da shvate, ali treba da plate debelu kaznu
pa da nauče da to iz nekog razloga ne treba da rade, makar to bilo i zbog toga što im preti nova kazna.

I da se ponovo dotaknem prljavih tema o politici i novcu.
Velika je šansa da će cela ova priča umreti i pre nego što se rodi, ali ako se ipak zapati i preživi verovatno će služiti kao argument u političkim nastupima i govorima, biće raznih mutljavina sa novcem, možda će i neka privatna agencija dobiti licencu da radi taj posao… spektar mogućnosti za malverzaciju je izuzetno širok…

Ali sa druge strane, da se ne ponašamo ovako i da ne pravimo sav ovaj nered, ne bi bilo ni potrebe za tom “strašnom” komunalnom policijom i niko ne bi imao osnov da nametne takvu službu . Tako da smo, u neku ruku, i sami krivi.
A ako se jednog dana ipak dozovemo sebi prestaće potreba za njima pa ćemo valjda naći način da ih ukinemo.
Sačuvana

fotografija.iz.rs          northstar.iz.rs
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 19.02.2009. 16:50:35 »

Posla za komunalnu policiju ima koliko hoces i to bas pre svega da kontrolise opstinske institucije.

Recimo zelena povrsinana potezu od parkinga kod autobuske stanice do vagon-restorana je cela zastuap pikavcima, kutijama cigareta, plasticni kesicama od grickalica i slicnim djubretom. Toga ima toliko da je nemoguce da su to sve nabacali prolazinici, a ja sam i licno video kao ulicni cistaci, pokupe takvo djubre sa ulice i trotoara i samo ga frknu u tu travu.

A svako malo naulicama vidim okontejnere za djubre koji su prepuni i zatrpani djubretom, sto jeopet problemjer nisu praznjeni pravovremeno.

Policija bi trebalo da obebzedi da upravo oni koji su placeni da odrzavaju cisticu grada to zaist ai rade kako treba.


A posla sa gradjanima tek ima. Naravno da vlasnici firmi treba da ociste led ispred svojih objekata, to je sasvim normalno, isto kao sto led treba da bude uklonjen sa javnih povrsina kojima se prolazi. Naravno, ne mozemo ocekivati da ce neko da cisti ceo trg iliplato ispred opstine, ali svakako moraju biti napravljeni odgovarajuci prolazi.

Policija bi se mogla pozabaviti i lepljenjem koje kakvih plakata, umrlica i svega ostalog po gradu kazne treba da budu visoke tako da onaj ko se odluci na takav marketing, mora da uracuna i povisoku cenu kazni koje ce da uslede.

Bilo bi sjajno kada bi mogli da se izbore i sa crtacima grafita. Ko nije primetio, eno vec su stigli da unakaze sveze sredjenu fasadu Gimnazije. Za mnoge grafite se tacno zna ko ih je nacrtao, na nekima se cak i potpisuju firme/organizacije koje stoje iza njih.

Odlicno bi bilo ako bi ta policijanajzad dovela u red vlasnike objekata koji su u trosnom stanju, ne samo zato sto su ruzni, nego sto neko od prolaznika moze da pogine kada se odvaljuju komadi fasade.

A vrh bi bio kada bi vlasnike objekata nateralida ih privedu nameni a ne da ogromni prostori u centru grada stoje prazni i u urnisanom stanju. To sve treba pokratkom postupku: brale ili koristi objekat, ili iznajmi, ili placaj penale, ali da stoji prazno i ruzno - ne moze.
Sačuvana

novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #9 poslato: 20.02.2009. 06:45:30 »

Pretpostavljam da tamo gde su stvari o kojim govorite uređene to napravljeno baš zahvaljujući kaznama kojima je stvar dovedena u red. Mislim da je vreme da se i mi polako uvedemo u red. Ako to ne počne mi ćemo stalno ponovo uređivati već uređeno i trošiti pare na to samo zbog nečijeg vandalizma i zato što mu je dozvoljeno da bude vandal i nasilnik, pvo mali, a onda će porasti u velikog vandala (fasade, ulazi, zapaljeni kontejneri, razvaljene korpe za smeće, izvaljene klupe u parkovima, ... neograđena gradilišta gde se prolaznici povređuju...). Politizacija? Da, to jeste problem, ali to je generalni naš problem, te mislim da dobre ideje ne treba ugušiti plašeći se toga. Protiv partokratije se moramo boriti i izboriti. Ali, nemojte me pitati kako, jer ne znam. Sada mi se čini da je ta bolest zahvatila veliki deo organizma države, te da se organizam ne može izlečiti bez sveobuhvatnih zahvata. Za takve poteze potreban je konzilijum pametnih i stručnih i odlučnih i voljnih da leče. Ja taj konzilijum još ne vidim, a volela bih. zdg_spin
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.437 sekundi sa 35 upita.