Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Koliko ste zadovoljni komunalcima?  (Pročitano 3345 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 21.11.2005. 07:18:38 »

Ovom prilikom ne bih ulazio u kvalitet usluga komunalnih preduzeca vec u nesto drugo: kvalitet naplate.

Vec neko vreme imam problem sa skoro svim komunalnim sluzbama. Osnovna stvar je sto nece da salju racune za naplatu nego ocekuju da ja svakog meseca idem na njihov salter da placam njihove usluge. Ja vec nekoliko godina korsitim elektronsko placanje i ne zelim da idem na saltere komunalaca, jer sve placam preko banke.

Oni ni u snu nece da izdaju racun nego su oko toga stalno komplikacije.

Drugi, jos veci problem je totalno losa evidencija dugovanja.

Pre jedno mesec dana ima sam ovakvu priliku:

- stigao mi je racun za grejanje na kome jepisalo da sam desetak hiljada dinara u preplati
- istog dana zovnem u Toplotu da proverim o cemu se radi i oni mi kazu da je greska u pitanju, da nisam upreplati ali ni da nemam dugovanje, tj. da je sve u redu. Slican odgovor od njih sam dobija nekoliko meseci unazad jer su mi redovno stizali racuni po kojima sam bio u preplati ali su mi na salteru davali tacan iznos dugovanja i ja sam uplacivao to sto su mi rekli.
- dan posle ovog racuna, na vrata mi dolaze sudski vestaci ili sta su vec, da mi plene imovinu zbog duga toj istoj Toploti.
- sledeceg dana iz Toplote dobijam potvrdu da nemamdugovanja i to odnesem u sud da obustave plenidbu

E pre neki dan, dodje mi ponovo racun iz Toplote ali sam ovaj put u zestokom dugu, skoro 10000 dinara. Zvonem da proverim i posle dva dana utvrde da zaista jesam u tolikom dugu zato sto nisam uplacivao pun iznos dugovanja prethodnih meseci, nego samo delimican, a da je to zbog neke greske u njihovom obracunu. I sad ja moram da platim tolike pare odjednom... oni prosto nisu normalni.


Ovih dana stigao je i "racun" od Elektrodistribucije. Namerno stavljam racun pod navodnicima jer to uposte nije racun, mada ima slicnu formu. Radi se o obavestenju o zaduzenju. Iz nekog razoga, oni ovaj mesec nisu slali racune (valjd anisu ocitali brojila) a da bi nam uzeli novac, posto ne mogu da posalju racune (to bi bilo protiv zakona) oni salju obrasce koji lice na racune i za divno cudo najveci broj ljudi to uopste ne primeti nego placa. Zalosno je sto na poledjini obavestenja pise da ukoliko ne platimo navedeni iznos (za koji su jasno stavili do znanja da su ga upisali odokativno, jer nisu ocitali brojilo), sledi zatezna kamata i druge sankcije.
Zatezna kamata i sankcije ako ne platimo obavezu po dokumentu koji nije racun i samim tim po zakonu ne moze da nas ni na sta obaveze?

To mogu samo lopovi da rade. Racunaju da ljudi ne poznaju zakon i da ce da rade onako kako im se kaze ne proveravajuci. Zalosno, ali to stvarno funkiconise. Ljudi uopste ne znaju svoja prava i ne koriste ih.

Po zakonu, nekome treba da platite samo ako vam izvrsi uslugu i nakon toga izda zakonski propisan racun za tu uslugu. Svaki drugaciji nacin placanja nije po zakonu i po pravilu je na stetu onoga ko placa.

Inace, vec duze vreme traju razgovori u vezi objedinjavanja naplate komunalnih usluga, slicno kao sto to radi Infostan u Beogradu. Stvar nikako da zazivi jer izgleda ne mogu da se dogovore ko ce da uzme to da radi, jer ko to radi, ima dobru zaradu.

A ko nam je kriv za sve to? Pa lokalna vlast, ko bi drugi. Oni su ti koji treba da obezbede da komunalna preduzeca rade tako da budu ekonomicna, efikasna i sto jeftinija po lokalnu zajednicu za koju rade. Umesto toga, komunalna preduzeca sluze za raskusurivanja politickih struja, saveznika i profitera. Vaznije je ko ce gde dobiti direktorsko mesto od toga sto u tim preduzecima radi gomila viska kancelarisjkih sluzbenika koji imaju toliko slobodnog vremena da umesto da rade nesto, igraju igrice na racunarima. Tesko je na prste jedne ruke nabrojati radnike u racunovodstvu u svim komunalnim preduzecima zajedno koji znaju pre svega racunovodstvo a narocito kojima elektronko placanje nije nesto za sta su culi i sto je mnogo komplikovano i cime oni ne zele da se zamaraju.

Naravno, vremena da smisle kako da otmu pare imaju na pretek. Znate li da je Toplota izmislila genijalan nacin da vas orobi? Imaju gotove obrasce na kojima satave tuzbu protiv vas ako ne platite usluge koje vam nisu obracunali (i ispotavili racun). Taj obrazac u sebi sadrzi i gotov tekst presude. Oni odjednom na istom listu papira odstampaju i tuzbu i presudu protiv duznika i to salju u sud tako da sudiji preostaje samo da ih ispotpisuje i prosledi cinovniku da istaba pecate i posalje tuzenima. Vas saceka iznenadjenje, dobijete presudu (koja cesto zadrzi netacne podatke jer racunovodstvo Toplote ne ume da vam obracuna dug) a Vi nemate pojma ni da ste bili na sudu. U iznos koji treba da platite obavezno uvrste dugovanja koja ni po kom kriterijumu ne mogu biti predmet tuzbe, a jos vam nakarikaju i ne male sudske troskove.

To samo u zemlji Srbiji moze, da vam neko sudi ne bez prava da se branite nego i bez prava da znate da vam se sudi, a sve opet po logici da ljudi ne znaju kakva su im prava i da ce da plate sve sto vlast kaze. E pa jadac, Toplota je vec poprilicno ojadjena zato sto su mnogi takve tuzbe osporili i prinudjena je sama da snosi troskove koje je htela da nakarika svojim klijentima.

Ljudi probudite se. Postoje zakoni koji vas stite, ali morate znati da postoje i da moraqte samo da ih primenjujete. Ne uzimajte nista zdravo za gotovo , jer svi upravo racunaju na to da necete proveravati zbog cega vam se sta naplacuje.
Sačuvana

pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #1 poslato: 21.11.2005. 07:32:09 »

Ovo za toplotu ima resenja ali sta sa ovim racunima za struju ? Tu nemozes nista , kolko pise toliko platis a ODOKATIVNO u ko zna cije dzepove ide.
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 21.11.2005. 07:38:17 »

Ima resenja naravno. Stvar je u tome sto po novim propisima, nema vise odokativne naplate. Svi su duzni da obracunaju usluge i ispostave racun.

Ovde se radi o tome da pokusavaju da prevare ljude i u tome im uspeva. Nema nikakvih sankcija ako ne platis prema obavestenju, obavestenje samo sluzi tome da znas koliko ti je otprilike zaduzenje a racun ces dobiti sledeceg meseca. Da li ces ti da platis ovog meseca i time smanjis konacan iznos koji ces platiti sledeceg meseca ili neces stvar je tvoje dobre volje a niko te na to ne moze naterati. Ako to trosis 200 dianra struje mesecno i ovaj mesec ti to ne obracunaju, obracunace ti sledeceg, pa je tvoja stvar da li ces sada da paltis 2000 a sledeceg jos 2000 ili ces da sledeceg platis svih 4000.

To sto platis pre dobijanja racuna, po zakonu se tretira kao avansno placanje, a za to se palca dodatni porez.
Sačuvana

velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #3 poslato: 21.11.2005. 16:26:28 »

Pedja, svaka chast! Mislim da si svojim postovima mnogima objasnio neke stvari.
Chinjenica je da se ponashaju kako im padne na pamet, ali je i chinjenica da im MI to dopushtamo.
Tako da, WAKE UP PEOPLE!!!
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #4 poslato: 21.11.2005. 20:40:58 »

Ma ljudi, koliko god se mi bunili, uvek je bilo i uvek cje biti tako...
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #5 poslato: 25.11.2005. 07:00:07 »

upravo slusham na TV-u kako imamo najskuplje grejanje u srbiji , mi placamo 41dinar po kvadratu a u BGDu je 35 ...  :evil:
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #6 poslato: 25.11.2005. 18:39:13 »

Zato smo i jedna od najhladnijih gradova .. pa veca energija mora das e utroshi u zagrevanje stanova ...
Sačuvana
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #7 poslato: 26.11.2005. 06:02:28 »

Kada sam napisao da sve treba zapaliti,vi ste se bunili da sam destruktivan i agresivan.
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 21.12.2005. 00:09:15 »

Saga se nastavlja.

Iako sam mislio da su peripetije sa "Toplotom" zavrsene tako sto sam platio sve sto su trazili, ovih dana sve ide ponovo. Opet doslo iz Suda da ce da plene imovinu zbog nekog novog duga "Toploti", a cak ni u "Toploti" nemaju evidentirano da taj dug postoji... zvao, proverio, oni kazu, sve je u redu, nema dugovanja.
Sačuvana

Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #9 poslato: 21.12.2005. 02:17:26 »

Citat: "Lola"
Kada sam napisao da sve treba zapaliti,vi ste se bunili da sam destruktivan i agresivan.


Ko se buni? Ti spremi shibice, ja nosim kanticu benzina.  smile
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.889 sekundi sa 35 upita.