Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Koliko zarađuju zaposleni u užičkom javnom sektoru  (Pročitano 2660 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 11.09.2006. 17:31:21 »

http://www.danas.co.yu/20060909/vojvodina1.html#5

Koliko zarađuju zaposleni u užičkom javnom sektoru

Najveće plate u Direkciji, Vodovodu i Toploti

Diplomirani novinar u užičkim Vestima u julu je, bez minulog rada, imao platu od 11.387 dinara, što je mnogo manje od zarade nekvalifikovanog radnika u većini užičkih javnih preduzeća. S druge strane, zaposleni s fakultetskom diplomom u Direkciji za izgradnju "zaradio" je oko 36.000 , a s višom školom u Toploti skoro 43.000 dinara

Užice - Zarade u užičkom javnom sektoru iznose od nekoliko hiljada do nekoliko desetina hiljada dinara. Najveća zarada, bez minulog rada, u julu, od 52.984 dinara isplaćena je direktoru užičke Direkcije za izgradnju. Tri i po puta manju platu imao je direktor opštinske medijske kuće Vesti, i to svega 15.322 dinara.

Direktora Direkcije za izgradnju, prema visini zarade, sledi direktor
Vodovoda (50.399), a potom Toplote (48.523), Bioktoša (40.000), ustanove Veliki park (37.818), Niskogradnje (37.729) i Stana (35.000 dinara). Direktor Dečjeg vrtića primio je u julu 31.493, Narodnog muzeja 31.013, Dečjeg odmarališta Zlatibor 29.887, Narodnog pozorišta 29.545, Istorijskog arhiva 27.762, Narodne biblioteke 27.730, a Gradske galerije 24.595 dinara.

Julska zarada Opštinskog javnog pravobranioca bila je 37. 668, direktora Turističke organizacije 32.874, a SOFKA 23.664 dinara.

Plate zaposlenih s fakultetskom diplomom bile su od 11.387 dinara, koliko je imao novinar u Vestima, do 35.869 dinara u Direkciji za izgradnju. Njihovim kolegama u Opštinskom pravobranilaštvu isplaćeno je 34.582, Toploti 34.578, Vodovodu 33.779, a u ostalim javnim preduzećima i ustanovama od 21.136 do 28.730 dinara.

Najveće plate radnicima s višom školom isplaćene su u Toploti i to 42.795 dinara, što je za osam hiljada dinara više od zarade koju su, u istom preduzeću, imali fakultetski obrazovani kadrovi! Sa istim stepenom stručnosti plata u Direkciji za izgradnju bila je 28.054, a u Vodovodu 27.406. Plate u ostalim opštinskim preduzećima i ustanovama sa istim stepenom stručnosti bile su od 10.146 dinara, koliko su primili u Vestima, pa do 25.000 dinara.

Visokokvalifikovani radnik Toplote primio je 27.203, Vodovoda 21.943,
Stana 20.744, Bioktoša 20.665, a ostali od 15.200 do 11.300 dinara.

Evidentna je i razlika u platama među zaposlenima sa srednjom stručnom spremom, pa su tako u Direkciji 25.967, Toploti 23.175, Vodovodu 22.398, ostalima su niže od dvadeset hiljada dinara, a najniža je u Vestima (9.413 dinara). Kvalifikovani radnici u Direkciji imali su 25.059, Toploti 22.265, Dečjem odmaralištu Zlatibor 21.000 dinara, a ostali ispod te sume pa do 8.149 dinara u Vestima. Plate nekvalifikovanih radnika iznosile su od 7.209 dinara u Vestima, do 17.102 dinara u Direkciji za izgradnju.

Prema podacima Odeljenja za budžet, za plate svih zaposlenih koje se finansiraju iz budžeta potrebno je 257.723.320 dinara, što je 21,82 odsto opštinskog budžeta.

Inače, prema podacima Zavoda za statistiku, prosečna julska neto zarada u Užicu (računaju se samo isplaćene zarade) bila je 20.592 dinara.


Funkcioneri

Predsednik užičke opštine primio je neto platu od 55.800 dinara, a zamenik predsednika opštine 47.000. Tri plaćena člana Opštinskog veća imali su zaradu od po 43.210, a načelnik Opštinske uprave 41.100 dinara. Opštinskom menadžeru, koji je angažovan po ugovoru mesečno se isplaćuje nadnada od 15.307 dinara, predsedniku skupštine 10. 568, a dvojici njegovih zamenika po 5.284 dinara. Predsednik skupštine i njegovi zamenici nisu u stalnom radnom odnosu u opštini.

Opštinska uprava

Razlike u zaradama sa istim stepenom stručnosti u opštinskoj upravi, koja ima 153 zaposlena, i opštinskom javnom sektoru, takođe se razlikuju. Zaposleni s fakultetskom diplomom u opštinskoj administraciji u julu je imao platu, bez minulog rada, 25.688, s višom školom 19.418, visokokvalifikovani radnik 20.519, sa srednjom školom 17.405, kvalifikovani radnik 17.325, a nekvalifikovani radnik 12.260 dinara.


Nenad Kovačević
Sačuvana

velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 11.09.2006. 23:13:12 »

U razgovoru sa prijateljima i rodbinom koji ne zhive u nashem malom gradu, dolazim do zakljuchka da samo u Uzhicu najbolje zhive zaposleni u javnim preduzecima. Koliko se secam nekih pricha iz davnina, uvek je stajalo da je chinovnik (chitaj: zaposlen u javnom preduzecu) chovek sirotan, mala, chinovnichka plata nije dovoljna za zhivot... Do danas...
U odrastanju nikada nisam pozhelela da radim u drzhavnoj sluzhbi. Te ljude vidim kao one chiji lichni razvoj staje onog momenta kada stupe u radni odnos (chast izuzecima). Sada mi je jedina zhelja da se zaposlim u neko takvo preduzece, i - mirna do kraja zhivota.
Ma, neka je i mala plata, samo da je na vreme...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #2 poslato: 11.09.2006. 23:53:10 »

Citat: "velika"

Ma, neka je i mala plata, samo da je na vreme...

xex, gde mala plata , bolje da nisam znao kolko primaju , dobar kesh nema sta...
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #3 poslato: 12.09.2006. 00:42:54 »

Ja samo znam da nikad vishe kod privatnika necu raditi, pre bih prosio na ulici i vishe bih isprosio nego da chekam privatnikovu milostinju... MURSH MORE... NEVER MORE !
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #4 poslato: 12.09.2006. 05:01:38 »

Nekome zivot majka nekome maceha...
Ti si imao srece i nashao si se u drzavnoj firmi.. Ali sve je manje takvih srecnika.
Wink
Sačuvana
Alma 86
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Poruke: 156



« Odgovor #5 poslato: 13.09.2006. 01:21:18 »

Opet ste u debeloj zabludi.
U javnim sluzbama i svim radnim mestima koji se placaju iz budzeta, rade najnesposobniji i po pravilu najposlushniji, a poslushni su upravo zato shto znaju da su nesposobni.
Jedan moj prijatelj, jedne prilike, u zbornici reche:" Drage moje kolege, da je profesija nastavnik dobro placena, sigurno bi ovaj posao radili mnogo sposobniji od nas".
Odushevljavate se platom direktora Direkcije, pih..., pa toliko zaradi svaki taksista u gradu, a Svetlana je dipl.ing.arhitekture. Njene kolege u privatnom sektoru, njenu platu zarade za dva dana, a nekada i za jedan.
Platu direktora Toplote, majstor koji privatno radi na postavljanju grejne ili gasifikacione instalacije, zaradi za sedam dana.
Jednom sam vam vec prichao, da hiljadu evra u najsitnijem privatnom biznisu, kao shto je posed trafike ili tezge na buvljaku, ne predstavlja nikakav novchani poduhvat.
Radnik za mashinom, u jednoj fabrici kesa, zaradi 50.000,oo mesechno.
Radnik u privatnoj firmi, koja je na tenderu bobedila za posao odrzavanja ulichne rasvete, prima mesechno 35.000,oo i ne pada mu na pamet da jashe bandere u EPS-u za dvadesetak hiljada.
Svi ti silni butici i slichne radnjice, svojim vlasnicima mesechno donose platu vecu od Predsednika republike, a vi se i dalje odushevljavate sa nekim mrvicama u policiji, poshti, opshtini i ostalim udvornichkim firmama.
Shta ja imam da vam pricham o tome, pa Pedjin poslodavac mesechno zaradi kao predsednik opshtine za godinu dana, pa neka ga priupita da li bi voleo da mlati praznu slamu u javnom preduzecu za popishanih 500 evra.
Sačuvana

ovom korisniku je zabranjen pristup na forum zbog nepristojnosti i vredjanja.
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #6 poslato: 13.09.2006. 02:00:38 »

Ma, ti prichash o gazdama, a mi o radnicima... Razlichita gledishta...
Naravno da ima i onih privatnika koji brinu o svojim radnicima, ali, do takvih se teshkom mukom dolazi...
Ma, ako treba, bila bih i nesposobna, samo da je redovna plata...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 13.09.2006. 05:14:28 »

Radio sam u vise privatnih i drzavnih firmi ukljucujuci i svoju tako da imam iskustva, a ono kaze, sve se svodi na to kako gde.

A nesto sumnjam da bih odbio da mi ponude da radim negde gde mogu da dzabalebarim za 500 evra mesecno...
Sačuvana

Alma 86
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Poruke: 156



« Odgovor #8 poslato: 14.09.2006. 00:09:45 »

Citat: "velika"
Ma, ti prichash o gazdama, a mi o radnicima... Razlichita gledishta...
Naravno da ima i onih privatnika koji brinu o svojim radnicima, ali, do takvih se teshkom mukom dolazi...
Ma, ako treba, bila bih i nesposobna, samo da je redovna plata...


Na pochetku priche je bilo rechi, koliku platu prima Svetlana u Direkciji, a ne koliko chistachica ili kafe kuvarica.
Danas mi je dolazila roba i pitam dechka koji vozi kamion, kolika mu je plata. 300 evra i dnevnica od 400 dinara., a u magacinu je josh veca.
Ko ce bre normalan da radi po ceo dan za 20.000 din., a da te pri tom josh deca zaj**avaju ili da cvikash od shefa.
Devojke u mesari Shopalovic primaju 28.000 , kao lekar opshte prakse.
Sačuvana

ovom korisniku je zabranjen pristup na forum zbog nepristojnosti i vredjanja.
IvaN
Serbian Shooting Team
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ivan Pečeničić
Mesto: Uzice
Lokacija: Njegoseva
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 1370



« Odgovor #9 poslato: 14.09.2006. 00:23:52 »

Raspravljate o necemu sto ne mozete da ispravite.. A sto e tice posla i plata onaj koji hoce imace onaj koji nece,nece ni imati..
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #10 poslato: 14.09.2006. 01:43:04 »

Ja HOCU, al' mi se ne da...  :cry:
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Alma 86
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Poruke: 156



« Odgovor #11 poslato: 15.09.2006. 01:03:08 »

Problem u odabiru posla je taj shto se prvo pomishlja na na situaciju, tipa, a shta cu ako me na ovom radnom mestu vidi drugarica ili drug iz sednje shkole. Ja sam uvek bila u fazonu, a vidi me sada gde radim.
Kada takve predrasude budu ostavljene po strani, nece se desiti da Uzice ima samo jednu devojku, taxi vozacha, dok je taj broj u Kraljevu izjednachen, a u Chachku su mushkarci u maloj prednosti.

"Kakve sam kurate srece, mene bi pozvala moja najbolja drugarica, koja je uspela da se uvali u brachne beogradske vode, da je odvezem od stanice do kuce, kada dolazi u zavichaj. Jooooj blama, ne bih mogla da zaspim od muke. Vidi nju sva blista, a ja u taxiju, jedem pljeskavicu i brishem ruke od farmerke, dok  miris luka, osvaja kabinu mog Golfa.
Nikada, pa neka crknem od gladi, ej bre, pa znate li ko sam ja bila u shkoli. Svi su mi zavideli na mojoj ludosti i slobodi".
Sačuvana

ovom korisniku je zabranjen pristup na forum zbog nepristojnosti i vredjanja.
IvaN
Serbian Shooting Team
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ivan Pečeničić
Mesto: Uzice
Lokacija: Njegoseva
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 1370



« Odgovor #12 poslato: 15.09.2006. 02:06:44 »

Bezi ne loopaj sta ima lose u tome voziti taksi jes da je rizk veliki ali kad nema nista drugo i to je dobro.. hmmm probaj da se zaposlis u komunalnom pa da guras kolica po gradu i kupis lisce .. sta mislis kako je tim ljudima.. Samo uporedi to dvoje..  :wink:
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.961 sekundi sa 35 upita.