Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Inicijativa za opoziv predsednika opštine  (Pročitano 18342 puta)
Pierre
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Lokacija: White Graveyard
Država: Srbija
Poruke: 885



« poslato: 23.02.2006. 05:51:36 »

Udruženje gradjana "Liga za Užice" od 21.02.2006. krenula je sa skupljanjem potpisa za opoziv Miroslava Martića. Ako se u predvidjenom zakonskom roku od 5 sedmica skupi 7000 validnih potpisa biće raspisan referendum na nivou grada Užica. Za referendum ne postoji cenzus.

Kako komentarišete sveža dogadjanja, kao i Martićevu jedinu moguću odbranu, tj. atak na ličnost koordinatora Lige za Užice - Dragana Vranića Pidžona?

Ako neko ne zna razloge zbog kojih je poktrenuta inicijativa, rado ću ih navesti.
Sačuvana

"Falling is easy, it's getting back up that becomes the problem..."
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 23.02.2006. 07:03:11 »

Daj razloge! Nisam ih chula na gomili.
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 23.02.2006. 07:10:32 »

Mislim da je sve to stvar licnog sukoba izmedju njih. U svakom slucaju, ne mislim da je Martic licno odgovoran za stanje u opstini, to je rezultat politike i okruzenja.

Ono sto treba uraditi to je da se saceka dok prodju republicki izbori, pa kada budemo znali ko je u vladi i skupstini i ko cini vlst, onda da iz istih redova biramo i vlast u Uzicu.
Sačuvana

dusan djurovic
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 11


« Odgovor #3 poslato: 23.02.2006. 21:12:19 »

Poslednjih 5-6 meseci 99 posto gradjana Uzica predvidja propast grada jer su nam, zaboga otisla nekakva javna preduzeca. Da sad ne ulazim u pricu da su ta republicka javna preduzeca leglo nerada i korupcije i da ih treba razbucati, a ne samo preseliti, voleo bih da mi neko nabroji sta i ko se preselio iz tih javnih preduzeca?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 23.02.2006. 21:52:36 »

Preselile su se pare. Svojevremeno, dok sam imao uvid u ekonomske pokazatelje, elektroprivreda je u ukupnom ekonomskom prometu u Zlatiborskom okrugu zauzimala oko 20 do 25%

E sad, te pare uglavnom nisu ostajale ovde, posto se radi o javnim preduzecima, pa njihvoe pare idu u drzavnu kasu, ali opet, samim tim sto je sediste bilo u Uzicu to je znacilo da vise para trose u Uzicu, na razne uluge, potrosni maerijal, i ostale reovne troskove, tako da je neki deo tog novca morao da ostane ovde.

Uostalom nije toliko ni bitno o koliko se para radi, bitan je status. Ako gradima vise regionalnih institucija to mu je znacaj veci. Nije isto da li je u gradu sediste Elektrodistibucije ili Skole za strucno osposobljavanje nastavnika...
Sačuvana

dusan djurovic
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 11


« Odgovor #5 poslato: 23.02.2006. 22:18:59 »

Pare se nisu preselile. Za razliku od normalnih preduzeca, javna preduzeca, lokalne samouprave i slicne institucije svoje racune imaju iskljucivo kod Narodne banke. Vlasnik republickih javna preduzeca je Vlada Srbije i mogli ste i sami cuti ovih dana istupanje vodecih srpskih ekonomista koji optuzuju Vladu Srbije da izvlace sav profit iz pomenutih preduzeca, umesto da ga reinvestiraju, i da ce, ako tako nastave, ugroziti razvoj tih preduzeca. Primera radi, umesto da Telekom u Uzicu uvodi ADSL, Vlada Srbije uzme profit i verovatno ga deli na penzije, vojsku ili nesto trece.
I ta prica o tome da je Uzice centar regiona, pa zato treba da bude sedite Elektrodistribucije, moze da se gleda na razlicite nacine. Znate sta kazu zitelji Bajine Baste? Na nasoj teritoriji je najveca hidroelektrana a sve pare odlaze van Baste! To je taj tzv. ostrasceni lokalpatriotizam. Niko se iz iste te Baste ne pita koliko su oni ulozili u tu centralu. Nema veze sto je drugi dao pare, mi hocemo profit. Sve je to u sustini socijalisticki pogled na svet.
Mi Uzicani non-stop kukamo na beogradizaciju Srbije, a u isto vreme hocemo da u nasem regionu bude sve pod nasom sapom. Sto ce reci, svako gleda kako njemu odgovara. Beogradjani kazu, ma ko sisa ove iz unutrasnjosti, mi cemo o svemu odlucivati, a mi kazemo, nece nama Beograd odredjivati sta cemo da radimo, ali cemo zato mi da odredjujemo svima koji su manji od nas sta ce da rade. Trebalo bi da se sve objektivnije sagledava, ali, na zalost, zivot nije objektivan, uvek veca riba proguta onu manju.
Sačuvana
Pierre
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Lokacija: White Graveyard
Država: Srbija
Poruke: 885



« Odgovor #6 poslato: 24.02.2006. 07:13:13 »

Kao prvo da izrazim izuzetno zadovoljstvo sto je ova tema toliko puta pogledana, sto svakako govori o zainteresovanosti gradjana za sudbinu svoga grada.
PREDSEDNIK OPSTINE MIROSLAV MARTIC JE ODGOVORAN:

1.Zato sto iz Uzica odlaze institucije regionalnog znacaja a samim tim Uzice gubi status prirodnog centra regiona zapadne Srbije.
Pare su se preselile itekako g. "Djurovicu", vi to dobro znate. Uzicka elektrodistribucija je imala svake godine predvidjenih 2 miliona evra za investicije za svoj rejon.Radove su uglavnom izvodile nase firme, pare su ostajale u gradu.Sada ce u Kraljevu odlucivati ko ce raditi npr. remont elektropostrojenja u Cajetini.Tesko da ce dobiti to neka uzicka firma.
Dalje, ne stoji teza cekanja da vidimo ko ce pobediti na republickim izborima. Martic je bio predsednik opstine i 2001. a DS vladala na republickom nivou pa je centrala Telekoma otisla za Kraljevo. Slican primer je i sa Carinom itd. Problem je u ljudima koji predstavljaju ovaj grad.Da li znate ko je iz uzickog DS-a usao u organe stranke?NIKO.Toliko o njihovim kvalitetima.Pa Martic je u skupstini glasao protiv davanja koncesija na autoput Horgos-Pozega?!To pokazuje da nas predsednik nema ikakav autoritet u glavnim centrima politicke moci u ovoj zemlji.

2.Zato sto je na ukupnu investiciju dovodjenja gasovoda vrednu 4.5 miliona evra, platio 3 miliona evra kamate na dugovanja!!!!! Da li je u pitanju neznanje ili nameran lopovluk, ne ulazim u to. Znam da je iz opstinske kase otislo toliko novca na razne kamate jer se placala kamata 32% na dug. Navodno kazu da je to zakonska zatezna kamata.Kada se sastavlja bilo kakav ugovor strane potpisnice su potpuno slobodne da se saglase kolika ce kamata biti ukoliko se potrazivanja ne naplate na vreme.Zakonska zatezna kamata postoji samo za one slucajeve gde strane potpisnice to nisu regulisale, a dug se napravi.

3. Zato sto su opsinska javna preduzeca, koja su pod direktnom ingerencijom lokalne samouprave, postala direktne ispostave stranackih centrala gde se zaposljavaju iskljucivo ljudi po politickim kriterijumima a ne po strucnim.
4.Zato sto kaze da zeli da Uzice bude turisticki centar zapadne Srbije, a gradi deponiju za pola miliona ljudi.To mi je malo u koliziji. On kaze da je to izvaredan uspeh sto smo ubedili Cacane da nam se prikljuce.Koji je interes Cacka da 65 km dovozi smece svaki dan po deset puta?Sta oni su budale?! Kaze Martic "Ubedio sam Velja da dodju, a za uzvrat mi je obecao da ce auto-put proci kroz Uzice".Kada je to toliko dobro za nas, valjda bi mi trebalo da damo nesto za uzvrat, a ne on nama.
5.Zato sto gomila opstinske funkcionere, samo zarad "mira u kuci".Sada ih na platnom spisku ima 12-13.Skoro svaki ima bruto platu 60-70000, sekretaricu, placen mobilni, otvorene racune za ruckove i vecere, vozaca i automobil itd. Kaze Martic da je Uzice toliko kompleksan grad da ne moze da funkcionise bez toliko placenih funkcionera.Zamislite Uzice bi propalo da nije Rada Pantovica i Djoka Mijuskovica.Stvarno umirem od smeha.
5.Zato sto u Uzice za 10 godina njegovog bitisanja u vrhu vlasti (1 mandat potpredsednik, 2 mandata predsednik) nijedan dolar ili evro stranih investicija nije stigao u Uzice. On kaze pogledajte druge gradove. Gledam- u Valjevu Siemens 300 radnika, u Kragujevcu Swiss Lion i Metro 400 radnika, u Cacku Merkator i Interrex 250 radnika.U jednoj malenoj Indjiji sposobni i pametni Goran Jesic(pobedio kao kandidat grupe gradjana na izborima) samo u 2005. imao je 250 miliona evra stranih investicija.Da ne nabrajam dalje, u ovoj tacki u pitanju je nesposobnost i nista drugo.
6.Zato sto Uzice prestaje da bude grad mladih ljudi.Jedino Uzice nema nikakav stimulans za novorodjenu decu.Koliki procenat studenata iz Uzica se vraca iz Beograda i drugih gradova? Manje od 40 %.
7.Zato sto je sport doveo na mrtve grane. Krijuci se iza Olivere Jevtic i odbojkasica Jedinstva, tera nas da zaboravimo u kakvoj je situaciji uzicki fudbal, kosarka, rukomet. Cacak mesecno da je FK Borac 1.5 dinara a KK Borac 800000. Sta je sa nama, nema otislo na kamatu za kredite za gasovod.

Necu vise da Vas smaram.Mi smo grad pametnih i bistrih ljudi.Neverovatno je da nas jedan ovakav covek obmanjuje.
To zna i gospodin "Djurovic", ali nazalost njemu itekako licno odgovara ova vlast.
Sačuvana

"Falling is easy, it's getting back up that becomes the problem..."
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 24.02.2006. 07:43:47 »

Pierre, dosta toga sto si rekao stoji ali dosta toga i ne stoji, narocito podaci koje iznosis u dobroj meri nisu tacni i prenaduvani su.

Dusane, ne radi se ovde o lokalpatriotizmu, vec o tome da centri postaju centri jer se u njih slivaju i koncentrisu ljudi, polsovi i desavanja, jer se nalaze na raskrsnicama velikih saobracajnica.

Radi se o tome daupravo one epitete koji jedan grad cine centrom, iz Uzica uklanjaju i tako sakate jedini grad u zapadnoj Srbiji koji ima pretenzije da postane veliki centar. Ja se ne bih bunio da neko proceni da Uzice nije pogodno za centar ali da jeste recimo Bajina Basta ili Priboj ili Prijepolje, pa da se tamo preseljavaju institucie. Ovde se iak radi o tome da se sklanja sve iz zapadne Srbije a nama otaje da cuvamo ovce i pretacemo tudji otpad.
Sačuvana

dusan djurovic
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 11


« Odgovor #8 poslato: 24.02.2006. 08:28:40 »

Da ne polemisem o mnogim stvarima koje su nabrojane. Sa nekima se i slazem, ali sa nekim ne, pogotovu kada su u pitanju republicka javna preduzeca koja su zlo ovog drustva, bila ona u Uzicu, Valjevu ili Beogradu. U svim republickim i opstinskim javnim preduzecima treba smanjiti broj zaposlenih, ukinuti im sporedne delatnosti i onda ih pustiti na trziste, pa ce onaj ko ih kupi misliti o tome kako da uslugu gradjanima pruzi sto jeftinije i da sto efikasnije radi. Tada ce prestati rasprave da li ce radove izvoditi nasi ili "njini". Radove ce izvoditi oni koji su najjeftiniji i najefikasniji. Takodje, nece se vise pricati da li se zaposljavaju po politickom, rodbinskom ili nekom drugom kljucu. Meni licno je svejedno da li se u sadasnje javno preduzece zaposlio neko po politickom ili rodbinskom kljucu (a samo tako se zaposljavaju). Niko ne prica o smanjenju zaposlenih - ni Martic, a ni vi koji gurate ovu inicijativu. Zasto? Zato sto vam tamo radi puno glasaca, pa vam je politicki unosnije da placete nad zlehudom sudbinom koja nam odvede sva javna preduzeca. To je demagoska prica koja lako prolazi kod naroda. Ako ste vec tako pravdoljubivi, sto niste napali Martica sto ne otpusta viskove u nasim lokalnim javnim preduzecima?
A mozda je to kukanje i prakticno. Ako uprave tih preduzeca odu u druge gradove onda nece moci razni Vranici, Jeremicci i drugi uspesni bizmismeni da se dogovaraju sa direktorima i pozajmljuju pare, a da se sutra prave posteni i ultrasposobni.
Slicna stvar je i oko deponije. Deponija je potrebna svima i kad je vec potrebna, bolje da se nadje strani investitor da to plati nego da gradjani plate iz dzepa, a da se pri tom osnuje jos jedno javno preduzece u kome ce se zaposljavati po politickoj i rodbinskoj liniji i koje, samim tim sto je javno, ne moze efikasno da posluje. Ako vam toliko smeta sto je na nasoj teritoriji, onda trazite da se baca grb-kec pa da se odluci na cijoj teritoriji ce biti, jer, kao sto mi necemo da bude u nasoj opstini, isto tako nece ni gradjani iz drugih opstina. Imamo postojecu deponiju koja je puna do vrha, visi iznad grada, i nikome nije smetala godinama, a sada kada se treba da se pravi nova, svima smeta. Pa nece se tu ostavljati atomski otpad. Uostalom, svako moze da kritikuje sta god hoce, ali bih ja voleo da cujem alternativu. Nismo samo Uzicani, valjda smo i gradjani Srbije. Ako ne zelimo kod nas djubre, onda po toj logici, necemo djubre ni kod drugih. A gde cemo ga?
Sto se tice sporta, tu ne bih polemisao. Moje licno misljenje je da Martic vec sada mnogo nasih para baca na sport. Masovni i omladinski sport treba placati, a sve ostalo - na trziste. A ko place nad teskom sudbinom sportskih klubova neka se masi sopstvenog dzepa.
Oko price da stranih investicija nije bilo za vreme Marticeve vlasti to je tacna cinjenica, ali ne znaci nista. Sto bi neko uopste dosao u Uzice da nesto pravi? Da li imamo neke prirodne resurse koji se mogu iskoristiti u industriji? Na raskrsnici smo nekih vaznih puteva? Blizu smo neke morske ili recne luke? Imamo dobru transportnu zeleznicu? Da mu damo dzaba zemljiste? Pa to svi u zemlji nude? Mozemo da mu damo manje poreze? Pa zar vi stvarno naivno mislite da je neko lud da dodje u udaljeni brdsko-planinski deo Srbije i baci desetine miliona evra? Imamo jeftinu radnu snagu? Kome treba radna snaga koju jedino sto interesuje je da se, bilo rodjackim, bilo politickim vezama, zaposli u javno preduzece, da ne radi nista i da redovno prima platu.
A sto se tice primedbe da meni odgovara Martic, reci cu ovako. Nikakvu razliku ne vidim izmedju vas i njega. Na osnovu vasih zalaganja svakom iole analiticnijem coveku ce biti jasno da se utrkujete ko ce vise ojacati javni sektor. I vas i njegov san je ocigledno da cela Srbija bude jedno veliko javno preduzece. Vi, ustvari vodite spor, ko ce biti gazda tog preduzeca. Pa da u njemu vodite vase politicke ratove, da zaposljavate, vi vase, oni njihove, da se igrate i mudrujete do mile volje.
Verovali ili ne, nisam ja iz te price.
Sačuvana
dusan djurovic
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 11


« Odgovor #9 poslato: 24.02.2006. 08:59:05 »

Pedja,
vise puta do sada sam pokusao da objasnim da uopste nije bitno gde je sediste neke firme. Ovde se svi bore za javna preduzeca jer su digli ruke od privrede i sva je fora u tome ko ce raspolagati budzetskim parama. Dakle, radi se o tome, ko ce trostiti tudje pare. Ako je centar u Uzicu onda smo mi gazde tudjih para. Ako je centar u Valjevu onda su oni gazde. I sam znas da i Koka kola i Bil Gejts nisu iz Njujorka ili Vasingtona, pa su osvojili citav svet. Sva ova dreka oko javnih preduzeca je posledica retrogradnog poimanja danasnje medjunarodne podele rada. Posto se bavis kompjuterima i sam znas gde se danas prave delovi za kompjutere - Kina, Malezija, Tajvan i slicno. Do skora izrazito zaostale feudalne ili komunisticke zemlje. Politicari i gradjani tih zemalja se nisu bavili time gde ce biti uprava nekog javnog preduzeca, vec su smisljali plan kako da doskoce razvijenim kapitalistickim zemljama. Drzava je smanjila poreze za strane ulagace i iskoristili su jedini resurs koji imaju - ljude. Stranci su dali skup kapital, oni jeftinu radnu snagu i osvojili su celi svet. Osnovna zakonitost kapitala je da se vrlo brzo seli u granu ili zemlju gde se moze oploditi. Cime se mi bavimo u ovoj zemlji? Hagom, javnim preduzecima, kuda Velja gradi puteve i slicno. I kad smo kod Velje, znas kuda ce graditi buduci autoput? Onuda kuda bude strani investitor procenio da je najekonomicnije. Mozemo mi da nacrtamo put kako se nama svidja, ali od njega nece biti nista, ako investitori procene da se tako nece napraviti pare. Svakog ko ulaze pare interesuje samo jedno - gde ce ih plasirati uz najmanji rizik i gde ce ih najbrze oploditi. To mozda nije humano, ali tako funkcionise covecanstvo.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 24.02.2006. 14:46:39 »

Previse ti to bukvalno gledas, dok ja pricam o malo profinjenijim stvarima koje ti izgleda nikako ne vidis. Nema svrhe da dalje diskutujem na taj nacin.
Sačuvana

Pierre
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Lokacija: White Graveyard
Država: Srbija
Poruke: 885



« Odgovor #11 poslato: 24.02.2006. 16:07:43 »

Prosto ne mogu da verujem da neko prica kako nije bitno to gde je sediste neke firme.Navode se primeri Bil Gejtsa i Koka-Kole.Pa g. Djurovicu mi zivimo u gradu gde ima preko 10000 nezaposlenih, od cega 60% ceka prvi put  na posao.Neverovatno je koliko se gubi osecaj za javni interes, tj. za zivot i zivotni standard svakog naseg sugradjanina.
Uvek se zapocinje tema o medjunarodnoj podeli rada i drugim ideolosko-vrednosnim standardima kada neko pokrene pricu kako se sada zivi i ko je za to delom odgovoran.
Vesto se skrece paznja javnosti na moralni i svako drugi kredibilitet gospodina Vranica, kao da narod treba da se izjasni o njegovom radu.Smatram da je apsolutno nebitno ko je on i sta je on, vec onaj koji nas "vodi"(ili bi trebao da nas vodi).Onog momenta kada se Vranic bude kandidovao za neku javnu funkciju hajde da pricamo o njemu(siguran sam da se ova poslednja konstatacija nikada nece desiti).
Kazete da Vam je nebitno kako se ko zaposljava, i da je problem visak zaposlenih u javnim preduzecima.Pa ne ocekujete valjda od nekog ko je u opoziciji ili van glavnih centara politicke moci da resava taj problem.Taj problem postoji dugi niz godina, treba da se resava, ali sto ga niste VI resili koji ste 10 godina na vlasti?
Problem je sto je Vranic pre 7-8 godina uzeo pozajmicu od 8000 maraka od JP Stan i vratio za 1.5 mesec sa kamatom od 5%.Dobro nije u redu.Ali sto to cekaste da kazete sve ovo vreme, nego kada se ljulja brod, pa spasavaj sto se spasti moze.
Po pitanju deponije ne zamenjujte teze.Niko nije protiv deponije.Ali nemojte nam pricati o nekom izvarednom poslovnom rezultatu i kapitalnoj investiciji.Ja sam samo postavio poredak stvari, pa da se o tome razmislja.
Autoput ce ici tamo gde je jeftinije, ali i gde ce se pre otplatiti.Tako da obe potencijalne trase imaju iste pocetne sanse, ostalo je lobiranje.
O sportu ne mogu diskutovati sa ljudima koji su totalno nesportski, da ne kazem antisportski nastrojeni.
Da zavrsim ,lako je pricati o trzisnom poslovanju, racionalizaciji javnog sektora, neoliberalnoj ekonomiji itd., iz pozicije uspesnog privatnika, i (bez lutnje molim) sustinskog monopoliste. Iz takve pozicije gubi se svaki osecaj solidarnosti, pa cak i prema onima za koje smatram da su mi najblizi, a to su , svakako, moji sugradjani, Uzicani.
Sačuvana

"Falling is easy, it's getting back up that becomes the problem..."
Pierre
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Lokacija: White Graveyard
Država: Srbija
Poruke: 885



« Odgovor #12 poslato: 24.02.2006. 16:08:57 »

P.S. Ukoliko nije problem Pedja molim te navedi mi u kojim ciframa gresim.
Sačuvana

"Falling is easy, it's getting back up that becomes the problem..."
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #13 poslato: 24.02.2006. 16:39:39 »

Pierre, spusti malo loptu. dobra diskusije se zasniva na uvazavanju sagovornika i njegovih stavova a ti sve vise zvucis kao ovi nasi politicari koji ne mogu, a da ne opletu po nekome. Izbaci iz recnika omalovazavanje i etiketiranje sagovornika i kritikuj argumentima. Nacin na koji se obracas Dusanu je krajnje neprimeren i drasticno smanjuje vrednost svih tvojih argumenata.

Ne slazem se sa tobom na nije bitan kredibilitet onoga ko kritikuje. Da je tako onda bi vladala anarhija. Da kritikuje ima pravo onaj ko ima autoritet i kredibilitet. U ovoj zemlji je oduvek vladala politika da lopov dize dreku na drugog lopova, da skrene paznju na sebe. Naravno, govorim uopsteno, a ne mislim na konkretan slucaj.

Druga stvar, uopste mi se ne svidja huskacki pristup bilo cemu. Kada ste pravili halabuku da skinete SM, radili ste isto a slogan vam je bio: Samo da on ode. I tada, a i sada, se ne slazem sa takvim principom, a mislim da vreme pokazuje koliko je on los, jer time sto je ON otisao, dobili smo samo to da su dosli DRUGI pa nastavili slicno.

Red je da na izborima pocnemo da glasamo za nekoga, a ne protiv nekoga. Resenje nije da Martic bude smenjen, nego da za predsednika opstine bude postavljen neko ko ima bolje veze i ko ce moci stvari mnogo bolje da gura.

Sto se tice sifara, po tvom ispade da gasovod kosta preko 7 miliona evra sto se bas i ne slaze sa zvanicnim podacima, isto je i sa pomenutim platama, nedavno je objavljeno kolike su tacno plate funkcionera i ja sam se cak iznenadio da nisu visoke kao sto sam ocekivao, a daleko od toga da su tolike koliko ti kazes.

Kritike na racun lokalne vlasti su na ovom forumu u vise navrata iznosene i to vrlo cesto vrlo jasno i bez stednje na recima. ZAto se ja time ne bavim u ovoj temi vec pokusavam da zagovaram zdravorazumski i realan pristup i malo smirim atmosferu linca koja je u poslednej vreme stvorena u gradu, a prenosi se i ovde na forum.

Verujem, da ipak, mnogi dobro razumeju sta se to trenutno desava, drze se po strani i cekaju pravi trenutak kada ce da daju svoje misljenje, a to je, verovatno, kada budu ubacivali papir u glasacku kutiju.

Na kraju krajeva, vlast nam je onakva kakvu smo birali. Nazalost, 90% svetske populacije je naivno i povodljivo, pa je tako i u Srbiji i u Uzicu i ljudi i dalje uglavnom glasaju prema onome sto cuju u izbornim kampanjama, a ne gledaju stvari sire.

Drugi veliki problem, je sto mi nemamo u stvari koga da biramo. U ovom gradu nema ljudi koji se isticu na taj nacin da mozemo u njima da vidimo lidere. Nasi lideri su nametnuti politickim izborom u okviru stranaka i mi u stvari samo biramo ono sto nam stranke ponude, a one nam nude ono sto pre svega njima odgovara.

Probaj sa se setis nekoga za koga mozes da kazes: "e ovaj bi mogao da bude dobar predsednik opstine" a da pri tom potpuno zanemaris politicka opredeljenja i pripadnost, vec da kao kriterijum uzmes samo ljudske kvalitete i rezultate. Ja ne kazem da takvih ljudi nema, samo kazem da se ne isticu. Oni su negde na margini, jer nisu u glavnim tokovima, isto kao sto se to desava i sa ljudima u drugim oblastima: ako nisi slizan sa onima koji se pitaju, nema te, ne postojis, ma koliko da imas kvaliteta.
Sačuvana

Pierre
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Lokacija: White Graveyard
Država: Srbija
Poruke: 885



« Odgovor #14 poslato: 24.02.2006. 23:23:11 »

Apsolutno si u pravu kada kazes da pravih ljudi je malo, ili da su na margini.Ali stvarna alternativa ovakvom nesposobnom coveku jos uvek je van pozornice zato sto su ovi zauzeli sve pozicije.
Pedja,da bi dosli do novog ovaj mora da ode. A ono da lopov vice "Drste lopova" koristi upravo vladajuca vrhuska, koja pokusava da zameni teze i da teren prebaci na to ko je Vranic i slicno, a ne da se prica o njihov radu i njihovim porazima.
Plata Martica je neto 50000, a bruto 80000, a ovo poslednje placaju nasi poreski obveznici.
Apsolutno se slazem za zdravorazumski pristup svakom problemu, ali jednostavno su me emocije ponele kada znam ko se krije iza pseudonima Dusan Djurovic, i koliko je taj covek dobro prosao od ove vlasti, pa sada prosipa demagogiju.
Sačuvana

"Falling is easy, it's getting back up that becomes the problem..."
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 24.02.2006. 23:42:28 »

Prosta logika nalaze da ako hoces nekoga da zamenis onda moras da imas kime da ga zamenis. Prosla su vremena smena na "ua!". Sad treba da se igramo igrice "Ponudi bolji izbor".

Kao i svi ostali, Dusan Djurovic je na ovom forumu onakav kakvim se predstavlja svojim porukama. Dobar put ka konstruktivnoj diskusiji je da se raspravljaj o stavovima koji se ovde iznose, a ne o ljudima koji ih iznose.

Plata od 50000 dinara za predsednika opstine i nije nesto neobicno. Znam vise ljudi koji imaju cak i vecu platu, a ne rade takav posao.

Meni nije jasno sto si se ti toliko napalio na sukob Vranica i Martica? Ocigledno je da oni imaju licne nerazjasnjene racune i da sada obojica koriste svoj politicki polozaj, da ne kazem uticaj, da tom sukobu daju dimenziju koja mu uopste ne pripada. Zar stvarno nemamo preca posla nego da se bavimo njihovom svadjom? Ako ne mozemo da se distanciramo od toga, onda i ne mozemo da imamo dobru vlast.

Mene u celoj ovoj prici interesuje samo to da ovaj grad, u kome zivim i radim, ima neku buducnost a da samim tim i ja ovde imam neku buducnost, a nesto mi se ne cini da nacin kako se odvija cela ova prica pokazuje da je to moguce, bez obzira ko pobedi.

Ovo sto sad imamo su dve strane iste medalje, i to neke plehane, a ja bih voleo da vidim medalju neke malo zivlje i oku prijatnije boje.
Sačuvana

Pierre
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Lokacija: White Graveyard
Država: Srbija
Poruke: 885



« Odgovor #16 poslato: 25.02.2006. 01:43:40 »

Citat
Ovo sto sad imamo su dve strane iste medalje, i to neke plehane, a ja bih voleo da vidim medalju neke malo zivlje i oku prijatnije boje.




S tim sto je jedna vlast i donosi odluke bitne za zivot ovog grada.U tome je razlika, i oni snose potpunu odgovornost.
Sačuvana

"Falling is easy, it's getting back up that becomes the problem..."
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #17 poslato: 27.02.2006. 02:39:51 »

Napokon,konacno sam uspeeo da se vratim.
Pod nepoznatim okolnostima sam bio iskljucen i dugo nisam uspeo da se vratim na forum,ali evo me opet.
U potpunosti podrzavam stavove Dushana Djurovica.Napokon da neko razmislja barem slicno kao ja.
Godinama upozoravam da je najvece zlo koje trenutno tare zemlju Svinjariju,upravo taj javni sektor.
Pre stotinu pedeset godina jedna od glavnih parola u Timockoj buni je bila:"Smrt onima koji primaju plate".Josh tada je napaceni narod shvatio da su pogubniji za njega drzavni cinovnici od turskih zulumcara.
(Ne mogu da pishem dok mi je na TV odvratna faca Aleksandra Vucica.Da li taj covek ima neku polno-zaraznu koznu bolest oko usta,pa je onako odvratan,svaki dan je sve ruzniji,ne mogu da jedem dok se njegova odvratna usta pomeraju).
Uzice je izgubilo odlaskom filijale EPS-a sledece:Nece vise moci da lokalni biznismeni ugradjuju prozore po duplo vecim cenama.Nece moci polupismeni shofer da bude predsednik upravnog odbora EPS,zapravo nece moci vise iz Uzica,jer ce sigurno isti takav da zauzme njegovo mesto ali ovaj put iz Kraljeva.
Ja se bavim trgovinom,tj.specijalizovan sam na odredjeni artikl.Nikada od kada sam poceo da radim nisam naisao u lokalnim ili republickim novinama da je raspisan tender za nabavku te robe.Istovremeno moj kolega ne bere brigu shto je shugavi mesec februar jer njemu dodje dripac iz EPS-a i izvrsi nabaku u jednom danu koliki je moj polugodishnji pazar.Sigurno da ce taj isti moj kolega da debelo zali za odlaskom tako dobrog kupca.Ovih dana ste svedoci lopovluka u Bioktoshu i valjda vam je napokon jasno da budzetske ustanove sluze za uhljebljenje:Podguznih mushica,shvalerki,poluretardirane dece lokalnih mocnika i ostalih kojima treba zahvaliti za azurno lepljenje plakata u predizbornim kampanjama.
Uposlednjem broju Uzicke nedelje,autor nam predstavlja sliku prosecnog Uzicanina,pa rece:Star oko 40 god.,on ili supruga zaposleni u republickom ili opstinskom preduzecu.E,tu je tajna uzickog kurcenja i licemerstva.Naci cu zenu na drzavnim jaslama i od njene plate cemo se hraniti i placati obaveze,a ja mogu do mile volje da se shepurim u bashtama lokalnih kafana i lkada me neko upita shta radim ,ja cu odgovoriti da prodajem automobile.Pogledajte u izlogu kafica,matore drtine u petoj deceniji kako nishane devijcicama kroc noge.Ma ne mogu vise da mlatim o tome,jednostavno se drzim krilatice shto gore to bolje,tj.zelim da ovaj grad shto pre dozivi sudbinu unishtenih i napushteni gradova u Istocnoj Srbiji,pa onda kada u njemu ostane par hiljada stanovnika neka se onda svi zaposle u javna preduzeca i neka rade.

Ko ce bre meni da zabrani da navijam za Janicu Kostelic.

Ashto se tice smene predsednika,ja mu jedino zameram sho nije recit,tj.shto muca,to je mnogo ruzno za osobu koja se cesto pojavljuje u medijima,a za njegovu sposobnost nemam shta da kazem,Uzicani nisu zasluzili boljeg predsednika.
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #18 poslato: 27.02.2006. 07:27:19 »

Citat: "Pierre"
Citat
Ovo sto sad imamo su dve strane iste medalje, i to neke plehane, a ja bih voleo da vidim medalju neke malo zivlje i oku prijatnije boje.


S tim sto je jedna vlast i donosi odluke bitne za zivot ovog grada.U tome je razlika, i oni snose potpunu odgovornost.


Ma kvaka je da i kada bi okrenuo medalju, nista se ne bi promenilo. Pleh je pleh.
Sačuvana

hodac
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Poruke: 393



WWW
« Odgovor #19 poslato: 27.02.2006. 09:30:28 »

Vechina argumenata koje je Pieri izneo su tachni .Mada dosta tu ima i ne argumentovanih stvari (tipa deponije )

Martic nije DIREKTNO odgovoran za Odlazak javnih preduzecha. Najvechu odgovornost imaju ljudi iz DSS i G17 ,mada to nije ni stranachko pitanje, odluke su donete lobiranjem u javnim preduzechima (eps a sigurno u telekomu ) . A opet odgovornost imaju i ljudi koji su nachelu uzichkog organizacije tih preduzeca. Proshao je period kad je Uzice imalo najachi Lobi u Telekomu u ovom kraju . Isto tako i u zeleznici .iSTO tako lobiranje unutar ds ovde nije bitno . A uzice opet ima lobi unutar te iste stranke koji nije beznachajan (Gavrilovic) .

Deponija je najbolji potez lokalnih organa upravljanja .Autoput je primarni intres grada, I jedan ovako pragmatichan potez je koristan a ne shkodi gradjanima ovog regiona , jer jachanje industrije je moguche samo ako se nalazi na nekom dobrom tranzitnom putu . Shto je opet stvar istorije. Uzicu ne treba industrija. Sektor usluga je sektor koji je onaj koji pravi najvechi profit . A i za turizam je ovo primarni intres. Ne treba to gledati kratkorochno . Uzice ima dobar polozaj (neko je rekao losh ) . Zeleznica sa 2 kraka , Eventualni autoput , plus eventualni ka Bosni , I civilni aerodrom. Fali samo pomorski . Jedino tako moze postati regionalni lider. O polozaju govori blizina bosne, isto tako i crne gore (intres grada je nezavisna Crna gora ) .Ali znate li jednu firmu , naravno trgovinsku koja koristi polozaj Bosne. Ne. Subotica svoju moch crpi iz saradnje sa madjarskoj.

Mislim da Marticha treba opozvati .oSNovno jer nemA VIZIJU .Ni jednim sistemom se ne upravlja ako nemash viziju njega kroz vreme i prostor .Jer nema energije da pokrene promene u gradu i generalno nema energiju.Da su Uzichani Ushli u shtrajk, blokirali magistralni put , i josh nekim vidovima gradjanskog otpora jedno javno preduzeche je moralo ostati u gradu. Shto je neki fer rezultat . Treba da dodju novi mladji ljudi , shkolovani, sa iskustvom van ovog grada, po moguchstvu spolja, gde su gledali kako funkcionishu normalni sistemi .A ne da znaju i vide samo partijski sistem kao iz vremena komunizma, samo shto ima vishe partija, a generalno nishta nije promenjeno .

Ima dosta profesionalnih ljudi i sposobnih . Ali razmislite da li che neko ko poshtuje sebe dochi a ima znanje i sposobnost da radi a da mu neki podrigli partijski meshetar , koji nije proveo nikad ni 5 minuta izvan drzave, neobrazovan , daje uputstva, saveta, naredjuje koga da stavi .A sve to jer je cinio korisne stvari partiji (lepio plakate i komshilji i prijateljima sa sela klevetao ove druge ) .


Promene jadnog coveka neche nishta promeniti. Dok se ne promeni ceo sistem. Ili che se promeniti princip izbora ljudi koji vode jedan sistem ( U OVOM SLUCHAJU GRAD ) ILI CHE SVE OSTATI po starom. Ne vredi par iskoraka. Jedina promena je mogucha ako se od centra sistema pochne sa delegiranjem na javnom otvorenom konkursu , na osnovu propisane procedure izbora i ako se tim ljudima da odgovornost .


Neko je pomenuo uspeh Indjije zahvaljujuchi dobrom polozaju. Tu se pokazuje princip dobrog mnadzmenta. Gradovi tipa nove pazove , stare pazove , su na boljoj poziciji i blizi Beogradu. A opet je indjija uspeshnija. Ima josh dosta primera .


Razlozi shto je indjija i efikasnija ali i efektivnija su u tome shto su postavili sistem koji je u skladu sa potreba investitora. Sistem nije slobodno zemljishte, besplatno i par slichnih kozmetichkih poteza vech mnogo siri pojam koji ne moze u ovom trenutku mnogo ljudi da sagleda .
Sačuvana

looking for the splendidness
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #20 poslato: 01.03.2006. 20:52:32 »

Pet dana nisam prosetao glavnom ulicom,stalno neka zurba i automobilom kroz Omladinsku,a danas sam se zaprepastio shta smo mi Uzicani dozvolili.
Na platou ispred Robne kuce Beograd pripite <mod:uklonjen uvredljivi deo poruke>  razapele shator,pustili muziku i skupljaju potpise za smenu predsednika opshtine.Navalili gubitnici sa svih strana da stave svoj potpis nebili ublazili svoju gubitnicku ulogu u tom njihovom bednom zivotu.
Zadrigli <mod:uklonjen uvredljivi deo poruke>,valjda predvodnik te svetine,drzi govor na trotoaru,a oci mu sjaje ,onako kako samo mogu od rakije podrigushe.Zapenio i on i oni oko njega.<mod:uklonjen uvredljivi deo poruke> podvriskuju dok im iz gaca ispadaju shrafovi,elektrode,bananice,rajsfeshlusi ili shta su vec taj dan drpile na radnom mestu.
Pijana rajetina trazi rakiju,dok stavlja svoju shkrabotinu koju naziva potpisom,to je valjda sve shto je od slova naucio.Spominju neke mega,giga,tera markete,psuju mu majku,hvataju se za medjunozje,ajd sad znaj jel' ih uhvatio svrab od nehigijene ili okrenuti opshtini neshta objashnjavaju Marticu.
M  A  R  T  I  C  U       K  R  I  V     S  I,   Z  A  T  O     Š  T  O

Ne mogu da se zaposlim u javno preduzece,a mene nishta drugo ne zanima.                                                                                        Zenu mi godinama <mod:uklonjen nepristojan deo poruke> generalni i njegov pomocnik,a ona sada tehnoloski visak,kaze nece je niko vise,kao da je to sapun pa da se istroshi.
Ne mogu vise da kradem u firmi
Komsija kupi nov auto i zavrsi fasadu na kuci,a moja ostade ista kao kad sam svaki dan sa posla donosio u gacama po jednu slavinu.
Ma kriv si bre za stotinu stvari i za to shto pricaju da imas ribu,a meni ne moze da se digne otkada je Slobo pao.



Sve to shto sam nabrojao i puno toga je razlog za smenu predsednika opstine.
Ako tako mislite,idite i potpisite se.
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
moockey
provereni korisnici
piskaralo
*****
Poruke: 567




Najforumaš 2006
« Odgovor #21 poslato: 01.03.2006. 23:11:23 »

Ne, nego treba da sede kuci za racunarom i pljuju i zale se na sve oko njih a da pri tom nista ne pokusaju da ucine.
Sačuvana

Practice makes perfect
http://www.myspace.com/komedija
Pierre
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Lokacija: White Graveyard
Država: Srbija
Poruke: 885



« Odgovor #22 poslato: 02.03.2006. 01:21:47 »

Pedja, da li je Lolin zadnji post pravi primer zdravorazumskog i realnog prustupa ovoj temi?

Lolo, žao mi je što si tako ogorčen i što ti smeta radnička klasa koja se od 11h do 16h vraća s posla ili odlazi na isti. Ako ne možeš da gledaš svoje sugrađane, zašto uopšte živiš u ovom gradu, odnosno u Srbiji? Tvoj jedini argument su uvrede, pritom neosnovane, tako da nema smisla komentarisati ih. Nije bitno ko je pokrenuo inicijativu za opoziv, već zašto. Ovde o tome raspravljamo. Ako imaš nešto protiv pokretača ili onih koji se potpisuju, otvori novu temu. I kako misliš da Užičani odlučuju o dozvoli za javno prikupljanje potpisa? To pravo imaju sva pravna i fizička lica. Možeš i ti da skupljaš potpise za priznavanje Mrkonjića Bare kao javnog spomenika grada Užica ili za regionalnu ili čak državnu deponiju na teritoriji grada.
A, da bih pokazao toleranciju i dobrosusedske namere, ovaj put želim da ti pomognem tako što ću ti ukazati na neke gramatičke i pravopisne greške, a sve za tvoje dobro:

1.  “Ne bi li” se piše odvojeno jer su to tri reči, a jedini glagoli sa prefiksom ne koji se pišu sastavljeno su: neću, nemam i nemoj.

2.  Kaže se “rajsferšlus”, što je inače strancizam poreklom iz nemačkog jezika.

3.  Ako kažeš “pijana rajetina”, što je augmentativ zbirne imenice raja koja je u ženskom rodu, onda ne možeš reći: “Pijana rajetina…..to je valjda sve što je od slova naučio.”, jer je “naučio” glagol koji može ići samo uz subjekat muškog roda. Raja je inače ženski rod.

4.  Jel’ se takođe piše odvojeno: kao je l’ ili je li, zato što su to dve reči, a ako ih spojiš dobićeš glagol u perfektu: “jeli” koji u infinitivu glasi: “jesti”, odnosno konzumirati hranu.

P.S. Gde si ti čuo muziku na Glavnoj ulici, osim onog nesrećnika s frulom koji pokušava da zaradi za koru hleba?
Sačuvana

"Falling is easy, it's getting back up that becomes the problem..."
dusan djurovic
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 11


« Odgovor #23 poslato: 02.03.2006. 05:11:52 »

Mislim da Marticha treba opozvati .oSNovno jer nemA VIZIJU .Ni jednim sistemom se ne upravlja ako nemash viziju njega kroz vreme i prostor .Jer nema energije da pokrene promene u gradu i generalno nema energiju.Da su Uzichani Ushli u shtrajk, blokirali magistralni put , i josh nekim vidovima gradjanskog otpora jedno javno preduzeche je moralo ostati u gradu. Shto je neki fer rezultat . Treba da dodju novi mladji ljudi , shkolovani, sa iskustvom van ovog grada, po moguchstvu spolja, gde su gledali kako funkcionishu normalni sistemi .A ne da znaju i vide samo partijski sistem kao iz vremena komunizma, samo shto ima vishe partija, a generalno nishta nije promenjeno .
Ima dosta profesionalnih ljudi i sposobnih . Ali razmislite da li che neko ko poshtuje sebe dochi a ima znanje i sposobnost da radi a da mu neki podrigli partijski meshetar , koji nije proveo nikad ni 5 minuta izvan drzave, neobrazovan , daje uputstva, saveta, naredjuje koga da stavi .A sve to jer je cinio korisne stvari partiji (lepio plakate i komshilji i prijateljima sa sela klevetao ove druge ) .
Promene jadnog coveka neche nishta promeniti. Dok se ne promeni ceo sistem. Ili che se promeniti princip izbora ljudi koji vode jedan sistem ( U OVOM SLUCHAJU GRAD ) ILI CHE SVE OSTATI po starom.

Mislim da je potpuno legitiman stav i Hodaca i Lole. Hodac je covek koji zeli da stvari objektivno analizira, a Lola je, ocigledno, covek privatnik, kome su stvari odavno jasne i covek koji stvari naziva svojim pravim imenom. Bravo Lola!
Koji je cilj tih "njinih" "pismenih" iz Lige. Prvo srusiti Martica, pa onda dovesti na vlast nekog "njinog" domacina, a pomogucstvu nekog ko ima kakve skole, jer 90 posto iz Lige od skole ima dva velika odmora, a koji ce slusati njihove genijalne ideje. Neko kao Davinic ili Velja Ilic
Hodac je u pravu kada kaze da Martic nema viziju, medjutim, zar vi mislite da ce neko normalan, posten i sposoban hteti da bude predsednik? Da ga ceo grad pljuje i ogovara? Da mu novinari rovare po privatnom zivotu? Da mu polupismene rostiljdzije govore da ne zna sta radi i da je lenj ili nesposoban?
Po mom skromnom misljenju, ovo ludilo koje je zavladalo u zemlji, pa i u nasem gradu, moze se nazvati OSVETOM LOSIH DJAKA. Vazno je doci do para, na bilo koji nacin, a posto vec ne moze licnim sposobnostima, onda je najjednostavnije preko politike. U politici, za sada, nema jasnih vrednosnih kriterijuma, sve moze da se gleda i ovako i onako, a kad stvari budu ocigledne, posle nekoliko godina, onda je kasno. Pametni ljudi su na samom startu upozoravali na ludilo koje protura Milosevic, ali je narod bio slep. Posle 10-15 godina vecina je napokon shvatila ko je i sta Milosevic, ali je onda sve vec bilo kasno. I da vas sve malo razocaram. Ekonomsko nacelo je da koliko jedna ekonomija upada u krizu, najmanje toliko treba da se i oporavi. Prevedeno na srpski, jos najmanje 10 godina ovde nece biti dobro.
Ne zelim da se protumaci da imam nesto licno protiv te Lige, da me Pjer, kosarkas, sa Belog groblja ne bi pogresno razumeo, ali jos od onog dana kada su u predizbornoj kampanji doveli na Trg Sasu Matica, ja sam sa tom organizacijom zavrsio. Ne smeta meni Sasa Matic ili ljudi koji slusaju takvu muziku, svako slusa ono sto voli, ali ti ljudi i ja nemamo nista slicno. Ljudi koji vole Sasu Matica, Cecu i slicne, i ja i moji prijatelji,koji ceo zivot slusamo Bitlse, Flojde... niti smo imali, niti imamo, niti cemo imati ikakve veze. Svi smo mi zitelji istog grada, ali smo razliciti svetovi.
Mozemo mi cak biti i u istoj politickoj partiji, ali smo opet razlicite civilizacije. Kad sam bio mlad jedni su isli u Rupu, a drugi na Turist. Na moju zalost, doziveo sam posle dvadeset godina da nacin zivota tih koji su isli na Turist postane dominanta u Srbiji.
Zato i jesmo tu gde smo.
Vi svi koji ste mladji, ne sudite preostro LOLU, tacno je da on ima malo socniji recnik, ali kad budete u nasim godinama svi cete vi biti manje ili vise kao LOLA. Tako se jednostavno okrece tocak ljudske civilizacije.
Sačuvana
Pierre
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Lokacija: White Graveyard
Država: Srbija
Poruke: 885



« Odgovor #24 poslato: 02.03.2006. 06:06:30 »

Gospodine "Djurovicu" tacno je da u Ligi ima 90 nepismenih ali oni nisu na vlasti na vlasti su NEPISMENI - PANTOVIC, SREDOJEVIC, pa sto da ne i MARTIC (ex-masin bravar, koji je posle kumrovacke skole za dva meseca polozio 30 ispita u 35 godini zivota)...Ako Liga dovede na vlast nepismene pljujte koliko hocete i ja cu sa vama.
Koliko mi se cini u nekom prethodnom postu ste rekli da nije bitno sto se neko zaposlajva po partijskom kljucu, to je normalna stvar u Srbiji, pa i u Uzicu. Da ali VI ste na vlasti, a samim tim snosite odgovornost. I ne treba da postavljate hipoteticke pretpostavke tipa "sta bi bilo kad bi bilo", vec da vidimo ko je kriv.
Na kraju kada budem u godinama kao Vi i Lola plasim se da necu imati sa kime da progovorim a kamoli da se svadjam jer ce svi otici iz ovog grada a ja cu cekati da ugasim svetlo.
E pa nece moci.

P.S. Niste se dobro informisali o mom identitetu. Sto se moje kosarkaske karijere tice, trenirao sam 2 meseca u trecem razredu Osnovne skole. A o mojim muzickim afinitetima ne znate apsolutno nista. Mogu samo reci da ste u zabludi. Ako slucajno dodjete do mog dosijea, pogledajte kakva je muzika mogla da se cuje u toj istoj Rupi kada sam organizovao zurke tamo.
P.P.S. Ukoliko je gostovanje coveka za koga je Pavaroti izrazio zelju da peva sa njime mrlja, onda OK. Muzika je jedno, a politika nesto drugo. Ne skrecite sa teme. De gustibus non disputandum est.
Sačuvana

"Falling is easy, it's getting back up that becomes the problem..."
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.45 sekundi sa 35 upita.