Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Imate li utisak da cemo se ugusiti?  (Pročitano 5204 puta)
Era-ica
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 5


« poslato: 06.11.2005. 05:41:12 »

Samo da postavim ovo pitanje.....a bilo bi dobro ako ima jos uvek zivih da mi odgovore.....DOKLE CEMO TRPETI OVAJ AEROMASKAR koji dozivljavamo svake zime?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 06.11.2005. 05:49:13 »

Strava i uzas. Ovde na Lipi je kazu jedna od najzagadjenijih oblasti u gradu. Udisemo otrov u bukvalnom smislu.
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #2 poslato: 06.11.2005. 07:13:20 »

NEcete mi verovati ... Sada sam doshao iz grada ... Zivim kod Simpa .. i komentarishem sa drugovima koliki nas je smog obavio .. Ljudi pa to je uzas ...
Pogledam oko sebe .. a ono sivilo .. uzas! Sedim u kaficu u kojem se pooshi i koji je prepun dima ...  pokusham da nadjem "spas" napolju ali napolju je josh veci uzas ...
Ne znam mozda sam ja preterao, ali ne verujem .. ali po pitanju ovog neshto mora pod hitno da se uradi ....
Sačuvana
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #3 poslato: 06.11.2005. 07:58:31 »

katastrofa.. ja ionako imam problema sa disanjem-bronhitis-
pa kako izadjem napolju i pocnem da dishem odma gushenje ''vata''
i zato sam manje napolju... odvratno je.
Sačuvana

Era-ica
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 5


« Odgovor #4 poslato: 06.11.2005. 18:26:44 »

Konstatovali smo da se gushimo. A sada...odgovor na pitanje: STA MOZEMO DA URADIMO DOK NE STIGNE GASOVOD ( ako ga dozivimo)?
Pa i logorashi su pokusavali da izadju iz gasne komore....a vidi nas. Samo se zgrazavamo i konstatujemo.
Sta mislite da pokusamo da zatrazimo od Eko fonda da dovedu neke strucnjake za aerozagadjenje i da nam kazu sta bi mogo da se uradi. Mora da postoji resenje. roll
I naravno...sta da radimo sa onim sablasnim zapaljenim kontejnerima?
Da li da se traze stroge kazne za one koji ih pale? Ili da se kaznjava cela ulica koja koristi kontejner?  roll
Mozda za pocetak ne bi bilo lose da se premestimo na opstinski sajt i da postavimo lokalnoj samoupravi milion pitanja? roll
Ako imate bilo kakvu ideju....pisite..da se organizujemo i spashavamo.Ja cu za pocetak da postavim pitanje opstinarima i da kontaktiram Eko fond. A mogli bi i vi. Sto veci pritisak napravimo, pre cemo doci do resenja.
Aj..u zdravlje....ma koliko to ambiciozno zvucalo.  Cheesy
Sačuvana
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #5 poslato: 06.11.2005. 18:34:14 »

Citat: "Era-ica"
STA MOZEMO DA URADIMO DOK NE STIGNE GASOVOD


Smog je tu zbog ogreva na drva i slabo vidim sta može da uradi Eko fond ili opština , osim da dodje gas i da bude obavezan , pošto i kad dodje neće biti pristupačan , znači jedino rešenje jeste onaj medicinski povez preko ćuše , ono sto su nosili pa Aziji kada je vladao tamo SARS  :mrgreen:  :mrgreen:
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 06.11.2005. 21:37:38 »

Eko-fond i Opstina su najbolje upoznati sa situacijom i uradili su onoliko koliko su spremni da urade. Ne verujem da mozemo ocekivati vise.
Sačuvana

DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #7 poslato: 07.11.2005. 07:49:40 »

Citat: "Era-ica"
Ili da se kaznjava cela ulica koja koristi kontejner?


Uf, zamisli to, prodjesh glavnom ulicom, zapalish kontejner i shturnesh, a opshtina uzme 100 kinti po domacjinstvu zbog zapaljenog kontejnera i tako non stop u krug smile


A shto se tiche smoga, znachiiii, izadjesh chist, lep, mirishesh... Posle pola sata vratish se smrdljiv i namrshten od smoga... Pfffff
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #8 poslato: 07.11.2005. 15:55:14 »

Ne kazem da je u Kosjericu bolja sutiacija... ali stvarno sam osetila razliku kad sam izasla iz voza u petak!! I kasnije dok smo ishli glavnom ulicom...razlika je ogromna! U Kosjericu stvarno nema onoliko smoga... nama je jedini problem Cementara!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 07.11.2005. 17:12:14 »

Ma razliak se oseti kad odes na Stari grad. Gore je vazduh znatno cistiji, a kad sidjes samo desetak metara nize, pocinje da stipa za grlo.
Sačuvana

mcusin
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Marko Chushin
Lokacija: Kameno Korito
Poruke: 608



« Odgovor #10 poslato: 08.11.2005. 17:57:34 »

Uzas... ali ovo je vec dugogodisnji problem.
Pre nekoliko dana otisao sam na vrh hotela! I u koju god stranu da se okrenem ono mutno kao da sam u oblacima. Pogledam sa hotela trg ne vidim ga Sad Strashno
Sačuvana

Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #11 poslato: 04.12.2005. 05:01:54 »

Shta da se radi?
Paa... da se svi kolektivno iselimo iz grada.  :!:
Shalu na stranu, pricha da ce gasovod reshiti probleme je glupost. Nisu kotlarnice glavni zagadjivach (treci ili chetvrti, chini mi se).
Konfiguracija terena u Uzicu je takva kakva je (a na to ne mozemo da utichemo), uvodjenje gasovoda ne reshava problem. Pa chak ni problem automobila se ne moze Bog zna kako reshiti, barem ne bez adekvatne zakonske regulative (tipa zabarne korishecenja vozila koja nemaju Euro-3 motor)...
Sve u svemu, narode, ko se nije navikao, neka se navikava ili neka se seli. Tuzno ali istinito.

PS
Chula sam neke priche od starijih sugradjana da, dok nije izgradjena akumulacija Vruci, Uzice uopshte nije imalo problem sa maglom i smogom. Kako su Vruci izgradjeni, tako se i na Uzice "primila" magla.  :?
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 04.12.2005. 06:23:15 »

Danas, silazimo sa Bele Zemlje preko Zabucja i tacno vidimo smogcinu. Gore visoko vedro, bije sunce, plavo nebo, u Pozeskoj ravnici se vidi da je magla, a u Uzicu je ocigledan smog, u raznim naslagama. Po onome sto se moglo videti, potice iz mnogobrojnih dimnjaka, jer su koncentracije najvece tamo gde su odzaci.
Sačuvana

DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #13 poslato: 04.12.2005. 19:39:08 »

Evo danas je situacija dosta bolja... Lep dan, nema smoga... Fala Bogu vishe...
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #14 poslato: 04.12.2005. 23:02:35 »

Da li ste nekad videli boju i kolichinu dima iz Cvete Dabic?
Lepo oporezovati firme i naterati ih da koriste filterchine... i tu je reshena trecina problema.
Nabaviti kontejnere sa onim dodatkom unutra shto ne mozhe da gori (jesu skuplji, al' na duzhe staze su isplativiji), a svako dete ili kretena koji baca zhar zbog koga se kontejner zapali PRIJAVITI i rebnuti po dzepu toliko da ce vodom polivati sve shto krene da baci u kontejner... to je 1/10 problema.
Dizel motori... posebna pricha. Kol'ko znam to je negde u svetu regulisano kako valja... Josh 1/5 problema resheno.
Odzaci... jbg, kako zabraniti ljudima da se greju... Moguce da je gas reshenje, ali mora biti pristupachna cena da bi ih ubedio da uvedu...
Dakle, 19/30 je resheno, i sigurno bi bolje disali...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #15 poslato: 01.03.2006. 15:47:31 »

Posebno me izludjuju obaveshtenja kako je "izvrsheno merenje zagadjenosti vazduha na 2 merna mesta i utvrdjeno da je koncentracija chadji veca od dozvoljene" - AJDE?! MA, NIJE MOGUCE!
I sve shto povodom toga imaju da kazhu je da se "ne preporuchuje provetravanje prostorija ujutru i uveche" - AJDE?!
Umesto da se zaista preduzme neshto povodom toga...
Ranije se bar vazduh prechisti kad padne kisha ili sneg, pa mozhesh sat-dva da dishesh... a sada... Da li ste primetili da sneg pada treci dan za redom, a napolju i dalje SMRDI!!!
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.254 sekundi sa 35 upita.