Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8
  Štampaj  
Current Topic Rating: *****
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Najlakše do posla po političkoj liniji  (Pročitano 52003 puta)
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #25 poslato: 03.01.2010. 22:07:24 »


I kako odmah tri poena?Zar se ne dobija poen po poen?Tongue

1 - hipoteticka situacija sa poreskim inspektorom (samo ovo vredi 3 poena Cheesy)
2 - "Ja ne znam nikoga ko je konkurisao preko infostuda a da je dobio posao"
3 - primer sa drugaricom koja se zaposlila preko veze
Ne poznajem te i smatram da nemam predrasude u tvom pogledu. Misljenje sam formirao ekstrapolacijom, iskljucivo na osnovu tvojih postova iz ove teme.
Ukoliko imas sklonosti/mogucnosti da pokrenes neki posao iz sektora usluga nece ti trebati fiskalna kasa niti nekakvi sertifikati (eto jos jednog poena koji mi je promakao). Cak mozes da registrujes firmu u jednom danu i za jednim salterom. Bilo je dosta pozitivnih promena u tom sektoru (konacno su sluzbenici u APR-u poceli efikasno da rade). 
Pedja ima puno iskustva u tom pogledu, a i ja sam ponesto naucio i rado bih svoja iskustva preneo zainteresovanima...
Medjutim, ukoliko je tvoj cilj da postanes jos jedan ćata koji ce ziveti na trosku poreskih obveznika - nadam se da ces ostati frustrirana jos duuuugo  evil1
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #26 poslato: 03.01.2010. 22:25:30 »

Dobro..priznajem da sam malo pesimisticna Tongue
Pazljivo cu slusati,tj citati vase savete i iskustva kako pokrenuti sopstveni biznis.
Priznajem da mi je rodjak nudio (ima firmu koja se bavi uvozom alarma,video nadzor,kompjuteri i sve vezano za to) da mu pomognem da posao prosiri na Srbiju.Ali iskreno ja se u to podrucje ne razumem,a da ucim...hmmm..a i toga ima koliko hoces na trzistu.
Razmisljala sam stvarno o proizvodnji i plasmanu organske hrane i radicu na tome (svidja mi se ta ideja)..
Ali ja se iskreno nadam da cu se vratiti na posao :smajlikojise perverznosmeska:
I da..ja jesam radila u drzavnoj instituciji,ali nisam bila na trosku poreskih obveznika.Bila sam placena preko ugovora o autorskom delu.Tako da si promasio Tongue


Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #27 poslato: 03.01.2010. 23:08:02 »

?!?
Ako ti neces da radis sa rodjakom, daj meni kontakt, mozda sklopimo posao...
Ocigledno nemas predstavu koliko se ljudi bore za svoje parce hleba. Pogledaj samo ovo: SafeDriver, Siguran cuvar.
Sta bih ja uradio da sam na tvom mestu? Izvozio zdravu hranu & uvozio IT opremu (preko rodjaka).

I da..ja jesam radila u drzavnoj instituciji,ali nisam bila na trosku poreskih obveznika.Bila sam placena preko ugovora o autorskom delu.Tako da si promasio Tongue

Kakve veze ima tip ugovora? Sta mislis odakle je drzavna ustanova uzimala novac za tvoju platu?
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #28 poslato: 04.01.2010. 03:18:19 »

Ne znam sta se iscudjujes?Lepo sam rekla da se ne razumem bas u IT opremu.
Pogledala sam ove tvoje primere kako se ljudi bore za parce hleba..Za ovo sam vec cula,reklamirano je na sve strane,ali ne znam koliko je sve to isplativo.
Meni nije cilj da radim bilo sta i po svaku cenu.
Zelela bih za promenu da to bude posao koji ce imati buducnost,i koji ce imati lepu zaradu.
Citat
Kakve veze ima tip ugovora? Sta mislis odakle je drzavna ustanova uzimala novac za tvoju platu?

Ne mislim,vec sa sigurnoscu tvrdim da sam placana od stranih donacija prvenstveno Norveske vlade,tako da tvoja konstatacija da sam placana novcem poreskih obveznika nije tacna.

Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #29 poslato: 04.01.2010. 04:14:21 »

5 poena u jednom postu! Neverovatno! Cheesy
To nas dovodi do ukupnog skora od ... 11!
To sto ti trazis nije posao, vec namestenje.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #30 poslato: 04.01.2010. 04:57:27 »

Kako bre 5+3=11?Huh??
smile
Ne znam cemu takav stav prema ljudima koji su na budzetu?Pa moraju i oni da zive..
Znas li koga oni otpustaju po tim ministarstvima?Svakako ne one realne viskove..stradaju portiri,kuriri,i ostala sitna raja..Tu i tamo " zaluta" neki cinovnik kao kolateralna steta.
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #31 poslato: 04.01.2010. 10:55:33 »

4 - za sve treba fiskalni racun/sertifikat
5 - ne razumem se i necu da ucim
6 - Lepo sam rekla da se ne razumem bas u IT opremu.
7 - toga ima puno na trzistu
8 - ne znam koliko je sve to isplativo
9 - Meni nije cilj da radim bilo sta i po svaku cenu.
10 - Zelela bih za promenu da to bude posao koji ce imati buducnost
11 - i koji ce imati lepu zaradu.

Ako mogu da rezimiram, tebi u stvari i ne treba posao. Tebi je samo potrebno da budes na nekom platnom spisku. Sto masnijem , to bolje - naravno.
Mozda nisi primetila, ali iznosenje frustracija usled nemogucnosti da nadjes namestenje moze da bude uvredljivo za barem 2 kategorije posetilaca foruma:
a) one koji zaista pokusavaju da nadju pravi posao i ne uspevaju u tome
b) one koji imaju posao i zaradjuju za zivot svojim radom
Izvini, ali stvarno mi nije zao zbog tvoje nemogucnosti da se "uvalis" negde.
Jos jedna zivotna cinjenica: ljudi zavrsavaju fakultete i decenijama rade na svom usavrsavanju, samo da bi imali vece sanse da nadju dobar posao - bez ikakvih garancija.
Uzevsi u obzir navedenih 11 tacaka, jedino sto mogu da ti preporucim je da iskesiras tih par hiljada evra, dok jos moze tako...
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #32 poslato: 04.01.2010. 15:07:17 »

10 i 11 idu zajedno.Ili ti je bas stalo da me prikazes kao nekog ko samo pronalazi opravdanja za necinjenje?
Ok ..ti si zakljucio da meni ne treba posao i da zelim da budem na "sto masnijem platnom spisku",i da jos pri tom vredjam forumase..:S
Niko te ne tera da me sazaljevas.Nisam ni jednom zatrazila to,koliko se secam.Samo sam htela konstruktivne predloge kako do posla doci danas,a da to bude pristojan posao gde te poslodavac nece zeznuti za platu.Ja cu se izvuci i zaposliti se,ili se vratiti na posao,ali je sigurno da necu odustati.
Samo zelim da kazem,iako nisam sklona da se branim kada me neko takvom zestinom napada i unapred osudjuje,sledece:
1.Radila sam i u butiku,parfimeriji,auto-skoli.Ovo sto sam ja radila godinu i vise NIJE drzavna sluzba ni namestenje.Nisam bila placena iz budzeta,a posao sam zavolela iz nekih razloga.To sto sam udisala prasinu iz dokumenata starih preko 100 godina mi nije bilo toliko bitno..Bilo mi je bitno to sto radim do pola cetiri o sto imam slobodan vikend,da bih se posvetila porodici.To je za mene neprocenjivo.Vise mi znaci nego da mi plata bude ogromna,i to sto neke vredne stvari,istorijske sacuvljavamo za buduca pokolenja.
Ne ocekujem da shvatis,niti mi je zelja da se pravdam bilo kome.
2.Veoma je ruzno to sto mi prisivas to da ja nisam zaradjivala svojim radom.Naravno da je to teska nebuloza.Nikad,ali NIKAD se nisam libila rada u bilo kom obliku i to znaju ljudi koji me poznaju.
3.Ne zelim i ne mogu da iskesiram nekoliko hiljada za "namestenje".Ja sam po prirodi legalista,a ti me navodis na zlo Tongue
To sto su nama radeci na jednom lepom projektu koji znaci narodu i naciji,dali laznu nadu u obliku internog konkursa za prijem u stalni radni odnos ,sam u stvari dozivela kao samar od ljudi koji su se istim tim radom klincili pred svim tim stranim delegacijama.
Frustrirana sam bila jer je pola njih penzionera koji imaju penziju i plus primaju platu,i imaju stanove koji su dobili od drzave.Imam pravo na to da budem ljuta i besna.
Po tebi ,ja sam u stvari neko ko bi da se "uvali" jer sam eto pozelela normalan posao.
Ma treba me spaliti na lomacu odmah.
A ti ocigledno imas predrasude prema ljudima koji primaju platu iz budzeta,i neki problem sa njima.Razmisli malo o svom negativnom stavu i zapitaj se cemu toliko gorcine.
Sačuvana
Borica
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Borica
Mesto: Uzice
Lokacija: Belo Groblje
Država: Srbija
Horoskop: Lav
Poruke: 66


« Odgovor #33 poslato: 05.01.2010. 04:21:11 »

http://www.dskrusevac.org.rs/lokal22.godine.php jeste politički sajt
Ali je ideja dobra, Ne treba uvek gledati na ideje odakle dolaze ,več kakve su.
U Užicu Nemanjina ulica od Rakijske pijace do MZ Carina je super lokacija za stare zanate.
Kada bi se napravio projekat,interesantan,privlačan,posebno za mlade.
Tešnjar je stari deo grada Valjeva
http://sr.wiki pedia.org/wiki/%D0%A2%D0%B5%D1%88%D1%9A%D0%B0%D1%80
Ideje su već negde realizovane,treba ih sebi prilagoditi.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #34 poslato: 05.01.2010. 07:35:51 »

Eto..ja poslala CV na tri konkursa.Na jedan sam slucajno nabasala i licno otisla na razgovor.Pisacu o tome kad budem raspolozenija..Neverovatno sta sve covek dozivi ne tim intervjuima.
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #35 poslato: 05.01.2010. 11:00:47 »

Citat: Starla
10 i 11 idu zajedno.

Sigurnost posla i visina plate su razlicite kategorije.
Citat: Starla
Samo sam htela konstruktivne predloge kako do posla doci danas,a da to bude pristojan posao gde te poslodavac nece zeznuti za platu.

I dobila si par konstruktivnih predloga, izmedju ostalog i to da sama sebi budes poslodavac.
Citat: Starla
2.Veoma je ruzno to sto mi prisivas to da ja nisam zaradjivala svojim radom.Naravno da je to teska nebuloza.Nikad,ali NIKAD se nisam libila rada u bilo kom obliku i to znaju ljudi koji me poznaju.

Da ponovim: ja te ne poznajem (niti znam nekoga ko te poznaje) i ne znam sta si radila u zivotu, pa to nisam ni komentarisao. Ono sto jesam rekao je da ti ne zelis (sada i u buducnosti) da zaradjujes svojim radom, a to je evidentno iz tvojih postova.
Citat: Starla
Po tebi ,ja sam u stvari neko ko bi da se "uvali" jer sam eto pozelela normalan posao.

Ono sto je tebi normalan posao, po meni je namestenje.
Citat: Starla
A ti ocigledno imas predrasude prema ljudima koji primaju platu iz budzeta,i neki problem sa njima.Razmisli malo o svom negativnom stavu i zapitaj se cemu toliko gorcine.

Moj negativan stav je proistekao iz mog razmisljanja  (kao i licnog iskustva).
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #36 poslato: 05.01.2010. 12:05:26 »

A kako si se zaposlila u Ministarstvu odbrane?
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #37 poslato: 05.01.2010. 14:50:18 »

Citat
Sigurnost posla i visina plate su razlicite kategorije.

Pbicno idu zajedno,ali ako ti kazes da nije tako,onda mora biti da si u pravu.
Kazes,ne osudjujes i nemas predrasude,a sam sebe demantujes.
1.Vec sam sa deverom poljoprivrednim ing. pocela da pravim planove kako pokrenuti nesto sto ima veze sa poslovima vezanim za vocarstvo i organsku hranu.Tako da tvoja konstatacija da ne zelim da se samozaposlim krajnja je nebuloza.
Valjalo je zbog drugih ljudi razraditi malo temu,primecujem da je citana,kako u Srbiji danas ljudi mogu da opstanu kada nema posla.
Citat
Da ponovim: ja te ne poznajem (niti znam nekoga ko te poznaje) i ne znam sta si radila u zivotu, pa to nisam ni komentarisao. Ono sto jesam rekao je da ti ne zelis (sada i u buducnosti) da zaradjujes svojim radom, a to je evidentno iz tvojih postova.

Ma sta mi naprica???Znaci samim tim sto me ne znas daje ti za pravo da me analiziras i da iz postova zakljucujes da ja ne zelim da radim i zaradjujem svojim radom.
A sta sam do sada radila?
Platu sam dobijala za nerad? slap
Svasta..
Citat
Ono sto je tebi normalan posao, po meni je namestenje.

To je opet tvoje subjektivno misljenje.Kada bi citao ono sto pisem shvatio bi da moj posao nije bio "namestenje" a opet je bio hajde da kazem ,normalan ,sa normalnim radnim vremenom i platom.
Citat
A kako si se zaposlila u Ministarstvu odbrane?

Radili smo za njih,ne kod njih.Posle je trebalo da nas prime ,ali zbog sistematizacije je sve stopirano,a nas su poslali kuci.
Kako sam se zaposlila?
Lepo..uz preporuku,a ne preko rodjackih veza,ni politickih.
Ne bih se uclanila ni u jednu stranku nikad.Ne zelim.
Sve dok se zaposljavaju ljudi po partijskom sistemu,zivecemo u ovakvom drustvu.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #38 poslato: 05.01.2010. 20:11:28 »

Starla, obrati pažnju: mi te ne poznajemo. Sve što o tebi znamo je ono što možemo da vidimo i zaključimo iz tvojih poruka. Zato komentare ljudi uvek gledaj iz tog ugla. Ono što nisi rekla, mi ovde ne možemo da znamo.

Ta ideja sa poljoprivrednom je ok, ali sam ja skeptičan, jer to traži da dobro poznaješ taj posao, ali i da imaš dosta para za početna ulaganja. Čak i da poseduješ zemlju, velika ulaganja su u pripremu zemljišta, sadnice, i sve sotalo što sledi do odgoja, a najgore u celoj priči je što je skupo dobiti sertifikate i na kraju prodati robu.

Kod organske hrane vrlo često proizvođači postaju žrtve raznih lobija koji se bukvalno bave ucenjivanjem, jer kada jednom uđeš u to kolo sa ulaganjem, ne možeš tek tako daizađeš i onda oni to koriste da ti nameću uslove. Teško je to raditi samostalno jer lobije prosto ne možeš da zaobiđeš - sva ključna mesta u tom poslu su oni već zauzeli i ako im ne upadneš u šake na mostu, na ćupriji ćeš sigurno (seti se rata oko malina koji se odvija svake sezone, a to još i nije organska hrana, nego se proizvodi masovno). Dobro se raspitaj kako stoje stvari sa svim tim.

Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #39 poslato: 06.01.2010. 02:52:13 »

Pa i ja ne poznajem vas ,pa opet ,ne dovodim u pitanje to sto VI pisete.
A sta god ja napisala ovde,znam da ce odmah uslediti to "mi te ne poznajemo trala,la,la.."
Ocigledno je da ja ustvari ne znam sta je svrha foruma..
Zamisli ja sam zivela u ubedjenju da na forumu svako moze i sme da izrazi svoje misljenje.
Citat
Ta ideja sa poljoprivrednom je ok, ali sam ja skeptičan, jer to traži da dobro poznaješ taj posao, ali i da imaš dosta para za početna ulaganja. Čak i da poseduješ zemlju, velika ulaganja su u pripremu zemljišta, sadnice, i sve sotalo što sledi do odgoja, a najgore u celoj priči je što je skupo dobiti sertifikate i na kraju prodati robu.

Ne poznajem poljoprivredu ,kao granu,ali sam voljna da ucim.Zemljista,svako od nas ,negde ima.Ministarstvo poljoprivrede daje kratkorocne i dugorocne kredite kao stimulans onima koji bi da se bave tom granom,sa veoma niskim kamatama.
Znam koliko sve to otprilike kosta,od sadnica,preparata i obrade mehanizacijom,a i u svim svojim zeljama i planovima sam sama bez podrske supruga...tako da je sve to jos u fazi razmatranja.
Ovo za organsku hranu,vec nisam znala..
U svakom slucaju zahvaljujem na informacijama koje mi dajes.
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #40 poslato: 06.01.2010. 05:14:20 »

Pa nadji opet preporuku pa se zaposli negde drugde. To ti je onda najbolji recept, vidis da je jedared upalio.
Sačuvana
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #41 poslato: 08.01.2010. 05:48:52 »

Zaposlenje ''preko veze'' malo je, da kažem, i relativna stvar. To uvek poistovećujemo sa radom u državnoj službi ili javnom sektoru gde neko ''upadne'' zbog političkih ili nekih drugih veza. Ali, ako pogledate privatni sektor, gde poslodavac, vlasnik neke firme, samostalno odlučuje o prijemu nekog radnika, sa ili (većinom) bez konkursa, onda i to se može tumačiti kao zapošljavanje ''preko veze''. Jer obično, poslodavac zaposli radnika na preporuku nekog već zaposlenog ili pak, dešava se jednostavno preko konkursa. A, dešava se i da raspišu konkurs, a već se zna ko će biti primljen. Dakle, toga nije pošteđen ni privatni sektor. E, sada, to što privatnici mogu da odlučuju samostalno koga će da zaposle, nema odjek u javnosti, kao što ima kada se to desi u javnoj službi jer su te institucije obavezne da raspišu konkurs.

Ja, lično, kada čujem da je neko kvalifikovan, ponavljam kvalifikovan, za to neko radno mesto u javnoj službi i tu ''upao preko veze'' jer, na kraju krajeva, ima kvalifikacije za to, mogu i da nađem opravdanje za tako nešto. Nije da odobravam to, u smislu da ipak treba svima (kandidatima) dati šansu da se iskažu, ali kažem, kada čujem da se neko negde zaposlio, a ima kvalifikacije, smatram to jednostavno sposobnošću tog kandidata.
Ali...kada čujem da se neko zaposlio na neko radno mesto, a da nema veze s vezom sa tim poslom (tipa: završio/la tekstilnu ili neki zanat, a radi kao šalterski službenik i slično), e, na to se ježim. Jer, to je tolika nepravda prema kvalifikovanim ljudima, da je to strašno. Time toliko se nipodaštavaju kvalifikacije tih drugih ljudi, odnosno kandidata da je to nemoguće. I onda se pitamo što pojedinci ne mogu da nađu posao... I, dok se to kod nas ne izmeni, takav pristup vrednosti, neće se ništa promeniti.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #42 poslato: 08.01.2010. 06:59:46 »

Privatnik ima svako pravo da bira koga ce da zaposljava, mada mislim da i tu zakon uvodi neka pravila. Sa drzavnom sluzbom je drugacije. Plate drzavnih sluzbenika idu iz budzeta, to jest placamo ih svi, te je neophodan uslov da se prilikom zaposljavanja ispostuju svi zainteresovani a koji odgovaraju po kvalifikacijama.

Ako se neko zaposli u drzavnu sluzbu preko veze, to znaci da je neko drugi uskracen za pravo da konkurise za to radno mesto, ili da je radno mesto dobila osoba koja nema najbolje kvalifikacije, cak i ako jeste kvalifikovana, odnosno da je radno mesto dobila po osnovui kriterijuma koji ne spadaju u kriterijume relevantne za to radno mesto (rodjacka, politicka ili neka drugi linija).
Sačuvana

novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #43 poslato: 09.01.2010. 08:56:06 »

Najpre treba da raščistimo da se porez plaća i na usluge, a ne samo promet dobara. Od 01.03.2010. to važi i za one delatnosti koje su bile izuzete: zdravstvo, advokati i sl. Dakle, nije to paranoja, već istina. Mi, kao građani opredeljeni za evropske vrednosti, moramo takvu stvar usvojiti u svojoj svesti, a ne pričati priču za šta nam treba fiskalni, a za šta ne. Treba nam za sve! I to nije paranoja, to je problem ne funkcionisanja institucija i ne poštovanja zakona koje smo već davno doneli.  smile
Inače, vrlo bih rado bila finansijski policajac, kvalifikovana sam za to, samo nisam član G17+, a bez toga se tamo ne može pristupiti, a ja za tu člansku kartu nemam želudac. sad1
Drugo, privatnik bira sam zaposlenog, ali i on mora poštovati Zakon o radu i druge zakone koji kažu da zaposleni prima zaradu, da se za njega plaćaju doprinosi, da bude prijavljen po sistemazizovanom radnom mestu, a ne po lažnoj sistematizaciji, da prima celu zaradu na tekući račun, a ne keš na ruke....Ali, ni to ne funkcioniše, jer ne funkcionišu institucije sistema i ne poštiju se doneti zakoni... embarrased
Treće, ne znam odakle ovolika povika na državne službenike, pa to su: lekari, profesori, sudije, policija, vojska, ... ako možemo bez njih, hajde da ih ukinemo. Da li mogu da budu bolji? Naravno, ali da bi bili bolji neophodno je da kod zapošljavanja postoji pozitivna selekcija, a ne partijska, kumovska, rođačka...da dolaze i zadržavaju se u službi najbolji, a da bi tako bilo, moraju biti i adekvatno plaćeni...jednom rečju moraju da funkcionišu SVE institucije u državi, počev od "glave" pa redom. Sad
Na kraju, Starla, sigurna sam da ćeš uspeti koji god put da odabereš, jer sam shvatila da ti želiš da radiš i zaradiš, naravno ! smile

Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #44 poslato: 09.01.2010. 10:00:08 »


Najpre treba da raščistimo da se porez plaća i na usluge, a ne samo promet dobara. Od 01.03.2010. to važi i za one delatnosti koje su bile izuzete: zdravstvo, advokati i sl. Dakle, nije to paranoja, već istina. Mi, kao građani opredeljeni za evropske vrednosti, moramo takvu stvar usvojiti u svojoj svesti, a ne pričati priču za šta nam treba fiskalni, a za šta ne. Treba nam za sve! I to nije paranoja, to je problem ne funkcionisanja institucija i ne poštovanja zakona koje smo već davno doneli.  smile


Na sve delatnosti se placa porez. Ja sam pricao o obavezi koriscenja fiskalne kase. Do skora, advokati i zubari nisu bili obavezni da koriste fiskalnu kasu. Porez su uglavnom placali pausalno. Sada moraju da se fiskalizuju i to moze da bude otezavajuca okolnost za Starlu u slucaju da je dipl. pravnik sa polozenim advokatskim ispitom ili stomatolog.
Mogao bih da se slozim sa tvojom ocenom o nepostovanju zakona, ali bih predlozio da "rasciscavanje" prepustis onima koji se bolje razumeju u problematiku ili pazljivije prate ovu temu.


Treće, ne znam odakle ovolika povika na državne službenike, pa to su: lekari, profesori, sudije, policija, vojska, ... ako možemo bez njih, hajde da ih ukinemo. Da li mogu da budu bolji? Naravno, ali da bi bili bolji neophodno je da kod zapošljavanja postoji pozitivna selekcija, a ne partijska, kumovska, rođačka...da dolaze i zadržavaju se u službi najbolji, a da bi tako bilo, moraju biti i adekvatno plaćeni...jednom rečju moraju da funkcionišu SVE institucije u državi, počev od "glave" pa redom. Sad


Opet si promasila temu. Ja sam izneo negativan stav prema ljudima koji se preko veze zaposljavaju u drzavnoj sluzbi samo da bi resili svoje egzistencijalne probleme, a pri tom nemaju nikakve kvalifikacije niti zelju da vredno rade. Kako smo od toga dosli do hajke na sve drzavne sluzbenike to samo ti i Starla znate.
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #45 poslato: 09.01.2010. 19:39:56 »

Fiskalna kasa ulaz u pricu tek ako se posluje sa fizičkim licima. Ako se posluje iskljucivo sa firmama, onda se fiskalna kasa ne koristi.

Ako se posluje sa fizickim licima opet ne psotoji obaveza koriscenja fiskalnih kasa u svim delatnostima. Prodaja poljoprivrednih proizvoda na tezgama i slicno ne potpada pod fiskalizaciju.

Svako ko zapošljava mora da poštuje Zakon. To se naravno odnosi i na privatnike. Međutim, sam postupak zapošljavanja je različit kod privatnika i u državnim firmama, već sam obrazložio zbog čega. Privatnik može da zapošljava po svom ćefu, sve dok to radi po Zakonu, a zakon mu ne zabranjuje da zapošljava rodbinu, prijatelje, nečije dete, ili zbog nekih drugih subjektivnih razloga. U Državnoj firmi to ne može - svima koji su kvalifikovani za radno mesto mora biti pruđena podjednaka šansa da konkurišu za posao, a da ga dobiej najbolji kandidat, bez ikakvih subjektivnih uticaja.

Pri tom niko nije napadao državne službenike kao kategoriju te nema to potezati u diskusiji.

Sačuvana

nada
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
VC
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 12


« Odgovor #46 poslato: 09.01.2010. 21:17:46 »

Mislim da ste usli u besmislenu raspravu.Onii koji imaju posao ili zanimanje koje mogu samostalno obavljati(frizeri,stomatolozi,programeri..) ne mogu da razumeju sta znaci danas traziti posao.Do pre tri godine i ja sam imala posao i mislila sam da svako ko zaista hoce da radi moze naci posao.A onda sam i ja ostala bez posla.Bila sam povredjena,ali sam bila sto posto sigurna da imam dovoljno kvaliteta,iskustva i obrazovanja i da cu brzo doci do posla.Tek tada pocinju moje muke i razocaranje za razocaranjem.Konkursi,intervjui,ponizenja.Ko to nije prosao ne moze da razume.Pedja,to sto ti pises da u drzavnoj sluzbi prednost imaju oni kvalifikovaniji ,tacno je ali samo fiktivno i po zakonu.To u praksi za tri godine nisam dozivela.Oni uglavnom ni ne raspisuju konkurse, vec po politickoj podobnosti prime nekog na razne druge nacine(Volonteri,na odredjeno...)pa posle nekoliko meseci regulisu njegov status.Veruj mi da ima mnogo rukovodilaca i direktora u Uzicu koji imaju samo srednju skolu,a na Zavodu sedi mnogo fakultetski obrazovanih,sposobnih i mladih ljudi.O pokretanju privatnog posla u siromasnom  Uzicu je glupost i razmisljati.Mozes samo da se jos vise uvuces u dugove (pokusala).Hvala sto imas dobru nameru da pomognes, ali zaista ne mozes da posmatras sve ovo iz pravog ugla.A resenja nema kad ti Bog nije dao da se rodis u Lunovom selu i kad nisi razmisljao,pa se na vreme nisi uclanio tamo gde treba.Jedina prava istina je da ne mozes biti gladan jer su gradjevinski radnici uvek trazeni,a i ciscenje apartmana po Zlatiboru je dobro placeno.Diplomu i ponos okacis na zid , metlu u ruke i krenes.Pedja, hvala na dobim namerama.
Sačuvana
novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #47 poslato: 10.01.2010. 01:28:07 »


...Diplomu i ponos okacis na zid , metlu u ruke i krenes....

E, ovo je istina. Svaka Ti je na mestu. To je Žena Lavica i svaka Ti čast.
Sve ostalo je pametovanje, pa bilo da ga prosipaš iz pozicije državnog činovnika, ili privatnika koji se dobro pozicionirao u ovom mrtvom i siromašnom gradu, nebitno.
Još jednom, svaka Ti čast. happy15
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #48 poslato: 11.01.2010. 03:04:17 »

Nekako je to kod nas normalno da cim neko dodje na vlast odmah zaposli sve svoje,a kada njih resi ,pocne da zaposljava "svoje po partijskoj knjizici"
E pa NECU!Iz principa se nikad necu uclaniti ni u jednu politicku partiju.Dosta mi je bre nadobudnih seljaka koji se okoriscavaju na narodnoj muci.
Dosta mi je politickih "reprezenata zlatiborskog okruga" koji ne znaju prostoprosirenu da sastave.(ali im zato cerku recimo telohranitelji vozili u skolu :S )
Kod nas ti sve dodje po sistemu "Sjase Kurta da uzjase Murta" .
Svi su isti-samo su nijanse u pitanju.
Optuzi me maler da hocu da se "uvalim"..
A gospodin pojma nema,da- da sam ostala u Uzicu vec bih radila,da me ta ista drzava nije poslala u Beograd.Gospodin pojma nema da sam pre par godina radila kod jednog privatnika u Uzicu,i da sam zbog losih uslova u toj njegovoj radnji, dobila upalu bubrega.Doktor prepisao par dana mirovanja i inekcije a ja dobila otkaz jer sam se razbolela!
Onako klosarski,ne dizuci pogled rekao mi je da eto njima treba neko ko nije bolesljiv..:S
Na bolovanje -zaboravite.Na odmor...pa i to je diskutabilno..
E da ..posao u auto- skoli sam morala da napustim,zbog toga sto mi je drzava tako rekla.
Dosuse ,placa mi za to nekih 4000 mesecno Tongue
Cirkus...ali onaj pravi ..
Naci cu nesto,bilo sta ,jer moram i nisam u situaciji da biram.

Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #49 poslato: 11.01.2010. 20:38:56 »


Mislim da ste usli u besmislenu raspravu.Onii koji imaju posao ili zanimanje koje mogu samostalno obavljati(frizeri,stomatolozi,programeri..) ne mogu da razumeju sta znaci danas traziti posao.


Hm, pa ni ja ne radim posao za koji sam skolovan. Kada sam video sam sta me interesuje i st abih voleo da radim, ja sam se pobrinuo da naucim da to i radim.

Da ne govorimo o tome d apostoji gomila poslova koji ne zahtevaju odredjeno obrazovanje - moze svako da ih radi.

Citat

to sto ti pises da u drzavnoj sluzbi prednost imaju oni kvalifikovaniji ,tacno je ali samo fiktivno i po zakonu.


Nisam ni rekao da je tako, nego da treba da bude tako.


Citat

O pokretanju privatnog posla u siromasnom  Uzicu je glupost i razmisljati.


To je stvar ugla gledanja. Ja, na primer imam nekih ideja za koje sam siguran da mogu da naprave sasvim dobru zaradu, samo ne mogu da im se posvetim, a prilican problem je naci ljude koji bi hteli da rade.

Citat

Jedina prava istina je da ne mozes biti gladan jer su gradjevinski radnici uvek trazeni,a i ciscenje apartmana po Zlatiboru je dobro placeno.Diplomu i ponos okacis na zid , metlu u ruke i krenes.


A zasto da ne? Ko nije spreman da uzme metlu u ruke, taj nije spreman da radi. Ne mora to na kraju biti metla, ali odatle se pocinje. Eto, i ja sam pocinjao upravo od metle, krpe, krampa i lopate.

Ali bih ja pricu ipak vratio na ono s pocetka: promenite gledanje, nemojte da trazite posao, nego ga stvarajte, makar i metlom. Niko ne drzi poslove sakrivene, sakriveni ste vi, i treba da radite na sebi, da vas primete i da posao pronadje vas.
Sačuvana

Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.009 sekundi sa 35 upita.