Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8
  Štampaj  
Current Topic Rating: *****
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Najlakše do posla po političkoj liniji  (Pročitano 52006 puta)
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #50 poslato: 12.01.2010. 00:21:04 »

Citat
Ja, na primer imam nekih ideja za koje sam siguran da mogu da naprave sasvim dobru zaradu, samo ne mogu da im se posvetim, a prilican problem je naci ljude koji bi hteli da rade.
Citat



Evo zaposli mene Grin
Ja hocu da radim,pa bi bilo bas fino da nam napises koji je to posao i sta se ocekuje od zaposlenih..Ako je ideja dobra,dosta njih ce zeleti da saradjuje sa tobom.
Pa da cujemo...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #51 poslato: 12.01.2010. 02:01:56 »

Starla, već sam ti ranije predložio da mi pošalješ CV, da bih mogao da procenim da li mogu da te angažujem na nekom poslu.

Što se tiče ideja, one su naslonjene na ono što ja radim i vama kao iejenisu upotrebljive, a opet, dovoljno su dobre da ih ne bih rado poklanjao nikome.
Sačuvana

novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #52 poslato: 12.01.2010. 04:31:21 »


Ali bih ja pricu ipak vratio na ono s pocetka: promenite gledanje, nemojte da trazite posao, nego ga stvarajte, makar i metlom. Niko ne drzi poslove sakrivene, sakriveni ste vi, i treba da radite na sebi, da vas primete i da posao pronadje vas.

To je OK razmišljanje za ljude koji žele da otpočnu nešto sami, koji imaju sposobnost i talenat za takvu stvar. Ne kažem da je za to potrebno neko posebno obrazovanje, već prirodna predodređenost i predispozicija.  Svaka čast onima koji su imali ideju i išli za njom i uspeli. Kapa dole !
Ali, nisu svi ljudi sposobni, niti svi ljudu žele da budu preduzetnici, niti je to potrebno, niti to negde ima, niti to može da funkcioniše. Treba neko i da radi za te preduzetnike i poslodavce. U raznim zanimanjima i raznim delatnostima. Nije li tako ?
I o tome pričamo. Logično je da ovih drugih ima više. O toj vrsti uređenosti upošljavanja pričamo, bilo ko da je poslodavac i o toj vrsti odnosa prema uposlenom. U toj sveri vlada potpuni haos: od uvođenja u posao...do otkaza.
Ne bih ja baš rekla da u sveri u kojoj je država poslodavac vlada blagostanje. Da li ste čuli koliko je ljudi u toj sveri izloženo mobingu, najstrašnijem, da bi napravili mesto za svog kandidata ...a čovek nema kud. Mislite da on ne bi otišao kod privatnog poslodavca, glavom bez obzira, ali gde?
Mnogo je to složeno pitanje za ovaj vid priče i zaista je teško većini ljudi...strah, neizvesnost, mutljavine, nepravda...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #53 poslato: 12.01.2010. 16:42:37 »

Baš naprotiv, ovo što si citirala je upravo važno za svakoga bez obzira kakvu vrstu posla planira. Svejedno je da li neko želi da bude samostalan ili da radi za drugogoga: posao se ne nalazi - posao nalazi vas.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #54 poslato: 12.01.2010. 22:43:26 »

Poenta svih poenti ove price je da jeste najlakse doci do posla ako si drug/drugarica clan partije..Ali i to je mac sa dve ostrice,jer kada ovi sto su te zaposlili odu ,obicno povedu i ove sto su zaposlili sa sobom.
Politicki revansizam je omiljen hobi u zemlji Srbiji.
Ovi koji "zajasu" moraju zaposliti svoje ,pa se mesta mora napraviti ne? smile
Ne zelim da budem nicija marioneta,ni clan bilo koje partije sve da me ceka radno mesto iz snova.
Sto se mog CV tice vec sam u gornjim nekim postovima navela sta znam.Ne verujem Pedja da bih ti bila od koristi ,a da me i ti "odbijes" stvarno bi mi bilo previse Tongue
Sto se "metlanja" tice ..i za tu postoje uslovi koje treba osoba da ispuni.
Jedna koleginica u panici, konkurisala je za mesto higijenicarke,ali su je odbili jer je prekfalifikovana.Kazu "ne mozes sa srednjom da setas dzoger,za to ti treba osnovna skola" Tongue
Druga je konkurisala za mesto poslovne sekretarice a njoj su rekli da traze nekoga do 30 godina starosti,a ona ima 37!
Ne zaboravi da te na svakom intervjuu za posao obavezno pitaju imas li dece ,(ako imas vec nisi podobna,jer se deca eto razboljevaju,a i ne mozes da se posvetis poslu 100%),a ako nemas pitaju  da li planiras da ih imas (da te ne bi ni slucajno zaposlili,jer sledi porodiljsko i razna druga odsustva)
I tako..sve u krug..sve dok posao ne nadje mene Cheesy
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #55 poslato: 13.01.2010. 01:28:51 »

Ja pak Starla mislim da bi ti bila super politicarka jer na svaciji komentar imas ko iz topa spreman odgovor/objasnjenje i pojasnjenje. Steta da takav talenat ne koristis negde gde bi imala direktan benefit.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #56 poslato: 13.01.2010. 07:10:25 »


Ja pak Starla mislim da bi ti bila super politicarka jer na svaciji komentar imas ko iz topa spreman odgovor/objasnjenje i pojasnjenje. Steta da takav talenat ne koristis negde gde bi imala direktan benefit.

Jesi videla Grin?
Da znas da mi je jezik najjace oruzje Tongue
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #57 poslato: 13.01.2010. 07:21:45 »

Ovo sa trudnicama mi je zaista preko glave.. ja smatram opravdanim da deca mogu da predstavljaju problem naravno iskljucivo kada je za konkretno radno mesto veoma bitno vreme tj. prisustvo na poslu. Stavite se u kozu poslodavca kome treba strucan radnik od koga zavisi proizvodnja ma cega to bilo od sapuna do elektronike ako je taj covek (zena ili muskarac) vise zauzet oko cuvanja dece to predstavlja problem i ukoliko ima drugog kandidata odabrace ovog drugog svakako!

Kako sam od skoro otac ali sam svoj poslodavac znam da je veoma komplikovano koncetrisati se na posao kada morate cuvati dete. Srecom supruga radi iskljucivo prvu smenu, a ja mogu naveci deo posla obaviti iz kuce i raditi drugu smenu preklapamo se ali dajem manje od 60% poslu jer nemam ni snage ni vremena za vise! Da imam slicnog zaposlenog na visem polozaju iskreno trazio bih drugog. Prosta radna snaga je nesto drugacija prica ali npr. ne sivdja mi se kada ne mogu da isporucim robu ili uzmem repro-materijal jer je magacionerka odsutna zbog deteta naravno da joj niko ne zamera ali obicno se desi da je uzasna guzva u magacinu bas tada..

Jesi videla Grin?
Da znas da mi je jezik najjace oruzje Tongue

Pa eto ti prilike odma u PR tamo ti treba iskljucivo jezik po mogucstvu veoma brz i britak smile
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #58 poslato: 14.01.2010. 04:11:15 »


Baš naprotiv, ovo što si citirala je upravo važno za svakoga bez obzira kakvu vrstu posla planira. Svejedno je da li neko želi da bude samostalan ili da radi za drugogoga: posao se ne nalazi - posao nalazi vas.

Jednog dana biće tako, kada bude više posla nego zainteresovanih za taj posao i kada bude moguće i sasvim normalno reći poslodavcu "Hvala lepo, doviđenja", jer na svakom ćošku ima posla, kada se za posao i za kvazi posao ne bude strepelo, kada poslodavci budu zaista to, a ne kvazi...da ne kažem nešto ružno. 
Danas je ta priča suva teorija po pricipu "šta bi bilo kad' bi bilo" koju sam čula na raznoraznim obukama, kursevima i radionicama...
Danas posao nepogrešivo nalazi samo partijske drugove, kumove, familiju i slično...To je gola istina, ostalo su samo lepe priče, neprimenjive u ovom gradu. U ovom gradu, smela bih da tvrdim, nema čak ni izuzetaka od ovog pravila koji su dobili nešto što nije kvazizaposlenje (kod nekog privatnika koji te plaća kešom tek toliko da ne umreš od gladi, koliko god da si sposoban i koliko god da znaš)
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #59 poslato: 14.01.2010. 04:46:32 »


Jednog dana biće tako, kada bude više posla nego zainteresovanih za taj posao i kada bude moguće i sasvim normalno reći poslodavcu "Hvala lepo, doviđenja", jer na svakom ćošku ima posla, kada se za posao i za kvazi posao ne bude strepelo, ...

Ti to ozbiljno?


U ovom gradu, smela bih da tvrdim, nema čak ni izuzetaka od ovog pravila koji su dobili nešto što nije kvazizaposlenje (kod nekog privatnika koji te plaća kešom tek toliko da ne umreš od gladi, koliko god da si sposoban i koliko god da znaš)

 Huh?
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #60 poslato: 14.01.2010. 06:15:13 »

novembar 1, meni se cini da ti nisi cak ni procitala ono sto sam napisao. Upravo je stvar takva da ima mnogo vise zainteresovanih za posao nego sto iam posla i da svako ko zeli da radi mora dobro da zapne da bi do posla dosao. Upravo zato sam i rekao da se posao ne trazi nego posao trazi ljude - dobija ga onaj ko ostavi najbolji utisak.

Uopste nije tacno da u Uzicu nema privatnih firmi u kojima su zaposleni posteno placeni i nisu izrabljivani. Nazalost, takvih firmi nema mnogo ali ih ima.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #61 poslato: 15.01.2010. 21:35:42 »

Pomalo brinem..nema malera da mi da kaznene poene  icon56
Cekacu do kraja meseca da vidim sta ce biti,a onda cu raditi nesto..videcu sta cu naci.
Sačuvana
novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #62 poslato: 16.01.2010. 02:24:11 »


...Uopste nije tacno da u Uzicu nema privatnih firmi u kojima su zaposleni posteno placeni i nisu izrabljivani. Nazalost, takvih firmi nema mnogo ali ih ima.


Složićemo se oko ovoga, ako merimo u promilima !
Što se utiska tiče, opet ćemo se složiti , ali PRVO treba imati šansu da ostaviš utisak.
Sasvim na kraju, jer dalje nema smisla,  Vi živite u nekom vrlo lepom okruženju i ja Vas zbog toga ne krivim, zavidim Vam u pozitivnom smislu. Sva Vaša iskustva su pozitivna, moja i ljudi u mom okruženju, nažalost nisu takva, a volela bih da delim taj Vaš optimizam i samouverenost i da stvarnost bojim duginim bojama! smile
Sačuvana
nada
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
VC
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 12


« Odgovor #63 poslato: 16.01.2010. 18:01:03 »

Apsolutno se slazem sa tobom. Pedji zavidim.
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #64 poslato: 16.01.2010. 18:10:13 »


Pomalo brinem..nema malera da mi da kaznene poene  icon56

Za to postoje dva razloga:
1. neki od nas moraju da rade ,kako ti kazes, robovlasnicko radno vreme, jer ne mogu sebi da priuste da parazitiraju dok cekaju priliku da se negde uvale
2. resio sam da se od sada pridrzavam one narodne: "Dont feed the troll!"
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #65 poslato: 16.01.2010. 19:55:55 »

O kako vi zivite u nekom ruzicastom svetu smile..Divim vam se stvarno!
"Robovlasnicko radno vreme" sam i ja radila,ali mi se uzima za zlo sto sam se eto usudila da ceznem za "normalnim radnim vremenom"
Stvarno smesno..
Volela bih da si bar jedan dan zena ,pa da vidis kako zene prolaze na intervjuima za posao i na poslu.Nemojte mi te price da su zene i muskarci ravnopravni..to su bajke za malu decu!
Kada sam radila na ovom zadnjem projektu susrela sam se sa toliko etiketiranja ,da mi je muka pripalo.
Ako imas srednju skolu,ne smes biti pametniji od onoga sa fakultetom.Ne libe se toga da ti onako otvoreno blenu u dekolte,da ocenjuju koliko mozes a da to nisu proverili,da bolje poslove rade neki nestrucni ljudi samo zato sto imaju vezu..
E svasta sam ja videla,veruj mi..
Ima i primera "snalazljivih zena" kao jedna koja je sad otisla u penziju,a koja je cak i stan dobila jer je godinama "opsluzivala" jednog generala.
Neka od nas prosto nemaju stomak za sve to,a i postuju i cene sebe.
'Fala preskocicu..
Zasto bi onda radila u takvim ustanovama i zasto toliko kukam za tim?
Jer mi slobodna popodneva i slobodne vikende ni jedni novci ne mogu nadoknaditi.
Svako ko ima porodicu i decu,zna o cemu pricam.
Ostali- ne ocekujem da razumete.
Ovo za trola necu ni da komentarisem..Zbog takvih gluposti je i ovaj forum mrtav :S
Na momenat sam pomislila da bi mogao biti zanimljiv sagovornik,ali sam se ocigledno prevarila.
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #66 poslato: 16.01.2010. 20:52:15 »

Eh, kad bi samo placali trolovanje po forumima... svi tvoji problemi bi bili reseni. Sa druge strane,
Citat: Starla
Jer mi slobodna popodneva i slobodne vikende ni jedni novci ne mogu nadoknaditi

sada imas sve to, plus slobodna prepodneva. To ti nikakvi novci ne mogu nadoknaditi. Samo mi nije jasno zasto kukas? Ah, da... Ipak bi htela pare... Pa pogledaj ovo, mozda nadjes nesto sto ti odgovara.
I: Zivece ovaj forum, dok god je trolova!
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #67 poslato: 16.01.2010. 22:13:22 »

Citat
Eh, kad bi samo placali trolovanje po forumima... svi tvoji problemi bi bili reseni. Sa druge strane,

Pa .kad razmislim,mogli bi da me plate za ovo pisanije na ovom forumu Tongue
A ti bi mogao tvoje tvrdnje o "trolovanju" da potkrepis,primerima!A ne kada ostanes bez argumenata da pribegavas sistemu napad je najbolja odbrana.
Citat
sada imas sve to, plus slobodna prepodneva. To ti nikakvi novci ne mogu nadoknaditi. Samo mi nije jasno zasto kukas? Ah, da... Ipak bi htela pare... Pa pogledaj ovo, mozda nadjes nesto sto ti odgovara./quote]

A ti radis za dzbe???
E pa lepo od tebe ,ali ja to sebi ipak ne mogu da priustim..Ja bih,zamisli koliko sam bezobrazna,da me plate za to sto radim.
Da li ti primecujes koliko ljudi strajkuje gladju jer ne primaju platu??Zivis li ti uopste u Srbiji???
Doduse Beograd i jeste drzava u drzavi..znam jer i ja zivim tu.
Sam grad na pr trudnicama koji su na porodiljskom iz svog budzete uplacuje razliku do pune plate,a zenama koje su se porodile u 2009 godine 40000 dinara.
Radi li to grad Uzice za svoje sugradjanke?
Pogledaj malo oglase...pa mi javi sta su zanimljivo i pristojno video.nesto sto bi na pr preporucio sestri,zeni,mami kao posao..
Trol ..hahaha smile,nasmeja me covek!
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #68 poslato: 17.01.2010. 00:31:36 »


A ti bi mogao tvoje tvrdnje o "trolovanju" da potkrepis,primerima!


Naravno. Recimo... bilo koji tvoj post u ovoj temi, sem prvog.

Citat: Starla
A ti radis za dzbe???


Naravno da ne, ali tu je razlika izmedju mene i tebe: moje vreme kosta, a tvoje vreme je neprocenjivo.

Citat: Starla
E pa lepo od tebe ,ali ja to sebi ipak ne mogu da priustim..Ja bih,zamisli koliko sam bezobrazna,da me plate za to sto radim.


Ti nesto radis? Cheesy
Salu na stranu, nijedan poslodavac ne moze da priusti radnika cije je vreme neprocenjivo. Da trazis 100, 200 din na sat - mozda, uz napomenu da za svakih 100 dinara koje ti isplati, poslodavac mora da zaradi (iskljucivo na osnovu tvog rada) barem 200, inace je na gubitku.

Citat: Starla

Da li ti primecujes koliko ljudi strajkuje gladju jer ne primaju platu??Zivis li ti uopste u Srbiji???


Ne, ja sam sa Marsa. Ovde sam samo u prolazu.

Citat: Starla

Doduse Beograd i jeste drzava u drzavi..znam jer i ja zivim tu.
Sam grad na pr trudnicama koji su na porodiljskom iz svog budzete uplacuje razliku do pune plate,a zenama koje su se porodile u 2009 godine 40000 dinara.
Radi li to grad Uzice za svoje sugradjanke?


Trol je ogladneo?

Citat: Starla

Pogledaj malo oglase...pa mi javi sta su zanimljivo i pristojno video.nesto sto bi na pr preporucio sestri,zeni,mami kao posao..


Izvini, a sa koje si ti planete?
Mora da na tvojoj planeti zive telepati, jer jedino tako si mogla da pogodis da zapravo ceznem da provodim vreme pregledajuci oglase za posao u nadi da cu naci nesto sto se tebi svidja.
Al vezbe radi (a i zato sto iz ove diskusije izvlacim perverzno zadovoljstvo: mozda se i ja pretvaram u trola?), da rezimiramo koje uslove treba da ispuni posao kojim bi ti bila zadovoljna:
1. max 6h rada dnevno
2. slobodni vikendi
3. plata=broj radnih sati x neprocenjivo
4. sigurno radno mesto (podrazumeva se uplata staza, zdravstvenog, itd.)
5. redovna plata (a ne kao jadnici koji rade po 6 meseci bez plate, pa onda strajkuju, blokiraju puteve, rezu prste)
6. za obavljanje posla mora biti dovoljna srednja skola
7. ne sme zahtevati nikakva posebna znanja i vestine
8. mora imati liberalan odnos prema bolovanjima zaposlenih, kao i odsustvima zbog porodicnih/roditeljskih obaveza
9. godisnji odmor zadovoljavajuce duzine (koliko dana?)
10. saradnici moraju biti kulturni i pristojni
11. ne sme ukljucivati "opsluzivanje" generala - uzgred, sta ti imas protiv vojnih lica?Cheesy:D

Ako sam nesto propustio, slobodno dodaj.
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #69 poslato: 17.01.2010. 01:16:08 »

Maler, olabavi malo, preterujes smile Ovakva tema trazi konstruktivnost.


Apsolutno se slazem sa tobom. Pedji zavidim.


Izgleda da ste stekli utisak da ja zvim ko bubreg u loju. Tesko da mi neko moze zavideti na tome sto NEMAM slobodno vreme, stalno 24 casa MORAM DA MISLIM O POSLU, sto prakticno RADIM TRI POSLA PARALELNO, i sto, povrh toga, kad sve saberem, imam ZARADU koja je VRLO MALO iznad proseka.

Ne gledam uopste stvari ruzicasto kao sto se vama cini. Ja sam sve to o cemu govorim prosao - pocev od poslova sa krpom, metlom i lopatom u sakama, a mnogo sam ulozio u svoje znanje, tako da sebe dovedem u poziciju da mene posao trazi, a ne ja njega.

I ja, kao i vi, sanjam o poslu sa 7 sati radnog vremena, bez mnogo radnih obaveza, placen tako da pokriva normalne potrebe, sa slobodnim vikendima, spajanjem praznika i slicnim pogodnostima.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #70 poslato: 17.01.2010. 01:40:03 »

1.Otkada je rasprava u vezi teme-trolovanje?
Da li sve na ovom forumu treba da bude u onom delu koji se tebi dopada ,i da se svi slazemo sa onim sto neko kopira iz nekih novina?
2.Ironija ti nije na mestu..ili nisi shvatio moj gornji post.
Citaj polako i sa razumevanjem...mozda i shvatis.
Nista nerealno ne trazim,ni nenomalno,to sto ti to shvatas kao takvo tvoj je problem.
Citat
Ti nesto radis? /quote]
Ovo je vec bezobrazluk.
Citat
Ne, ja sam sa Marsa. Ovde sam samo u prolazu./quote]
Da se primetiti.
Citat
Trol je ogladneo?/quote]
Dirnula me tvoja briga,ali stvarno nema potrebe Tongue
Ja cu se snaci vec nekako..nadam se,a ovo je opsta diskusija o zaposljavanju,na koju imam pravo da iznesem svoja zapazanja.
Citat
Izvini, a sa koje si ti planete? /quote]
Ja sam cvrsto nogama,na zemlji,sto se za tebe ne moze reci.Ja sam samo iznela cinjenice o tome kako stvari stoje oko zaposljavanja i posla uopste ,a ti pricas bajke za laku noc.
I opet si izvrnuo sve sto sam rekla.nisam rekla da treba meni da nadjes posao,vec da nadjes neki oglas koji bi preporucio nekom svom,procitaj sta pise  u postu iznad-imam osecaj da ne citas,ili ne razumes sta je napisano.
I za kraj ..lista ti je budjava..
1.Radila sam 8h ,a moze i 1o nije problem
2.Ne treba mi socijalno ,ni staz,vec mi uplacuju (sad svisni od muke ..)
5.Da bi shvatio zasto ljudi rezu prste morao bi da malo manje mislis na sebe i budes manje samoziv.Ti ljudi hrane porodice!Ovo je stvarno bezobrazno ..
6.Ma sta mi naprica?Za svaki posao(pristojan) je potreban fakultet??E svasta ..
Ovi sto imaju srednju,znaci odmah da odustanu?
7.A sta su to posebna znanja za tebe?I vestine?
Rekla sam da znam tri strana jezika i rad ne racunaru..to nije posebno..Treba li da stepujem ili jodlujem?
8.Ovo je bezobrazno.
Znaci ti smatras da treba bolestan da radis ,jer gazda ne dozvoljava bolovanje?To govori dosta o tebi..
Ja sam za onaj sistem ,koji je bio kod nas-ne dodjes ,ne plati ti se taj dan-posteno.
A sta ako neko bolestan dodje na posao pa zarazi sve ostale?Ko tu snosi odgovornost?
9.Koliko god..nije mi bitno..Ali mesec dana godisnje bi bilo sasvim odgovarajuce Cheesy
10.To se valjda podrazumeva.Ne znam sta ti tu bode oci?To je normalna stvar za normalne ljude.
11.Ne znam odakle si izvukao ovaj zakljucak.A i da imam ,verovatno bi to bio produkt licnog iskustva.








Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #71 poslato: 17.01.2010. 01:47:28 »

I Pedja,ne diraj malera..On je  bas zanimljiv,ima izuzetan smisao za humor!
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #72 poslato: 17.01.2010. 03:03:31 »


Maler, olabavi malo, preterujes smile Ovakva tema trazi konstruktivnost.


Probali smo konstruktivno - ne pali. Pomislih, mozda malo shok terapije? Izgleda da ni to ne pali. Samo zalopojke, defetizam i kritizerstvo.
Za one koji nisu primetili - kapitalizam je stigao. Broj administrativnih radnika ce biti drasticno skresan, a oni koji rade u privatnom sektoru moraju da zarade svoju platu (tacnije, 2 svoje plate). Kome se to ne svidja, moze slobodno da se vrati u socijalizam (ili da se preseli na Kubu).
Ne kazem ja da se meni svidja nasa perspektiva, ali situacija je takva kakva je i nema svrhe ziveti u iluzijama.
Kad smo kod konstruktivnosti, da li je iko primetio link ka Mechanical Turk servisu koji sam postovao ranije? Ima li ko iskustva sa njim?
Ne mogu da izdrzim:

Citat: Starla

Ja sam za onaj sistem ,koji je bio kod nas-ne dodjes ,ne plati ti se taj dan-posteno.


Pa ti , koliko sam razumeo, uopste ne ides na posao, a tece ti staz i imas neke prihode: meni to zvuci i vise nego posteno.
 
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #73 poslato: 17.01.2010. 05:35:36 »

Citat
Pa ti , koliko sam razumeo, uopste ne ides na posao, a tece ti staz i imas neke prihode: meni to zvuci i vise nego posteno


Dobro si razumeo.Trenutno ne radim nigde ,a ide mi staz i imam neke prihode.Kada sam radila radila sam po ugovoru o autorskom delu,i nije mi uplacivan staz.
Sačuvana
nada
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
VC
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 12


« Odgovor #74 poslato: 17.01.2010. 20:47:59 »

Dragi Pedja,nemam utisak da zivis ko bubreg u loju i ne zavidim ti na poslu,vec ti zavidim na tome sto si pored svega sto se desava oko tebe ostao optimista. Nisam imala nameru da pisem svoju srceparajucu pricu,ali posto si rekao kako si ulagao u sebe ispricacu ti sta se meni izdesavalo i iako sam bila optimista posle svega to vise nisam.Bila sam djak generacije i u osnovnoj i u srednjoj.Upisala fakultet 1989.g. i to ne onaj koji sam htela vec koji sam morala da bi dobila stipendiju.Sledece godine pocela uz redovne studije da radim jer nije imao ko da me izdrzava,vec sam ja izdrzavala majku.(bile su devedesete)Iz trece smene isla na ispite i nikad nijedan nisam pala,ali prosek nisam uspela da dignem u neke visine.Diplomirala 1993.g.Posla u struci nije bilo.Pocela da radim kod privatnika posao trgovca da bi dosla do direktora posle 1.g..Udala se i nazalost dosla u Uzice.Sa mojim fakultetom ovde mogu samo u kviz ,pa sam opet radila 8 g.kod privatnika.Nikad nisam imala radno vreme,bolovanje ,godisnji ponekad.Davala sam sve od sebe i bila odlican radnik(to mi je on rekao).I onda je on iz samo njemu znanih razloga dosao jednog dana i rekao mi da mu ovakav profil radnika ne treba(a firma je njegova i on moze da radi sta hoce).I po prvi put ja dospevam na Zavod za zaposljavanje(nisam ni sanjala da ce mi se to ikad desiti u zivotu).I tako 3,5 g.Retko idem na razgovore jer konkursa nema,a gde god pogledam neki ljudi pocinju da rade.Ja nisam odavde, politikom ne umem da se bavim i eto sedim kuci i polako gubim zivce.A kad odes na razgovor i testiranje,tretiraju te kao nekog nize vrednosti,a ti znas da pola istih tih koji te testiraju nisu ti ni do kolena(a testovi su ponizavajuci).Ali moze im se jer su se preko rodjaka i politike uvalili tu gde jesu.Ja sam Pedja ceo svoj zivot ulagala u sebe,ali u ovakvim uslovima neravnopravne borbe ja ne mogu da ostanem optimista.Mislim da nam je drzava odlicna s obzirom na to kakvi ljudi se nalaze na rukovodecim mestima i na lokalnom i na drzavnom nivou.Da bi zivela moja porodica i ja se bavim nekim poslovima krpa,metla.Ali ovde je tema kako naci posao od kog ces nekad docekati penziju i imati zdravstveno osiguranje.(jer godine idu i nemamo vise dvadeset).da li bi ti pored svega ostao optimista?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.516 sekundi sa 35 upita.